תפריט

נפילה במדרכה
מפגע במדרכה הוביל לנפילתו ופציעתו של אדם בגלל התרשלות העירייה. התובע נפגע בזמן שהלך ברחובות העיר כאשר במדרכה בלט גזע עץ שבו התובע נתקל ונפל וכתוצאה מכך נפגע בכתף ימינו
מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

220,000 ₪ פיצוי עבור נפילה במדרכה

נפילה במדרכה בפיצוי

נפילה במדרכה – אחריות העירייה למניעת מפגעים מכח החוק במדינת ישראל

 
לצערנו הרב נפילות כתוצאה ממפגעים במדרכה כמו בורות במדרכה, ריצוף שבור או בליטה של מפגע במדרכה גורמות לנפגעים רבים במדינת ישראל כאשר במקרים רבים הנפגעים סובלים מנזקי גוף קלים כמו שריטות, חבלות ובמקרים אחרים מנזקי גוף קשים יותר כמו שברים שאף מובילים לדרגות נכות גבוהות שפוגעות באופן משמעותית במהלך חייהם התקין של אותם נפגעים.

נוכח ריבוי תאונת נפילת במדרכה מתגברות התביעות נגד העיריות במדינת ישראל לאחר שאזרחים רבים נפגעו ממפגעים אשר הינם באחריות הרשות הציבורית אשר מוטלת על אותה עירייה אחריות מכח סעיף 249 לפקודת העיריות ובנוסף מורה לעירייה להסיר את המפגעים משטח העירייה  – "(11) לסלול כל רחוב שאיננו רכוש הפרט ולדאוג למצבו התקין של כל רחוב כאמור;"

 

מפגע במדרכה הוביל לנפילתו ופציעתו של אדם בגלל התרשלותה של העירייה 

 
למשרד עורכי דין אריאלה גפן הגיע רונן ג (השם המלא שמור במערכת), מנהל משמרת, 36, נשוי + 2 לאחר שנפגע בכתף ימין כתוצאה ממפגע במדרכה בעת שהלך לתומו לקניות בעיר בה הוא מתגורר
במסגרת הפגישה שנערכה במשרד ביקש רונן קבלת ייעוץ וזאת לאחר שקיבל הצעה מחברת הביטוח ,המבטחת של העירייה, פיצוי כספי בסך 8,500 ₪ בגין נפילה במדרכה בשטחה של העירייה וזאת מלפנים שורת הדין שכן לטעמה של חברת הביטוח אין מדובר במפגע ורונן אינו זכאי לפיצוי כלל.

רונן, לאחר שקיבל המלצה מחבר קרוב שהינו לקוח של המשרד, רגע לפני שחתם על הסכם הפשרה עם חברת הביטוח, החליט להגיע לפגישה עם עו"ד אריאלה גפן על מנת להבין יותר לעומק את מצבו המשפטי ואת הזכויות שמגיעות לו – אם בכלל כתוצאה מהנפילה במדרכה.
 

במסגרת ניהול תיק תביעת נפילת בשטח ציבורי במשרד ולאחר בדיקה מעמיקה של המסמכים הרפואיים שהביא עימו כולל ראיות ממקום הנפילה וקבלת ייעוץ ממומחים רפואיים בגין נזקי הגוף שנגרמו לרונן, עלה באופן מובהק כי לרונן נגרמו נזקי גוף משמעותיים הכוללים הגבלת תנועה ובעקבות אותה נפילה ובהתאם לממצאים והראיות הוחלט במשרד עורכי דין אריאלה גפן לתבוע את העירייה בתביעת נזקי גוף.

התובע נפגע בזמן שהלך ברחובות העיר כאשר במדרכה בלט מפגע שבו התובע נתקל ונפל וכתוצאה מכך נפגע בכתף ימינו.

מומחה בית המשפט קבע כי נכותו של התובע הינה בשיעור של 25% נוכח ההגבלה בתנועות הכתף הימנית אשר הותירה בתובע נכות צמיתה במקרה של נפילה במדרכה (נפילה במדרכה פיצוי).

בית המשפט קיבל את התביעה ופסק כי העירייה חבה בחובת זהירות כלפי הנפגע, שכן הנפגע נפל בשטח הנמצא תחת אחריות של העירייה. כמו כן, בית המשפט התרשם מהראיות שהובאו בפניו ומהן ניתן היה ללמוד כי המפגע היה מפגע משמעותי והעירייה לא תיקנה את המפגע ואף לא סימנה את האיזור על מנת למנוע מהולכי הרגל פגיעה.

בפסק הדין נקבע כי העירייה תפצה את התובע בסך של 587,500 ₪ ממנו יש לנכות 25% אשם תורם שנקבע לתובע בגין פציעתו בתאונה. בסך הכול ישולם לתובע סך של 220,000 ₪.

נפילה במדרכה – מה לעשות לאחר נפילה במדרכה

 

א. טיפול רפואי – עורכת הדין אריאלה גפן ממליצה לפנות לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר האירוע הנפילה שכן במקרים רבים הכאבים מתפתחים כמה שעות לאחר האירוע ועלול להוות סיכון.

כמו כן, חשוב שתוודאו כי הצוות הרפואי רושם את התלונות שלכם לעניין נזקי הגוף בצורה מפורטת ונכונה ואל תחששו לבקש לוודא כי מה שנאמר על ידכם תואם לעובדות לעניין הנפילה במדרכה.

ב. תיעוד – חשוב לתעד ככל שניתן את המפגע עצמו ואת האיזור מסביב למפגע כמו לדוגמא צילום הרחובות שמסביב למפגע. כמו כן, במידה ומדובר בבור רצוי לשים עצם כלשהו (למשל חפיסת סיגריות, ארנק, סרגל) על מנת להעניק את התחושה  של עומק של הבור

ג. דיווח על המפגע לעירייה (מוקד עירוני) –  רצוי לדווח על המפגע לעירייה אשר בתחומה נמצא המפגע וכמו כן לתעד את הדיווח לעירייה ולשמור כל מסמך או הודעה אשר התקבלה מהעירייה.

ד. המשך טיפול רפואי לאחר נפילה במדרכה – לאחר הנפילה במדרכה ככל הנראה תופנו להמשך טיפול רפואי בקופת החולים ואף לטיפולי  פיזיותרפיה ומעקב מומחים,  על כן חשוב שתתמידו בטיפולים הרפואיים לצורך ביקורת ומעקב, כך גם ניתן יהיה לחזק את הקשר הסיבתי בין הנפילה במדרכה ולנזק הרפואי שנגרם לכם.

ה. ייעוץ משפטי – יודגש, קיימת חשיבות רבה להתייעץ עם עורך דין נזיקין קרוב ככל שניתן  לזמן בו אירעה הנפילה במדרכה וזאת על מנת לפעול נכון משפטית מול העירייה בתהליך בניית תיק התביעה שכן התנהלות נכונה משמעותה השפעה ישירה על גודל הפיצוי הכספי שמגיע לתובע.

מה הפיצוי הכספי שאקבל כתוצאה מנפילה במדרכה?

בתביעות נזיקין מרכיב הפיצוי הכספי מורכב מכמה ראשי נזק עיקריים כמ: נכות, כאב וסבל, הוצאות רפואיות, הפסד ימי עבודה כאשר גובה הפיצוי תלוי בגילו של הנפגע דרגת הנכות הרפואית והתפקודית שממנה סובל הנפגע. 

עורכת הדין אריאלה גפן ממליצה לתעד את כל הטיפולים הרפואיים ויחד את המסמכים הרפואיים על מנת לאבחן את הנזק הפיזי ואת רמת תפקודו של התובע שלאחר מכן מאותם מסמכים ניתן יהיה לקבוע את דרגת הנכות

תביעות נזיקין – נפילה במדרכה פיצוי 

 

מדי שנה מוגשות בישראל אלפי תביעות נזיקין – תביעות נפילה במדרכה – חברות הביטוח משלמות מדי שנה סכומי כסף גדולים מאוד בעקבות אותן תביעות. 

בתי המשפט מייחסים חשיבות רבה לתיאור התאונה במסמכים הרפואיים, בפרט כשמדובר במסמכי הטיפול הראשוני,  ולכן חייב כל נפגע להקפיד על מסירת הפרטים לגורמים המטפלים, לא רק באשר למהות הפגיעה אלא גם באשר לסיבת הפגיעה, ולוודא כי אמנם דבריו נרשמו בצורה נכונה.

האם מגיע לי פיצוי כספי במקרה ונפלתי ברחוב בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה?

במידה ונפגעת כתוצאה מנפילה במדרכה כאשר היית בדרך לעבודה או במהלך העבודה או בדרך חזרה הביתה ככל הנראה הפגיעה תחשב כתאונת עבודה, ובמקרים כגון אלו משרדנו יפנה למוסד לביטוח לאומי לאחר שנקבל ממעסיקך את הטופס בל\250 חתום וכל נגיש תביעה לקבל את מלוא הזכויות הכספיות שמגיעות לך בעקבות הנפילה. 

כמובן, אין  להקל ראש בנפילה במדרכה ומומלץ להתייעץ עם עורכי דין הנזיקין הטובים ביותר או עורך דין נזקי גוף על מנת לבנות את תיק התביעה בצורה נכונה מבלי לפגוע בסיכוי לקבל את הפיצוי הכספי שלכם.

 משרד עורכי דין נזיקין   – אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין אריאלה גפן מביא אתו ניסיון משפטי רב בתביעות נזיקין מורכבות עם התעמקות וידע רב בחוקים ובפסיקה העדכנית ביותר בתחום דיני הנזיקין. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקין, וכי כדי להוציא את המקסימום בגין הנזק ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין נזיקין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר בהתרשלות ואת הנזק הפיזי או הנפשי שנגרם לנפגע. במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות נזיקין באופן מקצועי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי

**הבהרה: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי. כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד. 

הכותבת היא עורכת ומייסדת משרד עורכי הדין אריאלה גפן המתעסקת בדיניי נזיקין. 

לייעוץ משפטי חייגו: 073-375266 או באתר האינטרנט שלנו: https://gefen-law.comל

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

תשלום על פי הצלחה בלבד

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונת עבודה
מאמרים משפטים

תאונת עבודה

תאונת עבודה – החוק במדינה ישראל קובע כי כל אדם שנפגע בגופו במהלך עבודתו בין אם מדובר בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהבית לעבודה הינו זכאי לקבלת פיצויים כספיים עבור אובדן ההכנסה לאחר מועד אירוע תאונת העבודה.
יודגש, המוסד לביטוח מפצה נפגעי עבודה בדמי פגיעה וזאת לאחר שנפגעי תאונת עבודה אלו אינם מסוגלים לחזור לעבודתם ומקבלים ימי מחלה לנפגעי עבודה.

תאונת דרכים במעבר חצייה
מאמרים משפטים

מוות בתאונת דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כל אדם אשר נהרג בתאונות דרכים במעבר חצייה כהולך רגל זכאי להגיש תביעת פיצויים לפי חוק הפלת"ד, ואין משמעות מבחינת החוק אם האדם שנהרג הוא עצמו אשם לבדו בגרימת התאונה, או שהייתה לו תרומה כלשהי להתרחשותה בעת אירוע תאונת הדרכים שהביאה למותו הטרגי.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן