משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
נפילה במדרכה
שבר באגן תאונת דרכים  - במאמר זה נסקור את הפיצוי לנפגעי תאונת דרכים בגין הפסדי השתכרות ונכות, כאשר בעניינו מדובר על קטין אשר נפגע בתאונת דרכים קשה כאשר נדרס ע"י משאית ונגרמו לו נזקי גוף בדמות שבר באגן מתאונת דרכים וקטיעת גפיים מעל הברך.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תאונת דרכים שבר באגן

שבר באגן תאונת דרכים  – במאמר זה נסקור את הפיצוי לנפגעי תאונת דרכים בגין הפסדי השתכרות ונכות, כאשר בעניינו מדובר על קטין אשר נפגע בתאונת דרכים קשה כאשר נדרס ע"י משאית ונגרמו לו נזקי גוף בדמות שבר באגן מתאונת דרכים וקטיעת גפיים מעל הברך.

במידה ונפגעת בתאונת דרכים חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים או עורך דין תאונת אופנוע על מנת לזכות בפיצוי המרבי מחברת הביטוח.

תאונת דרכים שבר באגן – פיצויים

הולך רגל בן 61 מנתניה נפגע על ידי רוכב קטנוע בעת שחצה את הכביש במעבר חציה ויפוצה בסך 202,400 ש"ח מחברת הביטוח ומביטוח לאומי ונקבעו 32% נכות עקב שבר באגן והגבלת תנועת צוואר.

תאונת דרכים אינה צפויה לעולם ומתרחשת תמיד בדיוק במהלך שגרת החיים שנקטעים ברגע לאחר התאונה. רוב תאונות הדרכים מסתכמות בפציעות וחבלות בלבד אך לעיתים עלולות גם להגימר במוות. נפגע בתאונת דרכים עשוי להחלים מפציעתו ימים לאחר התאונה אבל במאמר זה נדון מה על הנפגע לעשות במידה וההחלמה אורכת חודשים ארוכים או חלילה היא אינה מגיעה והנפגע נותר נכה לשארית חייו. 

 

עורך דין תאונות דרכים בעל שנות ניסיון רבות יסייע ככל שיוכל לנפגע על מנת שיקבל את הפיצויים המגיעים לו מחברות הביטוח. זו גם הסיבה שכל רכב מנועי בישראל מחוייב בביטוח חובה – כדי שחברת הביטוח תפצה את הנפגע, לא משנה אם נמצא אשם בתאונה או לא, כדי שיוכל לחזור לשגרת חייו מהר עד כמה שניתן וזאת מבלי להשתמש בכספי משלמי המיסים. נפגע בתאונת דרכים אינו יכול להתמודד גם עם המעמסה של ההחלמה והטיפולים הרפואיים שהוא עובר במקביל להליך המשפטי לקבלת הפיצויים. זו הסיבה שחשוב להתייעץ מיד לאחר התאונה עם עורך דין תאונות דרכים מומלץ. עורך דין תאונות דרכים ימצה את כל האפשרויות הפרוסות לפניו כדי לספק לנפגע את מלוא זכויותיו המגיעות לו עקב תאונת הדרכים גם מחברת הביטוח וגם מביטוח לאומי.

 

הולך רגל תושב נתניה בן 61 שיצא מביתו לעבודה בשעות הבוקר המוקדמות, חצה את מעבר החציה ונפגע בעוצמה על ידי רוכב אופנוע. הולך הרגל פונה לבית החולים ושם עבר סדרת טיפולים וניתוחים במשך מספר שבועות עד להחלמה כמעט מלאה מלבד שבר באגן והגבלה בתנועת צווארו. הנפגע סבל מבעיות רפואיות טרם התאונה אך עדיין השתכר בכ-2,200 ש"ח בחודש מעבודת ניקיון. לאחר התאונה לא יכל עוד להמשיך ולעבוד בכלל. מומחה נזקי גוף מטעם בית המשפט בדק את הנפגע וקבע עבורו נכות בגובה של 32%. 

בגין כאב וסבל זוכה הנפגע על סך של 58,400 ש"ח, 30,000 ש"ח נוספים בגין אובדן כושר הכנסה ו-25,000 שקלים בגין הזדקקות לעזרת הזולת בעקבות הנכות שנותרה לו לאחר תאונת הדרכים. בנוסף, בית המשפט קבע שיזוכה על עוד 7,000 ש"ח בגין תשלום למוניות בגלל שנפגעה ניידותו ועל הוצאות על תרופות ומשככים.

בגין אחוזי הנכות ואובדן כושר העבודה של הנפגע, נקבע כי ביטוח לאומי יעבירו לו פיצויים בסך 82,000 ש"ח. בעזרת עורך דין תאונות דרכים, בית המשפט קבע פיצויים בסך 202,400 ש"ח מכל הגורמים. 

 

לפי המקרה הנ"ל ניתן להסיק את חשיבותו של עורך דין תאונות דרכים מומלץ בתביעות מסוג זה ושאוזלת היד מול המחשבה שחברת הביטוח וביטוח לאומי היו מפצים את הנפגע לולא היה נעזר בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים היא שגויה. לכאורה, מרבית הפיצויים הגיעו בעקבות שבר באגן ומוגבלות תנועתית בצוואר אבל מלבדם ישנן עוד זכויות רבות שבגינן זכאי הנפגע לפיצויים הולמים יותר. 

מיד לאחר תאונת דרכים חשוב להיוועץ עם עורך דין תאונת אופנוע מנוסה ומקצועי לקבלת ייעוץ והכוונה כבר מהרגע הראשון שלאחר התאונה כדי להבטיח שבסיום ההליכים ניתן יהיה לקבל את מלוא הפיצויים. 

 

 

 

אריאלה גפן, משרד עורכי דין – עורכת דין תאונות דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן צברה את הניסיון העשיר המשפטי שלה בתביעות תאונות דרכים כאשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים.

את הניסיון הרב (מעל 20 שנים) רתמה עו”ד אריאלה גפן לטובת הקמת משרד עורכי דין נזיקין ש על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים בתביעות נזקי גוף נגד חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו”ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו”ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי תאונות דרכים גדולים, קשים ומורכבים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד ונכון מעורך דין תאונות דרכים או עורך דין נזיקין מומלץ השאירו פרטים או התקשרו וניצור קשר בהקדם האפשרי.

יודגש, משרד עורכי דין אריאלה גפן פועל על פי החוק, מכאן שכר הטרחה בתביעות תאונות דרכים הינו מבוסס הצלחה ובאחוזים מהפיצוי הכספי שתקבלו מחברת הביטוח, כך שאין צורך בהשקעה של אלפי שקלים על מנת להגיש תביעת תאונת דרכים, ושכר הטרחה אינו מהווה שיקול להגשת התביעה.

לקבלת ייעוץ ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה להגשת תביעה - השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 

 

פסק דין שבר באגן תאונת דרכים

 

ערעור וערעור שכנגד על פסק דינו של ביהמ"ש המחוזי בירושלים, לפיו נפסק פיצוי בסך של 1,909,496 ש"ח לטובת המערער 1, יליד שנת 1992 (להלן: המערער), בעקבות פגיעתו בתאונת דרכים קשה. טענות הצדדים בערעור נחלקות לשני נושאים מרכזיים. הנושא הראשון עוסק בשיעור הנכות התפקודית של המערער ובגובה בסיס השכר על פיו נחשב את הפיצוי בגין הפסד כושר ההשתכרות. הנושא השני עניינו בהשגות הצדדים על גובה הפיצוי שניתן על ידי ביהמ"ש קמא במספר ראשי נזק שונים.

 

על אף שקבעתי דיון בבקשה למינוי מומחים רפואיים, חרף הסדר דיוני אליו הגיעו הצדדים, הרי שלאחר שהדיון נדחה לחודש דצמבר 2021 וזאת בעקבות בקשה שהוגשה על ידי הצדדים, מצאתי לשוב ולהדרש להסדר הדיוני אליו הגיעו הצדדים, וליתן החלטה בבקשה למינוי מומחים רפואיים וזאת ללא דיון בבקשה, ולאחר שכבר הוגשו תגובות והשלמות מטעם שני הצדדים. 

 

1. המבקש, יליד 01.12.2000, הגיש בקשה למינוי מומחה רפואי בתחום האורתופדי והנוירולוגי, לצורך בדיקת הנכות, שנותרה לו לטענתו כתוצאה מתאונת דרכים – כהגדרתה בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה-1975 (להלן: "חוק הפיצויים"). המבקש טען כי ביום 29.07.2019 בזמן ששהה ברכב שב"ס שנסעד בדרכו מבית המשפט לבית המעצר, התהפך הרכב ובעקבות כך נגרמו לו נזקי גוף והוא פונה לבית החולים (להלן: "התאונה"). 

 

 דיון והכרעה: 

2. לאחר שעיינתי בטענות הצדדים ובמסמכים הרפואיים המונחים לפניי  שוכנעתי כי  קיימת  ראשית ראיה לקיומה של נכות בעקבות התאונה המספיקה למינוי מומחה רפואי בתחום האורתופדי. 

3. אמנם בחדר מיון נצפה בתחילה רק שפשוף במצח והמבקש שוחרר באותו יום, אלא שבצילום CT אגן נמצא "חשד לשבר הקוקסיקס". בנוסף המבקש המשיך להתלונן על קשיים בישיבה ממושכת, כאבי צוואר ותלונות נוספות ופנה למרפאה רפואית בעקבות תלונותיו.

 

4. המסמכים המפורטים לעיל, יחד עם ארוע התאונה המתואר, מהווים ראשית ראיה מספיקה למינוי מומחה רפואי בתחום האורתופדי, אך לא בתחום הנוירלוגי. לא הוצגו מסמכים נוירולוגיים התומכים בטענות המבקש. עם זאת, במסגרת החלטת המינוי המומחה האורתופדי, יתבקש ליתן חוות דעת בשאלה האם יש מקום לדעתו להורות על מינוי מומחה בתחום הנוירולגי גם כן.

 

5. אציין כי גישת הפסיקה בתחום מינוי מומחה רפואי בתביעות על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים היא גישה ליברלית (ר' רע"א 5398/18 פלוני נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ (פורסם בנבו, 03.02.2019); רע"א 5978/18 דיאנה אלקנוב נ' גלקין ולדיסלב (פורסם בנבו, 13.09.2018); רע"א 1338/90  גבריאל שיק נ' מטלון רונית ואח' פ"די מד (2), 216)).  הפסיקה דורשת כי המבקש יצביע על קיומה של ראשית ראיה לקיומה של נכות וראשית ראיה לקיומו של קשר סיבתי בין הנכות לבין התאונה. בתי המשפט הבהירו לא אחת כי מאחר שהדרך היחידה להוכחת טענות בעניין שברפואה במסגרת תביעה לפי חוק הפיצויים היא מינוי מומחה מטעם בית המשפט, הנטייה תהיה להקל בדרישות להוכחת קיומה של ראשית ראיה, ובמקרים רבים בית המשפט עשוי להסתפק בהקשר זה גם ברמת סבירות נמוכה לקיומו של קשר סיבתי (ר': רע"א 4911/09 ‏סהר ציון חברה לביטוח בע"מ נ' אליעזר כשרי (פורסמה בנבו, 29.07.2009)). 

 

6. עוד אציין כי על פי תקנה 7(ב) לתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), תשמ"ז-xxxxxלבית המשפט שיקול דעת רחב בשאלה על מי להטיל, בשלב הראשוני, את החובה להפקיד סכומי כסף להבטחת שכרו של מומחה. בהתחשב בממצאים העולים מן החומר הרפואי ולאחר ששקלתי את כל הנסיבות אליהם הפנה התובע, החלטתי כי המשיבה היא שתשא בשכרו של המומחה. 

 

החלטה על מינוי מומחה וזהותו תינתן בנפרד. בשים לב להסדר הדיוני ולחומר הרפואי הקיים לא מצאתי לחייב בהוצאות בגין החלטה זו, חרף התנגדות הנתבעת, ובפרט שעל הנתבע לשאת בשכר המומחה כמימון ביניים.

 

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תביעה נגד העיריה בגין בור בכביש או ברחוב

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פגיעת ראש בתאונת דרכים

אריאלה גפן, עורכת הדין המומחית בתאונות דרכים מדגישה כי גם בתאונות דרכים עם פגיעות ראש קלות זכאים נפגעי תאונות הדרכים לקבל פיצוי כספי שיכול להגיע במקרים מסוימים לאלפי שקלים בגין ראש נזק של כאב וסבל ואם נגרמו לנפגע נזקי גוף משמעותיים יותר המלווים בהגבלת תנועה סכום הפיצוי הכספי יכול לעלות בהתאם לפרמטרים מסוימים אחרים כמו גיל, משכורת לפני התאונה, אובדן השתכרות, נכות רפואית או נכות תפקודית והוצאות אחרות.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!