תאונות דרכים בחו"ל
מישהו צריך להגיד את זה, ביטוח הנסיעות שמוכרים לכם דרך כרטיסי האשראי לא מעניק כיסוי מספק עבור תאונות דרכים בחו"ל. נכון, מי שחכם וזהיר רוכש ביטוח משלים דרך סוכן הביטוח או ישירות מחברת הביטוח עצמה, אבל מה שקורה בפועל הוא, שחברות הביטוח הן גוף פיננסי, והאינטרס שלהן הוא להוציא פחות ולקבל יותר, זאת אומרת, שמי שלא קורה את האותיות הקטנות מוצא את עצמו קירח מכאן ומכאן, ובינינו, מי באמת עושה זאת?
מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

מה לעשות במקרה של תאונת דרכים בחו"ל?

תאונת דרכים בחו"ל 

תאונת דרכים בחו"ל – מישהו צריך להגיד את זה, ביטוח הנסיעות שמוכרים לכם דרך כרטיסי האשראי לא מעניק כיסוי מספק עבור תאונות דרכים בחו"ל. נכון, מי שחכם וזהיר רוכש ביטוח משלים דרך סוכן הביטוח או ישירות מחברת הביטוח עצמה, אבל מה שקורה בפועל הוא, שחברות הביטוח הן גוף פיננסי, והאינטרס שלהן הוא להוציא פחות ולקבל יותר, זאת אומרת, שמי שלא קורה את האותיות הקטנות מוצא את עצמו קירח מכאן ומכאן, ובינינו, מי באמת עושה זאת?
זהו, אמרנו את זה!

אבל רגע, זה לא אומר, שאם נפצעתם בתאונת דרכים בחו"ל לא תקבלו את מה שמגיע לכם, אלא שאתם פשוט צריכים   עורך דין תאונות דרכים מומלץ חוצה גבולות, כזה שמכיר את התחום היטב, שמתמחה בדיני נזיקין, שהספיק לצבור מספיק קילומטראז' בייצוג לקוחות שעברו תאונות דרכים בארץ ובחו"ל ויכול להנחות אתכם כיצד לפעול כדי לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם על פי חוק.

נפצעתם בתאונת דרכים בחו"ל? קחו נשימה, כי יש תשובה לכל שאלה וגם פתרון לכל בעיה

בדרך כלל מי שנפצע בתאונת דרכים בחו"ל נמצא בסיטואציה מאוד מבלבלת ואפילו מלחיצה. רחוק מהבית ומהסביבה התומכת, בחברה זרה ותחת חסדיהם של מוסדות הרפואה הזרים- אין ספק שזה מצב מאוד מורכב להיות בו, וכל זאת מבלי שנכנסנו למצבו הפיזי והרגשי של האדם שנפגע.


במצבים מסוג זה מאוד אופייני שתהיו מבולבלים, במיוחד אם נפצעתם ועליכם לקבל החלטות חשובות. אז עשינו עבורכם קצת סדר, כדי שיהיו לכם תשובות ברורות לשאלות הכי בסיסיות, שהכי טבעי שתשאלו.

אז לפני הכול, את מי תובעים במקרה של תאונות דרכים בחו"ל?

חברת טיולים ישראלית – גם אם חתמתם על הסכם שקובע אחרת, בסעיפים 35 ו- 36 של פקודת הנזקין (עוולת הרשלנות) מפורטת מידת האחריות של חברות התיירות והנופש, כך שאם יצאתם לטיול במסגרת טיול מאורגן דרך חברה ישראלית, הרי שהיא הכתובת שלכם לתביעה בגין הנזקים שנגרמו לכם בתאונת דרכים או כל תאונה אחרת שאירעה לכם במהלך הטיול. העניין הוא, שבתביעות מהסוג הזה יש להוכיח שהחברה נהגה בחוסר אחריות או שלא עשתה את מרב ההשתדלויות כדי להימנע מתאונה, אחרת אין עילה לתביעה. 


חברת טיולים או כל גורם רשלן בחו"ל – אם לקחתם טיול עם חברת טיולים מקומית ביעד הטיול, הרי שבאפשרותכם לתבוע אותה, אולם התביעה עלולה להיות הליך מורכב ודי ארוך. עם זאת, זה לא צריך להטריד אתכם, מכיוון שאם נפתח תיק תביעה בסמוך למועד התאונה או זמן קצר לאחר מכן, ניתן לנהל את התביעה באופן מקצועי וללא רבב, אתם רק צריכים איש מקצוע שאפשר לסמוך עליו ויאפשר לכם להחלים ולהשתקם. באותה מידה ניתן לתבוע את בית המלון, המסעדה, אולם הקונצרטים שביקרתם בהם וכדו'.

חשוב לדעת, שגובה הפיצויים במקרים אלו נקבע על פי הנהוג במדינת היעד. לעתים זה משתלם יותר, ולעתים פחות, מה שעשוי להשפיע על החלטתכם באשר לכדאיות התהליך. מומלץ להתייעץ בנושא עם עורך הדין שמייצג אתכם.


חברת הביטוח– באופן טבעי, ניתן לתבוע את חברת הביטוח דרכה רכשתם את ביטוח הנסיעות שלכם. בדרך כלל חברות הביטוח מעניקות כיסוי מפורט, אך בפועל הן עשויות לנסות להתחמק מתשלום בטענות שונות. לשם כך כדאי שילווה אתכם עורך דין שמנוסה בניהול תיקים מול חברות הביטוח ושמכיר את אופן הפעילות בחברות אלו.

תאונת דרכים בחו"ל – חמש עצות למטיילים על בטוח 


1. אל תוותרו על ביטוח שמכסה פגיעה מצידכם בצד שלישי. לא אחת קורה שאנשים שוכרים רכב במדינת היעד, ולצערם מעורבים בתאונה שהסבה נזק לצד ג'. במרבית המקרים, הביטוח של חברת ההשכרה לא מכסה את הנזקים הללו, מה שבשורה התחתונה עולה הרבה מאוד כסף למי שהשכיר את הרכב.


2. אם הייתם מעורבים בתאונה נסו לתעד ככל שניתן את זירת האירוע. צלמו תמונות וסרטונים של מקום התאונה, הנזקים שנגרמו לרכבים ולמעורבים בתאונה וכמובן, נסו לאסוף עדויות מעוברי אורח, מצלמות רחוב וכדו'. אף על פי שהאינסטינקט הטבעי הוא לברוח מזירת האירוע, שווה להקדיש לכך מספר דקות, במיוחד לאור העובדה שבמרבית המדינות החוק אוסר על הזזת כלי רכב שמעורבים בתאונה ללא הוראת שוטר מפורשת.


3. אל תשהו את הבדיקות וההליכים הרפואיים הנדרשים. העניין הזה חשוב ראשית על מנת לדאוג לבריאותכם, ושנית, מבחינה משפטית, הוא קושר בין האירוע והנזקים שנגרמו בעקבותיו. כמו כן, טיפול ראשוני לאחר תאונה הנו חיוני, מכיוון שרמת האדרנלין גבוהה והרבה פעמים לא חשים כאב. כתוצאה מכך עלולים לפספס אבחנה ועלול להיגרם לכם נזק.


4. וודאו שלא חסרים פרטים בדוחות של השוטרים ובמסמכים הרפואיים. בחנו היטב שכל האבחנות, החששות, הטיפולים והתרופות רשומים, ובמידת הצורך הסתייעו בגורם נוסף שיעזור לכם לתרגם את הכתוב.


5. שמרו את כל הקבלות והמסמכים בגין טיפולים, בדיקות, שירותים ועזרים שונים להם הזדקקתם בעקבות הנזק שנגרם לכם. ללא תיעוד מסודר לא ניתן יהיה לדרוש פיצוי כספי.

לסיכום, במקרה של תאונת דרכים בחו"ל

תאונות דרכים בחו"ל הן אף פעם לא חוויה שרוצים לתעד לאלבום הטיול, אך מאחר והן עלולות לקרות, כדאי לפחות להיערך אליהן, כך שלא תמצאו את עצמכם נופלים "בין הכיסאות". לפני נסיעה לחו"ל וודאו שרכשתם ביטוח טוב ושיש לכם עורך דין זמין להתייעץ אתו. אמצו את העצות שמצוינות לעיל ותהנו מהדרך.

משרד עורכי דין אריאלה גפן – עורכת דין תאונות בחוץ לארץ

עורכת הדין אריאלה גפן, עורכת דין נזיקין, התחילה את דרכה כאשר ייצגה משפטית את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרד יתרון משמעותי וניכר בייצוג בתביעות תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולה שלהן על מנת לדחות את התביעה, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת נפגעי תאונת הדרכים.

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין נזיקין המתמחה בייצוג משפטי של נפגעי נזקי גוף, נפש ורכוש על מנת שיקבלו את הפיצוי הכספי המרבי בגין הנזקים שנגרמו להם. המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות קשות ולצערנו אף קטלניות ודואגים להם ולבני משפחתם במקצועיות וביעילות על מנת שיקבלו את הפיצוי המרבי שמגיע להם. 

חשוב לציין, כי עורך דין מומחה לתאונות דרכים כמו עו"ד אריאלה גפן היא שתייצג אותכם במהלך הגשת תביעת בגין נזקי הגוף לכל אורך ההליך המשפטי באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות, לכן חשוב מאוד לקבל ייצוג משפטי בעל ידע נרחב בתחום הנזיקין שכן נדרש ידע מקצועי רחב של החוק והפסיקה בתחום.

לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות אופנוע או תאונות דרכים, תאונת משאית

צרו קשר עוד היום 0733752766

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

תשלום על פי הצלחה בלבד

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונת עבודה
מאמרים משפטים

תאונת עבודה

תאונת עבודה – החוק במדינה ישראל קובע כי כל אדם שנפגע בגופו במהלך עבודתו בין אם מדובר בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהבית לעבודה הינו זכאי לקבלת פיצויים כספיים עבור אובדן ההכנסה לאחר מועד אירוע תאונת העבודה.
יודגש, המוסד לביטוח מפצה נפגעי עבודה בדמי פגיעה וזאת לאחר שנפגעי תאונת עבודה אלו אינם מסוגלים לחזור לעבודתם ומקבלים ימי מחלה לנפגעי עבודה.

תאונת דרכים במעבר חצייה
מאמרים משפטים

מוות בתאונת דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כל אדם אשר נהרג בתאונות דרכים במעבר חצייה כהולך רגל זכאי להגיש תביעת פיצויים לפי חוק הפלת"ד, ואין משמעות מבחינת החוק אם האדם שנהרג הוא עצמו אשם לבדו בגרימת התאונה, או שהייתה לו תרומה כלשהי להתרחשותה בעת אירוע תאונת הדרכים שהביאה למותו הטרגי.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן