משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

צליפת שוט תאונת דרכים – פיצוי כספי

ניתוח פלסטי
לצערנו הרב מדינת ישראל במגמת עליה בתאונות הדרכים בכבישי המדינה ותאונת דרכים יכלה לגרום לנזקים פיזיים ונפשיים לנפגעי תאונות דרכים, למשרדנו מגיעים נפגעתי תאונות דרכים רבים שעיקר הפגיעה מכונה "צליפת שוט" או Whiplash.למה לשכור עורך דין ממומחה לתאונות דרכים, מה היתרונות שתרוויחו מכך, כיצד תדעו כמה שווה התביעה שלכם, ואך תוכלו להבטיח שתקבלו את גובה הפיצויים המקסימלי שמגיע לכם?

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

צליפת שוט תאונת דרכים – פיצוי כספי

צליפת שוט – ייצוג משפטי על ידי עו"ד מומלץ לתאונות דרכים

צליפת שוט תאונת דרכים – לצערנו הרב מדינת ישראל במגמת עליה בתאונות הדרכים בכבישי המדינה ותאונת דרכים יכלה לגרום לנזקים פיזיים ונפשיים לנפגעי תאונות דרכים, למשרדנו מגיעים נפגעי תאונות דרכים רבים שעיקר הפגיעה מכונה "צליפת שוט" או Whiplash.

סוגי פציעות של צליפת השוט בתאונות דרכים מזכים את נפגע תאונת הדרכים\תאונת עבודה בפיצוי כספי על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

צליפת השוט הינה פגיעה אשר נגרמת במצב כתוצאה מתנועה מהירה של הצוואר קדימה ומיד אחורה ובאופן פתאומי בעוצמה רבה. ויודגש פגיעה כזאת בתאונות דרכים במהירות גבוהה עלולה לגרום לנזקי גוף חמורים כאשר מרבית הנפגעים בתאונות מעין אלו ירגישו כאבים עזים בצוואר, הגבלה בתנועת הצוואר, כאבים בגב ובכתפיים ואף סחרחורת ובחילות במקרים מסויימים לאחר תאונת דרכים או תאונת עבודה נפגעי תאונת הדרכים עלולים לפתח בעיות זיכרון או פוסט טראומה ויחד עם זאת עלולות להתפתח פגיעות רפואיות אחרות במהלך השנים בעקבות אותה תאונת דרכים.

בתאונות דרכים התגובות של נפגעי תאונות דרכים יכולות להיות שונות מנפגע אחד לעומת השני מהרבה סיבות כמו כאבים שהם כמעט אינם מורגשים או לחילופין לפגיעות קשות וכאבי חזקים מאוד ואף פגיעות בחוט השידרה.

במרבית המקרים ישנם נפגעי תאונות דרכים אשר ירגישו את הסימפטומים הנ"ל מיד באירוע התאונה, ואילו נפגעי תאונת דרכים אחרים ירגישו את הכאבים אחרי כמה שעות או אפילו מספר ימים לאחר מכן.

במרבית הפגיעות של צליפת שוט, לאחר מספר חודשים רב התסמינים אמורים לחלוף, אך למשרדנו הגיעו גם לקוחות שהפגיעה גרמה להם לנזקים קבועים וממושכים יותר, מכאן חשוב מאוד לאחר תאונת דרכים לפנות לטיפול רפואי על מנת לאבחן שלא נגרמו פגיעות יותר רחבות בעקבות צליפת השוט כמו נזק לחוליות בגב ולחולשה בשרירים ולפגיעה משמעותית באיכות החיים.

 

ללקוחות הרבים שמגיעים אלינו לאחר תאונת דרכים עם צליפת שוט, אנו ממליצים להמתין לפחות שנה על מנת לקבל תמונה מלאה וכי הנזק התגבש.

 

צליפת שוט תאונת דרכים  – למי מגיע פיצוי כספי במקרה של תאונת דרכים עם צליפת שוט?

 

בשנת 1975 נקבע חוק שהינו מתייחס לכל נפגעי תאונות הדרכים שנקרא חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975.

 

חשוב לציין כי מטרתו של חוק זה נולד במטרה לעזור לנפגעי תאונות דרכים ולהבטיח שכל מי שנפגע בתאונת דרכים יהיה זכאי לפיצוי כספי בעקבות התאונה והנזקים הפיזיים או הנפשיים שנגרמו לו, ללא קשר למידת אשמתו בתאונה.

 

הפיצויים שמגיעים לנפגע בתאונות דרכים אינם תלויים בשאלה אשמו של הנפגע או לא – לכן, גם אם עולה כי נפגע צליפת השוט אשם בתאונת הדרכים הוא יהיה זכאי לפיצוי על נזקים רפואיים שנגרמו כתוצאה מתאונת הדרכים כמו אובדן שכר, פגיעה תפקודית, נכות וכדומה.

יודגש, במקרה של תאונת דרכים עם צליפת שוט במקרה שהיו התפתחויות רפואיות נוספות כמו פגיעה בחוט השידרה או פגיעות ראש חמורות אלה יכולים להגדיל את אחוזי הנכות שייקבעו לנפגעי תאונת הדרכים, וכאמור ככל ויקבעו אחוזי נכות גבוהים יותר כך גם הפיצוי הכספי אשר תהיו זכאים לו מחברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי יגדל.

לצורך קביעת אחוזי הנכות ימונו מומחים רפואין המתמחים בתחום הפגיעה כמו אורתופדיה או נוירולגיה לפגיעות ראש.

 

צליפת שוט תאונת דרכים –  פסיקת בית משפט בגין תביעה נזקי גוף צליפת שוט

בית משפט השלום בתל-אביב קבע לאחרונה כי חברת הביטוח מגדל תשלם לנפגעת תאונת דרכים פיצויים של כ-346 אלף שקלים לאחר שהתובעת שהייתה בת 36 בעת התאונה נפגעה בתאונת דרכים כאשר רכב נכנס ברכבה מאחור בעוצמה רבה וכתוצאה מכך נפגעה בצליפת שוט.

תביעת תאונת הדרכים הוגשה בהתאם לחוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים ובית המשפט מינה בתיק זה מומחים רפואיים על מנת לאבחן את מצב הרפואי של התובעת בגין פגיעת צליפת השוט. מומחה רפואי נוירולגי קבע שני אחוז נכות נוכח כאבי הראש שסבלה ושלושה אחוזי נכות על סחרחורות, כמו כן המומחה האורתופדי קבע כי לא נותרה לה נכות.

 

על אף כי האורתופד דחה את טענת התובעה כי נגרמו לה נכות אורתופדית, ביקשה התובעת להכיר בכך כי קיימת נכות מאחר כי ישנה פגיעה בכושר הפעולה שלה.

 

בהקשר לפסיקת הוצאות רפואיות נפסק לא פעם, כי עיקרון העל העומד בבסיס תורת הפיצויים בנזיקין הינו העיקרון של השבת המצב לקדמותו, לפיו על המזיק ליתן לנפגע אותו סכום, אשר באמצעותו יועמד הנפגע, ככל האפשר, באותו מצב בו הוא היה נתון, אלמלא בוצע כלפיו מעשה הנזיקין (ראו, ע"א 357/80 נעים נ' ברדה, פ"ד לו(3), 762, 772-773 (1982)). בהינתן עיקרון זה, נפסק שנפגע זכאי לפיצויים בגין הוצאות רפואיות והוצאות נסיעות שהוציא לאחר הפגיעה, הנחוצות באופן סביר לשם החזרת המצב לקדמותו.

תביעה נזקי גוף צליפת שוט – אם הנך רוצה להגיש תביעת תאונת דרכים בגין נזקי גוף שנגרמו ע"י צליפת שוט חשוב מאוד שתפנו למשרד עורכי דין נזיקין המתמחה בתאונות דרכים כמו משרד עורכי דין אריאלה גפן על מנת לקבל את הפיצוי הכספי המקסימלים שמגיע לכם

 

צליפת שוט תאונת דרכים – מה לעשות לאחר תאונת דרכים?

דרך הפעולה המיידית בעקבות תאונה צריכה להבטיח את בריאותך ובטיחותך. חשוב לבדוק אם נגרמו לך פציעות, וגם אם הן לא נראות מיד, מומלץ להתפנות לבית החולים לצורך בדיקות רפואית מקיפות, מכיוון שלאחר התאונה הגוף מוצף בפרץ של אדרנלין, שעשוי להפחית כאבים ולגרום לפספוס של פציעות וחבלות שונות, שיתגלו בשלב מאוחר יותר כמו במקרה של צליפת שוט.

במידה וניתן – עד שצוותי החרום מגיעים לזירת תאונת הדרכים, כדאי להשיג תמונות של נסיבות התאונה,  לתעד פרטים כמו תנאי דרך, תמרורים וכל נזק שנגרם לרכב. חשוב לשמור תיעוד של גורמים אלה על מנת לבנות תביעת נזקי גוף עובדתית.

בנוסף, מומלץ להימנע ממתן הצהרה לחברת הביטוח של האדם האשם, על מנת שזו לא תוכל להשתמש במילים שלך נגדך. במקום זאת, יש התקשר לעורך דין לענייני תאונות דרכים כדי לדון באפשרויות שעומדות בפניך.

 

עדים – במידה ובתאונת הדרכים היו עדים לתאונת הדרכים, ובמידה ואתם יכולים  לקבל את הפרטים שלהם על מנת לקבל עדויות נוספות לתאונת הדרכים, כמו עדויות אלה יכולות לשמש להוכחת התביעה במקרה וחברת הביטוח תנסה לטעון אחרת.

 

האם לערב את המשטרה בתאונת דרכים צליפת שוט?

החוק בישראל קובע כי יש לדווח למשטרה על תאונת דרכים עם נפגעים. המשטרה מאפשרת לקבל מידע ביטוחי כתיבת דו"ח, שהנו חיוני בשחזור המידע הדרוש לבניית תיק תביעת תאונת דרכים מול חברת הביטוח  

 

צליפת שוט תאונת דרכים – עורך דין תאונת דרכים 

אירוע תאונת דרכים ובו ישנה את פגיעת צליפת השוט יכול להיות טראומטי עם נזקי גוף משמעותי, מכאן חשוב שיהיה לצידכם עורך דין תאונות דרכים מקצועי, שמתמצא בחוקי המשפט על בוריים, מכיר את המערכת המשפטית ואת אופן התנהלות חברות הביטוח השונות ויכול לכוון את ניהול התיק לאפיקים שמשרתים את האינטרסים שלכם באופן נכון על מנת שתוכלו לקבל את הפיצויים המרבים במקרה של צליפת שוט.

 

צליפת שוט תאונת דרכים – אריאלה גפן עורכת דין תאונות דרכים

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה על מנת לשרת את נפגעי תאונות הדרכים מול חברות הביטוח הגדולות בישראל שיעשו ככל שביכולתן להוריד את סכום הפיצוי הכספי שמגיע לנפגע תאונת הדרכים

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמקצעות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי תאונות דרכים גדולים, קשים ומורכבים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

 

צליפת שוט תאונת דרכים

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים בתל אביב - עו"ד אריאלה גפן
מאמרים משפטים

האם מגיע לנוסע ברכב פיצוי כספי בגין תאונת דרכים לאחר שלנהג הרכב לא היה ביטוח?

במקרה של תאונת דרכים כאשר במועד התאונה לרכב הוצאה פוליסת ביטוח חובה על פי חוק, אך לנהג הרכב לא היה במועד התאונה רישיון נהיגה בתוקף ו\או אם לא היה רישיון נהיגה כלל במקרה דנן נהג הרכב לא יהיה זכאי לתבוע פיצויים מחברת הביטוח, אך הנוסעים במידה ונפגעו יוכלו לתבוע את קרנית.

תאונת עבודה מה עושים - שליח פיצה
מאמרים משפטים

מעל 5 מיליון שקל לשליח פיצה שנפגע בתאונת אופנוע בעבודה

בגין תאונת דרכים שבה נפגע שליח פיצה במסגרת העבודה, נמצא שהוא זכאי לפיצוי כספי שעמד על מחצית השכר החודשי שלו בלבד. במסגרת התביעה שהוגשה נבחנו מרכיבי השכר של התובע ובמסגרת זו הוכנסו גם הטיפים שקיבל ללא דיווח לרשויות המס כתוצאה מכך הפיצוי עלה ליותר מחמישה מיליון שקלים. הודות לניהול תיק באופן מקצועי ובניית אסטרטגיית תביעה נכונה הוא זכה לקבל את מלוא הפיצויים שמגיעים לו.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!