משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

צליפת שוט תאונת דרכים – פיצוי כספי

ניתוח פלסטי
לצערנו הרב מדינת ישראל במגמת עליה בתאונות הדרכים בכבישי המדינה ותאונת דרכים יכלה לגרום לנזקים פיזיים ונפשיים לנפגעי תאונות דרכים, למשרדנו מגיעים נפגעתי תאונות דרכים רבים שעיקר הפגיעה מכונה "צליפת שוט" או Whiplash.למה לשכור עורך דין ממומחה לתאונות דרכים, מה היתרונות שתרוויחו מכך, כיצד תדעו כמה שווה התביעה שלכם, ואך תוכלו להבטיח שתקבלו את גובה הפיצויים המקסימלי שמגיע לכם?

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

צליפת שוט תאונת דרכים – פיצוי כספי

צליפת שוט – ייצוג משפטי על ידי עו"ד מומלץ לתאונות דרכים

צליפת שוט תאונת דרכים – לצערנו הרב מדינת ישראל במגמת עליה בתאונות הדרכים בכבישי המדינה ותאונת דרכים יכלה לגרום לנזקים פיזיים ונפשיים לנפגעי תאונות דרכים, למשרדנו מגיעים נפגעי תאונות דרכים רבים שעיקר הפגיעה מכונה "צליפת שוט" או Whiplash.

צליפת שוט, ובלועזית Whiplash, הינה כינוי לפגיעה בצוואר שנגרמת עקב טלטול ותנועה פתאומית וחזקה של הראש קדימה ואחורה (בדומה לתנועת צליפת השוט, ומכאן גם שמה). 

צליפת שוט נגרמת בדרך כלל עקב תאונת דרכים, במסגרתה רכב אחד התנגש ברכב אחר, באופן שגרם לפגיעה ביושבי הרכב. אין חובה שההתנגשות בין כלי הרכב תהיה חזקה כדי ללקות בצליפת שוט, כך שהיא עלולה להיגרם גם כשמדובר בהתנגשות קלה יחסית, כאשר כלי הרכב נסעו במהירות נמוכה (או כשהרכב הנפגע חנה). בנוסף, צליפת השוט יכולה להתרחש גם כתוצאה מטלטול אלים ומכוון של ראשו של הנפגע, או כאשר הנפגע הירבה לטלטל את ראשו בעוצמה כשהוא שומע מוזיקה קצבית, וכיו"ב. 

הטלטול החזק והפתאומי של הראש קדימה ואחורה גורם לנזק לרקמות הרגישות של הרצועות והגידים של הצוואר (הרצועות הן רקמות חיבור שמחזיקות את העצמות במפרקי הגוף, ואילו הגידים הם רקמות שמחברים את השרירים לעצמות). נשים מועדות יותר לפגיעת צליפת שוט מאשר גברים, וזאת כפי הנראה מאחר ששרירי הצוואר שלהן חלשים יותר משל הגברים.

סוגי פציעות של צליפת השוט בתאונות דרכים מזכים את נפגע תאונת הדרכים\תאונת עבודה בפיצוי כספי על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

 

צליפת השוט הינה פגיעה אשר נגרמת במצב כתוצאה מתנועה מהירה של הצוואר קדימה ומיד אחורה ובאופן פתאומי בעוצמה רבה. ויודגש פגיעה כזאת בתאונות דרכים במהירות גבוהה עלולה לגרום לנזקי גוף חמורים כאשר מרבית הנפגעים בתאונות מעין אלו ירגישו כאבים עזים בצוואר, הגבלה בתנועת הצוואר, כאבים בגב ובכתפיים ואף סחרחורת ובחילות במקרים מסויימים לאחר תאונת דרכים או תאונת עבודה נפגעי תאונת הדרכים עלולים לפתח בעיות זיכרון או פוסט טראומה ויחד עם זאת עלולות להתפתח פגיעות רפואיות אחרות במהלך השנים בעקבות אותה תאונת דרכים.

מהם תסמיני צליפת השוט וכיצד מטפלים בה

תסמיני צליפת השוט כוללים כאב ונוקשות בצוואר, הגבלה בתנועות הצוואר מעלה ומטה ולצדדים, רגישות מקומית באזור הצוואר, כאב ראש, תחושת נימול בידיים, סחרחורות, בחילות, והקאות, ועוד. אין חובה שתסמיני חבלת צליפת השוט יופיעו מייד לאחר התאונה, ולרוב הם מופיעים כעבור 12-6 שעות לאחר מכן.  

בדרך כלל די בתסמינים אלו כדי לאבחן את צליפת השוט, ואין צורך בצילומי הדמייה, למעט במקרים בהם ישנו גם חשד לנזק או שבר בעמוד השדרה. 

לרוב ניתן להחלים מצליפת השוט עם חלוף הזמן, כעבור מספר שבועות,  ואף ללא צורך בטיפול. מומלץ להשתדל להניע את הצוואר ככל הניתן, מאחר שהנעת הצוואר מאיצה את החלמתו ומשפרת את חזרתו לתפקוד מלא. במידת הצורך ניתן ליטול משככי כאבים, לעשות פיזיותרפיה, ולהיעזר בטיפולי רפואה משלימה. במידה שלא חלה החלמה מצליפת השוט תוך חצי שנה, המדובר בצליפת שוט כרונית, שעלולה לפגוע מאד בתפקודו היומיומי של מי שלוקה בה. 

 

בתאונות דרכים התגובות של נפגעי תאונות דרכים יכולות להיות שונות מנפגע אחד לעומת השני מהרבה סיבות כמו כאבים שהם כמעט אינם מורגשים או לחילופין לפגיעות קשות וכאבי חזקים מאוד ואף פגיעות בחוט השידרה.

במרבית המקרים ישנם נפגעי תאונות דרכים אשר ירגישו את הסימפטומים הנ"ל מיד באירוע התאונה, ואילו נפגעי תאונת דרכים אחרים ירגישו את הכאבים אחרי כמה שעות או אפילו מספר ימים לאחר מכן.

במרבית הפגיעות של צליפת שוט, לאחר מספר חודשים רב התסמינים אמורים לחלוף, אך למשרדנו הגיעו גם לקוחות שהפגיעה גרמה להם לנזקים קבועים וממושכים יותר, מכאן חשוב מאוד לאחר תאונת דרכים לפנות לטיפול רפואי על מנת לאבחן שלא נגרמו פגיעות יותר רחבות בעקבות צליפת השוט כמו נזק לחוליות בגב ולחולשה בשרירים ולפגיעה משמעותית באיכות החיים.

ללקוחות הרבים שמגיעים אלינו לאחר תאונת דרכים עם צליפת שוט, אנו ממליצים להמתין לפחות שנה על מנת לקבל תמונה מלאה וכי הנזק התגבש.

מהו שיעור הפיצויים שניתן לקבל בגין צליפת שוט

 

במסגרת התביעה בגין נזקי צליפת השוט ניתן לתבוע פיצויים שכוללים כיסוי של ראשי נזק משני סוגים: נזקים ממוניים (כספיים) שונים, לרבות הפסדי שכר, הוצאות רפואיות, הוצאות נסיעות, ועזרת צד ג', ונזקים לא ממוניים כגון כאב וסבל.

 

מטבע הדברים, שיעור הפיצויים שניתן לקבל בגין צליפת שוט משתנה ממקרה למקרה בהתאם לנסיבותיו. ככל שמדובר בנזקים רבים, חמורים, וממושכים יותר, כך יגדל סכום הפיצויים ולהיפך. בנוסף, במידה שהנפגע השתכר שכר גבוה יחסית, אזי הדבר ישליך אוטומטית על גובה הפיצוי המגיע לו בגין הפסדי השכר שלו.

 

אם מדובר בצליפת שוט קלה יחסית, שגרמה לתסמינים חולפים, ניתן בדרך כלל לקבל פיצויים בהיקף של אלפי שקלים חדשים בגין נזקי העבר, לרבות בגין כאב וסבל, הפסדי שכר, והוצאות. אולם, כאשר מדובר בצליפת שוט חמורה, שהפכה לצליפת שוט כרונית, הנפגע עשוי לקבל פיצוי משמעותי בהרבה, בהיקף של עשרות ואף מאות אלפי שקלים חדשים, מאחר שבנוסף לכיסוי נזקי העבר לפי הרכיבים השונים, הוא יהיה זכאי גם לכיסוי נזקי העתיד לפי רכיבים אלו.   

 

צליפת שוט תאונת דרכים  – למי מגיע פיצוי כספי במקרה של תאונת דרכים עם צליפת שוט?

בשנת 1975 נקבע חוק שהינו מתייחס לכל נפגעי תאונות הדרכים שנקרא חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975.

חשוב לציין כי מטרתו של חוק זה נולד במטרה לעזור לנפגעי תאונות דרכים ולהבטיח שכל מי שנפגע בתאונת דרכים יהיה זכאי לפיצוי כספי בעקבות התאונה והנזקים הפיזיים או הנפשיים שנגרמו לו, ללא קשר למידת אשמתו בתאונה.

הפיצויים שמגיעים לנפגע בתאונות דרכים אינם תלויים בשאלה אשמו של הנפגע או לא – לכן, גם אם עולה כי נפגע צליפת השוט אשם בתאונת הדרכים הוא יהיה זכאי לפיצוי על נזקים רפואיים שנגרמו כתוצאה מתאונת הדרכים כמו אובדן שכר, פגיעה תפקודית, נכות וכדומה.

יודגש, במקרה של תאונת דרכים עם צליפת שוט במקרה שהיו התפתחויות רפואיות נוספות כמו פגיעה בחוט השידרה או פגיעות ראש חמורות אלה יכולים להגדיל את אחוזי הנכות שייקבעו לנפגעי תאונת הדרכים, וכאמור ככל ויקבעו אחוזי נכות גבוהים יותר כך גם הפיצוי הכספי אשר תהיו זכאים לו מחברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי יגדל.

לצורך קביעת אחוזי הנכות ימונו מומחים רפואין המתמחים בתחום הפגיעה כמו אורתופדיה או נוירולגיה לפגיעות ראש.

צליפת שוט תאונת דרכים –  פסיקת בית משפט בגין תביעה נזקי גוף צליפת שוט

בית משפט השלום בתל-אביב קבע לאחרונה כי חברת הביטוח מגדל תשלם לנפגעת תאונת דרכים פיצויים של כ-346 אלף שקלים לאחר שהתובעת שהייתה בת 36 בעת התאונה נפגעה בתאונת דרכים כאשר רכב נכנס ברכבה מאחור בעוצמה רבה וכתוצאה מכך נפגעה בצליפת שוט.

תביעת תאונת הדרכים הוגשה בהתאם לחוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים ובית המשפט מינה בתיק זה מומחים רפואיים על מנת לאבחן את מצב הרפואי של התובעת בגין פגיעת צליפת השוט. מומחה רפואי נוירולגי קבע שני אחוז נכות נוכח כאבי הראש שסבלה ושלושה אחוזי נכות על סחרחורות, כמו כן המומחה האורתופדי קבע כי לא נותרה לה נכות.

על אף כי האורתופד דחה את טענת התובעה כי נגרמו לה נכות אורתופדית, ביקשה התובעת להכיר בכך כי קיימת נכות מאחר כי ישנה פגיעה בכושר הפעולה שלה.

בהקשר לפסיקת הוצאות רפואיות נפסק לא פעם, כי עיקרון העל העומד בבסיס תורת הפיצויים בנזיקין הינו העיקרון של השבת המצב לקדמותו, לפיו על המזיק ליתן לנפגע אותו סכום, אשר באמצעותו יועמד הנפגע, ככל האפשר, באותו מצב בו הוא היה נתון, אלמלא בוצע כלפיו מעשה הנזיקין (ראו, ע"א 357/80 נעים נ' ברדה, פ"ד לו(3), 762, 772-773 (1982)). 

בהינתן עיקרון זה, נפסק שנפגע זכאי לפיצויים בגין הוצאות רפואיות והוצאות נסיעות שהוציא לאחר הפגיעה, הנחוצות באופן סביר לשם החזרת המצב לקדמותו.

תביעה נזקי גוף צליפת שוט – אם הנך רוצה להגיש תביעת תאונת דרכים בגין נזקי גוף שנגרמו ע"י צליפת שוט חשוב מאוד שתפנו למשרד עורכי דין נזיקין המתמחה בתאונות דרכים כמו משרד עורכי דין אריאלה גפן על מנת לקבל את הפיצוי הכספי המקסימלים שמגיע לכם.

 

צליפת שוט תאונת דרכים – מה לעשות לאחר תאונת דרכים?

דרך הפעולה המיידית בעקבות תאונה צריכה להבטיח את בריאותך ובטיחותך. חשוב לבדוק אם נגרמו לך פציעות, וגם אם הן לא נראות מיד, מומלץ להתפנות לבית החולים לצורך בדיקות רפואית מקיפות, מכיוון שלאחר התאונה הגוף מוצף בפרץ של אדרנלין, שעשוי להפחית כאבים ולגרום לפספוס של פציעות וחבלות שונות, שיתגלו בשלב מאוחר יותר כמו במקרה של צליפת שוט.

במידה וניתן – עד שצוותי החרום מגיעים לזירת תאונת הדרכים, כדאי להשיג תמונות של נסיבות התאונה,  לתעד פרטים כמו תנאי דרך, תמרורים וכל נזק שנגרם לרכב. חשוב לשמור תיעוד של גורמים אלה על מנת לבנות תביעת נזקי גוף עובדתית.

בנוסף, מומלץ להימנע ממתן הצהרה לחברת הביטוח של האדם האשם, על מנת שזו לא תוכל להשתמש במילים שלך נגדך. במקום זאת, יש התקשר לעורך דין לענייני תאונות דרכים כדי לדון באפשרויות שעומדות בפניך.

עדים – במידה ובתאונת הדרכים היו עדים לתאונת הדרכים, ובמידה ואתם יכולים  לקבל את הפרטים שלהם על מנת לקבל עדויות נוספות לתאונת הדרכים, כמו עדויות אלה יכולות לשמש להוכחת התביעה במקרה וחברת הביטוח תנסה לטעון אחרת.

 הגשת תביעת פיצויים בגין צליפת שוט עקב תאונת דרכים

כאשר מדובר בצליפת שוט שנגרמה עקב תאונת דרכים, ניתן להגיש תביעת פיצויים בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 ("חוק הפלת"ד"). אם מדובר בתאונת דרכים שהיוותה גם תאונת עבודה, כלומר, תאונה בדרך למקום העבודה או בחזרה ממנה, ניתן גם להגיש תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי.  

חוק הפלת"ד מבוסס על עקרון האחריות המוחלטת, לפיו כל נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבלת פיצויים בגין נזקי הגוף שלו, וזאת ללא קשר לשאלת האחריות לגרימת התאונה, ואף אם הוא עצמו היה אחראי לה. לפיכך, מי שלקה בצליפת שוט עקב תאונת דרכים זכאי להגיש תביעת פיצויים לפי חוק הפלת"ד כנגד בעל הרכב שהיה מעורב בתאונה. עם זאת, לעתים מומלץ להמתין עם הגשת התביעה ולא להגיש אותה מייד לאחר קרות התאונה, למקרה שיתפתחו נזקים נוספים במהלך התקופה שלאחריה.

כדי שהתביעה תתקבל, על הנפגע להציג את חומרת הפגיעה בו ואת הקשר הסיבתי שבין התאונה לבין הנזק שנגרם לו. לשם כך חשוב להקפיד על שמירת המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, שמשמשים גם לצורך כימות הנזק וקביעת סכום הפיצויים בגינו. 

אם מתעוררות מחלוקות בין הצדדים לגבי היקף הנזק והקשר הסיבתי שבינו לתאונה, בתי המשפט נוהגים בדרך כלל למנות מומחה רפואי מטעמם על מנת שהם יחוו את דעתם בסוגיות אלו.  

 

האם לערב את המשטרה בתאונת דרכים צליפת שוט?

החוק בישראל קובע כי יש לדווח למשטרה על תאונת דרכים עם נפגעים. המשטרה מאפשרת לקבל מידע ביטוחי כתיבת דו"ח, שהנו חיוני בשחזור המידע הדרוש לבניית תיק תביעת תאונת דרכים מול חברת הביטוח.

 

צליפת שוט – את מי ניתן לתבוע

1. תביעה נגד חברת הביטוח

במידה ונפגעת בתאונת דרכים מצליפת שוט כנהג\ת ברכב או כנוסע, הנך זכאי\ת להגיש תביעה נזיקית או תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף נגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב וזאת כאמור בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

במסגרת הגשת התביעה נגד חברת הביטוח אנו נדרוש את הפיצוי הכספי המקסימלי בגין מספר ראשי נזק עיקריים:

א.פיצוי לא ממוני בגין כאב וסבל.
ב. הפסדי השתכרות ופנסיה בעבר ובעתיד
ג. דרישה לפיצוי בהתאם למשכורת 
ד. נכות רפואית ותפקודית 
ה. הוצאות רפואיות
ו. עזרה צד ג'.

2. תביעה נגד פוליסת ביטוח תביעות אישיות 

כמו כן, ניתן לתבוע את פוליסת הביטוח הפרטית במידה ואתם מבוטחים בפוליסת תאונות אישיות.

3. תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי

במידה ונפגעת בתאונת דרכים שהינה תאונת עבודה בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה יהיה ניתן להגיש תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, במקרי תאונות עבודה תהיו זכאים לדמי פגישה עבור שלושת החודשים שלא עבדתם, ואם נגרמה לכם נכות אנו נפנע לוועדת הרפואית של המוסד לביטוח לאומי על מנת לקבוע אחוזי נכות צמיתה

 

צליפת שוט תאונת דרכים – עורך דין תאונת דרכים 

אירוע תאונת דרכים ובו ישנה את פגיעת צליפת השוט יכול להיות טראומטי עם נזקי גוף משמעותי, מכאן חשוב שיהיה לצידכם עורך דין תאונות דרכים מקצועי, שמתמצא בחוקי המשפט על בוריים, מכיר את המערכת המשפטית ואת אופן התנהלות חברות הביטוח השונות ויכול לכוון את ניהול התיק לאפיקים שמשרתים את האינטרסים שלכם באופן נכון על מנת שתוכלו לקבל את הפיצויים המרבים במקרה של צליפת שוט.

צליפת שוט תאונת דרכים – אריאלה גפן עורכת דין תאונות דרכים

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה על מנת לשרת את נפגעי תאונות הדרכים מול חברות הביטוח הגדולות בישראל שיעשו ככל שביכולתן להוריד את סכום הפיצוי הכספי שמגיע לנפגע תאונת הדרכים

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמקצעות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי תאונות דרכים גדולים, קשים ומורכבים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה להגשת תביעה - השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

צליפת שוט תאונת דרכים

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!