20 שנות ניסיון בתביעות תאונות אופנוע - הביטחון שלך להצלחה

עורך דין תאונות דרכים

אריאלה גפן

עורכת דין תאונות אופנוע

עורכת דין תאונות אופנוע שמכירה את חברות הביטוח - מבפנים

עורך דין תאונות דרכים

20 שנות ניסיון בתביעות תאונות אופנוע - הביטחון שלך להצלחה

אריאלה גפן

עורכת דין תאונות אופנוע

עורכת דין תאונות אופנוע שמכירה את חברות הביטוח - מבפנים

נפגעת בתאונת אופנוע? להערכת סיכויי התביעה ופיצוי כספי השאירו פרטים

ייעוץ משפטי ממוקד לאחר תאונת אופנוע

תוכן עניינים

נפגעת בתאונת אופנוע? האם ידעת???

נפגעת בתאונת דרכים עם אופנוע? על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כל רוכב אופנוע המכוסה בפוליסת ביטוח חובה שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי וזאת ללא שאלת אשמתו בתאונת הדרכים, אך לצערנו הרב למרות החוק והפסיקה המבטאים לשון ברורה וחד משמעית בעניין תאונות הדרכים, חברות הביטוח מסרבות לשלם לרוכבי האופנוע שנפגעו בתאונת הדרכים את הפיצוי הכספי שמגיע להם ובמקרה הטוב נותנות לנפגע פיצוי נמוך משמעותית ובמקרים אחרים דואגות לדחות את התביעה ולהותיר את רוכבי האופנוע ללא כל פיצוי.

על כן, מומלץ לקבל ייעוץ משפטי מ- עורך דין תאונות אופנוע מקצועי ומומחה עם מעל ל-20 שנות ניסיון המכיר לעומק את כל סוגי הפגיעות ונזקי הגוף אשר מאפיינות את רוכבי האופנוע יחד עם בקיאות ברמה גבוהה בחוק ובפסקי הדין וזאת על מנת לבנות אסטרטגיה משפטית נכונה ומדוייקת מול חברות הביטוח כדי שתוכלו לקבל את הפיצוי הכספי המרבי שמגיע לכם.

עורכת הדין אריאלה גפן בעלת ניסיון משפטי של מעל ל-20 שנה בתביעות תאונות דרכים כאשר בעברה ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בתאונות דרכים, ובין היתר את חברת המאגר הישראלי לביטוח רכב "הפול" בתאונות דרכים ומכירה לעומק את האסטרטגיות המשפטיות של החברות עניין המהווה יתרון משמעותי לנפגעי תאונות אופנוע.

כמו כן, עורכת הדין אריאלה מייצגת באופן אישי את לקוחותיה בבית המשפט ואינה מעבירה את תיק הלקוח לעורכי דין זוטרים במשרד, יתרון משמעותי נוסף בקבלת ייצוג משפטי ע"י עורכת הדין אריאלה גפן.

מדוע חשוב להתייעץ עם עורך דין תאונת אופנוע?

לצערנו הרב ישנו גידול משמעותי בתאונות הדרכים בישראל בכלל בתאונות הדרכים שבהן מעורבים רוכבי האופנוע בפרט ב-תאונות אופנוע שבהם מלבד רוכבי האופנוע מעורבים נוסעים או הולכי רגל שנפגעו הן פגיעות קלות והן פגיעות קשות אשר יכולות להוביל לנכות ואף למוות טראגי.

ריבוי תאונות הדרכים שבהם מעורבים רוכבי אופנוע הביא לריבוי תביעות נזקי גוף בגין תאונות אופנוע נגד חברות הביטוח השונות אשר נאלצות לשלם פיצויים כספיים גבוהים וכך לספוג הפסדים כלכליים משמעותיים בדו"חות הכספיים.

חברות הביטוח הינן חברות רווח\הפסד כלומר הינן גוף כלכלי, על כן מבחינתן תשלומי תגמולי פוליסה שיכולות להגיע למיליוני שקלים חדשים בשנה בגין נזקי גוף למבוטחים יפגעו בצורה משמעותית ברווחי החברה ואף עלולים לגרום לחברה הביטוח הפסדים כספיים ועל כן חברת הביטוח תנסה לדחות את תביעת תאונות האופנוע או להציע לנפגע תאונת האופנוע סכום כספי נמוך משמעותית על מנת לסלק את התביעה – וכאן מתחילה הטעות של הרבה מנפגעי תאונת אופנוע אשר אינם מכירים את שיטות הפעולה של חברות הביטוח.

את רוב רוכבי האופנוע בישראל מבטחת בפוליסת תעודת חובה חברת המאגר הישראלי לביטוחי רכב בע"מ (להלן – "הפול"),  אשר מתמחה בניהול הליכים משפטיים בתאונות דרכים נגד רוכבי האופנוע, כמו כן עומדים לרשות חברת הפול משאבים כלכליים עצומים כמו היכולת להעסיק את משרדי עורכי דין חזקים וגדולים המתמחים בתאונות אופנועים יחד עם חוקרי ביטוח פרטיים ועוד אנשי צוות מקצועיים אשר יעשו ככל שביכולתם על מנת לדחות את התביעה שלך או להקטין את הפיצוי הכספי שמגיע לך בעקבות תאונת הדרכים עם האופנוע.

כמובן, הפול מעדיפה להתמודד עם נפגע תאונת אופנוע שלא מיוצג ע"י עורך דין תאונות אופנוע ותפעיל נגדו מגוון רחב של טקטיקות שעומדות לרשותה במטרה לדחות את תביעה או למזער את הפיצוי הכספי שמגיע לנפגע מתוך ידיעה שהנפגע אינו מודע לזכויות המלאות שמגיעות לו ומה הם ראשי הנזק שבגינם הוא זכאי לפיצוי כספי.

חברות הביטוח מעדיפות נפגע תאונות אופנוע שלא מכיר את הזכויות המשפטיות שלו ולהתמודד מולו לבד, מאשר להתמודד עם עורכת דין תאונות אופנוע כמו אריאלה גפן שמכירה לעומק את האסטרטגיות והטקטיקות המשפטיות של חברות הביטוח שכל מטרתן הוא  להקטין את הפיצוי הכספי שמגיע לרוכב האופנוע.

מבחינת נפגע תאונת אופנוע  יהיה הכי חכם להכניס למשוואה מול חברת הביטוח את עורכת הדין אריאלה גפן בתביעת תאונת האופנוע מאחר שעורכת הדין אריאלה גפן ייצגה בעברה את חברת הפול בתאונות אופנוע עניין המהווה יתרון משמעותי לנפגע תאונת אופנוע, ולאור הניסיון המשפטי והבקיאות בחוק ובפסיקה של עו"ד אריאלה גפן בתאונות אופנוע כל אלה מהווים יתרון משמעותי לקבלת הפיצוי הכספי,  יחד עם זאת שעו"ד אריאלה גפן התמודדה בהצלחה רבה אלפי פעמים מול חברות הביטוח הגדולות בישראל והשיגה עבור לקוחותיה את הפיצויים הכספיים המרביים – מהווים ביטחון משמעותי להצלחה התביעה שלך!!!

היזהרו, חברות הביטוח שולחת חוקרים מיומנים שייצרו איתך קשר וזאת על מנת להוציא ממך מידע מפליל שעלול לסכן את התביעה ואפילו לדחות או לחילופין להציע לך הצעה כספית שהיא נמוכה משמעותית ממה שבאמת מגיע לך.

צרו קשר עוד היום, ומשרד עורכי דין אריאלה גפן יילחם עבורך לקבלת הפיצוי הכספי המרבי שמגיע לך בעקבות תאונת הדרכים מול חברות הביטוח

קצת סטטיסטיקה על תאונות אופנועים בישראל

למרבה הצער תאונות דרכים בישראל הפכו להיות מכת מדינה כאשר עד חודש יולי 2022 נרשמו מעל 800 תאונות דרכים מתוכן 18 הוגדרו כתאונות קשות אשר הותירו נפגעים רבים עם פציעות קשות כמו נכות, פרפלגיה ושיתוק בארבעת הרגליים, כמו כן לצערנו הרב בשנה 2022 היו עד מועד כתיבת שורות אלה כ-20 הרוגים כתוצאה מתאונות דרכים קטלניות. לפי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דווחו למשטרה מעל 2800 תאונות דרכים שקוטלגו כתיקים כתאונות דרכים קלות.

כפי שעולה מהדוחו"ת בשנים האחרונות רוכבי האופנוע נמצאים בסיכון הכי גבוה לתאונת דרכים מאחר ורוכבי האופנוע מעורבים יותר בתאונות דרכים, וגם מפני שרוכבי האופנוע פחות מוגנים לעניין נזקי הגוף.

מעורבותם של הרוכבים הדו-גלגליים (אופנעים וקטנועים) בתאונות דרכים הייתה גבוהה באופן משמעותי לעומת כלי רכב אחרים.

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים – השנה נהרגו 361 בני אדם ב-333 תאונות קטלניות, לעומת 326 הרוגים ב-288 תאונות קטלניות בממוצע השנים 2018-2020.

מספר ההרוגים הגבוה מהווה עליה של כ-11% במספר ההרוגים ועליה של כ-16% במספר התאונות הקטלניות השנה ביחס לממוצע השנים 2018-2020

בולטת היפגעותם של אוכלוסיית רוכבי האופנועים והקטנועים, ממנה נהרגו 84 רוכבים מתחילת השנה, ובה נרשם גידול של 43% בהיפגעות ביחס לממוצע השנים 2018-2020. חלקם של הרוכבים ההרוגים מקרב כלל ההרוגים ממשיך לטפס: 2018-14%, 2019-18%, 2020-22.5%, 2021-23%.

סטטיסטיקה תאונות אופנועים

כמה אחוז לוקח עורך דין תאונת אופנוע

כמה אחוז לוקח עורך דין תאונת אופנוע? בחלק זה ננסה להסביר בצורה פשוטה מהו שכר טרחת עורך דין תאונות אופנוע – חשוב לציין כי משרד עורכי דין אריאלה גפן פועלים על פי החוק בעניין שכר הטרחה בתאונות אופנועים וגובים את שכר טרחת עו"ד בסוף ההליך המשפטי, ורק במידה ואתם ולאחר שקיבלתם פיצוי כספי בעבור הנזק שנגרם לכם, השכר טרחה של עו"ד תאונת אופנוע נגזר באחוזים מהפיצוי הכספי שקיבלת וזאת על מנת שלא תהיו חשופים להוצאות כספיות כבדות כבר בתחילת ההליך המשפטי, לכן אין חשש להגיש תביעה בגין תאונות אופנוע

כאמור לעיל, ישנן תקנות שמאפיינות היתכנות של שלושה מצבים שמדייקים את שכר הטרחה של עורכי דין לתאונות אופנועים, שכמובן מוביל לניצחון. נציג להלן את שלושת המצבים לתשלום המרבי

8% – המצב הראשון, שלאורו מגיעים לכדי פשרה עם חברות הביטוח, לפני שהתביעה "מתגלגלת" לבית המשפט, מאפשר לעורכי הדין לתאונות אופנוע, בתביעה של נזקי גוף, בגבייה של שכר טרחה עד לשיעור של שמונה אחוזים מסך כל סכום הפיצויים, על כל זה יש להוסיף מע"מ.

11% – המצב השני, שלאורו מגיעים לכדי פשרה עם חברות הביטוח, בתום התהליך שבו התביעה מוגשת לבית המשפט, מאפשר לעורכי הדין לתאונות אופנוע, בתביעה של נזקי גוף, בגבייה של שכר טרחה עד לשיעור של אחד עשר אחוזים מסך כל סכום הפיצויים, על כל זה יש להוסיף מע"מ.

13% – המצב האחרון, שלאורו מגיעים לכדי פסק דין של השופט בבית המשפט, מאפשר לעורכי הדין לתאונות דרכים, בתביעה של נזקי גוף, בגבייה של שכר טרחה עד לשיעור של שלושה עשר אחוזים מסך כל סכום הפיצויים, על כל זה יש להוסיף מע"מ בחוק

חשוב לציין כי שכר הטרחה אינו נגרע או פוגע בפיצוי הכספי שמגיע לכם, שכן על חברות הביטוח להוסיף את שכר טרחת העורך דין בנפרד מהפיצוי שקיבלתם. מכאן, על פי כללי לשכת עורכי הדין שכר טרחת עורך דין בייצוג משפטי הינו בנוסף לפיצוי הכולל שתקבלו.

טבלה לחישוב שכר טרחת עו"ד תאונות אופנוע

פשרה לפני תביעה פשרה אחרי תביעה פיצוי כספי לאחר פסק דין
פיצוי כספי לנפגע תאונת דרכים
100,000 ₪
100,000 ₪
100,000 ₪
שכר טרחה
8%
11%
13%
שטר טרחה עו"ד
8,000 ₪
11,000 ₪
13,000 ₪
מע"מ
17%
17%
17%

את מי תובעים לאחר תאונת אופנוע?

א. רוכב אופנוע – במידה ונפגעת בתאונת דרכים בהיותך רוכב האופנוע ניתן יהיה להגיש תביעה מכח חוק הפלת"ד נגד חברת הביטוח אשר הוציאה את הפוליסת ביטוח חובה.

ב. נוסע אופנוע – במידה ונפגעת בתאונת דרכים בהיותך נוסע לאחר שהורכבת על אופנוע כנוסע ניתן יהיה להגיש תביעה מכח חוק הפלת"ד נגד חברת הביטוח אשר הוציאה את הפוליסת ביטוח חובה.

ג. הולך רגל שנפגע מאופנוע – במידה ונפגעת בתאונת דרכים עם אופנוע בהיותך הולך רגל ניתן יהיה להגיש תביעה מכח חוק הפלת"ד נגד חברת הביטוח אשר הוציאה את הפוליסת ביטוח חובה, במידה והאופנוע לא היה מכוסה כדין בפוליסה ביטוח חובה ניתן יהיה לתבוע את התאגיד קרנית ("קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים").

את מי ניתן לתבוע במקרה של נסיעה באופנוע ללא ביטוח?

אופנוע ללא ביטוח – כאמור המחוקק מחייב את רוכבי האופנוע בהמצאת פוליסת ביטוח חובה, במידה ונפגעת בתאונת דרכים ולא הייתה ברשותך פוליסת ביטוח כדין, אזי במצב מסויימים ניתן להגיש תביעה נזיקית מכוח פקודת הנזיקין כאשר חובת ההוכחה בתביעת נזיקית היא מוטלת על רוכב האופנוע להוכיח כי גורם אחר התרשל מולו וגרם לתאונת הדרכים ועל כן קיימת לאותו הגורם חובת הזהירות כלפי הנפגע כמו לדוגמא בור בכביש שגרם לרוכב האופנוע לסטות מהדרך ולתאונת דרכים.

במידה ונפגעת בתאונת דרכים עם אופנוע אשר לא היה מבוטח בפוליסת ביטוח חובה, או שרוכב האופנוע ברח ממקום התאונה (תאונה פגע וברח), או שלרוכב האופנוע לא היה רישיון בתוקף ולכן לא היה לו כיסוי ביטוחי אזי במצבים מעין אלה ניתן לתבוע קרנית שהינה הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שהוקמה בדיוק בשביל מצבי תאונות דרכים כפי שהוזכרו לעיל קרי נפגעי תאונות דרכים שאינם יכולים לקבל פיצוי מחברת ביטוח.

לעומת זאת, בתביעה מכוח חוק הפלת"ד אין צורך להוכיח את האשמה, ורוכב יהיה זכאי לפיצוי כספי גם אם הוא אשם בתאונת הדרכים.

אריאלה גפן - עורכת דין תאונות אופנוע

זקוקים לעורך דין תאונות אופנוע?

צריכים עורך דין תאונות אופנוע?  משרד עורכי דין נזיקין אריאלה גפן המתמחה בתאונות אופנוע יילחם על הזכויות והפיצוי הכספי שמגיע לך ולבני משפחתך בעקבות תאונת הדרכים

20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי תאונות אופנוע

אריאלה גפן -עורכת דין תאונות אופנוע מומלצת

אריאלה גפן עורכת דין תאונות דרכים

זקוקים לעורך דין תאונות אופנוע – משרד עורכי דין אריאלה גפן מוביל בישראל בתאונות אופנוע עם מעל ל-20 שנות ניסיון והצלחה לרבות ב- תאונת דרכים עם אופנוע כביש, תאונת אופנוע שטח, תאונת דרכים עם קטנוע, תאונת דרכים שליחים.

עו”ד אריאלה גפן הינה בעלת תואר במשפטים (LL.B) ובעלת רישיון עריכת דין משנת 2004. עורכת הדין אריאלה גפן מביאה עימה ניסיון משפטי רב בייצוג משפטי בתביעות תאונות אופנוע מורכבות כאשר את ניסיונה המשפטי בתאונות אופנוע צברה בעת שייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתאונות דרכים וגם כאשר בהמשך דרכה המקצועית הייתה עורכת דין בכירה במשרדי עורכי הדין המובילים והחזקים בישראל וטיפלה במאות תיקים של נפגעי תאונת אופנוע

לאחר שנים רבות של ייצוג משפטי של חברות הביטוח הגדולות בישראל כמו הפול המאגר הישראלי לביטוח שהינה המבטחת של האופנועים בישראל, החליטה עורכת הדין אריאלה גפן לעבור צד ולייצג נפגעי תאונות אופנוע וזאת על ידי מינוף הניסיון המשפטי הרב לטובת לקוחותיה וכפי שניתן להבין יתרון זה קצר הצלחות רבות בייצוג לקוחותיה ובא לידי ביטוי משמעותי בדמות הפיצוי הכספי שקיבלנו הנפגעים ובני משפחתם

הניסיון משפטי בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל מעניק לעו"ד אריאלה גפן יתרון משמעותי לתובעים בזכות ראייה משפטית רחבה ומעמיקה והכרת קווי ההגנה של חברות הביטוח, כאשר ניסיון זה ממונף לטובת רוכבי האופנוע בהצלחה רבה בהשגת פיצויים מרביים.

התמחות המשרד והמקצועיות בייצוג נפגעי תאונות אופנוע יחד עם ניסיון משפטי מנצח הוכיחו את עצמם במאות תיקי תביעה שנחלו הצלחות רבות בפסקי דין שבהם נפגעי תאונות האופנוע קיבלו פיצויים כספיים גבוהים 

מדוע חשוב להיוועץ עם עורך דין תאונות אופנוע?

צריכים עורך דין תאונות אופנוע?

במאמר שלפניכם ננסה להסביר את חשיבות ההתייעצות עם עורך דין תאונות אופנוע לאחר אירוע תאונת הדרכים וההשפעה שיש לכך על הפיצוי הכספי שמגיע לכם

נוכח הגידול המשמעותי בכלי הרכב במדינת ישראל ישנם עומסי תנועה ארוכים ועל מנת לקצר את זמן השהות בכבישי ישראל יותר ויותר אנשים רוכשים רכב דו גלגלי כמו אופנוע או קטנוע אשר משמש ככלי נוח, יעיל ומהיר שמתגבר על הפקקים בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה, אך עקב החשיפה של רוכב האופנוע בניגוד לנהג או נוסע בכל לכלי רכב אחר, רוכבי האופנוע חשופים יותר לתאונת דרכים שמובילות לפגיעות נזקי גוף.

לצערנו הרב בשנים האחרונות ישנו גידול משמעותי בתאונות דרכים שבהן מעורבים אופנועים או קטנועים ולמרות השיפורים הטכנולוגים ואמצעי המיגון המתקדמים ביותר שעומדים לרשות רוכבי האופנוע ישנה עליה מתמדת בנפגעי תאונות דרכים שחלקם נפגעים קלות כמו חבורות ושריטות ומנגד אנו רואים יותר פגיעות פיזיות קשות שמובילות לנכות ובתאונות דרכים אחרות למקרי מוות.

על פי מחקרים של הרשות לבטיחות בדרכים, בשנת 2021 מספר הרוגים בתאונות אופנוע זינק ביותר מ 75% לעומת שנת 2020, כמו כן עולה באופן מובהק כי רוכבי אופנוע צעירים נפגעים משמעותית יותר בתאונות אופנוע לעומת רוכבי אופנוע מבוגרים יותר.

יודגש, במקרה שנפגעת בתאונות דרכים עם אופנוע עורכת הדין אריאלה גפן ממליצה לפנות לעורך דין תאונות אופנוע במועד קרוב ככל שאפשר למועד התאונה על מנת שידריך וינחה אותך כיצד לבנות את תיק תביעת תאונת דרכים מנצח בצורה נכונה ומדויקת וזאת במטרה לזכות בפיצויים הכספיים שמגיעים לך על פי חוק הפלת"ד ("חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים"), כך שתוכל לממש את זכויותיך באופן מיטבי ומבלי לסכן את האפשרות שחברת הביטוח תדחה את התביעה או לחילופין תנסה למזער את הפיצוי הכספי שמגיע לך!

חשוב לציין שעורך דין תאונת אופנוע בקיא עם נסיון משפטי של מעל ל-20 שנה כמו עורכת הדין אריאלה גפן, יידע לנהל את ההליך המשפטי מול חברת הביטוח ולמנוע מהן את הניסיון לא לשלם את הפיצוי הכספי המרבי שמגיע לך.

עורך דין תאונות אופנוע  – פוליסת ביטוח חובה

יודגש, פקודת רכב מנועי [נוסח חדש], תש”ל – 1970 מחייבת את רוכבי האופנוע לבטח את האופנוע בפוליסת ביטוח חובה על מנת לזכות בפיצוי כספי במקרה של תאונת דרכים, במידה ולרוכב האופנוע לא הייתה פוליסת ביטוח חובה לא תהייה באפשרותו האפשרות לתבוע את חברת הביטוח, במקרים מסויימים על אף האמור יוכל רוכב אופנוע לתבוע מכוח דיני הנזיקין אם יוכיח שאחר התרשל כלפיו כמו לדוגמא בור בכביש שגרם לתאונת הדרכים.

עורכת הדין אריאלה גפן מדגישה כי במקרה ונפגעת בתאונת דרכים עם אופנוע הנך זכאי לקבל פיצויים כספיים בגין נזקי הגוף שנגרמה לך וזאת על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 ("הפלת"ד") ואפילו אם אתם אשמים בתאונת הדרכים אתם זכאים לפיצוי כספי ללא קשר לשאלת האשמה בתאונה, כמו כן תהיו זכאים לפיצוי כספי גם במקרה של תאונה עצמית עם אופנוע.

מהי תאונת דרכים? – האם גם מי שאשם בתאונת דרכים עם אופנוע זכאי לפיצויים?

 

כל אדם שנפגע בתאונת דרכים בין אם הינו רוכב אופנוע, נוסע על אופנוע או הולך רגל שנפגע בתאונת אופנוע זכאי לפיצויים כספיים בגין נזקי גוף שנגרמו לו וזאת על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים אשר נועד לפצות נפגעי תאונות אופנוע ובני המשפחה בפיצויי כספי וזאת ללא שאלת האשמה בתאונת האופנוע וזאת באמצעות פוליסת ביטוח החובה אשר נועדה לכסות את הפיצוי הכספי.

הגדרה החוק לתאונת דרכים

כפי שניתן לראות חוק הפלת"ד מגדיר את המושג "תאונת דרכים" בצורה רחבה שניתן לפרש במספר מובנים, מכאן חשוב מאוד שתלוו ע"י עורך דין תאונות אופנוע על מנת שיבחן את העובדות ויקבע האם מדובר באירוע תאונות דרכים כמצוות החוק והפסיקה או שלא ובמקרה כזה לא ניתן יהיה להגיש תביעה.

"תאונת דרכים" – "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה; יראו כתאונת דרכים גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על-ידי גורם שמחוץ לרכב, וכן מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב, ובלבד שבעת השימוש כאמור לא שינה הרכב את ייעודו המקורי; ואולם לא יראו כתאונת דרכים מאורע שאירע כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם, והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב המנועי;

עורך דין תאונות אופנוע – מה לא תחשב כתאונת דרכים?

 

מנגד המחוקק גם קבע מה לא ייחשב כתאונת דרכים –  "..ואולם לא יראו כתאונת דרכים מאורע שאירע כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם, והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב המנועי";

במקרה של תאונת דרכים אשר נעשתה בצורה מכוונת ע"י הנפגע בעצמו, החוק שולל את זכאות הנפגע לקבל פיצוי כספי כלשהוא, כמו גם אירוע של פיצוץ ברכב כתוצאה מפעילות פלילית שבה נפגע נוסע הרכב לא תחשב כתאונת דרכים ואף במצבים מסוימים פריקה וטעינה של מטען ממשאית אשר במהלכו נפגע נהג המשאית לא תחשב כתאונת דרכים במקרים מסוימים.

חשוב לציין כי חברות הביטוח יעשו ככל שביכולתן למצוא פרצה בחוק על מנת לדחות את הטענה שלכם כי מדובר בתאונת דרכים וזאת במטרה לדחות את התביעה, ואל תשכחו כי לחברות הביטוח יש מומחים בתחום שכל תפקידם הוא לדחות את התביעה ע"י העלאת טענות משפטיות ומציאת "חורים" במצב העובדתי, כמו כן ביכולת חברת הביטוח לשלוח חוקר פרטי על מנת למצוא ראיות שיביאו לדחיית התביעה שלכם או להקטנת הפיצוי הכספי.

 

האם בן משפחה יכול לקבל פיצוי כספי בגין תאונת אופנוע?

בית המשפט העליון קבע כי בן משפחה להלן ("ניזוק משני") של נפגע תאונת דרכים אשר נפגע נפשית בעקבות תאונת דרכים של קרוב משפחתו מדרגה ראשונה יהיה זכאי לקבלת פיצוי כספי במידה והתקיימו מספר תנאים:

א. כאמור, הניזוק המשני חייב להיות קרוב משפחתו של הנפגע בתאונות אופנוע.

ב. הנפגע היה עד לתאונת הדרכים ע"י חושיו כמו הראייה או השמיעה.

ג. הנזק הנפשי ממנו סובל הנפגע הינו כתוצאה מקרבה למקום התאונה וזמן התאונה. 

ד. הנזק הנפשי הינו משמעותי כלומר יש צורך להוכיח כי התפתחה מחלת נפש או הפרעה נפשית עם נכות משמעותית.

בפסק דין בבית המשפט העליון נפגע ילד בן 6 בתאונת דרכים ומת יום לאחר אירוע תאונת הדרכים, הוריו שהגיעו לבית החולים והיו לידו עד שנפטר סבלו מבעיות נפשיות כמו חרדות ודכאונות כך שמצב הנפשי היה בכי רע כך שהם הפסיקו לעבוד ולתפקד לאחר התאונה.

מה הם הפיצויים שניתן לקבל במקרה של תאונת אופנוע?

 

במקרה של תאונת דרכים עם אופנוע ניתן יהיה לתבוע פיצויים כספיים בגין נזקי גוף על פי שני ראשי נזק עיקריים

א. נזק ממוני (הפסדי שכר, הוצאות רפואיות, עזרת צד ג', הוצאות סיעוד, התאמות בבית או ברכב ועוד)
ב. נזק לא ממוני – כאב וסבל, עוגמת נפש ואובדן הנאות החיים….

על מנת לחשב את הפיצוי הכספי של נפגע תאונת הדרכים ניתן להביא בחשבון מספר פרמטרים עיקרים לצורך החישוב שמכילים בעיקר את גיל רוכב האופנוע, כושר ההשתכרות של הרוכב אופנוע ואת אחוז הנכות שנקבעה.

א. שיעור הנכות – שיעור הנכות מתחלק לשני חלקים עיקרים: נכות רפואית ונכות תפקודית.

א (1)  נכות רפואית – נכות רפואית נקבעת על פי הנזק הפיזי הרפואי שנגרמה לנפגע כמו למשל יד ימין שנשברה וכתוצאה מכך סובל הנפגע מהגבלה משמעותית בתנועת יד ימין.
א (2) נכות תפקודית – נכות תפקודית נקבעת על פי השפעתה של הנכות הרפואית על נפגע תאונות האופנוע בתפקודו במהלך הפעילות הרגילה שלו וביצוע פעולות במהלך היומיומי, כמו כן הנכות התפקודית תקבע אם הנפגע יכול לחזור לעבודתו הרגילה ולהתפרנס בהתאם.

דוגמא: פסנתרן אשר יד ימינו נקטעה או שסובל מהגבלה תנועתית ביד ימין ככל הנראה הנכות הרפואית תשפיע על הנכות התפקודית ועל אחוזי הנכות, כך שהנכות התפקודית תהייה יותר גבוהה, מנגד נפגע אחר כמו מתכנת מחשבים אשר נפגע ביד ימינו, עדיין יוכל לתפקד עם יד שמאל ומכאן שיעור הנכות התפקודית יהיו יותר נמוכים ככל הנראה.

עורכת הדין אריאלה גפן, ממליצה לנפגעי תאונות אופנוע את החשיבות בשמירה המסמכים הרפואיים והתיעוד הרפואי מיום אירוע התאונה ובמהלך ההליך המשפטי שכן למסמכים אלו יש השפעה מהותית על עוצמת הפגיעה הפיזית והנכות התפקודית או הרפואית והצגתם מול מומחה רפואי ככל שימונה ע"י בית המשפט. כמו כן, מציינת עו"ד אריאלה גפן כי במעמד הטיפול הרפואי תציינו בפני הצוות הרפואי כי נפגעתם בתאונת דרכים והציגו בפני הצוות את כל הפגיעות הפיזיות גם אם חלקן נראות לכם באותו הרגע לא מרגישות לכם כמהותיות, וזאת מאחר שלאחר תקופה מסויימת יכול להיות שהתגלו סיבוכים רפואיים כתוצאה מהתאונה ואם לא יהיה תיעוד רפואי חברת הביטוח עלולה לטעון כי הסיבוך הרפואי אינו נגרם כתוצאה מהתאונה.

אל תחששו לבקש מהצוות הרפואי לראות מה נרשם בטופס הרפואי ואף לתקן במידה הצורך.

2. גיל – גיל הנפגע ביום אירוע תאונת הדרכים הוא פרמטר חשוב בבחינת גודל הפיצוי הכספי שמגיע לנפגע תאונות אופנוע, הווה אומר ככל שגיל הנפגע הוא צעיר יותר צפויים לו יותר שנות עבודה והשתכרות ומכאן נכות רפואית או תפקודית עלולה לפגוע ביכולתו העתידית להתפרנס ומכאן הפסדיו הכספיים יהיו יותר גדולים.

3. השתכרות – כושר ההשתכרות של התובע\נפגע תאונת הדרכים מהווה נדבך משמעותי נוסף בחישוב הפיצוי הכספי בגין תאונת הדרכים, בחישוב המתמטי שייערך ייקבע מהו ההפרש בין משכורת הנפגע לפני אירוע תאונת הדרכים ומהי משכורתו לאחר אירוע תאונת הדרכים כאשר החישוב ייקח בחשבון את הפסד ההשתכרות עד למועד שבו הנפגע היה אמור לצאת לפנסיה.

שאלה ל- עורך דין תאונות אופנוע – נהגתי ללא ביטוח חובה על האופנוע האם עברתי על החוק?

 
החל מתחילת 1970 החוק בישראל קובע באופן חד משמעי כי כל רכב מנועי חיייב להיות מבוטח בפוליסת ביטוח אשר מעניקה כיסוי לנזקי גוף לנפגעי תאונות דרכים במקרה של תאונת דרכים וזאת ללא שאלת האשמה בתאונת הדרכים.  מכאן, נהיגה על אופנוע ללא ביטוח חובה במדינת ישראל מהווה עבירה על החוק שהינה עבירה פלילית במידה שתעצרו ע"י שוטר לבדיקה תהיו חשופים לקנס כספי גבוה, ואף זימון לבית המשפט לענייני תעבורה. חשוב לציין, במידה ורוכב היה מעורב בתאונת דרכים שבה נפגעו הולכי רגל או נוסעים אזי אותו רוכב אופנוע חשוף לתביעות כספיות שעלולות להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר.
 

לדוגמא הולך רגל שנפגע ע"י אופנוע שלא היה מבוטח בביטוח חובה יכול להגיש תביעה נגד "קרנית" (הקרן הממשלתית לפיצוי נפגעי תאונות דרכים) אשר הוקמה במטרה לפצות נפגעי תאונות דרכים אשר נפגעו ע"י אופנועים ללא ביטוח חובה, אך לאחר שיפסקו הפיצויים לנפגע קרנית תחזור בתביעה נגד אותו רוכב אופנוע שנהג ללא ביטוח חובה על מנת לקבל בחזרה את כל הכספים ששולמו לנפגע תאונות הדרכים.

במידה ונפגעת בתאונת דרכים ללא ביטוח חובה של הצד הפוגע מומלץ מאוד לפנות לעורכת הדין אריאלה גפן (עורכת דין תאונות אופנוע) קרוב ככל שניתן לאירוע תאונת הדרכים על מנת שתכוון אותך בדרכי הפעולה כיצד לבנות תיק תביעה מנצח.

 

ייצוג מקצועי על ידי עורך דין תאונות אופנוע  יבטיח לכם פיצוי מרבי

 

תאונות דרכים משקפות מצב טראומטי שנפגע תאונת דרכים חווה בגין נזקי גוף כמו שברים, צליפת שוט ואף פציעות חמורת שמובילות לנכות ואף למוות בעוד שהתקנות סביב תאונת הדרכים אינן חד משמעיות. פרט לכך, על מנת להבטיח שנפגעי תאונות דרכים יקבלו את מלוא הפיצויים הכספיים שמגיעים להם, יהיה עליהם ולהוכיח את הפגיעה באופן בלתי ניתן לערעור ע"י חברות הביטוח, לכן במידה ונפגעת בתאונת דרכים כדאי ש- עורך דין תאונות דרכים או עורך דין תאונות אופנוע שילווה אותם בהליך המשפטי וינחה אתכם בתהליך מרגע הפגיעה ועד לקבלת הפיצוי הכספי המרבי.

אריאלה גפן, משרד עורכי דין – עורך דין תאונות אופנוע

 

עורכת הדין אריאלה גפן צברה את הניסיון העשיר המשפטי שלה בתביעות תאונות דרכים כאשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים ומסובכים, כאשר מאחוריה ניסיון בייצוג משפטי של מאות תביעות תאונות דרכים והשיגה עבור לקוחותיה מאות אלפי שקלים במצטבר.

את הניסיון המשפטי בתאונות דרכים הרב (מעל 20 שנים) רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת הקמת משרד עורכי דין נזיקין על מנת לשרת את נפגעי תאונות הדרכים בתביעות נזקי גוף נגד חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים והידע המשפטי שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה על מנת להשיג ללקוחותיה פיצויים כספיים מקסימליים
.
ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי תביעות תאונות דרכים קלות וקשות ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד ונכון מעורך דין תאונות דרכים או עורך דין נזיקין מומלץ השאירו פרטים או התקשרו וניצור קשר בהקדם האפשרי.

יודגש, משרד עורכי דין אריאלה גפן פועל על פי החוק, מכאן שכר הטרחה בתביעות תאונות דרכים הינו מבוסס הצלחה ובאחוזים מהפיצוי הכספי שתקבלו מחברת הביטוח בסוף ההליך, כך שבתחילת ההליך אין צורך בהשקעה של אלפי שקלים על מנת להגיש תביעת תאונת דרכים, ושכר הטרחה אינו מהווה שיקול להגשת התביעה.ה

מאות לקוחות ממליצים על אריאלה גפן

[trustindex no-registration=google]

שאלות נפוצות

המונח “תאונת דרכים” מוגדר בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 ועל פי הגדרה זו מתבססים בתי המשפט ועורכי דין תאונות אופנוע בבואם לקבוע אם הייתה תאונת דרכים עם אופנוע או לא.

בחוק נאמר " כל מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה מהווה תאונת דרכים; גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על-ידי גורם שמחוץ לרכב, ייחשב לתאונת דרכים, וכך גם מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב ללא שינוי ייעודו המקורי"

כפי שניתן לראות מדובר במונח שהפרשנות לגביו יכולה להיות מאוד רחבה ומכאן נוצרה פסיקה רבה הקובעת מה עונה להגדרת המונח תאונת דרכים וגם איזה אירוע לא ייחשב כתאונת דרכים.

חברות הביטוח ינסו ככל שביכולתן לדחות את התביעה בטענות משפטיות שנועדו להחריג את אירוע התאונה מההגדרה בחוק או בפסיקה ובכך בעצם להימנע מתשלום פיצויים לנפגעי תאונת אופנוע 

למשרדנו מגיעים לא אחת רוכבי אופנוע אשר נמנעו להגיש תביעת תאונות דרכים עקב החשש שלא מגיע להם פיצוי בגלל שהם האשמים בתאונת הדרכים, פה המקום להדגיש כי על פי החוק לפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 שהינו הסדר של אחריות מוחלטת המסדיר את הפיצויים הכספיים אם נגרם לרוכב האופנוע נזק כתוצאה מתאונת דרכים ועל כן במקרה דנן יהיה זכאי רוכב האופנוע לפיצוי ללא שאלת אשמתו בתאונת הדרכים.

חשוב לציין, חברות הביטוח יעשו ככל שביכולתן להוכיח כי האירוע אינו נחשב לתאונת דרכים על מנת לדחות את התביעה ולהימנע מתשלום פיצוי כספי לנפגע, מכאן מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתאונות אופנוע כמו עורכת הדין אריאלה גפן על מנת לגבש אסטרטגיה משפטית נכונה ומדויקת לקבלת פיצוי כספי מרבי.

במקרה של תאונות דרכים עם אופנוע ובכדי לזכות בפיצויים והזכויות המגיעות לך על פי החוק לנפגעי תאונות דרכים, יהא עליכם להתנהל בצורה נכונה מרגע קרות התאונה כפי שיפורט להלן:

 

  • דיווח למשטרה – במידה וניתן, אנא דווחו למשטרה על מקום התאונה, הזמן בו אירעה התאונה, נפגעים ככל שיישנם ומספרי רכב או אופנוע במידה וניתן לקבל.
  • טיפול רפואי – יש חשיבות לפנייה לבית חולים או קופת חולים לבצע בדיקות רפואיות או קבלת טיפול רפואי. יודגש, אנא ציינו בפני הרופא המטפל כי נפגעתם בתאונות דרכים וודאו כי כך גם נכתב במסמך הרפואי.
  • תיעוד רפואי – אנא תשמרו כל תיעוד רפואי בגין תאונת הדרכים.
  • עורך דין תאונות אופנוע –  משרד עורכי דין אריאלה גפן מתמחים בתאונות דרכים של אופנועים עם ניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות אופנוע.

 

רכיבה על אופנוע ללא ביטוח חובה מהווה עבירה פלילית ובנוסף מסכנת את רוכב האופנוע בכך בסיכון כלכלי משמעותי שכן במידה והוא ייפגע או יפגע בהולך רגל לא יהיה מי שיפצה את רוכב האופנוע שנפגע או במידה שהולכי רגל נפגעו, רוכב האופנוע עלול להיתבע ע"י קרנית בגין הנזקים שנגרמו להולכי הרגל – פיצויים שעלולים להגיע למאות אלפי שקלים.

 

עורך דין תאונות אופנוע –  משרד עורכי דין אריאלה גפן מתמחים בתאונות דרכים של אופנועים עם ניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות אופנוע.

לצערנו, למשרדנו מגיעים רוכבי אופנוע  רבים אשר היו מעורבים בתאונת אופנוע שלא הייתה ברשותם פוליסת ביטוח חובה כנדרש על פי החוק ועל כן גם החשש של אותם רוכבי אופנוע כי הם לא זכאים לפיצוי כספי.   חשוב לציין כי במקרים מסוימים ניתן לקבל פיצוי כספי בגין תאונת דרכים עם אופנוע על אף כי לא היה בידך ביטוח חובה וזאת ע"י הגשת תביעה מכח פקודת הנזיקין.

 לדוגמא: במקרה וניתן יהיה להוכיח כי התאונה נגרמה בשל רשלנות של נהג אחר למשל נהג שנכנס לצומת כאשר ברמזור היה אור אדום ורוכב האופנוע עבר את הצומת כאשר בנתיב שלו הרמזור היה ירוק.

על פי החוק אפשר להגיש תביעה לפיצויים בגין תאונת דרכים עד שבע (7) שנים מיום קרות התאונה וזאת על פי פקודת הנזיקין או על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975.

במקרים מסויימים ישנם חריגים לתקופת ההתיישנות בתאונות דרכים, כמו לדוגמה במקרים שבתאונת הדרכים לנפגע לא מלאו 18 ביום התאונה לכן והוא יהיה רשאי להגיש את התביעה עד גיל 25.

סעיף 6 לחוק קובע שתחילת התקופה היא ביום בו נוצרה עילת התביעה. כאשר מדובר בתאונת דרכים חשוב לציין שתקופת ההתיישנות תיעצר כאשר תוגש תביעת נזיקין בגין תאונות דרכים  לבית המשפט  והגשת התביעה לחברת הביטוח בלבד אין בה כדי לעצור את ההתיישנות

משרדנו הינו משרד עורכי דין מוביל בתאונות דרכים עם התמחות בתאונות אופנוע, מכאן משרדנו אינו גובה תשלום או שכר טרחה עבור ייעוץ משפטי ראשוני בתביעת תאונת דרכים, כמו כן חשוב לציין שמשרדנו עובד על פי כללי הלשכה ובמסגרת זו במידה ומוגשת תביעת תאונת דרכים שכר הטרחה הוא מבוסס הצלחה כלומר על פי אחוז מסכום התביעה – למעשה אין חשש להגיש תביעה בגלל סיבה כלכלית!

שכר טרחת עורך דין תאונות אופנוע נגזר באחוזים מסכום התביעה וזאת בכפיפות לכללי לשכת עורכי הדין וזאת בהתאם לשלושה מצבים עיקריים:

א. 8% שכר טרחה במידה והושג הסכם מול חברות הביטוח לפני הגשת תביעה.

ב. 11% שכר טרחה במידה והוגשה תביעה ומשרדנו הגיע להסכם פשרה מול חברת הביטוח.

ג. 13% שכר טרחה במידה וניתן פסק דין בבית המשפט.

** יודגש, כל שכר טרחה שנלקח מעבר לסכומים הנ"ל זכאי הלקוח לקבל החזר כספי

חברות הביטוח ייעשו ככל שביכולתן על מנת לדחות את תביעת תאונת האופנוע או לצמצם משמעותית את הפיצוי הכספי שמגיע לך וזאת ע"י שליחת חוקר פרטי מטעמם אשר תפקידו הוא לגלות כשלים וסתירות בעובדות על מנת להביא לדחיית התביעה.

יודגש, חוקר הביטוח אינו חבר שלכם ובטח שאין לו כל כוונה לעזור לכם, לכן חשוב שתהיו מיוצגים ע"י עורך דין תאונות אופנוע כמו אריאלה גפן על מנת שתדריך אתכם ואף תדרוש כי החקירה תהייה בנוכחות בלבד על מנת למנוע עיוות או סילוף של הגרסה אשר מסרתם לחוקר,

במקרה של תאונה עצמית עם אופנוע, חברות הביטוח ייעשו ככל שביכולתן על מנת לדחות את תביעת תאונת האופנוע או לצמצם משמעותית את הפיצוי הכספי שמגיע לך, במידה ולא נפגעתם קשה רצוי לאסוף ראיות ממקום האירוע כמו צילום האופנוע, לקיחת פרטים של עדים לתאונה כמו כן רצוי מאוד להתפנות לטיפול רפואי באמבולנס אשר יתעד ברשומות הרפואיות את התאונה ואף מומלץ לשלוח את האופנוע למוסך אשר מוציא חשבונית לעניין תיקון האופנוע לאחר התאונה, כך נצליח את התרחשות תאונת הדרכים.

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

אצלנו אין דרישה לתשלום שכר טרחה, אלא רק לאחר שאתם מקבלים פיצוי כספי

כל הזכויות שמורות לעורכת הדין אריאלה גפןעורכת דין תאונות דרכים הבקיאה בתאונות אופנוע, תאונת אופנוע, תאונות אופניים חשמליים