עורכת דין אריאלה גפן
תאונת דרכים שמעורב בה אוטובוס היא בין התאונות הנפוצות שקיימות, ובדרך כלל מעורב בה מספר גבוה של נפגעים, בין שנכחו באוטובוס במהלך הנסיעה ובין שהיו הולכי רכל או נוסעים בכלי רכב אחרים שהיו מעורבים בנסיעה.
מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

תאונת אופנוע בזמן העבודה

תאונת אופנוע בזמן העבודה זיכתה את התובע ב- 800,000 ש"ח על בסיס שכר שהרוויח בעבר

ת"א 59980-12-14 ר.ק. נ' המאגר הישראלי לביטוח רכב-"הפול"

כשהתובע, בשנות ה- 40 לחייו, החליק עם הקטנוע על כתם שמן בכביש בזמן שביצע שליחות במסגרת עבודתו כשליח, הוא נהדף אל הכביש ונחבל באופן חמור, שהצריך פינוי בהול לבית החולים.

בין החבלות שנגרמו לו עקב התאונה קרע בכתף, חתך ושבר במרפק, פציעה שגררה מספר ימי אשפוז לצורך טיפול בבית החולים, ניתוח, טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. 

התאונה, שאירעה במהלך עבודתו של התובע, הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, ונקבעה לו תקופת אי כושר מלא ל- 3 חודשים על ידי הוועדה הרפואית. זמן מה לאחר מכן נקבעו לתובע גם נכויות זמניות ונכות קבועה בשיעור של 34.59% עקב מגבלות תנועה בכתף, מגבלות תנועה במרפק וצלקת.

אף על פי שחברת הביטוח "המאגר הישראלי לביטוח רכב- הפול", שביטחה את הקטנוע הסכימה עם נסיבות התרחשות התאונה, היא טענה שהיקף הנזק שנגרם לתובע היה נמוך ממה שטען ודרש בעבורו.

טענותיו של התובע

התובע טען כי בעבר עסק זמן רב בניהול מכירות. לפני שאירעה תאונות האופנוע הוא עבד כמנהל תחנת דלק בחברת "דור אלון", עבודה ממנה פוטר כשנה לפני מועד התרחשות התאונה, מה שהוביל אותו לחפש אחר מקורות פרנסה מזדמנים. בין אלו נכללת עבודתו כשליח פיצה ברשת "דומינוס פיצה".

התאונה שאירעה במהלך עבודתו כשליח גרמה להיעדרות של שנתיים ממקום עבודתו. 

עם חזרתו לשוק העבודה השתלב שוב בחברת "דור אלון" כמנהל תחנת דלק, עבודה ממנה פוטר לאחר שנה.

התובע עתר לבית המשפט בכדי לקבל את ההפסדים שנגרמו לו לאחר התאונה, וגרס כי יש לפצותו עבור השנתיים שלא עבד כלל.

הפיצוי שדרש התובע עמד על בסיס השכר שלו מעבודות מזדמנות עבור השנה הראשונה ועל בסיס השכר שלו מהעבודה כמנהל תחנת דלק עבור השנה השנייה.

עוד דרש התובע לקבל פיצויים עבור הפסדים עתידיים שצפויים לו עקב הנכויות שנקבעו לו.

בנוסף, טען התובע כי נכותו התפקודית שקולה לנכות הרפואית שקבעה לו הוועדה הרפואית מטעם הביטוח הלאומי, שכן אי הכושר שלו מתבטא בכאבים, חוסר תחושה והגבלות תנועה בכתף, במרפק ובכף היד, מה שמונע ממנו לבצע פעולות שונות כמו להוריד מוצרים ממדפים עליונים, לשאת משקלים כבדים ועוד. חברת הביטוח טענה מנגד כי נכותו התפקודית נופלת מהנכות הרפואית שנקבעה לו.

עורך דין תאונת דרכים אופנוע – קביעת בית המשפט 

על סמך פסיקתה של השופטת לימור רייך מבית משפט השלום בהרצליה נקבע כי לא הוצגה כל ראיה סותרת באשר לנכות הרפואית של התובע מצד חברת הביטוח, ועל כן התקבלה החלטת הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי במלואה.

באשר לנכותו התפקודית של התובע, פסקה השופטת כי לא הביא כל הוכחה, עדות או ראיה שמעניקים הסבר שמניח את הדעת ושופכים אור על מגבלותיו והשפעת הנכויות שלו על כושר העבודה, ועל כן טענתו אינה מתקבלת. 

עם זאת, הוסיפה כי לא ניתן להתעלם מגילו של התובע, מנכותו האורתופדית, שסביר שמשקפת את נכותו התפקודית, האפשרות שהנכות צפויה להקשות עליו בעתיד, והעובדה שלאחר התאונה שב לעבודתו הקודמת כמנהל תחנת דלק. על סמך כל אלו קבעה לו נכות תפקודית בשיעור של 25%.

על כן קבעה השופטת כי שכרו של התובע מעבודתו כמנהל תחנת דלק הוא זה שמשקף את כושר השתכרותו בעתיד, ועל פיו יש לקבוע את גובה הפיצויים העתידיים המגיעים לו. את קביעתה חיזקה בעזרת הטיעון כי שב לעבוד כמנהל בתחנת דלק לאחר התאונה.

הפסד ההשתכרות של התובע נקבע בהתבסס על גילו, תקופות אי הכושר שנקבעו לו, הנכות התפקודית, שכרו וטיב העיסוק שלו כשליח בעת התאונה. בהתחשב בעובדה שהוא מובטל נכון למועד הפסיקה, קבעה כי יש לפצותו ב- 175,000 ש"ח.

הפסד השכר העתידי עד למועד הפרישה והפנסיה חושב על סמך ראש נזק זה, ונפסקו לטובת התובע פיצויים בגובה 457,405 ש"ח.

עם שקלול הפיצויים בגין הפסדי הפנסיה, הוצאות כמו נסיעות וכאב וסבל התובע נקבעו לו פיצויים בגובה 797,092 ש"ח.

משרד עורכי דין תאונות דרכים

אף על פי שנעשים מאמצים אדירים ומושקעים תקציבי ענק לטובת צמצום תאונות הדרכים בישראל, הן עדיין מתרחשות מידי יום. נוכחות מסיבית של שוטרים, התקנת מצלמות מהירות ומבצעי שיטור נרחבים לא מצליחים להשתלט על המגפה שמחמירה מידי יום, ונראה שהגידול באוכלוסייה וריבוי כלי הרכב בכבישים לא מקל על עבודתם.

נסיבות האירועים הופכות להיות מורכבות יותר, וכיום אנו עדים יותר ויותר לתאונות שמתרחשות עקב חוסר שימת לב או עבירה על חוקי תנועה שונים. נסיעה במהירות מופרזת, עקיפות מסוכנות, נסיעה בכלי רכב חשמליים בכבישים סואנים שאינם מיועדים לכך ודיבור בנייד הם רק חלק מהסיבות שגורמות לכמות תאונות הדרכים לגדול בהתמדה.

לכן תאונת דרכים מכל סוג מחייבת התייעצות עם עו"ד שמתמחה בתחום זה לצורך סיוע, הכוונה ובחירת דרכי הפעולה שמיטיבים אתכם יותר מכל.

להתייעצות ולייצוג משפטי פנו לעו"ד אריאלה גפן.

עו"ד אריאלה גפן-  עורכת דין תאונת אופנוע

לעו"ד אריאלה גפן ידע משפטי נרחב וניסיון עשיר בניהול תביעות נזיקין עקב תאונות דרכים, תאונות עבודה ורשלנות רפואית. ההיכרות עם המערכת הביורוקרטית המורכבת והחקיקה בישראל מאפשרת לה לראות כמה צעדים קדימה ולנהל תיקים באופן יעיל שמעניק ללקוחותיה יתרון אדיר.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

אריאלה גפן – משרד עורכי דין

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

נפילה מסולם תביעה נגד וועד הבית

בית משפט השלום בירושלים קבע כי יש לפצות את התובעת, מורה, בסכום של מעל 218,000 ₪, כאשר במקרה דנן התובעה הבחינה כי אין מים חמים בדירתה והחליטה שהיא עולה לגג על מנת לאבחן את הבעיה תוך שימוש בסולם שהוצב ע"י וועד הבית. התובעת טענה כי הסולם החליק מאחר שהיה ישן, רעוע ולא עמד בתקן הנדרש, כמו כן מים שנקוו על הריצפה תרמו להחלקה של הסולם, ובעקבות כך היא נפלה ונפגעה ברגלה.

תאונת אופניים חשמליים פיצוי 14000000

תאונות דרכים שבהן מעורבים אופניים חשמליים נעשו לצערנו הרב שכיחים יותר ויותר, כאשר לפי הנתונית של עמותת אור ירוק מעל 3,000 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים שבהם היו מעורבים אופניים חשמליים וקורקינטים.
במאמר זה עורכת הדין אריאלה גפן, עורכת דין תאונות אופניים חשמליים, תסרוק את החוק והפסיקה לעניין הפיצוי הכספי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים על מנת שתוכלו לקבל תובנות בעניין זה.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן