תאונת דרכים של נהג חדש ללא מלווה במידה ואתה נהג חדש והיית מעורב בתאונת דרכים כאשר נהגת ללא מלווה וזאת למרות כי על פי דרישת החוק ברישיון שלך מצוי התנאי כי נהג חדש נדרש למלווה בעת הנהיגה? כאן, נשאלת השאלה האם בעת אירוע תאונת דרכים תהיו זכאים לקבלת פיצוי בגין נזקי גוף, אף על פי שלא נהגתם על פי תנאי הרישיון קרי ללא מלווה?
Picture of מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

תאונת דרכים של נהג חדש ללא מלווה

במידה ואתה נהג חדש והיית מעורב בתאונת דרכים כאשר נהגת ללא מלווה וזאת למרות כי על פי דרישת החוק ברישיון שלך מצוי התנאי כי נהג חדש נדרש למלווה בעת הנהיגה? כאן, נשאלת השאלה האם בעת אירוע תאונת דרכים תהיו זכאים לקבלת פיצוי בגין נזקי גוף, אף על פי שלא נהגתם על פי תנאי הרישיון קרי ללא מלווה? 

במאמר זה עורכת הדין אריאלה גפן, תסרוק את החוק והפסיקה לעניין הפיצוי הכספי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים על מנת שתוכלו לקבל תובנות בעניין זה.
עורכת הדין אריאלה גפן, מדגישה כי המידע המוצג במאמר זה ובאתר בכלל הינו תמציתי וכללי, ואינו בא להוות תחליף לייעוץ או ליווי משפטי בעניין תאונות דרכים או כל ענין אחר, ועל כן מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין תאונות דרכים לעניין הזכויות של נפגע תאונות דרכים.

תאונת דרכים של נהג חדש – מה קובע החוק?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 (להלן: החוק או חוק הפיצויים) קובע בסעיף 7(3) "מי שנהג ברכב כשאין לו רשיון לנהוג בו, למעט רשיון שפקע מחמת אי תשלום אגרה או מחמת הגבלה שהוטלה לפי פרק ו'1 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז-1967", כך גם נקבע בדרישת סעיף 12א' לפקודת התעבורה (נוסח חדש).
במסגרת חוק נקבע בבית המשפט המחוזי כי הרישיון שניתן לנהג, הינו רישיון על תנאי, כאשר התנאי הינו שנהג חדש ינהג כאשר לידו מלווה, מכאן כאשר אין מלווה לנהג החדש בעת אירוע תאונת הדרכים, רישיון הנהיגה אינו בתוקף כך שהפוליסת ביטוח החובה אינה מכסה את נזקי הגוף שנגרמו לנהג.

תאונת דרכים של נהג חדש ללא מלווה – פסק דין של בית המשפט העליון

בתאריך ה- 17.6.04 ניתן פסק דין בבית המשפט העליון, בע"א 8183/01 רימה ספיאשוילי נ' מנורה חברה לביטוח בע"מ פ"ד נח(6) 106 – (להלן: "פרשת ספיאשוילי") ובו נקבע כי הזכות לפיצויים על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה – 1975 (להלן: " חוק הפלת"ד"), של מי שנהג ברכב ללא מלווה בניגוד לדרישת החוק, לא נשללת.

מכאן, נהג חדש אשר היה מעורב בתאונת דרכים ללא מלווה לא ייחשב כמי שנהג ללא רישיון נהיגה, ולכן חוק הפיצויים לא יכול עליו במידה והוא מחזיק ברישיון נהיגה בהתאם לסוג הרכב שהוא רשאי לנהוג בו.

אריאלה גפן, עורכת דין תאונות דרכים מסבירה "נהג חדש שנפגע בתאונת דרכים כאשר לא נכח מלווה לידו זכאי לפיצוי כספי בגין נזקי גוף, אך הפרה של תנאי זה מהווה עבירה על פי חוק דיני התעבורה"

 

אריאלה גפן, משרד עורכי דין תאונות דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן מאמינה במתן ייצוג וליווי משפטי צמוד לנפגעי תאונות דרכים בסמוך או קרוב ככל שניתן למועד אירוע תאונת הדרכים. חשוב לציין, כי פנייה מוקדמת לעורך דין תאונות דרכים תסייע לעורכת הדין אריאלה גפן, עו"ד תאונת דרכים, להיערך להגשת תביעת תאונות דרכים באופן מקצועי על ידי ביצוע בדיקות והערכות רפואיות, איסוף מסמכים רלבנטיים לרבות תיעוד רפואי וראיות משמעותיות, בכך לבנות תיק תביעה מנצח בצורה אסטרטגית נכונה על מנת שהנפגע יוכל לקבל את הפיצוי הכספי המרבי. עורכת הדין אריאלה גפן, עורכת דין תאונת דרכים, מסייעת ללקוחותיה להימנע משגיאות אשר עלולות להביא לדחיית התביעה או למזעור הקטנת הפיצוי הכספי שמגיע ללקוח.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

אריאלה גפן – משרד עורכי דין

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונות אופנוע ונזקי גוף: החשיבות של התמודדות נכונה עם הפציעות

תאונות אופנוע הן מהסוגים המסוכנים ביותר של תאונות דרכים, במיוחד כאשר מדובר בנזקי גוף חמורים. רוכבי אופנוע נמצאים בסיכון גבוה יותר לפציעות קשות בהשוואה לנהגים ברכב סגור, בשל חשיפתם הפיזית המלאה במהלך התאונה. במקרה של תאונת אופנוע, ההשלכות עלולות להיות חמורות מאוד ולדרוש טיפול רפואי מיידי ונכון.

תמונת צילום רנטגן המציגה שבר ביד. התמונה מציגה את השבר בעצמות היד באופן ברור, ונראית כמו סריקת רנטגן רפואית עם פרטים של העצמות וקו השבר הנראה לעין.
מאמרים משפטים

שבר ביד מתאונת דרכים? – כל מה שצריך לדעת

במאמר זה נדון בתאונות דרכים עם נזקי גוף, ובפרט בשברים ביד. נסקור את הסיבות העיקריות לתאונות, תסמינים ואבחון שברים, דרכי הטיפול האפשריות ותוצאות אפשריות של טיפול לא נכון. כמו כן, נפרט על ההיבטים המשפטיים הקשורים לתאונות דרכים והצורך בקבלת פיצויים. המאמר כולל מידע חיוני לנפגעים ועצות מועילות להחלמה ושיקום.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן