משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

פיצוי לעובד על תאונת דרכים שמוגדרת כתאונת עבודה

גבולות חיי העבודה הולכים מתאדים, ולכן היום יותר מתמיד, חשוב שכל עובד יכיר את זכויותיו המשפטיות וכל האפשרויות שפתוחות בפניו, בפרט כשמדובר במעורבות בתאונת דרכים במהלך נסיעה לעבודה או במסגרת כל פעילות שקשורה לעבודה. במאמר נדון בפיצוי שמגיע לעובד על תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, באילו תנאים הוא רשאי לתבוע פיצויים מהמעסיק בגין תאונת דרכים, מהו הליך התביעה, והאם ניתן להגיש תביעה גם בגין נזקי גוף נגד נהג אחר שהיה אחראי לתאונה

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

פיצוי לעובד על תאונת דרכים שמוגדרת כתאונת עבודה

גבולות חיי העבודה הולכים מתאדים, ולכן היום יותר מתמיד, חשוב שכל עובד יכיר את זכויותיו המשפטיות וכל האפשרויות שפתוחות בפניו, בפרט כשמדובר במעורבות בתאונת דרכים במהלך נסיעה לעבודה או במסגרת כל פעילות שקשורה לעבודה.

במאמר נדון בפיצוי שמגיע לעובד על תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, באילו תנאים הוא רשאי לתבוע פיצויים מהמעסיק בגין תאונת דרכים, מהו הליך התביעה, והאם ניתן להגיש תביעה גם בגין נזקי גוף נגד נהג אחר שהיה אחראי לתאונה?

הכללים לתביעות תאונת דרכים בדרך לעבודה

על מנת שעובד יקבל תגמולים בגין תאונת עבודה, נדרש שהפגיעה תהיה "קשורה לעבודה" או קשורה בדרך אחרת למטרה שקשורה לעבודה.

באופן כללי, מי שנפגע במקום העבודה, פציעתו נחשבת ל"תאונת עבודה", אם כי יש חריגים לכלל זה. במקרים בהם העובד מעורב בתאונת דרכים הרחק ממקום העבודה, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים במקרים הבאים:

 • אם הוא מבצע שליחות במסגרת עבודתו עבור המעסיק
 • אם הוא מבצע משלוחים
 • אם הוא מסיע עובד אחר
 • אם הנסיעה היא חלק מדרישות העבודה שלו
 • אם הוא נמצא בנסיעה במסגרת העבודה ואין לו משרד קבוע
 • אם הוא למקום העבודה או ממנו
 • אם הוא בדרכו מעבודה אחת לאחרת

רבים נוטים לחשוב שכל נסיעה למקום העבודה או ממנו נכללת במסגרת תאונת עבודה, אך למעשה, אם העובד ביצע הפסקה של ממש או שסטה באופן משמעותי מהמסלול הקבוע שלו בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, לא תיחשב התאונה כתאונת עבודה, אלא אם מתקיימים אחד מ- 2 התנאים הבאים:

 1. העובד עצר או סטה ממסלולו על מנת להתפלל את תפילת הבוקר בציבור או בבית התפילה שבו הוא נוהג להתפלל.
 2. העובד עצר או סטה ממסלולו על מנת ללוות את ילדו לגן או למוסד הלימודים או להחזירו משם, ובתנאי שגילו של הילד לא עולה על 10 שנים, למעט מקרים בהם הילד לוקה בליקוי שכלי או גופני, שמונע ממנו להגיע בכוחות עצמו.

במקרים בהם העובד נדרש לאסוף בדרכו ציוד או לבצע מטלה כלשהי שקשורה לעבודתו, התאונה תיחשב לתאונת עבודה. כמו כן, במקרים בהם העובד הוא הולך רגל שנקלע בדרכו לתאונת דרכים, תיחשב התאונה תאונת עבודה.

הליך התביעה בגין תאונת עבודה

חיוני שהעובד ידווח מוקדם ככל שניתן על תאונת הדרכים למעסיק, כך שזה יפעל בהתאם לנהלים שקבועים בחוק. במקרים אלו המעסיק נדרש לדווח על התאונה לביטוח לאומי כך שהעובד יוכר כנפגע בתאונת עבודה.

פרט לתביעת הפיצויים, רשאי העובד להגיש תביעת נזקי גוף כנגד החברה שמבטחת את הרכב שבו הוא נהג או כנגד הרכב שפגע בו, במידה והיה הולך רגל.

ההבדלים בין תביעת פיצויים של עובד לבין תביעת נזקי גוף

 1. ההבדל המשמעותי בין תביעת פיצויים של עובד לתביעת נזקי גוף הוא מגוון הנזקים שניתן לתבוע בגינם. בעוד שבתביעת הפיצויים ניתן לתבוע בגין נזקים שניתנים לכימות כמו חשבונות רפואיים או פגיעה בהכנסה לדוגמה, בתביעת נזקי גוף ניתן לתבוע גם בגין כאבים וסבל שנגרם עקב התאונה והפציעות הנלוות לה.
 2. הבדל חשוב נוסף נוגע לאשם בתאונה. כשמדובר בתביעת נזקי גוף שמוגשת נגד הנהג השני שהיה מעורב בתאונה, יש להוכיח שהוא גרם לתאונה. זאת להבדיל מתביעת הפיצויים, שם לא נדרשת הוכחת אשמה, וגם במידה והעובד היה אשם, הוא עדיין יכול לקבל את הפיצויים שמגיעים לו, שכן הוא לא נדרש להוכיח גם את חפותו. התנאי היחידי לקבלת הפיצויים הוא שהתאונה אירעה במהלך ביצוע עבודה, ובתנאי שהעובד לא היה תחת השפעת סמים או אלכוהול.
 3. הבדל נוסף קשור לתזמון הדיווח. בתביעת פיצויים יש לדווח על התאונה בהקדם האפשרי ולא יאוחר משנה ממועד התאונה. לעומת זאת בתביעת נזקי גוף עומדות לזכותו של העובד 7 שנים לתבוע.

האם ניתן להגיש את תביעת תאונת דרכים ותביעת תאונת עבודה?

האופן שבו מערכת הפיצויים של העובדים מתקשרת עם טענת נזקי גוף יכולה להיות מבלבלת מאוד. בדרך כלל לא נדרש העובד לבחור בין הגשת תביעת פיצויים של עובד לבין הגשת תביעה בגין נזקי גוף, ובמידה והוא מקבל תגמולים מהמעסיק, עדיין יש לו את הזכות לבקש פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו מהנהג שאחראי לתאונת הדרכים.

עם זאת, אם עובד מקבל תגמולי פיצויים של עובדים, ייתכן שהמעסיק שלו או חברת הביטוח ישעבדו לטובתן תגמולים שיתקבלו מתביעת נזקי הגוף עד לגובה התגמולים שהוענקו לעובד במסגרת תביעת הפיצויים לעובד.

משרד עורכי דין נזיקין  – תביעת תאונת דרכים בדרך לעבודה

עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה משפטית בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרדנו יתרון משמעותי בייצוג תובעים נפגעי תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולות שלהן, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת הגשת תביעת תאונת דרכים.

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין תאונות אופנוע בייצוג נפגעי תאונות דרכים ונפגעי תאונות עבודה. המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות קשות ולצערנו אף קטלניות ודואגים להם ולבני משפחתם במקצועיות וביעילות על מנת שיקבלו את הפיצוי המרבי שמגיע להם.

חשוב לציין, במסגרת תביעת תאונת דרכים בדרך לעבודה חשוב כי למנות עורך דין תאונות עבודה מומלץ או עורך דין תאונות דרכים מומחה כמו עו"ד אריאלה גפן היא שתייצג אותכם במהלך הגשת תביעת תאונת דרכים לכל אורך ההליך המשפטי באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות.

לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות אופנוע או תאונות דרכים.

 צרו קשר עוד היום 0733-752-766

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

שבר בקרסול
מאמרים משפטים

שבר בקרסול

שבר בקרסול הנו מצב מורכב, שהתקנות לקביעת אחוזי הנכות בגינו לא תמיד חד משמעיים. יש לכך סיבה, ויש דרך להבטיח שמי שנפצע יקבל פיצוי מרבי. על סוגי השברים הקיימים בקרסול, הנזקים שעלולים להיגרם בעקבותיו ואחוזי הנכות שניתנים בגינם במאמר שלפניכם.

פיברומיאלגיה
מאמרים משפטים

פיברומיאלגיה

בעשור האחרון יותר ויותר מקרים של פיברומיאלגיה עולים בדיונים בערכאות משפטיות בתביעות נזיקין שונות בגין תאונות דרכים, תאונות עבודה ועוד. להלן היבטים משפטיים הנוגעים לתסמונת.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן
#
Agent (Online)
×

אנחנו כאן לעזור, מוזמנים לפנות בכל עניין

משרד עורכי דין - אריאלה גפן

073-3752766