תאונת דרכים - עורך דין תאונות דרכים
בתביעת תאונת דרכים שהוגשה בבית משפט השלום בעפולה ע"י נהג הסעות אשר לטענתו עת ביקש לרדת מרכב ההסעות בתום ההסעה הוא החליק במדרגות האוטובוס ונפל בעוצמה. כתוצאה מהנפילה הנהג נפגע בקרסול וברגל ימין ונגרמו לו שברים בכף הרגל ואף נקבעו לו עשרה אחוזי נכות (10%) בגין הפגיעה
Picture of מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

תאונת דרכים – האם נפילה מהרכב מזכה בפיצוי כספי?

תאונת דרכים – האם נפילה מהרכב מזכה בפיצוי כספי?

בתביעת תאונת דרכים שהוגשה בבית משפט השלום בעפולה ע"י נהג הסעות אשר לטענתו עת ביקש לרדת מרכב ההסעות בתום ההסעה הוא החליק במדרגות האוטובוס ונפל בעוצמה. כתוצאה מהנפילה הנהג נפגע בקרסול וברגל ימין ונגרמו לו שברים בכף הרגל ואף נקבעו לו עשרה אחוזי נכות (10%) בגין הפגיעה.

חברת הביטוח ניסתה לדחות את התביעה בטענה כי הנהג לא הרים את נטל ההוכחה לעניין איך נגרמה תאונת הדרכים או הנזקים הגופנים שנגרמו לו.

לבסוף, בפסק דין שניתן ע"י בית המשפט השלום נקבע כי הנהג הרים את נטל ההוכחה הדרוש שכן עדותו הייתה קבועה ואמינה ויחד עם המסמכים הרפואיים שהציג בבית המשפט נחה דעתו של בית המשפט כי יש אמת בדברי הנהג, ועל כן חברת הביטוח חייבת לפצות אותו

יודגש, במקרה ונפגעת בתאונת דרכים בדרך לעבודה אתם זכאים לפיצוי כספי חשוב מאוד שתתייעצו עם עורך דין לתאונות דרכים או עורך דין לתאונות עבודה לרבות ואף אם היו תאונות אופניים חשמליים, תאונות אופנוע או תאונת דרכים בכל כלי רכב כפי שתוכל לקרוא במדריך לנפגעי תאונות דרכים

חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לתאונות דרכים שידריך אתכם איך לפעול במקרה של תאונת דרכים, אחרת תיעוד לא נכון עלול להביא לדחיית התביעה ע"י בית המשפט כך שאתם עלולים להפסיד כסף.

במקרה דנן, מניתוח החומר הרפואי נראה כי בעקבות תאונת הדרכים נגרם לנהג נגרם לתובע שברים בכף הרגל וכן שבר בעצם כף הרגל.

לבסוף הנהג אושפז בבית החולים למשך מספר ימים, ולאחר סיום הטיפול הרפואי הוא שוחרר כאשר רגלו מגובסת יחד עם המשך טיפול בביתו שבמסגרתו נאסר עליו לדרוך על הרגל, כמו כן הנהג המשיך את הטיפול הרפואי במסגרת קופת החולים שכללו טיפולי פיזותרפיה ומעקבים ע"י רופא אורטופד.

תאונת דרכים  – עורך דין תאונות עבודה

במסגרת אירוע התאונה הוגשה תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי להכיר בתאונה כתאונת עבודה בגין אי כושר עבודה, שכן נסיבות האירוע עונה לדרישת החוק כי תאונת הדרכים ארעה בדרך מהעבודה למעונו של הנהג.

חשוב לציין, כי תאונה עבודה שאירעה לאדם בדרכו תוך כדי סטייה מדרכו הרגילה לעבודה לא תיחשב כתאונת עבודה, כמו מצבים שהעובד יצא להפסקה של ממש או סטה מהדרך סטייה מהותית של ממש, שלא לצורך או לא לביצוע עבודתו כלפי המעביד.

כתוצאה מהתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, קיבל התובע סכום כספי של כ- 40,000 ₪.

בבית משפט השלום נקבע כי התובע זכאי לפיצויים כספים נוספים בגין:
א. נזק לא ממוני
ב. הפסד שכר לעבר
ג. הפסד שכר לעתיד
ד. הפסד פנסיה
ה. עזרת צד ג'
ו. הוצאות עבר ועתידי


תאונת דרכים – משרד עורכי דין נזיקין

על פי נתונים שמשרד עורכי דין אריאלה גפן ערך בקרב לקוחותיו עלתה תוצאה מדהימה כי לא כל נפגעי תאונות הדרכים אשר היו מעורבים בתאונות דרכים בדרכם לעבודה או בדרכם מהעבודה לבית, ידעו כי מגיע להם פיצוי כספי בגין תאונת עבודה. 

אי הידיעה עלולה להוביל לכך שאותם נפגעי תאונות דרכים מפסידים כסף רב וגם את הזכויות שלהם מול הרשויות השונות כמו המוסד לביטוח לאומי או חברת הביטוח שהוציאה את פוליסת הביטוח חובה.

בשנת 2019, על פי מחקרים סטטיסטיים היו מעל ל- 12,538 תאונות דרכים עם נפגעים, כאשר למעלה מ- משלוש מאות תאונות (300) היו תאונות קטלניות, כמו כן בהשוואה לשנת 2018 אנו רואים גידול משמעותי במספר התאונות, שבחלקן מעל 2,000 היו תאונות שבהן היו פצועים קשה.

אובדן כושר השתכרות – פיצויים בגין הפסד השתכרות בתביעת תאונת דרכים מתחלקים לשני רבדים:
א. פיצוי בעד אובדן השתכרות בפועל (עבר)
ב. פיצוי בגין אובדן כושר השתכרות (לעתיד).

פיצוי אובדן כושר השתכרות לוקח בחשבון את הפגיעה בכושר ההשתכרות של הנפגע בתאונת הדרכים. מכאן, אם נפגעתם בתאונת דרכים ואינכם יכולים עוד להמשיך בעבודתכם, תוגש תביעת תאונת לבית המשפט בבקשה לפיצוי בגין אובדן כושר השתכרות.

יודגש, כי כושר השתכרות מתבטא בהשתכרות בפועל, או שיובא לידי ביטוי בעתיד בהשתכרות בפועל.

מה לעשות במקרה של תאונת דרכים?

תביעת תאונת דרכים, מוגשת מכוח פוליסות ביטוח החובה שמוצעות ע"י חברות הביטוח בישראל ונועדו לכסות את נפגעי את תאונות הדרכים וזאת ללא שאלת האשמה בתאונה עצמה. 

חברות הביטוח שהוציאו את פוליסה הביטוח מעבירות פיצויים כספיים שעלותן לחברות הביטוח מגיעות למאות אלפי שקלים בחודש ואף לכדי מיליוני שקלים בעקבות אותן תאונות דרכים, ועל כן חברות הביטוח יעשו ככל שביכולתן לדחות את התביעה שלכם ואף להוציא חוקר פרטי על מנת לקעקע את האמינות שלכם.

חשיבות תיעוד תאונת הדרכים


במקרה של תאונת דרכים אנא צלמו את איזור האירוע במידה וניתן, נסו לקבל את פרטי העדים אשר ראו או היו מעורבים בתאונת הדרכים, אנא וודאו כי מילאת את כל פרטי תאונת הדרכים ואם מדובר בתאונת דרכים שקרתה בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה וודאו זאת ישירות מול הרופא המטפל בבית החולים כי רשם את אירוע תאונת הדרכים או תאונת עבודה בצורה נכונה ומדויקת, כי אחרת חברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי עלולים לדחות את התביעה. מומלץ להגיש תלונה במשטרה בגין תאונת הדרכים.

יודגש, במידה אתה או אחד מבני משפחתך נפגעתם בתאונת דרכים, חשוב מאוד שתתייעצו עם עורך דין תאונות דרכים או עורך דין תאונות אופנוע, אפילו במידה ונפגעת פיזית בצורה קלה בלבד.

משרד עורכי דין נזיקין – עורך דין תאונת דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה משפטית בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרדנו יתרון משמעותי בייצוג תובעים נפגעי תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולות שלהן, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת התובעים


משרד עורכי דין נזיקין אריאלה גפן מוביל בתביעות נזיקין ובייצוג לקוחות שהיו מעורבים בתאונות דרכים. מעל 20 שנה שאנו מייצגים את לקוחותינו הן מהסקטור הפרטי והן מהסקטור העסקי, ודואגים במקצועיות וביעילות לפיצוי המרבי שמגיע להם. אף על פי שהפגיעה עלולה להותיר בהם כאב וסבל, הם מקבלים את הפיצוי הכספי ההולם לכל נזק שנגרם לגופם, לנפשם או לרכושם.
צרו קשר עוד היום 0733-752-766

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

אריאלה גפן – משרד עורכי דין

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונות אופנוע ונזקי גוף: החשיבות של התמודדות נכונה עם הפציעות

תאונות אופנוע הן מהסוגים המסוכנים ביותר של תאונות דרכים, במיוחד כאשר מדובר בנזקי גוף חמורים. רוכבי אופנוע נמצאים בסיכון גבוה יותר לפציעות קשות בהשוואה לנהגים ברכב סגור, בשל חשיפתם הפיזית המלאה במהלך התאונה. במקרה של תאונת אופנוע, ההשלכות עלולות להיות חמורות מאוד ולדרוש טיפול רפואי מיידי ונכון.

תמונת צילום רנטגן המציגה שבר ביד. התמונה מציגה את השבר בעצמות היד באופן ברור, ונראית כמו סריקת רנטגן רפואית עם פרטים של העצמות וקו השבר הנראה לעין.
מאמרים משפטים

שבר ביד מתאונת דרכים? – כל מה שצריך לדעת

במאמר זה נדון בתאונות דרכים עם נזקי גוף, ובפרט בשברים ביד. נסקור את הסיבות העיקריות לתאונות, תסמינים ואבחון שברים, דרכי הטיפול האפשריות ותוצאות אפשריות של טיפול לא נכון. כמו כן, נפרט על ההיבטים המשפטיים הקשורים לתאונות דרכים והצורך בקבלת פיצויים. המאמר כולל מידע חיוני לנפגעים ועצות מועילות להחלמה ושיקום.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן