עורכת דין אריאלה גפן
המדריך לתביעות תאונות דרכים- כך תפעלו בחכמה ותקבלו את מלוא הפיצויים שמגיעים לכם מספר הנפגעים מתאונות הדרכים עולה מידי שנה, ונראה שהשילוב שבין העלייה בכמות הרכבים בכביש ותרבות הנהיגה של הנהג הישראלי הממוצע לא משפרים את המצב. אם נוסיף לכך את כלי הרכב החשמליים שהתווספו לכבישים והעדר חקיקה והסדרת נתיבי תנועה סטייל הולנד, אנחנו עדים לתמהיל קטלני שלצערנו תוצאותיו ידועות מראש.

תוכן עניינים

תביעות תאונת דרכים – מדריך

המדריך ל- תביעות תאונות דרכים – כך תפעלו בחכמה ותקבלו את מלוא הפיצויים שמגיעים לכם

מספר הנפגעים מתאונות הדרכים עולה מידי שנה, ונראה שהשילוב שבין העלייה בכמות הרכבים בכביש ותרבות הנהיגה של הנהג הישראלי הממוצע לא משפרים את המצב. אם נוסיף לכך את כלי הרכב החשמליים שהתווספו לכבישים והעדר חקיקה והסדרת נתיבי תנועה סטייל הולנד, אנחנו עדים לתמהיל קטלני שלצערנו תוצאותיו ידועות מראש.

תאונת דרכים היא אירוע מפתיע ופתאומי, ובשל כך פעמים רבות אנשים מוצאים את עצמם מבולבלים ולא יודעים כיצד לפעול. אם נפצעתם בתאונת דרכים, במאמר שלפניכם מידע חיוני שיעזור לכם לפעול בחכמה על מנת למצות את זכויותיכם בחוק ולקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם.

תביעות תאונות דרכים – את מי תובעים במקרה של פגיעה בתאונת דרכים?

 • נהג שנפגע בתאונת דרכים תובע את חברת הביטוח בה הוא מבטח את רכבו
 • נוסע ברכב שנפגע בתאונת דרכים תובע את חברת הביטוח שבה מבוטח הנהג שהסיע אותו
 • נוסע בתחבורה ציבורית שנפגע בתאונת דרכים תובע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב בו הוא נסע
 • הולך רגל או רוכב אופניים שנפגע בתאונת דרכים תובע את חברת הביטוח שבה מבוטח הרכב שפגע בו
 • במקרים בהם יש מפגע בכביש או בסביבתו כמו כתם שמן, בור בכביש וכדו' הנפגע יכול לתבוע גם את העירייה או את הרשות המקומית שאחראית על תיקון המפגע הבטיחותי

במקרים מסוימים, בהם לא ניתן לתבוע את הפיצויים מחברת הביטוח, עומדת לרשות הציבור האפשרות לתבוע את "קרנית" שהוקמה מכוח "חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים". הקרן מעניקה פיצויים בהתקיים אחד מהמקרים הבאים:

 • בהעדר זהותו של הנהג הפוגע (כמו בתאונת פגע וברח לדוגמה).
 • כשהנהג הפוגע נוהג ללא רישיון נהיגה או בשלילה.
 • במקרים בהם אירעה פגיעה על ידי רכב גנוב, או כשנעשה ברכב שימוש בניגוד לתנאי הפוליסה.
 • בהעדר ביטוח של הנהג הפוגע או כשהביטוח שלו אינו מכסה את הפגיעה שאירעה.
 • כשחברת הביטוח בה מבוטח הנהג נמצאת בהליכי פירוק.

 

תביעות תאונות דרכים שהן תאונות עבודה

תאונות דרכים מוגדרות גם כתאונות עבודה כשהן מתרחשות בזמן העבודה (כמו תאונה של שליח פיצה או סוכן שטח בזמן נסיעה), בדרך לעבודה וממנה. כמו כן, תאונות שמערבות משאית או כלי תחבורה ציבורית נחשבות גם כן לתאונות עבודה.

בתאונות מסוג זה עומדות לרשות הנפגעים הזכות לתבוע את חברת הביטוח/ קרנית וכן את המוסד לביטוח לאומי. בדרך כלל חברת הביטוח מבססת את גובה הפיצויים על החלטת הביטוח הלאומי וקביעתו באשר לגובה הנכות, אבדן כושר וכדו'. הפיצויים שמקבל הנפגע מהביטוח הלאומי מקוזזים מהפיצויים שאמורים להינתן על ידי חברת הביטוח.

סוגי פגיעות מזכות בתביעות תאונות דרכים

תאונות דרכים עלולות לגרום לחבלות קלות או לנזקים חמורים כמו נכות ומוגבלות. עבור כל פגיעה נעשה חישוב נזק, שעל פיו נקבעים הפיצויים שמגיעים לנפגע. להלן הפגיעות הנפוצות בתאונות דרכים והסימנים שכדאי להכיר:

 • פגיעת ראש- אף על פי שפגיעות ראש לא תמיד מורגשות מיד לאחר התאונה, הן עלולות לבוא לידי ביטוי מספר ימים ואף שבועות לאחר התאונה. פגיעת ראש יכולה להיראות לעין או להיות נסתרת, ולהוביל לסחרחורות, כאבי ראש, שברים, חוסר הכרה, דימום, טנטון, בעיות בשיווי המשקל ועוד. ראש שנחבל עלול לקבל זעזוע מוח קל עד כבד ולהינזק בצורה משמעותית, ולכן חשוב מאוד להתייחס לכל חבלת ראש בכובד ראש.
 • קושי להתרכז ושכחה- פגיעות מסוג זה נובעות גם הן מפגיעת ראש, אך עלולות לצוץ מיד לאחר התאונה או זמן מה לאחר מועד התרחשותה. חשוב להיות ערנים ולשים לב לסימנים שונים כמו בלבול, קושי לבצע פעולות יומיומיות שדורשות ריכוז בבית או בעבודה וכדו'.
 • צליפת שוט– פגיעה זו מכונה גם וויפלאש (whiplash), והיא מתרחשת כשנוסע ברכב נזרק במהירות קדימה ואחורה. פגיעה זו עלולה להיות קלה או חמורה ולגרום לנזק צווארי, לרבות הזזת חוליות. צליפת שוט עלולה לגרום לנפגע לחוש סחרחורות, כאבי צוואר, נוקשות ותפיסות שרירים בצוואר, בכתפיים ובגב, הגבלת תנועה ועוד.
 • פגיעות בגב ובעמוד השדרה- פגיעות אלו שכיחות מאוד בקרב מי שעובר תאונת דרכים, והן עלולות להוביל לפריצות דיסק, בלט דיסק, תזוזה של החוליות, שבר בחוליות, הגבלת תנועה, בעיות בזרימת הדם ופגיעות נוספות.
 • פגיעות גפיים- שברים, אבדן תחושה, שיתוק, נכות ואף אבדן איברים הן פגיעות שכיחות בתאונות דרכים.

 

האם תביעות תאונות דרכים  קטלניות הן בטוחות?

לנפגע, אולם לצערנו חברות הביטוח מחפשות תמיד פירצות שיחסכו מהם לשלם כסף לתובעים, ובהעדר ייעוץ וייצוג של עורך דין מקצועי אתם עלולים לעשות 2 טעויות:

 1. לקבל הסדר לא הוגן מחברת הביטוח, שלא בהכרח תואם את גובה הפיצויים שמגיע לכם.
 2. לקבל הסדר בשלב מוקדם- חשוב לדעת, שפגיעות מסוימות עלולות לבוא לידי ביטוי שבועות לאחר מועד התאונה, ואבחון וטיפול עלולים לקחת לעתים שבועות נוספים, ואף חודשים. במקרים רבים הנפגע אינו מודע לגובה ההוצאות שיידרש להן על מנת להשתקם ולהחזיר את חייו למסלולם, והוצאות עבור אביזרים רפואיים, טיפולים מתמשכים, ייעוץ מקצועי והתאמות דיור הן רק חלק ממה שעלול להתפספס בקבלת הסדר בשלב מוקדם.

עורך דין שמתמחה בתביעות נזיקין מתאונות דרכים ידע למצות את מלוא הזכויות של הנפגע גם מול ביטוח לאומי וגם מול חברות הביטוח. בעוד נפגעים רבים רוצים לסגור את התביעה מהר על מנת לקבל את הכסף, עורך הדין עשוי למשוך את התביעה על מנת להגדיל את התיק ולהוציא מחברת הביטוח פיצויים רבים ככל שניתן. 

משרד עורכי דין אריאלה גפן –  משרד עורכי דין תאונות דרכים

את הניסיון העשיר שצברה עורכת הדין אריאלה גפן בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עו"ד פרטי שפתחה על מנת לשרת את התובעים מול חברות הביטוח, משרד הביטחון, המוסד לביטוח לאומי וגופים נוספים.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקים גדולים, קשים ומורכבים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

בכל תאונת דרכים אם יש צורך ב- עורך דין תאונות אופנוע מומחה או עורך דין תאונות דרכים מומלץ או תאונה מכל סוג אשר אתם חייבים להיות מיוצגת בצורה מקצועית ככל שניתן. על מנת לנצל יתרונות וזכויות שמגיעות לכם על פי חוק, חשוב לא להסס וליצור קשר עם עורכת דין מומחה לתאונות דרכים.

חשוב לדעת, שכל פעולה שנוקטים לאחר התאונה עלולה להשפיע על כתב האישום באופן מכריע. עו"ד אריאלה גפן תדאג לפרוס את כלל מרכיבי האירוע בבית המשפט כך שתיוצגו ותוצגו באופן שיטיב עמכם וידאג לכם למצות את מלוא זכויותיכם. 

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

 

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה להגשת תביעה - אנא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם האפשרי

תשלום על פי הצלחה בלבד

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

ניתוח פלסטי
מאמרים משפטים

פיצוי בשל תאונת דרכים ללא נכות

ישנן לא מעט תאונות דרכים, בייחוד תאונות דרכים קשות, שגורמות לנפגע לאחוזי נכות רפואית בשיעורים שונים, וזאת לצמיתות או באופן זמני.

עם זאת, ישנן גם תאונות דרכים שלמרבה המזל מסתיימות מבלי שלנפגע נותרה בסופו של דבר נכות כלשהי. במקרה כזה מתעוררת השאלה מהם הפיצויים שמגיעים לנפגע כזה.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

ההבדל בין תאונת דרכים לבין תאונת דרכים בעבודה

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

דילוג לתוכן