עורך דין תאונות אופניים חשמליים
תאונות בני נוער על אופניים החשמליים - מה אומרות התקנות החדשות לעניין הרישיון? מה הם הסיכונים שעומדים בפני תלמידי בית הספר? חובת חבישת קסדה והמשמעות שלה
מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

תאונות אופניים חשמליים – תלמידים ללא רישיון

 תאונות אופניים חשמליים – בישראל ישנו גידול משמעותי ברוכבי האופניים החשמליים והקורקינטים החשמליים עד כדי שקשה לא לראות את הרוכבים מדי יום ביומו על הכביש או על המדרכה.

הרוכבים לעיתים מהווים סכנה להולכי הרגל על המדרכות ואף מסכנים את עצמם בפציעות קשות בעת הרכיבה על הכביש – העדר כיסוי ביטוחי חושף את הרוכבים לסיכונים משפטיים, תביעות נזיקין כספיות גבוהות ובמקרים רבים עלולים הרוכבים למצוא את עצמם ללא פיצוי כספי בגין נזקים שנגרמו להם בתאונה מכאן חשוב לפנות בהקדם לעורך דין תאונות אופניים חשמליים.

כיום האופניים החשמליים נותנים לבני הנוער אפשרות תנועה כמעט ללא הגבלה בדרכם לבית הספר, חוגים או להיפגש עם חברים, אך יחד עם החופש התנועתי נוצרו בעיות חדשות כאשר בני נוער רבים נפגעים בצורה פיזית קשה בעקבות נסיעה מסוכנת ללא שמירה וציות לתמרורים או לחוקי התנועה כפי שנדרש במקרי של תאונות אופניים חשמליים בני הנוער חשופים לתביעות משפטיות נגדם במקרה והם פגעו בהולך רגל ובמקרה שאין לרוכב האופניים החשמליים רישיון נהיגה הנדרש על פי החוק מצבו המשפטי עלול להחמיר.

עורך דין תאונות אופניים חשמליים – תקנות חדשות למניעת תאונות אופניים חשמליים של תלמידים

משרד  התחבורה העביר מספר תקנות (תקנות התעבורה, תשכ"א-1961) בשנה האחרונה על מנת  לנסות ולצמצם את נזקי תאונות האופניים החשמליים שנגרמים לרוכבי אופניים חשמליים  צעירים כאשר עיקר התקנות אשר פורסמו ביום ה -1.7.2019 נועדה להסדיר את הכשרת  התלמידים שהינם מתחת לגיל שש עשרה או שלא עברו מבחני תיאוריה על מנת לאפשר  לתלמידים לרכב על אופניים חשמליים לאחר שהבינו את חוקי התנועה כנדרש ובכך מקווים  במשרד התחבורה כי רמת הסיכון של תאונות אופניים חשמליים תרד באופן משמעותי.

על פי התקנות החדשות, כאשר רוכב האופניים החשמליים הינו בעל רישיון נהיגה וגילו מעל לשש  עשרה, הרוכב רשאי על פי החוק לרכב על אופניים חשמליים ואינו חייב לגשת למבחן תיאוריה.  מנגד, תלמיד או רוכב אופניים חשמליים שאינו בעל רישיון נהיגה, מוטלת עליו החובה  לעבור מבחן תאוריה שנועד לרוכבי אופניים חשמליים. אם וכאשר יידרש יהא רוכב  האופניים החשמליים להציב בפני הרשות את רישיון הנהיגה או אישור כי עבר בהצלחה את  מבחן התאוריה.

יחד עם הסדרת התחום החוקי בנוגע למי רשאי לעלות על הכביש עם אופניים חשמליים וקורקינטים, תחום האחריות המשפטית והפיצויים עדיין מהווה משקולת רצינית עבור הרוכבים במקרה של תאונה. כיום, האחריות במקרה של תאונה במקרה בו, חלילה, נגרם נזק גופני לרוכב או להולך רגל, חלה על הרוכב.

במקרה  והרוכב גרם לנזק להולך רגל או רוכב אחר, הוא חשוף לתביעה מצד הנפגע שעלולה להגיע למאות אלפי שקלים, שיצאו מכיסו הפרטי. כאשר מדובר בבני נוער או תלמידים, חלקם  מבוטחים בביטוח תלמידים וגם כאן חשוב לדעת מה מכסה ביטוח התלמידים. 

 תקנה נוספת הינה חובת חבישת קסדה עם מחזיר אור. במקרה של אי חבישת קסדה כחוק רוכבי האופניים החשמליים צפויים לקבל דו״ח של 250 ש״ח, כמו הדו״ח שניתן לאופנוענים הרוכבים ללא קסדה

משרד עורך דין תאונות אופניים חשמליים – אריאלה גפן

תאונות אופניים חשמליים בקרב תלמידים ללא רישיון מהווים סיכון משפטי וכלכלי הדורשים מומחיות וידע רב של עורך הדין בתביעות אופניים חשמליים, נוכח העניין כי תלמידי בית ספר רוכבים על אופניים חשמליים לפעמיים בחוסר זהירות כך שהם חשופים לפגיעות קשות שעלולות לסבך אותם משפטית בדמות של תביעות נזיקיות כספיות גבוהות נגדם, או במקרים אחרים הרוכבים עלולים להישאר ללא פיצוי בגין נזקי התאונות דרכים, מכאן ייעוץ עם עורך דין לתאונות אופניים חשמליים הינו חשוב ומהותי כפי שיפורט להלן:

במקרה של תאונת דרכים עם אופניים חשמליים, בפרט כאשר מדובר בתלמידי בית ספר, חשוב לפנות בהקדם לעורך דין תאונות אופניים חשמליים הבקיא בחוקים העדכניים לגבי אופניים חשמליים ומתמחה בדיני נזיקין ותאונות דרכים וביטוח. עו״ד אריאלה גפן מומחית בתביעות תאונות אופניים חשמליים, מומחית בדיני נזיקין במקרה של תאונה עם אופניים חשמליים. בין אם אתם רוכבי האופניים החשמליים או ההורים של הרוכבים הצעירים או הולכי רגל שנפגעו מאופניים חשמליים, פנו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי על מנת שתוכלו לפעול בצורה המשפטית במקרה של תאונת דרכים עם אופניים חשמליים.

תביעות בגין תאונות אופניים חשמליים

מדי שנה מוגשות בישראל אלפי תביעות בגין תאונות דרכים. התביעות הנפוצות ביותר עוסקות בנפגעי אופניים חשמליים או קורקינטים חשמליים. חברות הביטוח משלמות מדי שנה סכומי כסף גדולים מאוד בעקבות אותן תביעות. בתי המשפט מייחסים חשיבות רבה לתיאור התאונה במסמכים הרפואיים, בפרט כשמדובר במסמכי הטיפול הראשוני, ולכן חייב כל נפגע להקפיד על מסירת הפרטים לגורמים המטפלים, לא רק באשר למהות הפגיעה אלא גם באשר לסיבת הפגיעה, ולוודא כי אמנם דבריו נרשמו בצורה נכונה.

אם נפצעת או נפגעת בתאונת דרכים בעת רכיבה על אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי,  ככל וניתן ובמידת האפשר נסו לצלם את אזור התאונה, בקשו לקבל פרטים אישיים של אנשים אשר נכחו באירוע או ראו את תאונת הדרכים

במידת האפשר, ואם מדובר בתאונת דרכים עם אופניים חשמליים שנפגעתם, נסו להזמין משטרה לאזור התאונה ובקשו ממשטרת ישראל אישור על התאונה

טיפול בתביעת תאונות אופניים חשמליים   – עו"ד אריאלה גפן

עו"ד אריאלה גפן מתמחה בדיני נזיקין והינה בעלת ניסיון רב בתביעות מורכבות של תאונות אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקית, וכי כדי להוציא את המקסימום בגין הנזק שנגרם לרוכב האופניים החשמליים ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר בתאונת דרכים ואת הנזק הפיזי או הנפשי שנגרם לנפגע. במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות נזיקין באופן מקצועי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

תשלום על פי הצלחה בלבד

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונת דרכים - עורך דין תאונות דרכים
מאמרים משפטים

מהו הפיצוי הכספי לאחר תאונת דרכים?

כיצד נקבע הפיצוי הכספי בתביעת תאונת דרכים?
בתביעת תאונת דרכים, אנו מצרפים לתביעה בקשה למינוי מומחים רפואיים מתחומים שונים וזאת בהתאם לפגיעה שסובל ממנה הנפגע מתאונת הדרכים. כך למשל במקרה של פגיעת ראש נבקש למנות מומחה רפואי מתחום הנוירולוגיה, במידה וישנם

תאונת דרכים שבר ברגל
מאמרים משפטים

תאונת דרכים שבר בברך

תאונת דרכים שבר בברך – פוסט זה בבלוג מתמקד בהשלכות הרפואיות של תאונת דרכים שגרמה לשבר בברך. הוא ינתח את הפציעה, הגורמים לה, דרכי מניעה וטיפולים אפשריים. לבסוף תוסק מסקנה לחשיבות ההיוועצות עם עורך דין תאונת דרכים או עו"ד תאונת אופנוע.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

דילוג לתוכן