משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

תאונות פגע וברח – עורכת דין אריאלה גפן

הליך התביעה בבית המשפט בתאונות דרכים מרבית האנשים שחושבים על תאונות דרכים מדמיינים התנגשות בין שני כלי רכב, אך לעתים, תאונות דרכים עלולות להיות מורכבות יותר. תאונות פגע וברח למשל עלולות להשאיר את הקורבן עם מידע מינימלי, אם בכלל, אודות מי שפגע בהם, מה שעלול להותיר אותו עם האפשרות לתבוע את קרנית במקום את חברת הביטוח של הנהג שנעלם מזירת התאונה.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תאונות פגע וברח – עורכת דין אריאלה גפן

תאונת דרכים לאחר שניסית למנוע התנגשות – את מי תובעים?

מרבית האנשים שחושבים על תאונות דרכים מדמיינים התנגשות בין שני כלי רכב, אך לעתים, תאונות דרכים עלולות להיות מורכבות יותר. תאונות פגע וברח למשל עלולות להשאיר את הקורבן עם מידע מינימלי, אם בכלל, אודות מי שפגע בהם, מה שעלול להותיר אותו עם האפשרות לתבוע את קרנית במקום את חברת הביטוח של הנהג שנעלם מזירת התאונה.

 

אתגרים מורכבים עוד יותר עומדים בפנינו כאשר התאונה נגרמת על ידי נהגי פנטום, שהם נהגים שגרמו לעתים לא במתכוון לתאונת דרכים, והם אפילו לא מודעים לכך.

 

על תאונות פנטום ותביעה במקרים בהם זהות הנהג הגורם להן אינה ידועה במאמר שלפניכם.

 

מהי תאונת נהג פנטום?

 

תאונת נהג פנטום היא תאונה בה הנפגע לא בא במגע עם רכב אחר. היא קרויה כך, משום שבדומה לפנטום (רוח רפאים), רגע אחד הוא כאן, וברגע הבא הוא נעלם כלא במקרים מסוימים נהגי פנטום כלל לא מודעים לכך שהם גרמו לתאונה, ולכן הם ממשיכים לנסוע, זאת להבדיל מתאונות פגע וברח, בהם הנהג מודע לכך שהיה מעורב בתאונה והמשיך לנסוע.

 

במרבית המקרים קשה לאתר את נהגי הפנטום, אלא אם קיימת עדות חד משמעית באשר לרכב שבו נהג או לזהותו.

 

דוגמאות לתאונות שנגרמו על ידי נהגי פנטום

 

פעמים רבות עלול נהג פנטום לסטות מנתיב הנסיעה שלו אל נתיב של נהג אחר, שעל מנת להימנע מהתנגשות יטה את רכבו במהירות. במקרים אלו עלולה להתרחש תאונה בה רק הנהג השני מעורב, אך באחרים עלולים להיות מעורבים רכבים נוספים, הולכי רגל, רוכבי אופניים וכו'.

 

במקרים אחרים עלול נהג פנטום להתבלבל בנסיעתו וכתוצאה מכך להטות את רכבו בהפתעה או לבלום במהירות, מה שעלול לגרום לנהגים סביבו להגיב על מנת להימנע מהתנגשות.

 

באופן כללי, ניתן להגדיר תאונת נהג פנטום כתאונה שאירעה כתוצאה מפעולה שנקט נהג על מנת להימנע מהתנגשות עם רכב אחר שנקלע לנתיב הנסיעה שלו, כאשר השני ממשיך בנסיעתו מבלי להיות מודע לתאונה שהתרחשה.

 

במרבית המקרים נהג פנטום הוא נהג שהוסחה דעתו עקב התנהגות פזיזה, אי שימת לב, נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, התעסקות בנייד, הירדמות על ההגה וכדו'.

כיצד יש לפעול בעת תאונת נהג פנטום?

 

בכל מקרה של תאונת דרכים יש לפעול על פי השלבים הבאים:

  1. אם ישנן פציעות יש להזעיק צוות חילוץ לזירת התאונה ומייד לאחר מכן לדווח עליה למשטרה, שתגיע לזירת התאונה על מנת לחקור את נסיבותיה ולתעד את הממצאים השונים.
  2. עד שכוחות החילוץ והמשטרה מגיעים עומד לרשות הנפגע זמן יקר, שעליו לנצל על מנת לאסוף כמה שיותר פרטים. מומלץ להשתמש בטלפון הנייד על מנת לצלם תמונות של זירת התאונה, נזקים, פציעות וכדו'. אם יש מפגעים בסביבה מומלץ לתעד גם אותם. חשוב לאסוף פרטים של רכבים מעורבים נוספים, אם ישנם, אנשים נוספים שהיו מעורבים, עדי ראייה ועדויותיהם וכו'. אם ניתן לשחזר את המראה של נהג הפנטום, סוג הרכב בו הוא נהג, לוחית הרישוי ופרטים נוספים מומלץ לכתוב אותם ולהציג אותם לשוטרים.
  3. אם התאונה אירעה במסגרת העבודה, בדרך למקום העבודה או ממנו יש לדווח בהקדם גם למעסיק על מנת שיגיש את הטפסים הרלוונטיים לביטוח הלאומי.
  4. לאחר מכן יש ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים. אף על פי, שתאונות מסוג זה עלולות לגרום לרבים להירתע מקבלת עזרה מקצועית, הן מחייבות לפחות ייעוץ של איש מקצוע שמתמחה בנושא זה על מנת להגדיל את הסיכוי לקבל פיצויים גבוהים ככל שניתן.

את מי תובעים בהעדר מידע על הנהג?

 

בדומה לתאונת פגע וברח, לרשות הנפגע עומדת קרן קרנית, שמאפשרת לתבוע פיצויים במסגרת חוק הפיצויים לנפגעים בתאונות דרכים. את הפיצויים משלמת חברת הביטוח בה מבוטח התובע.

 

באילו מקרים נוספים ניתן לתבוע את הפיצויים מקרנית?

 

  • בהעדר ביטוח של הנהג, או כשהביטוח של הנהג אינו מכסה את הנזק שנגרם
  • במקרים בהם חברת הביטוח שהנהג מבוטח בה נמצאת בשלבי פירוק
  • במקרים בהם הנהג נוהג ללא רישיון או שרישיונו בשלילה
  • במקרים בהם נעשתה פגיעה על ידי רכב גנוב או רכב שנעשה בו שימוש בניגוד לתנאי הפוליסה

אף על פי שתביעה מול קרנית עלולה להניב פיצויים נמוכים יותר בהשוואה לתביעה מול חברת הביטוח, היא עדיפה על כלום. מסיבה זו חשוב במיוחד להיעזר בעורך דין תאונות דרכים, שידע כיצד להביא לנפגע את מרב הפיצויים שמגיעים לו, כדי שלא יצטרך לשלם מכספו על הנזקים שנגרמו לרבות אבדן כושר השתכרות, נכות וכיו"ב.

משרד עורכי דין אריאלה גפן –  משרד עורכי דין תאונות דרכים

את הניסיון העשיר שצברה עורכת הדין אריאלה גפן בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עו"ד פרטי שפתחה על מנת לשרת את התובעים מול חברות הביטוח, משרד הביטחון, המוסד לביטוח לאומי וגופים נוספים.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקים גדולים, קשים ומורכבים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

בכל תאונת דרכים אם יש צורך בעורך דין תאונות אופנוע מומחה או עורך דין תאונות דרכים מומלץ או תאונה מכל סוג אשר אתם חייבים להיות מיוצגת בצורה מקצועית ככל שניתן. על מנת לנצל יתרונות וזכויות שמגיעות לכם על פי חוק, חשוב לא להסס וליצור קשר עם עורכת דין מומחה לתאונות דרכים.

חשוב לדעת, שכל פעולה שנוקטים לאחר התאונה עלולה להשפיע על כתב האישום באופן מכריע. עו"ד אריאלה גפן תדאג לפרוס את כלל מרכיבי האירוע בבית המשפט כך שתיוצגו ותוצגו באופן שיטיב עמכם וידאג לכם למצות את מלוא זכויותיכם. 

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!