משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

תאונת אופנוע בזמן העבודה

עורכת דין אריאלה גפן
תאונת דרכים שמעורב בה אוטובוס היא בין התאונות הנפוצות שקיימות, ובדרך כלל מעורב בה מספר גבוה של נפגעים, בין שנכחו באוטובוס במהלך הנסיעה ובין שהיו הולכי רכל או נוסעים בכלי רכב אחרים שהיו מעורבים בנסיעה.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תאונת אופנוע בזמן העבודה

תאונת אופנוע בזמן העבודה זיכתה את התובע ב- 800,000 ש"ח על בסיס שכר שהרוויח בעבר

ת"א 59980-12-14 ר.ק. נ' המאגר הישראלי לביטוח רכב-"הפול"

כשהתובע, בשנות ה- 40 לחייו, החליק עם הקטנוע על כתם שמן בכביש בזמן שביצע שליחות במסגרת עבודתו כשליח, הוא נהדף אל הכביש ונחבל באופן חמור, שהצריך פינוי בהול לבית החולים.

בין החבלות שנגרמו לו עקב התאונה קרע בכתף, חתך ושבר במרפק, פציעה שגררה מספר ימי אשפוז לצורך טיפול בבית החולים, ניתוח, טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. 

התאונה, שאירעה במהלך עבודתו של התובע, הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, ונקבעה לו תקופת אי כושר מלא ל- 3 חודשים על ידי הוועדה הרפואית. זמן מה לאחר מכן נקבעו לתובע גם נכויות זמניות ונכות קבועה בשיעור של 34.59% עקב מגבלות תנועה בכתף, מגבלות תנועה במרפק וצלקת.

אף על פי שחברת הביטוח "המאגר הישראלי לביטוח רכב- הפול", שביטחה את הקטנוע הסכימה עם נסיבות התרחשות התאונה, היא טענה שהיקף הנזק שנגרם לתובע היה נמוך ממה שטען ודרש בעבורו.

טענותיו של התובע

התובע טען כי בעבר עסק זמן רב בניהול מכירות. לפני שאירעה תאונות האופנוע הוא עבד כמנהל תחנת דלק בחברת "דור אלון", עבודה ממנה פוטר כשנה לפני מועד התרחשות התאונה, מה שהוביל אותו לחפש אחר מקורות פרנסה מזדמנים. בין אלו נכללת עבודתו כשליח פיצה ברשת "דומינוס פיצה".

התאונה שאירעה במהלך עבודתו כשליח גרמה להיעדרות של שנתיים ממקום עבודתו. 

עם חזרתו לשוק העבודה השתלב שוב בחברת "דור אלון" כמנהל תחנת דלק, עבודה ממנה פוטר לאחר שנה.

התובע עתר לבית המשפט בכדי לקבל את ההפסדים שנגרמו לו לאחר התאונה, וגרס כי יש לפצותו עבור השנתיים שלא עבד כלל.

הפיצוי שדרש התובע עמד על בסיס השכר שלו מעבודות מזדמנות עבור השנה הראשונה ועל בסיס השכר שלו מהעבודה כמנהל תחנת דלק עבור השנה השנייה.

עוד דרש התובע לקבל פיצויים עבור הפסדים עתידיים שצפויים לו עקב הנכויות שנקבעו לו.

בנוסף, טען התובע כי נכותו התפקודית שקולה לנכות הרפואית שקבעה לו הוועדה הרפואית מטעם הביטוח הלאומי, שכן אי הכושר שלו מתבטא בכאבים, חוסר תחושה והגבלות תנועה בכתף, במרפק ובכף היד, מה שמונע ממנו לבצע פעולות שונות כמו להוריד מוצרים ממדפים עליונים, לשאת משקלים כבדים ועוד. חברת הביטוח טענה מנגד כי נכותו התפקודית נופלת מהנכות הרפואית שנקבעה לו.

עורך דין תאונת דרכים אופנוע – קביעת בית המשפט 

על סמך פסיקתה של השופטת לימור רייך מבית משפט השלום בהרצליה נקבע כי לא הוצגה כל ראיה סותרת באשר לנכות הרפואית של התובע מצד חברת הביטוח, ועל כן התקבלה החלטת הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי במלואה.

באשר לנכותו התפקודית של התובע, פסקה השופטת כי לא הביא כל הוכחה, עדות או ראיה שמעניקים הסבר שמניח את הדעת ושופכים אור על מגבלותיו והשפעת הנכויות שלו על כושר העבודה, ועל כן טענתו אינה מתקבלת. 

עם זאת, הוסיפה כי לא ניתן להתעלם מגילו של התובע, מנכותו האורתופדית, שסביר שמשקפת את נכותו התפקודית, האפשרות שהנכות צפויה להקשות עליו בעתיד, והעובדה שלאחר התאונה שב לעבודתו הקודמת כמנהל תחנת דלק. על סמך כל אלו קבעה לו נכות תפקודית בשיעור של 25%.

על כן קבעה השופטת כי שכרו של התובע מעבודתו כמנהל תחנת דלק הוא זה שמשקף את כושר השתכרותו בעתיד, ועל פיו יש לקבוע את גובה הפיצויים העתידיים המגיעים לו. את קביעתה חיזקה בעזרת הטיעון כי שב לעבוד כמנהל בתחנת דלק לאחר התאונה.

הפסד ההשתכרות של התובע נקבע בהתבסס על גילו, תקופות אי הכושר שנקבעו לו, הנכות התפקודית, שכרו וטיב העיסוק שלו כשליח בעת התאונה. בהתחשב בעובדה שהוא מובטל נכון למועד הפסיקה, קבעה כי יש לפצותו ב- 175,000 ש"ח.

הפסד השכר העתידי עד למועד הפרישה והפנסיה חושב על סמך ראש נזק זה, ונפסקו לטובת התובע פיצויים בגובה 457,405 ש"ח.

עם שקלול הפיצויים בגין הפסדי הפנסיה, הוצאות כמו נסיעות וכאב וסבל התובע נקבעו לו פיצויים בגובה 797,092 ש"ח.

 

משרד עורכי דין תאונות דרכים

אף על פי שנעשים מאמצים אדירים ומושקעים תקציבי ענק לטובת צמצום תאונות הדרכים בישראל, הן עדיין מתרחשות מידי יום. נוכחות מסיבית של שוטרים, התקנת מצלמות מהירות ומבצעי שיטור נרחבים לא מצליחים להשתלט על המגפה שמחמירה מידי יום, ונראה שהגידול באוכלוסייה וריבוי כלי הרכב בכבישים לא מקל על עבודתם.

נסיבות האירועים הופכות להיות מורכבות יותר, וכיום אנו עדים יותר ויותר לתאונות שמתרחשות עקב חוסר שימת לב או עבירה על חוקי תנועה שונים. נסיעה במהירות מופרזת, עקיפות מסוכנות, נסיעה בכלי רכב חשמליים בכבישים סואנים שאינם מיועדים לכך ודיבור בנייד הם רק חלק מהסיבות שגורמות לכמות תאונות הדרכים לגדול בהתמדה.

לכן תאונת דרכים מכל סוג מחייבת התייעצות עם עו"ד שמתמחה בתחום זה לצורך סיוע, הכוונה ובחירת דרכי הפעולה שמיטיבים אתכם יותר מכל.

להתייעצות ולייצוג משפטי פנו לעו"ד אריאלה גפן.

 

עו"ד אריאלה גפן-  עורכת דין תאונת אופנוע

לעו"ד אריאלה גפן ידע משפטי נרחב וניסיון עשיר בניהול תביעות נזיקין עקב תאונות דרכים, תאונות עבודה ורשלנות רפואית. ההיכרות עם המערכת הביורוקרטית המורכבת והחקיקה בישראל מאפשרת לה לראות כמה צעדים קדימה ולנהל תיקים באופן יעיל שמעניק ללקוחותיה יתרון אדיר.

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

תאונת עבודה החלקה ונפילה
מאמרים אודות תאונות עבודה

תאונת עבודה החלקה ונפילה

התובעת ילידת 1991 עבדה אצל ביינות ביתן במחלקת המעדנייה. ביום 6.11.13 התבקשה התובעת למלא סחורה על המדפים ולשם כך נכנסה לחדר הקירור בו אוחסן מלאי מוצרי החלב והירקות.
לפי כתב התביעה כאשר נכנסה התובעת לחדר הקירור ברצפה הייתה שלולית מים. כאשר התובעת לקחה מגש של סחורה ויצאה החוצה מחדר הקירור היא החליקה על המים ונפלה על הרצפה. כתוצאה מהנפילה נגרמה לתובעת פציעה בכל חלקי גופה לרבות בגב ובקרסול שמאל.

מאמרים אודות תאונות עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה

במקרים רבים מגיעים למשרד עורכי דין אריאלה גפן המתמחה בתאונות דרכים נפגעי תאונת קטנוע שנפגעו בתאונת דרכים בעבודה על קטנוע ששייך למעביד לרוב בהיותם שליחים, במקרים מסוימים מופתעים רוכבי הקטנוע לגלות כי הקטנוע של המעביד כלל אינו מבוטח על פי פוליסת ביטוח חובה בהתאם לחוק ורוכבי הקטנוע כלל לא היו מודעים שאינם מבוטחים ולכן אינם זכאים ל- פיצויים בגין נזקי גוף כמו במקרים של החלקה עם הקטנוע, כביש משובש ופגום, התנגשות בהולך רגל, תאונת עם רכב אחר.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!