משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

תאונת דרכים – האם נפילה מהרכב מזכה בפיצוי כספי?

תאונת דרכים - עורך דין תאונות דרכים
בתביעת תאונת דרכים שהוגשה בבית משפט השלום בעפולה ע"י נהג הסעות אשר לטענתו עת ביקש לרדת מרכב ההסעות בתום ההסעה הוא החליק במדרגות האוטובוס ונפל בעוצמה. כתוצאה מהנפילה הנהג נפגע בקרסול וברגל ימין ונגרמו לו שברים בכף הרגל ואף נקבעו לו עשרה אחוזי נכות (10%) בגין הפגיעה

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תאונת דרכים – האם נפילה מהרכב מזכה בפיצוי כספי?

תאונת דרכים – האם נפילה מהרכב מזכה בפיצוי כספי?

בתביעת תאונת דרכים שהוגשה בבית משפט השלום בעפולה ע"י נהג הסעות אשר לטענתו עת ביקש לרדת מרכב ההסעות בתום ההסעה הוא החליק במדרגות האוטובוס ונפל בעוצמה. כתוצאה מהנפילה הנהג נפגע בקרסול וברגל ימין ונגרמו לו שברים בכף הרגל ואף נקבעו לו עשרה אחוזי נכות (10%) בגין הפגיעה.

חברת הביטוח ניסתה לדחות את התביעה בטענה כי הנהג לא הרים את נטל ההוכחה לעניין איך נגרמה תאונת הדרכים או הנזקים הגופנים שנגרמו לו.

לבסוף, בפסק דין שניתן ע"י בית המשפט השלום נקבע כי הנהג הרים את נטל ההוכחה הדרוש שכן עדותו הייתה קבועה ואמינה ויחד עם המסמכים הרפואיים שהציג בבית המשפט נחה דעתו של בית המשפט כי יש אמת בדברי הנהג, ועל כן חברת הביטוח חייבת לפצות אותו

יודגש, במקרה ונפגעת בתאונת דרכים בדרך לעבודה אתם זכאים לפיצוי כספי חשוב מאוד שתתייעצו עם עורך דין לתאונות דרכים או עורך דין לתאונות עבודה לרבות ואף אם היו תאונות אופניים חשמליים, תאונות אופנוע או תאונת דרכים בכל כלי רכב כפי שתוכל לקרוא במדריך לנפגעי תאונות דרכים

חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לתאונות דרכים שידריך אתכם איך לפעול במקרה של תאונת דרכים, אחרת תיעוד לא נכון עלול להביא לדחיית התביעה ע"י בית המשפט כך שאתם עלולים להפסיד כסף.

במקרה דנן, מניתוח החומר הרפואי נראה כי בעקבות תאונת הדרכים נגרם לנהג נגרם לתובע שברים בכף הרגל וכן שבר בעצם כף הרגל.

לבסוף הנהג אושפז בבית החולים למשך מספר ימים, ולאחר סיום הטיפול הרפואי הוא שוחרר כאשר רגלו מגובסת יחד עם המשך טיפול בביתו שבמסגרתו נאסר עליו לדרוך על הרגל, כמו כן הנהג המשיך את הטיפול הרפואי במסגרת קופת החולים שכללו טיפולי פיזותרפיה ומעקבים ע"י רופא אורטופד.

תאונת דרכים  – עורך דין תאונות עבודה

במסגרת אירוע התאונה הוגשה תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי להכיר בתאונה כתאונת עבודה בגין אי כושר עבודה, שכן נסיבות האירוע עונה לדרישת החוק כי תאונת הדרכים ארעה בדרך מהעבודה למעונו של הנהג.

חשוב לציין, כי תאונה עבודה שאירעה לאדם בדרכו תוך כדי סטייה מדרכו הרגילה לעבודה לא תיחשב כתאונת עבודה, כמו מצבים שהעובד יצא להפסקה של ממש או סטה מהדרך סטייה מהותית של ממש, שלא לצורך או לא לביצוע עבודתו כלפי המעביד.

כתוצאה מהתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, קיבל התובע סכום כספי של כ- 40,000 ₪.

בבית משפט השלום נקבע כי התובע זכאי לפיצויים כספים נוספים בגין:
א. נזק לא ממוני
ב. הפסד שכר לעבר
ג. הפסד שכר לעתיד
ד. הפסד פנסיה
ה. עזרת צד ג'
ו. הוצאות עבר ועתידי


תאונת דרכים – משרד עורכי דין נזיקין

על פי נתונים שמשרד עורכי דין אריאלה גפן ערך בקרב לקוחותיו עלתה תוצאה מדהימה כי לא כל נפגעי תאונות הדרכים אשר היו מעורבים בתאונות דרכים בדרכם לעבודה או בדרכם מהעבודה לבית, ידעו כי מגיע להם פיצוי כספי בגין תאונת עבודה. 

אי הידיעה עלולה להוביל לכך שאותם נפגעי תאונות דרכים מפסידים כסף רב וגם את הזכויות שלהם מול הרשויות השונות כמו המוסד לביטוח לאומי או חברת הביטוח שהוציאה את פוליסת הביטוח חובה.

בשנת 2019, על פי מחקרים סטטיסטיים היו מעל ל- 12,538 תאונות דרכים עם נפגעים, כאשר למעלה מ- משלוש מאות תאונות (300) היו תאונות קטלניות, כמו כן בהשוואה לשנת 2018 אנו רואים גידול משמעותי במספר התאונות, שבחלקן מעל 2,000 היו תאונות שבהן היו פצועים קשה.

אובדן כושר השתכרות – פיצויים בגין הפסד השתכרות בתביעת תאונת דרכים מתחלקים לשני רבדים:
א. פיצוי בעד אובדן השתכרות בפועל (עבר)
ב. פיצוי בגין אובדן כושר השתכרות (לעתיד).

פיצוי אובדן כושר השתכרות לוקח בחשבון את הפגיעה בכושר ההשתכרות של הנפגע בתאונת הדרכים. מכאן, אם נפגעתם בתאונת דרכים ואינכם יכולים עוד להמשיך בעבודתכם, תוגש תביעת תאונת לבית המשפט בבקשה לפיצוי בגין אובדן כושר השתכרות.

יודגש, כי כושר השתכרות מתבטא בהשתכרות בפועל, או שיובא לידי ביטוי בעתיד בהשתכרות בפועל.

מה לעשות במקרה של תאונת דרכים?

תביעת תאונת דרכים, מוגשת מכוח פוליסות ביטוח החובה שמוצעות ע"י חברות הביטוח בישראל ונועדו לכסות את נפגעי את תאונות הדרכים וזאת ללא שאלת האשמה בתאונה עצמה. 

חברות הביטוח שהוציאו את פוליסה הביטוח מעבירות פיצויים כספיים שעלותן לחברות הביטוח מגיעות למאות אלפי שקלים בחודש ואף לכדי מיליוני שקלים בעקבות אותן תאונות דרכים, ועל כן חברות הביטוח יעשו ככל שביכולתן לדחות את התביעה שלכם ואף להוציא חוקר פרטי על מנת לקעקע את האמינות שלכם.

חשיבות תיעוד תאונת הדרכים


במקרה של תאונת דרכים אנא צלמו את איזור האירוע במידה וניתן, נסו לקבל את פרטי העדים אשר ראו או היו מעורבים בתאונת הדרכים, אנא וודאו כי מילאת את כל פרטי תאונת הדרכים ואם מדובר בתאונת דרכים שקרתה בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה וודאו זאת ישירות מול הרופא המטפל בבית החולים כי רשם את אירוע תאונת הדרכים או תאונת עבודה בצורה נכונה ומדויקת, כי אחרת חברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי עלולים לדחות את התביעה. מומלץ להגיש תלונה במשטרה בגין תאונת הדרכים.

יודגש, במידה אתה או אחד מבני משפחתך נפגעתם בתאונת דרכים, חשוב מאוד שתתייעצו עם עורך דין תאונות דרכים או עורך דין תאונות אופנוע, אפילו במידה ונפגעת פיזית בצורה קלה בלבד.

משרד עורכי דין נזיקין – עורך דין תאונת דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה משפטית בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרדנו יתרון משמעותי בייצוג תובעים נפגעי תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולות שלהן, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת התובעים


משרד עורכי דין נזיקין אריאלה גפן מוביל בתביעות נזיקין ובייצוג לקוחות שהיו מעורבים בתאונות דרכים. מעל 20 שנה שאנו מייצגים את לקוחותינו הן מהסקטור הפרטי והן מהסקטור העסקי, ודואגים במקצועיות וביעילות לפיצוי המרבי שמגיע להם. אף על פי שהפגיעה עלולה להותיר בהם כאב וסבל, הם מקבלים את הפיצוי הכספי ההולם לכל נזק שנגרם לגופם, לנפשם או לרכושם.
צרו קשר עוד היום 0733-752-766

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!