משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

צליפת שוט תאונת דרכים – פיצוי כספי

ניתוח פלסטי
לצערנו הרב מדינת ישראל במגמת עליה בתאונות הדרכים בכבישי המדינה ותאונת דרכים יכלה לגרום לנזקים פיזיים ונפשיים לנפגעי תאונות דרכים, למשרדנו מגיעים נפגעתי תאונות דרכים רבים שעיקר הפגיעה מכונה "צליפת שוט" או Whiplash.למה לשכור עורך דין ממומחה לתאונות דרכים, מה היתרונות שתרוויחו מכך, כיצד תדעו כמה שווה התביעה שלכם, ואך תוכלו להבטיח שתקבלו את גובה הפיצויים המקסימלי שמגיע לכם?

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

צליפת שוט – ייצוג משפטי על ידי עו"ד מומלץ לתאונות דרכים

צליפת שוט תאונת דרכים – לצערנו הרב מדינת ישראל במגמת עליה בתאונות הדרכים בכבישי המדינה ותאונת דרכים יכלה לגרום לנזקים פיזיים ונפשיים לנפגעי תאונות דרכים, למשרדנו מגיעים נפגעי תאונות דרכים רבים שעיקר הפגיעה מכונה "צליפת שוט" או Whiplash.

סוגי פציעות של צליפת השוט בתאונות דרכים מזכים את נפגע תאונת הדרכים\תאונת עבודה בפיצוי כספי על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

צליפת השוט הינה פגיעה אשר נגרמת במצב כתוצאה מתנועה מהירה של הצוואר קדימה ומיד אחורה ובאופן פתאומי בעוצמה רבה. ויודגש פגיעה כזאת בתאונות דרכים במהירות גבוהה עלולה לגרום לנזקי גוף חמורים כאשר מרבית הנפגעים בתאונות מעין אלו ירגישו כאבים עזים בצוואר, הגבלה בתנועת הצוואר, כאבים בגב ובכתפיים ואף סחרחורת ובחילות במקרים מסויימים לאחר תאונת דרכים או תאונת עבודה נפגעי תאונת הדרכים עלולים לפתח בעיות זיכרון או פוסט טראומה ויחד עם זאת עלולות להתפתח פגיעות רפואיות אחרות במהלך השנים בעקבות אותה תאונת דרכים.

בתאונות דרכים התגובות של נפגעי תאונות דרכים יכולות להיות שונות מנפגע אחד לעומת השני מהרבה סיבות כמו כאבים שהם כמעט אינם מורגשים או לחילופין לפגיעות קשות וכאבי חזקים מאוד ואף פגיעות בחוט השידרה.

במרבית המקרים ישנם נפגעי תאונות דרכים אשר ירגישו את הסימפטומים הנ"ל מיד באירוע התאונה, ואילו נפגעי תאונת דרכים אחרים ירגישו את הכאבים אחרי כמה שעות או אפילו מספר ימים לאחר מכן.

במרבית הפגיעות של צליפת שוט, לאחר מספר חודשים רב התסמינים אמורים לחלוף, אך למשרדנו הגיעו גם לקוחות שהפגיעה גרמה להם לנזקים קבועים וממושכים יותר, מכאן חשוב מאוד לאחר תאונת דרכים לפנות לטיפול רפואי על מנת לאבחן שלא נגרמו פגיעות יותר רחבות בעקבות צליפת השוט כמו נזק לחוליות בגב ולחולשה בשרירים ולפגיעה משמעותית באיכות החיים.

ללקוחות הרבים שמגיעים אלינו לאחר תאונת דרכים עם צליפת שוט, אנו ממליצים להמתין לפחות שנה על מנת לקבל תמונה מלאה וכי הנזק התגבש.

צליפת שוט תאונת דרכים  – למי מגיע פיצוי כספי במקרה של תאונת דרכים עם צליפת שוט?

בשנת 1975 נקבע חוק שהינו מתייחס לכל נפגעי תאונות הדרכים שנקרא חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975.

חשוב לציין כי מטרתו של חוק זה נולד במטרה לעזור לנפגעי תאונות דרכים ולהבטיח שכל מי שנפגע בתאונת דרכים יהיה זכאי לפיצוי כספי בעקבות התאונה והנזקים הפיזיים או הנפשיים שנגרמו לו, ללא קשר למידת אשמתו בתאונה.

הפיצויים שמגיעים לנפגע בתאונות דרכים אינם תלויים בשאלה אשמו של הנפגע או לא – לכן, גם אם עולה כי נפגע צליפת השוט אשם בתאונת הדרכים הוא יהיה זכאי לפיצוי על נזקים רפואיים שנגרמו כתוצאה מתאונת הדרכים כמו אובדן שכר, פגיעה תפקודית, נכות וכדומה.

יודגש, במקרה של תאונת דרכים עם צליפת שוט במקרה שהיו התפתחויות רפואיות נוספות כמו פגיעה בחוט השידרה או פגיעות ראש חמורות אלה יכולים להגדיל את אחוזי הנכות שייקבעו לנפגעי תאונת הדרכים, וכאמור ככל ויקבעו אחוזי נכות גבוהים יותר כך גם הפיצוי הכספי אשר תהיו זכאים לו מחברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי יגדל.

לצורך קביעת אחוזי הנכות ימונו מומחים רפואין המתמחים בתחום הפגיעה כמו אורתופדיה או נוירולגיה לפגיעות ראש.

צליפת שוט תאונת דרכים –  פסיקת בית משפט

בית משפט השלום בתל-אביב קבע לאחרונה כי חברת הביטוח מגדל תשלם לנפגעת תאונת דרכים פיצויים של כ-346 אלף שקלים לאחר שהתובעת שהייתה בת 36 בעת התאונה נפגעה בתאונת דרכים כאשר רכב נכנס ברכבה מאחור בעוצמה רבה וכתוצאה מכך נפגעה בצליפת שוט.

תביעת תאונת הדרכים הוגשה בהתאם לחוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים ובית המשפט מינה בתיק זה מומחים רפואיים על מנת לאבחן את מצב הרפואי של התובעת בגין פגיעת צליפת השוט. מומחה רפואי נוירולגי קבע שני אחוז נכות נוכח כאבי הראש שסבלה ושלושה אחוזי נכות על סחרחורות, כמו כן המומחה האורתופדי קבע כי לא נותרה לה נכות.

על אף כי האורתופד דחה את טענת התובעה כי נגרמו לה נכות אורתופדית, ביקשה התובעת להכיר בכך כי קיימת נכות מאחר כי ישנה פגיעה בכושר הפעולה שלה.

בהקשר לפסיקת הוצאות רפואיות נפסק לא פעם, כי עיקרון העל העומד בבסיס תורת הפיצויים בנזיקין הינו העיקרון של השבת המצב לקדמותו, לפיו על המזיק ליתן לנפגע אותו סכום, אשר באמצעותו יועמד הנפגע, ככל האפשר, באותו מצב בו הוא היה נתון, אלמלא בוצע כלפיו מעשה הנזיקין (ראו, ע"א 357/80 נעים נ' ברדה, פ"ד לו(3), 762, 772-773 (1982)). בהינתן עיקרון זה, נפסק שנפגע זכאי לפיצויים בגין הוצאות רפואיות והוצאות נסיעות שהוציא לאחר הפגיעה, הנחוצות באופן סביר לשם החזרת המצב לקדמותו

צליפת שוט תאונת דרכים – מה לעשות לאחר תאונת דרכים?

דרך הפעולה המיידית בעקבות תאונה צריכה להבטיח את בריאותך ובטיחותך. חשוב לבדוק אם נגרמו לך פציעות, וגם אם הן לא נראות מיד, מומלץ להתפנות לבית החולים לצורך בדיקות רפואית מקיפות, מכיוון שלאחר התאונה הגוף מוצף בפרץ של אדרנלין, שעשוי להפחית כאבים ולגרום לפספוס של פציעות וחבלות שונות, שיתגלו בשלב מאוחר יותר כמו במקרה של צליפת שוט.

במידה וניתן – עד שצוותי החרום מגיעים לזירת תאונת הדרכים, כדאי להשיג תמונות של נסיבות התאונה,  לתעד פרטים כמו תנאי דרך, תמרורים וכל נזק שנגרם לרכב. חשוב לשמור תיעוד של גורמים אלה על מנת לבנות תביעת נזקי גוף עובדתית.

בנוסף, מומלץ להימנע ממתן הצהרה לחברת הביטוח של האדם האשם, על מנת שזו לא תוכל להשתמש במילים שלך נגדך. במקום זאת, יש התקשר לעורך דין לענייני תאונות דרכים כדי לדון באפשרויות שעומדות בפניך.

עדים – במידה ובתאונת הדרכים היו עדים לתאונת הדרכים, ובמידה ואתם יכולים  לקבל את הפרטים שלהם על מנת לקבל עדויות נוספות לתאונת הדרכים, כמו עדויות אלה יכולות לשמש להוכחת התביעה במקרה וחברת הביטוח תנסה לטעון אחרת.

 

האם לערב את המשטרה בתאונת דרכים צליפת שוט?

החוק בישראל קובע כי יש לדווח למשטרה על תאונת דרכים עם נפגעים. המשטרה מאפשרת לקבל מידע ביטוחי כתיבת דו"ח, שהנו חיוני בשחזור המידע הדרוש לבניית תיק תביעת תאונת דרכים מול חברת הביטוח  

צליפת שוט תאונת דרכים – עורך דין תאונת דרכים 

אירוע תאונת דרכים ובו ישנה את פגיעת צליפת השוט יכול להיות טראומטי עם נזקי גוף משמעותי, מכאן חשוב שיהיה לצידכם עורך דין תאונות דרכים מקצועי, שמתמצא בחוקי המשפט על בוריים, מכיר את המערכת המשפטית ואת אופן התנהלות חברות הביטוח השונות ויכול לכוון את ניהול התיק לאפיקים שמשרתים את האינטרסים שלכם באופן נכון על מנת שתוכלו לקבל את הפיצויים המרבים במקרה של צליפת שוט.

צליפת שוט תאונת דרכים – אריאלה גפן עורכת דין תאונות דרכים

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח. 

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמקצעות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי תאונות דרכים גדולים, קשים ומורכבים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

צליפת שוט תאונת דרכים

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

תאונת עבודה מה עושים - שליח פיצה
מאמרים משפטים

מעל 300,000 לשליח פיצה שנפגע בתאונת אופנוע לא מבוטח

שליח פיצרייה שנפגע בתאונת דרכים קיבל פיצויים מקרנית אף על פי שהקטנוע בו רכב לא היה מבוטח

שליח הפיצה, שנפגע בשנת 2013 בתאונת דרכים ברמת השרון, אז בן 19 בלבד, נפצע כתוצאה מהתנגשות בכלי רכב, שלא נתן לו זכות קדימה. בעקבות התאונה שבר השליח את עצם הירך ונאלץ לעבור ניתוח לקיבוע העצם.

משרד עורכי דין תאונות דרכים
מאמרים משפטים

מעל 300,000 אלף ש"ח לרוכב אופניים חשמליים שנפגע בתאונה

צעיר ששוחח עם חברו בזמן שזה ישב במונית נפצע כאשר נהג המונית פתח בנסיעה מהירה באופן פתאומי והצעיר הוטח לכביש ונפגע.
בשנת 2016 קבוצת צעירים חזרה מ"סליחות" במרכז העיר נתניה. בעוד הצעירים עולים למונית נותר אחד מהם מחוץ לה, כשהוא רכוב על אופניים חשמליים ומשוחח עמם. בעודו נשען על דלת המונית, שחלונה היה פתוח, ומשוחח עם חברו, שישב באותה עת במושב שלצד הנהג, החל הנהג בנסיעה מהירה, מה שהוביל לכך שהצעיר שנותר מחוץ למונית נפל מהאופניים והוטח לכביש. נפילתו גרמה לחבלות בגב התחתון וביד שמאל ולשבר במפרק הירך.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן
#
Agent (Online)
×

אנחנו כאן לעזור, מוזמנים לפנות בכל עניין

מגיע לכם פיצוי כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!