משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

תאונות אופניים חשמליים – תלמידים ללא רישיון

עורך דין תאונות אופניים חשמליים
תאונות בני נוער על אופניים החשמליים - מה אומרות התקנות החדשות לעניין הרישיון? מה הם הסיכונים שעומדים בפני תלמידי בית הספר? חובת חבישת קסדה והמשמעות שלה

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תאונות אופניים חשמליים – תלמידים ללא רישיון

 תאונות אופניים חשמליים – בישראל ישנו גידול משמעותי ברוכבי האופניים החשמליים והקורקינטים החשמליים עד כדי שקשה לא לראות את הרוכבים מדי יום ביומו על הכביש או על המדרכה.

הרוכבים לעיתים מהווים סכנה להולכי הרגל על המדרכות ואף מסכנים את עצמם בפציעות קשות בעת הרכיבה על הכביש – העדר כיסוי ביטוחי חושף את הרוכבים לסיכונים משפטיים, תביעות נזיקין כספיות גבוהות ובמקרים רבים עלולים הרוכבים למצוא את עצמם ללא פיצוי כספי בגין נזקים שנגרמו להם בתאונה מכאן חשוב לפנות בהקדם לעורך דין תאונות אופניים חשמליים.

כיום האופניים החשמליים נותנים לבני הנוער אפשרות תנועה כמעט ללא הגבלה בדרכם לבית הספר, חוגים או להיפגש עם חברים, אך יחד עם החופש התנועתי נוצרו בעיות חדשות כאשר בני נוער רבים נפגעים בצורה פיזית קשה בעקבות נסיעה מסוכנת ללא שמירה וציות לתמרורים או לחוקי התנועה כפי שנדרש במקרי של תאונות אופניים חשמליים בני הנוער חשופים לתביעות משפטיות נגדם במקרה והם פגעו בהולך רגל ובמקרה שאין לרוכב האופניים החשמליים רישיון נהיגה הנדרש על פי החוק מצבו המשפטי עלול להחמיר.

עורך דין תאונות אופניים חשמליים – תקנות חדשות למניעת תאונות אופניים חשמליים של תלמידים

משרד  התחבורה העביר מספר תקנות (תקנות התעבורה, תשכ"א-1961) בשנה האחרונה על מנת  לנסות ולצמצם את נזקי תאונות האופניים החשמליים שנגרמים לרוכבי אופניים חשמליים  צעירים כאשר עיקר התקנות אשר פורסמו ביום ה -1.7.2019 נועדה להסדיר את הכשרת  התלמידים שהינם מתחת לגיל שש עשרה או שלא עברו מבחני תיאוריה על מנת לאפשר  לתלמידים לרכב על אופניים חשמליים לאחר שהבינו את חוקי התנועה כנדרש ובכך מקווים  במשרד התחבורה כי רמת הסיכון של תאונות אופניים חשמליים תרד באופן משמעותי.

על פי התקנות החדשות, כאשר רוכב האופניים החשמליים הינו בעל רישיון נהיגה וגילו מעל לשש  עשרה, הרוכב רשאי על פי החוק לרכב על אופניים חשמליים ואינו חייב לגשת למבחן תיאוריה.  מנגד, תלמיד או רוכב אופניים חשמליים שאינו בעל רישיון נהיגה, מוטלת עליו החובה  לעבור מבחן תאוריה שנועד לרוכבי אופניים חשמליים. אם וכאשר יידרש יהא רוכב  האופניים החשמליים להציב בפני הרשות את רישיון הנהיגה או אישור כי עבר בהצלחה את  מבחן התאוריה.

יחד עם הסדרת התחום החוקי בנוגע למי רשאי לעלות על הכביש עם אופניים חשמליים וקורקינטים, תחום האחריות המשפטית והפיצויים עדיין מהווה משקולת רצינית עבור הרוכבים במקרה של תאונה. כיום, האחריות במקרה של תאונה במקרה בו, חלילה, נגרם נזק גופני לרוכב או להולך רגל, חלה על הרוכב.

במקרה  והרוכב גרם לנזק להולך רגל או רוכב אחר, הוא חשוף לתביעה מצד הנפגע שעלולה להגיע למאות אלפי שקלים, שיצאו מכיסו הפרטי. כאשר מדובר בבני נוער או תלמידים, חלקם  מבוטחים בביטוח תלמידים וגם כאן חשוב לדעת מה מכסה ביטוח התלמידים. 

 תקנה נוספת הינה חובת חבישת קסדה עם מחזיר אור. במקרה של אי חבישת קסדה כחוק רוכבי האופניים החשמליים צפויים לקבל דו״ח של 250 ש״ח, כמו הדו״ח שניתן לאופנוענים הרוכבים ללא קסדה

משרד עורך דין תאונות אופניים חשמליים – אריאלה גפן

תאונות אופניים חשמליים בקרב תלמידים ללא רישיון מהווים סיכון משפטי וכלכלי הדורשים מומחיות וידע רב של עורך הדין בתביעות אופניים חשמליים, נוכח העניין כי תלמידי בית ספר רוכבים על אופניים חשמליים לפעמיים בחוסר זהירות כך שהם חשופים לפגיעות קשות שעלולות לסבך אותם משפטית בדמות של תביעות נזיקיות כספיות גבוהות נגדם, או במקרים אחרים הרוכבים עלולים להישאר ללא פיצוי בגין נזקי התאונות דרכים, מכאן ייעוץ עם עורך דין לתאונות אופניים חשמליים הינו חשוב ומהותי כפי שיפורט להלן:

במקרה של תאונת דרכים עם אופניים חשמליים, בפרט כאשר מדובר בתלמידי בית ספר, חשוב לפנות בהקדם לעורך דין תאונות אופניים חשמליים הבקיא בחוקים העדכניים לגבי אופניים חשמליים ומתמחה בדיני נזיקין ותאונות דרכים וביטוח. עו״ד אריאלה גפן מומחית בתביעות תאונות אופניים חשמליים, מומחית בדיני נזיקין במקרה של תאונה עם אופניים חשמליים. בין אם אתם רוכבי האופניים החשמליים או ההורים של הרוכבים הצעירים או הולכי רגל שנפגעו מאופניים חשמליים, פנו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי על מנת שתוכלו לפעול בצורה המשפטית במקרה של תאונת דרכים עם אופניים חשמליים.

תביעות בגין תאונות אופניים חשמליים

מדי שנה מוגשות בישראל אלפי תביעות בגין תאונות דרכים. התביעות הנפוצות ביותר עוסקות בנפגעי אופניים חשמליים או קורקינטים חשמליים. חברות הביטוח משלמות מדי שנה סכומי כסף גדולים מאוד בעקבות אותן תביעות. בתי המשפט מייחסים חשיבות רבה לתיאור התאונה במסמכים הרפואיים, בפרט כשמדובר במסמכי הטיפול הראשוני, ולכן חייב כל נפגע להקפיד על מסירת הפרטים לגורמים המטפלים, לא רק באשר למהות הפגיעה אלא גם באשר לסיבת הפגיעה, ולוודא כי אמנם דבריו נרשמו בצורה נכונה.

אם נפצעת או נפגעת בתאונת דרכים בעת רכיבה על אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי,  ככל וניתן ובמידת האפשר נסו לצלם את אזור התאונה, בקשו לקבל פרטים אישיים של אנשים אשר נכחו באירוע או ראו את תאונת הדרכים

במידת האפשר, ואם מדובר בתאונת דרכים עם אופניים חשמליים שנפגעתם, נסו להזמין משטרה לאזור התאונה ובקשו ממשטרת ישראל אישור על התאונה

טיפול בתביעת תאונות אופניים חשמליים   – עו"ד אריאלה גפן

עו"ד אריאלה גפן מתמחה בדיני נזיקין והינה בעלת ניסיון רב בתביעות מורכבות של תאונות אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקית, וכי כדי להוציא את המקסימום בגין הנזק שנגרם לרוכב האופניים החשמליים ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר בתאונת דרכים ואת הנזק הפיזי או הנפשי שנגרם לנפגע. במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות נזיקין באופן מקצועי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!