עורך דין תאונות דרכים

20 שנות ניסיון בתביעות תאונות אופנוע - הביטחון שלך להצלחה

אריאלה גפן

עורכת דין תאונות אופנוע

עורכת דין תאונות אופנוע שמכירה את חברות הביטוח - מבפנים

עו"ד אריאלה גפן מייצגת נפגעי תאונות אופנוע על בסיס הצלחה (אחוזים) בלבד. השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ללא עלות 

צריכים עורך דין תאונות אופנוע?

במאמר שלפניכם ננסה להסביר את חשיבות ההתייעצות עם עורך דין תאונות אופנוע לאחר אירוע תאונת הדרכים וההשפעה שיש לכך על הפיצוי הכספי שמגיע לכם

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

עורך דין תאונות אופנוע

לצערנו הרב בשנים האחרונות ישנו גידול משמעותי בתאונות דרכים שבהן מעורבים אופנועים או קטנועים ולמרות השיפורים הטכנולוגים ואמצעי המיגון המתקדמים ביותר שעומדים לרשות רוכבי האופנוע.   על פי מחקרים של הרשות לבטיחות בדרכים, בשנת 2021 מספר הרוגים בתאונות אופנוע זינק ביותר מ 75% לעומת שנת 2020, כמו כן עולה באופן מובהק כי רוכבי אופנוע צעירים נפגעים משמעותית יותר בתאונות אופנוע לעומת רוכבי אופנוע מבוגרים יותר.

האם גם מי שאשם בתאונת דרכים עם אופנוע זכאי לפיצויים?

כל אדם שנפגע בתאונת דרכים בין אם הינו רוכב אופנוע, נוסע על אופנוע או הולך רגל שנפגע בתאונת אופנוע זכאי לפיצויים כספיים בגין נזקי גוף שנגרמו לו וזאת על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים אשר נועד לפצות נפגעי תאונות אופנוע ובני משפחתם בפיצויי כספי וזאת ללא שאלת האשמה בתאונת האופנוע וזאת בהתאם לפוליסת ביטוח החובה אשר נועדה לכסות את הפיצוי הכספי על פי פקודת ביטוח רכב מנועי התש”ל-1970.

מה הם המסמכים הנדרשים על מנת להגיש תביעת נזקי גוף בתאונת אופנוע?

על מנת להגדיל באופן משמעותי את סיכויי התביעה מול חברת הביטוח כך גם את הפיצוי הכספי שמגיע לנפגעי תאונות אופנוע, רצוי ומומלץ להגיע לפגישה עם עורך דין תאונות אופנוע עם כל המסמכים הדרושים כפי שיפורט להלן:

א. קבלת טיפול רפואי – עורכת הדין אריאלה גפן ממליצה להתפנות לבית החולים קרוב ככל שניתן למועד אירוע התאונה אם באמצעות פינוי עצמי או באמצעות אמבולנס. עורכת הדין אריאלה ממליצה להתפנות באופן מיידי לבית החולים גם אם הנכם חשים כאבים קלים בלבד אחרי התאונה, מאחר שניסיון העבר מלמד כי כאבים קלים אלו עלולים להתפתח לנזקים הרבה יותר משמעותיים לאחר כמה שעות. 

נא לשמור את המסמכים הרפואיים שתקבלו לאחר השחרור מהמיון עם כל הפירוט של האבחנות הרפואיות.

ב. תיעוד רפואי מלא

חשוב שתשמרו את כל המסמכים הרפואיים מרגע אירוע התאונה ועד למועד הגעתכם לפגישה עם עו"ד תאונות אופנוע אשר ינתח את התיעוד הרפואי ואת נזקי הגוף שנגרמו לכם על מנת לכמת את הפיצוי הכספי שמגיע לך בעקבות תאונת האופנוע.

ג. מסמכי רישוי 

אנא הביאו עימכם לפגישה רישיון נהיגה בתוקף, תעודת ביטוח חובה ורישיון אופנוע.

ד. אישור משטרה

רצוי להגיש בקשה לאישור תאונת דרכים במשטרת ישראל ולהביא את האישור לעורכת הדין אריאלה גפן, עורכת דין לתאונות אופנוע.

 אריאלה גפן, משרד עורכי דין – עורך דין תאונות אופנוע
 

עורכת הדין אריאלה גפן צברה את הניסיון העשיר המשפטי שלה בתביעות תאונות דרכים כאשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים ומסובכים, כאשר מאחוריה ניסיון בייצוג משפטי של מאות תביעות תאונות דרכים והשיגה עבור לקוחותיה מאות אלפי שקלים במצטבר.

את הניסיון המשפטי בתאונות דרכים הרב (מעל 20 שנים) רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת הקמת משרד עורכי דין נזיקין על מנת לשרת את נפגעי תאונות הדרכים בתביעות נזקי גוף נגד חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים והידע המשפטי שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה על מנת להשיג ללקוחותיה פיצויים כספיים מקסימליים
.
ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי תביעות תאונות דרכים קלות וקשות ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד ונכון מעורך דין תאונות דרכים או עורך דין נזיקין מומלץ השאירו פרטים או התקשרו וניצור קשר בהקדם האפשרי.

יודגש, משרד עורכי דין אריאלה גפן פועל על פי החוק, מכאן שכר הטרחה בתביעות תאונות דרכים הינו מבוסס הצלחה ובאחוזים מהפיצוי הכספי שתקבלו מחברת הביטוח בסוף ההליך, כך שבתחילת ההליך אין צורך בהשקעה של אלפי שקלים על מנת להגיש תביעת תאונת דרכים, ושכר הטרחה אינו מהווה שיקול להגשת התביעה.ה

שאלות נפוצות לעורך דין תאונות אופנוע

המונח “תאונת דרכים” מוגדר בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 ועל פי הגדרה זו מתבססים בתי המשפט ועורכי דין תאונות אופנוע בבואם לקבוע אם הייתה תאונת דרכים עם אופנוע או לא.

בחוק נאמר " כל מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה מהווה תאונת דרכים; גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על-ידי גורם שמחוץ לרכב, ייחשב לתאונת דרכים, וכך גם מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב ללא שינוי ייעודו המקורי"

כפי שניתן לראות מדובר במונח שהפרשנות לגביו יכולה להיות מאוד רחבה ומכאן נוצרה פסיקה רבה הקובעת מה עונה להגדרת המונח תאונת דרכים וגם איזה אירוע לא ייחשב כתאונת דרכים.

חברות הביטוח ינסו ככל שביכולתן לדחות את התביעה בטענות משפטיות שנועדו להחריג את אירוע התאונה מההגדרה בחוק או בפסיקה ובכך בעצם להימנע מתשלום פיצויים לנפגעי תאונת אופנוע 

למשרדנו מגיעים לא אחת רוכבי אופנוע אשר נמנעו להגיש תביעת תאונות דרכים עקב החשש שלא מגיע להם פיצוי בגלל שהם האשמים בתאונת הדרכים, פה המקום להדגיש כי על פי החוק לפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 שהינו הסדר של אחריות מוחלטת המסדיר את הפיצויים הכספיים אם נגרם לרוכב האופנוע נזק כתוצאה מתאונת דרכים ועל כן במקרה דנן יהיה זכאי רוכב האופנוע לפיצוי ללא שאלת אשמתו בתאונת הדרכים.

חשוב לציין, חברות הביטוח יעשו ככל שביכולתן להוכיח כי האירוע אינו נחשב לתאונת דרכים על מנת לדחות את התביעה ולהימנע מתשלום פיצוי כספי לנפגע, מכאן מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתאונות אופנוע כמו עורכת הדין אריאלה גפן על מנת לגבש אסטרטגיה משפטית נכונה ומדויקת לקבלת פיצוי כספי מרבי.

במקרה של תאונות דרכים עם אופנוע ובכדי לזכות בפיצויים והזכויות המגיעות לך על פי החוק לנפגעי תאונות דרכים, יהא עליכם להתנהל בצורה נכונה מרגע קרות התאונה כפי שיפורט להלן:

 

  • דיווח למשטרה – במידה וניתן, אנא דווחו למשטרה על מקום התאונה, הזמן בו אירעה התאונה, נפגעים ככל שיישנם ומספרי רכב או אופנוע במידה וניתן לקבל.
  • טיפול רפואי – יש חשיבות לפנייה לבית חולים או קופת חולים לבצע בדיקות רפואיות או קבלת טיפול רפואי. יודגש, אנא ציינו בפני הרופא המטפל כי נפגעתם בתאונות דרכים וודאו כי כך גם נכתב במסמך הרפואי.
  • תיעוד רפואי – אנא תשמרו כל תיעוד רפואי בגין תאונת הדרכים.
  • עורך דין תאונות אופנוע –  משרד עורכי דין אריאלה גפן מתמחים בתאונות דרכים של אופנועים עם ניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות אופנוע.

 

רכיבה על אופנוע ללא ביטוח חובה מהווה עבירה פלילית ובנוסף מסכנת את רוכב האופנוע בכך בסיכון כלכלי משמעותי שכן במידה והוא ייפגע או יפגע בהולך רגל לא יהיה מי שיפצה את רוכב האופנוע שנפגע או במידה שהולכי רגל נפגעו, רוכב האופנוע עלול להיתבע ע"י קרנית בגין הנזקים שנגרמו להולכי הרגל – פיצויים שעלולים להגיע למאות אלפי שקלים.

 

עורך דין תאונות אופנוע –  משרד עורכי דין אריאלה גפן מתמחים בתאונות דרכים של אופנועים עם ניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות אופנוע.

לצערנו, למשרדנו מגיעים רוכבי אופנוע  רבים אשר היו מעורבים בתאונת אופנוע שלא הייתה ברשותם פוליסת ביטוח חובה כנדרש על פי החוק ועל כן גם החשש של אותם רוכבי אופנוע כי הם לא זכאים לפיצוי כספי.   חשוב לציין כי במקרים מסוימים ניתן לקבל פיצוי כספי בגין תאונת דרכים עם אופנוע על אף כי לא היה בידך ביטוח חובה וזאת ע"י הגשת תביעה מכח פקודת הנזיקין.

 לדוגמא: במקרה וניתן יהיה להוכיח כי התאונה נגרמה בשל רשלנות של נהג אחר למשל נהג שנכנס לצומת כאשר ברמזור היה אור אדום ורוכב האופנוע עבר את הצומת כאשר בנתיב שלו הרמזור היה ירוק.

על פי החוק אפשר להגיש תביעה לפיצויים בגין תאונת דרכים עד שבע (7) שנים מיום קרות התאונה וזאת על פי פקודת הנזיקין או על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975.

במקרים מסויימים ישנם חריגים לתקופת ההתיישנות בתאונות דרכים, כמו לדוגמה במקרים שבתאונת הדרכים לנפגע לא מלאו 18 ביום התאונה לכן והוא יהיה רשאי להגיש את התביעה עד גיל 25.

סעיף 6 לחוק קובע שתחילת התקופה היא ביום בו נוצרה עילת התביעה. כאשר מדובר בתאונת דרכים חשוב לציין שתקופת ההתיישנות תיעצר כאשר תוגש תביעת נזיקין בגין תאונות דרכים  לבית המשפט  והגשת התביעה לחברת הביטוח בלבד אין בה כדי לעצור את ההתיישנות

משרדנו הינו משרד עורכי דין מוביל בתאונות דרכים עם התמחות בתאונות אופנוע, מכאן משרדנו אינו גובה תשלום או שכר טרחה עבור ייעוץ משפטי ראשוני בתביעת תאונת דרכים, כמו כן חשוב לציין שמשרדנו עובד על פי כללי הלשכה ובמסגרת זו במידה ומוגשת תביעת תאונת דרכים שכר הטרחה הוא מבוסס הצלחה כלומר על פי אחוז מסכום התביעה – למעשה אין חשש להגיש תביעה בגלל סיבה כלכלית!

שכר טרחת עורך דין תאונות אופנוע נגזר באחוזים מסכום התביעה וזאת בכפיפות לכללי לשכת עורכי הדין וזאת בהתאם לשלושה מצבים עיקריים:

א. 8% שכר טרחה במידה והושג הסכם מול חברות הביטוח לפני הגשת תביעה.

ב. 11% שכר טרחה במידה והוגשה תביעה ומשרדנו הגיע להסכם פשרה מול חברת הביטוח.

ג. 13% שכר טרחה במידה וניתן פסק דין בבית המשפט.

** יודגש, כל שכר טרחה שנלקח מעבר לסכומים הנ"ל זכאי הלקוח לקבל החזר כספי

חברות הביטוח ייעשו ככל שביכולתן על מנת לדחות את תביעת תאונת האופנוע או לצמצם משמעותית את הפיצוי הכספי שמגיע לך וזאת ע"י שליחת חוקר פרטי מטעמם אשר תפקידו הוא לגלות כשלים וסתירות בעובדות על מנת להביא לדחיית התביעה.

יודגש, חוקר הביטוח אינו חבר שלכם ובטח שאין לו כל כוונה לעזור לכם, לכן חשוב שתהיו מיוצגים ע"י עורך דין תאונות אופנוע כמו אריאלה גפן על מנת שתדריך אתכם ואף תדרוש כי החקירה תהייה בנוכחות בלבד על מנת למנוע עיוות או סילוף של הגרסה אשר מסרתם לחוקר,

במקרה של תאונה עצמית עם אופנוע, חברות הביטוח ייעשו ככל שביכולתן על מנת לדחות את תביעת תאונת האופנוע או לצמצם משמעותית את הפיצוי הכספי שמגיע לך, במידה ולא נפגעתם קשה רצוי לאסוף ראיות ממקום האירוע כמו צילום האופנוע, לקיחת פרטים של עדים לתאונה כמו כן רצוי מאוד להתפנות לטיפול רפואי באמבולנס אשר יתעד ברשומות הרפואיות את התאונה ואף מומלץ לשלוח את האופנוע למוסך אשר מוציא חשבונית לעניין תיקון האופנוע לאחר התאונה, כך נצליח את התרחשות תאונת הדרכים.

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

אצלנו אין דרישה לתשלום שכר טרחה, אלא רק לאחר שאתם מקבלים פיצוי כספי

כל הזכויות שמורות לעורכת הדין אריאלה גפןעורכת דין תאונות דרכים הבקיאה בתאונות אופנוע, תאונת אופנוע, תאונות אופניים חשמליים

×

תוכן עניינים

small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

דילוג לתוכן