הולך רגל תאונת דרכים
גבולות חיי העבודה הולכים מתאדים, ולכן היום יותר מתמיד, חשוב שכל עובד יכיר את זכויותיו המשפטיות וכל האפשרויות שפתוחות בפניו, בפרט כשמדובר במעורבות בתאונת דרכים במהלך נסיעה לעבודה או במסגרת כל פעילות שקשורה לעבודה. במאמר נדון בפיצוי שמגיע לעובד על תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, באילו תנאים הוא רשאי לתבוע פיצויים מהמעסיק בגין תאונת דרכים, מהו הליך התביעה, והאם ניתן להגיש תביעה גם בגין נזקי גוף נגד נהג אחר שהיה אחראי לתאונה

Share This Post

פיצוי לעובד על תאונת דרכים שמוגדרת כתאונת עבודה

פיצוי לעובד על תאונת דרכים שמוגדרת כתאונת עבודה

גבולות חיי העבודה הולכים מתאדים, ולכן היום יותר מתמיד, חשוב שכל עובד יכיר את זכויותיו המשפטיות וכל האפשרויות שפתוחות בפניו, בפרט כשמדובר במעורבות בתאונת דרכים במהלך נסיעה לעבודה או במסגרת כל פעילות שקשורה לעבודה.

במאמר נדון בפיצוי שמגיע לעובד על תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, באילו תנאים הוא רשאי לתבוע פיצויים מהמעסיק בגין תאונת דרכים, מהו הליך התביעה, והאם ניתן להגיש תביעה גם בגין נזקי גוף נגד נהג אחר שהיה אחראי לתאונה?

הכללים לתביעות תאונת דרכים בדרך לעבודה

על מנת שעובד יקבל תגמולים בגין תאונת עבודה, נדרש שהפגיעה תהיה "קשורה לעבודה" או קשורה בדרך אחרת למטרה שקשורה לעבודה.

באופן כללי, מי שנפגע במקום העבודה, פציעתו נחשבת ל"תאונת עבודה", אם כי יש חריגים לכלל זה. במקרים בהם העובד מעורב בתאונת דרכים הרחק ממקום העבודה, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים במקרים הבאים:

 • אם הוא מבצע שליחות במסגרת עבודתו עבור המעסיק
 • אם הוא מבצע משלוחים
 • אם הוא מסיע עובד אחר
 • אם הנסיעה היא חלק מדרישות העבודה שלו
 • אם הוא נמצא בנסיעה במסגרת העבודה ואין לו משרד קבוע
 • אם הוא למקום העבודה או ממנו
 • אם הוא בדרכו מעבודה אחת לאחרת

רבים נוטים לחשוב שכל נסיעה למקום העבודה או ממנו נכללת במסגרת תאונת עבודה, אך למעשה, אם העובד ביצע הפסקה של ממש או שסטה באופן משמעותי מהמסלול הקבוע שלו בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, לא תיחשב התאונה כתאונת עבודה, אלא אם מתקיימים אחד מ- 2 התנאים הבאים:

 1. העובד עצר או סטה ממסלולו על מנת להתפלל את תפילת הבוקר בציבור או בבית התפילה שבו הוא נוהג להתפלל.
 2. העובד עצר או סטה ממסלולו על מנת ללוות את ילדו לגן או למוסד הלימודים או להחזירו משם, ובתנאי שגילו של הילד לא עולה על 10 שנים, למעט מקרים בהם הילד לוקה בליקוי שכלי או גופני, שמונע ממנו להגיע בכוחות עצמו.

במקרים בהם העובד נדרש לאסוף בדרכו ציוד או לבצע מטלה כלשהי שקשורה לעבודתו, התאונה תיחשב לתאונת עבודה. כמו כן, במקרים בהם העובד הוא הולך רגל שנקלע בדרכו לתאונת דרכים, תיחשב התאונה תאונת עבודה.

הליך התביעה בגין תאונת עבודה

חיוני שהעובד ידווח מוקדם ככל שניתן על תאונת הדרכים למעסיק, כך שזה יפעל בהתאם לנהלים שקבועים בחוק. במקרים אלו המעסיק נדרש לדווח על התאונה לביטוח לאומי כך שהעובד יוכר כנפגע בתאונת עבודה.

פרט לתביעת הפיצויים, רשאי העובד להגיש תביעת נזקי גוף כנגד החברה שמבטחת את הרכב שבו הוא נהג או כנגד הרכב שפגע בו, במידה והיה הולך רגל.

ההבדלים בין תביעת פיצויים של עובד לבין תביעת נזקי גוף

 1. ההבדל המשמעותי בין תביעת פיצויים של עובד לתביעת נזקי גוף הוא מגוון הנזקים שניתן לתבוע בגינם. בעוד שבתביעת הפיצויים ניתן לתבוע בגין נזקים שניתנים לכימות כמו חשבונות רפואיים או פגיעה בהכנסה לדוגמה, בתביעת נזקי גוף ניתן לתבוע גם בגין כאבים וסבל שנגרם עקב התאונה והפציעות הנלוות לה.
 2. הבדל חשוב נוסף נוגע לאשם בתאונה. כשמדובר בתביעת נזקי גוף שמוגשת נגד הנהג השני שהיה מעורב בתאונה, יש להוכיח שהוא גרם לתאונה. זאת להבדיל מתביעת הפיצויים, שם לא נדרשת הוכחת אשמה, וגם במידה והעובד היה אשם, הוא עדיין יכול לקבל את הפיצויים שמגיעים לו, שכן הוא לא נדרש להוכיח גם את חפותו. התנאי היחידי לקבלת הפיצויים הוא שהתאונה אירעה במהלך ביצוע עבודה, ובתנאי שהעובד לא היה תחת השפעת סמים או אלכוהול.
 3. הבדל נוסף קשור לתזמון הדיווח. בתביעת פיצויים יש לדווח על התאונה בהקדם האפשרי ולא יאוחר משנה ממועד התאונה. לעומת זאת בתביעת נזקי גוף עומדות לזכותו של העובד 7 שנים לתבוע.

האם ניתן להגיש את תביעת תאונת דרכים ותביעת תאונת עבודה?

האופן שבו מערכת הפיצויים של העובדים מתקשרת עם טענת נזקי גוף יכולה להיות מבלבלת מאוד. בדרך כלל לא נדרש העובד לבחור בין הגשת תביעת פיצויים של עובד לבין הגשת תביעה בגין נזקי גוף, ובמידה והוא מקבל תגמולים מהמעסיק, עדיין יש לו את הזכות לבקש פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו מהנהג שאחראי לתאונת הדרכים.

עם זאת, אם עובד מקבל תגמולי פיצויים של עובדים, ייתכן שהמעסיק שלו או חברת הביטוח ישעבדו לטובתן תגמולים שיתקבלו מתביעת נזקי הגוף עד לגובה התגמולים שהוענקו לעובד במסגרת תביעת הפיצויים לעובד.

משרד עורכי דין נזיקין  – תביעת תאונת דרכים בדרך לעבודה

עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה משפטית בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרדנו יתרון משמעותי בייצוג תובעים נפגעי תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולות שלהן, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת הגשת תביעת תאונת דרכים.

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין תאונות אופנוע בייצוג נפגעי תאונות דרכים ונפגעי תאונות עבודה. המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות קשות ולצערנו אף קטלניות ודואגים להם ולבני משפחתם במקצועיות וביעילות על מנת שיקבלו את הפיצוי המרבי שמגיע להם.

חשוב לציין, במסגרת תביעת תאונת דרכים בדרך לעבודה חשוב כי למנות עורך דין תאונות עבודה מומלץ או עורך דין תאונות דרכים מומחה כמו עו"ד אריאלה גפן היא שתייצג אותכם במהלך הגשת תביעת תאונת דרכים לכל אורך ההליך המשפטי באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות.

לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות אופנוע או תאונות דרכים.

 צרו קשר עוד היום 0733-752-766

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

ההבדל בין תאונת דרכים לבין תאונת דרכים בעבודה

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תביעה נגד העיריה בגין בור בכביש או ברחוב

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך

אריאלה גפן - משרד עורכי דין