תאונת משאית
אף על פי שקיימת בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (הפלת"ד) הגדרה מפורטת וברורה באשר ל"מהי תאונת דרכים" ו"מהו שימוש בכלי רכב מנועי", עדיין קיימים מקרים רבים מאוד בהם חלה מחלוקת בין חברות הביטוח לבין עורכי דין, כשחברות הביטוח מצד אחד מנסות להימנע מהעברת תשלום במסגרת חוק הפיצויים, ומצד שני עורכי הדין מבקשים למצות את הדין ולהשיג עבור קהל הלקוחות שלהם את הפיצוי הגבוה ביותר
Picture of מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

תאונת משאית – עורכת דין תאונות דרכים עם משאיות

תאונות משאית – משרד עורכי דין נזיקין

בתאונת משאית, אף על פי שקיימת בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (הפלת"ד) הגדרה מפורטת וברורה באשר ל"מהי תאונת דרכים" ו"מהו שימוש בכלי רכב מנועי", עדיין קיימים מקרים רבים מאוד בהם חלה מחלוקת בין חברות הביטוח לבין עורכי דין, כשחברות הביטוח מצד אחד מנסות להימנע מהעברת תשלום במסגרת חוק הפיצויים, ומצד שני עורכי הדין מבקשים למצות את הדין ולהשיג עבור קהל הלקוחות שלהם את הפיצוי הגבוה ביותר.

רבים נוטים לחשוב כי תאונת דרכים בהכרח כוללת פגיעה של רכב בנוסע או בנהג, אולם במקרים מסוימים מגיע פיצוי גם למי שנפגע בנסיבות שונות כמו החלפת גלגל או בדיקת מנוע הרכב, ואפילו שבוצעו לא בשעת נסיעה. במאמר זה נדון על החשיבות בהתייעצות עם עורך דין תאונות דרכים מומלץ וכיצד להגיש תביעה נגד חברת ביטוח

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (הפלת"ד), שחוקק בשנת 1975, הגדיר מחדש את המונח "תאונת דרכים", וקבע כי כל מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי באופן אוטומטי וללא תלות בהוכחת האשמה.

אולם כדי לדעת למי מגיע לקבל פיצוי ובאילו נסיבות, חשוב להכיר את ההגדרה של תאונת דרכים.

מהי תאונת דרכים?

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תאונת דרכים היא מאורע שהביא לפגיעה באדם כתוצאה משימוש ברכב מנועי לצורכי תחבורה.

על מנת שהתאונה תיחשב לתאונת דרכים היא צריכה לענות על 4 הקריטריונים הבאים:

1. מאורע

2. שהביא לפגיעה של אדם אחר

3. עקב שימוש בכלי רכב מנועי

4. למטרות תחבורה

 

אולם בפועל, ניתן לכלול תחת ההגדרה של תאונת דרכים מגוון אינסופי של תרחישים, אפילו כאלו שלא תמיד נתפסים באופן טבעי כתאונות דרכים, ביניהם:

א. נפילה בעת עלייה או ירידה מהרכב בסמוך לנסיעה
ב. סגירת דלת המכונית על אצבעות הנוסע או הנהג בסמוך לנסיעה או במהלכה
ג. מעידה בזמן נסיעה באוטובוס
ד. נפילה של חפץ או כל דבר אחר על נוסע בזמן נסיעה (נפוץ בעת נסיעה בתחבורה ציבורית כמו רכבת או אוטובוס)
ה. נפילה בבהלה של רוכב אופניים בגלל רכב שחלף על פניו במהירות (גם אם לא היה ביניהם מגע פיזי כלל)
ו.  בנסיבות ספציפיות בלבד, פגיעה שנגרמה כתוצאה ממלגזה שנעה ללא נהג
ז. פגיעה בנוסע שירד מהרכב והבגד שלו נתפס בדלת
ח. כל פגיעה שאירעה במהלך תיקוני דרך כמו בדיקת הרדיאטור או החלפת גלגל, כולל פגיעות שלא קשורות ישירות לרכב כמו נפילה או התנגשות במעקה הבטיחות בגלל מהמורה בדרך ועוד…

מהו שימוש בכלי רכב מנועי בתאונת משאית?

כלי רכב מנועי נקרא גם "רכב ממונע". הוא מכיל מנוע בעירה פנימית, מנוע חשמלי או מנוע בעל אפשרות להנעה היברידית ולא מסתייע לצורך הנסיעה בו במסילה כמו רכבת לדוגמה.

שימוש בכלי רכב מנועי כולל גם את הכניסה לרכב ואת היציאה ממנו, את חניית הרכב, את דחיפתו, את גרירתו וכדו'. בנוסף, פגיעה במטען המשאית גם היא תיחשב לתאונת דרכים.

הגדרת כלי רכב ממונע בתאונת משאית

כלי רכב ממונעים כוללים מגוון רחב מאוד של כלי תחבורה החל מ- מכוניות, אוטובוסים, קטנועים ואופנועים, טרקטורונים ומשאיות.

פריקה וטעינה של סחורה במשאית וברכב פרטי

כשמדובר ברכב פרטי, שבעליו מעמיס עליו את הקניות שערך בסופר, תוגדר התאונה כתאונת דרכים, אך לעומת זאת, כשמדובר בפריקה וטעינה של סחורה במשאית, הנפגע לא יוגדר כפצוע בתאונת דרכים. אף על פי שהתאונה מערבת משאית, היא מוגדרת כתאונת עבודה בלבד, ולא כתאונת דרכים.
אותו כלל תקף גם כאשר עובד נפצע עקב נפילה או בעת ירידה מארגז המשאית.
במקרים אלו יכול הנפגע לתבוע את חברת ביטוח החובה של הרכב, אך לא עומדת לרשותו הזכות לתבוע את הביטוח עבור צד ג'.
חשוב לציין שבמידה והנהג נפצע בעת שעלה או ירד מהקבינה של המשאית (מקום מושבו), התאונה תיחשב לתאונת דרכים, והוא יהיה זכאי לפיצויים מלאים שמגיעים לו במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

האם הוכחת האשמה עשויה לעזור במקרה של תאונת משאית?

בעוד בתביעה במסגרת חוק הפיצויים הוכחת האשמה אינה רלוונטית, כשתובעים את הביטוח צד ג' היא נדרשת, ובלעדיה לא ניתן לתבוע. בתביעה מסוג זה נדרש להוכיח רשלנות מצד בעל המשאית, מצד הנהג או מצד המעסיק.
מסיבה זו ביטוח צד ג' למשאית הנו חיוני ואף הכרחי, ומי שמוותר עליו למעשה מסתכן מאוד גם בתביעה אישית וגם באי קבלת פיצויים בהתאם לזכויות שעומדים לרשותו על פי חוק.

למה חשוב לפנות לעורך דין תאונות דרכים בתאונת משאית?

מכיוון שתאונת משאית היא נושא כל כך שנוי במחלוקת, התייעצות עם עורך דין תאונות דרכים, שמתמחה בדיני נזיקין, הנה הכרחית.

חשוב מאוד בכל סוג של תאונה, וללא קשר לחומרת הפציעות, לדווח עליה למשטרה, לאסוף כמה שיותר עדויות ולהתפנות לקבלת טיפול רפואי ראשוני. את כל המסמכים והטפסים הרפואיים, הקבלות השונות וכדו' מומלץ לשמור ולהוסיף לתיק התביעה.

באמצעות סיוע של עורך דין מנוסה ומקצועי ניתן לבחון באופן מקצועי ומקיף את כל מרכיבי התאונה ולקבל הנחיות כיצד לפעול בעת ביצוע הבדיקות ולאחריהן.

השורה התחתונה היא, שעורך דין תאונות דרכים הוא מי שיוכל להשיג לכם את גובה הפיצויים הגבוה ביותר. כמו כן, בעוד התובע מחלים ומתמקד בחזרה לשגרה, עורך הדין הוא זה שמתרוצץ ומייצג את המטופל מול חברות הביטוח. בהעדר מעורבות רגשית, הוא זה שמסוגל להביא את התוצאה הטובה ביותר לשביעות רצון הלקוח עם המון סבלנות ואורך רוח.

 

מתי כדאי לפנות לייעוץ של עורך דין תאונות דרכים מומלץ?

מכיוון שההגדרה של תאונת דרכים עלולה להוביל לאינספור פרשנויות, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות לפני הכול הוא לבחון האם הייתם מעורבים בתאונת דרכים על פי ההגדרה הקיימת בחוק הפלת"ד. 

פרט לכך, בכל סוג של תאונה שקשורה לרכב או לנסיעה בו, מומלץ להיעזר בעורך דין תאונות דרכים, שזו מומחיותו.
רק עורך דין תאונות דרכים מנוסה, שהספיק לצבור קילומטראז' ופרקטיקה בתחום התמחותו ידע לומר לכם האם יש לכם עילה לתביעה או שאתם מבזבזים את הזמן. בהנחייתו תדעו גם כיצד לפעול ואילו מסמכים לתעד ולהמציא.
רק בעזרת ייעוץ מקצועי תוכלו לחסוך אנרגיות ומשאבים ולקבל את מלוא הפיצויים שמגיעים לכם.

משרד עורכי דין אריאלה גפן – משרד עורכי דין נזיקין

עורכת הדין אריאלה גפן התחילה את דרכה כאשר ייצגה משפטית את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרד יתרון משמעותי וניכר בייצוג בתביעות תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולה שלהן על מנת לדחות את התביעה, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת נפגעי תאונת הדרכים.

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין נזיקין המתמחה בייצוג משפטי של נפגעי נזקי גוף, נפש ורכוש על מנת שיקבלו את הפיצוי הכספי המרבי בגין הנזקים שנגרמו להם. המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות קשות ולצערנו אף קטלניות ודואגים להם ולבני משפחתם במקצועיות וביעילות על מנת שיקבלו את הפיצוי המרבי שמגיע להם. 

חשוב לציין, כי עורך דין מומחה לתאונות דרכים כמו עו"ד אריאלה גפן היא שתייצג אותכם במהלך הגשת תביעת בגין נזקי הגוף לכל אורך ההליך המשפטי באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות, לכן חשוב מאוד לקבל ייצוג משפטי בעל ידע נרחב בתחום הנזיקין שכן נדרש ידע מקצועי רחב של החוק והפסיקה בתחום.

לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות אופנוע או תאונות דרכים, תאונת משאית

צרו קשר עוד היום 0733752766

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

אריאלה גפן – משרד עורכי דין

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונות אופנוע ונזקי גוף: החשיבות של התמודדות נכונה עם הפציעות

תאונות אופנוע הן מהסוגים המסוכנים ביותר של תאונות דרכים, במיוחד כאשר מדובר בנזקי גוף חמורים. רוכבי אופנוע נמצאים בסיכון גבוה יותר לפציעות קשות בהשוואה לנהגים ברכב סגור, בשל חשיפתם הפיזית המלאה במהלך התאונה. במקרה של תאונת אופנוע, ההשלכות עלולות להיות חמורות מאוד ולדרוש טיפול רפואי מיידי ונכון.

תמונת צילום רנטגן המציגה שבר ביד. התמונה מציגה את השבר בעצמות היד באופן ברור, ונראית כמו סריקת רנטגן רפואית עם פרטים של העצמות וקו השבר הנראה לעין.
מאמרים משפטים

שבר ביד מתאונת דרכים? – כל מה שצריך לדעת

במאמר זה נדון בתאונות דרכים עם נזקי גוף, ובפרט בשברים ביד. נסקור את הסיבות העיקריות לתאונות, תסמינים ואבחון שברים, דרכי הטיפול האפשריות ותוצאות אפשריות של טיפול לא נכון. כמו כן, נפרט על ההיבטים המשפטיים הקשורים לתאונות דרכים והצורך בקבלת פיצויים. המאמר כולל מידע חיוני לנפגעים ועצות מועילות להחלמה ושיקום.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן