תאונת דרכים במעבר חצייה
תאונת דרכים במעבר חצייה, סיכונים, מי ישלם פיצוי ומתי? חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כל אדם אשר נפגע בתאונות דרכים במעבר חצייה כהולך רגל זכאי להגיש תביעת פיצויים לפי חוק הפלת"ד, ואין משמעות מבחינת החוק אם הולך הרגל הוא עצמו אשם לבדו בגרימת התאונה, או שהייתה לו תרומה כלשהי להתרחשותה בעת שהוא חצה את מעבר החצייה.
Picture of מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

תאונת דרכים במעבר חצייה

  חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כל אדם אשר נפגע בתאונות דרכים במעבר חצייה כהולך רגל זכאי להגיש תביעת פיצויים לפי חוק הפלת"ד, ואין משמעות מבחינת החוק אם הולך הרגל הוא עצמו אשם לבדו בגרימת התאונה, או שהייתה לו תרומה כלשהי להתרחשותה בעת שהוא חצה את מעבר החצייה.   במקרה של תאונת דרכים במעבר חצייה זכאי יהיה הולך הרגל לקבל פיצויי כספיים מחברת הביטוח אשר הוציאה את פוליסה החובה של הרכב הפוגע, ו\או במקרה של פגיעה במעבר חציה כאשר הולך הרגל היה בדרכו לעבודה הוא יהיה זכאי לקבל תשלומים מהמוסד לביטוח לאומי.  

תאונת דרכים במעבר חצייה – את מי תובעים כאשר לנהג אין פוליסת ביטוח חובה?

יחד עם זאת, למשרד עורכי דין אריאלה גפן, משרד עורכי דין נזיקין מוביל, מגיעים הולכי רגל שנפגעו בתאונת דרכים במעבר חצייה, כאשר מכל מיני סיבות לא הצליחו לקבל את הפרטים של הנהג או של כלי הרכב הפוגע כמו במקרים של תאונת פגע וברח. במקרים של תאונות דרכים כאשר זהות הנהג אינה ידועה ולא ניתן לאתר אותו, ניתן להגיש תביעה לפיצויי כספית מ-קרנית שהינה קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שהוקמה במטרה לתת כיסוי ביטוחי לנפגעי תאונות דרכים במקרים כאשר זהות הנהג הפוגע אינה ידועה או כי לרכב הפוגע אין פוליסת ביטוח חובה כדין ובמקרים נוספים שנהג הרכב לא היה מבוטח מכיוון שלא היה ברשותו רישיון נהיגה.  

תאונה דרכים במעבר חצייה בדרך לעבודה

נפגעי תאונות דרכים רבים אשר נפגעו במעבר חצייה בדרכם לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה לביתם, אינם מודעים לזכויות שקיימות מכוח החוק אשר מאפשר לאותם נפגעי תאונות עבודה להגיש תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי אשר מעניק לאותם נפגעים זכויות כנפגעי תאונת עבודה, כמו לדוגמא תשלום דמי פגיעה עבור 91 ימי הפציעה הראשונים, ובמקרים של תאונות דרכים קשות יותר ובמידה ונותרה נכות זמנית או קבועה ניתן לקבל פיצויי כספיים בדמות קצבת נכות.  

תאונה דרכים במעבר חצייה – חשיבות התיעוד הרפואי.

  עורכת הדין אריאלה גפן, עורכת דין תאונות דרכים, מדגישה כי במידה ונפגעת בתאונת דרכים במעבר חצייה יש להתפנות לבית החולים לקבלת טיפול רפואי ולציין באופן מפורש כי נפגעת בתאונת דרכים ולשמור על תיעוד של כל המסמכים הרפואיים לרבות קבלות, מרשמים, תרופות על מנת לבנות תיק תביעה מנצח מול חברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי.  

מה לעשות לאחר תאונת דרכים במעבר חצייה?

  עורכת הדין אריאלה גפן, ממליצה בחום רב לפנות ל- עורך דין תאונת דרכים מיד לאחר תאונת הדרכים במעבר החציה על מנת שינחה ויכוון את נפגע תאונת הדרכים כיצד להתנהל מול חברת הביטוח או המוסד לביטוח וכמובן ינחה את הנפגע במה לא לעשות לאחר תאונת דרכים כמו לא לחתום לחברת הביטוח על שום מסמך ויתור.  

אריאלה גפן, משרד עורכי דין תאונות דרכים

  במידה ונפגעת בתאונת דרכי במעבר חציה ואתם זקוקים לעורך דין תאונת דרכים לייעוץ משפטי לפני הגשת תביעה לפיצוי בגין תאונת דרכים במעבר חצייה פנו עוד היום למשרד לקבל ייעוץ משפטי אסטרטגי, מקיף ונכון.
לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

אריאלה גפן – משרד עורכי דין

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונות עבודה – תקנה 40 לנפגעי תאונות עבודה

תקנה 40 לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956, קובעת את ההליך לקביעת דרגת נכות לנפגעי תאונות עבודה שנפגעו בעצמות הגפיים העליונות. במסגרת הליך זה, ועדה רפואית מוסמכת מטעם המוסד לביטוח לאומי בודקת את הנפגע וקובעת את אחוזי הנכות שלו, בהתאם לפגיעות שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן