משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

משרד עורכי דין אריאלה גפן – תאונת דרכים עם אוטובוס

עורכת דין אריאלה גפן
תאונת דרכים שמעורב בה אוטובוס היא בין התאונות הנפוצות שקיימות, ובדרך כלל מעורב בה מספר גבוה של נפגעים, בין שנכחו באוטובוס במהלך הנסיעה ובין שהיו הולכי רכל או נוסעים בכלי רכב אחרים שהיו מעורבים בנסיעה.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

משרד עורכי דין אריאלה גפן – תאונת דרכים עם אוטובוס

תאונות אוטובוס – תאונת דרכים שמעורב בה אוטובוס היא בין התאונות הנפוצות שקיימות, ובדרך כלל מעורב בה מספר גבוה של נפגעים, בין שנכחו באוטובוס במהלך הנסיעה ובין שהיו הולכי רגל או נוסעים בכלי רכב אחרים שהיו מעורבים בנסיעה לכן במקרה של תאונת דרכים עם אוטובוס חשוב מאוד לפנות לעורך דין תאונות דרכים עם ניסיון רב בתאונת אוטובוס.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מול תאונת אוטובוס

במסגרת החוק רשאי אדם שנפגע בתאונת דרכים שבה היה מעורב אוטובוס לקבל פיצויים מחברת הביטוח שמבטחת את האוטובוס המעורב בתאונה, ובתנאי שהוכחה פגיעתו על ידי רופא שהוסכם על כל הצדדים או רופא שמונה מטעם בית המשפט. על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אין חובה להוכיח את אשמת הנהג בתאונה, אולם במקרים בהם זהות הנהג לא ידועה או שלנהג לא הייתה פוליסת ביטוח בתוקף לא יהיו זכאים הנפגעים לפיצויים. גובה הפיצויים שמוענקים במסגרת החוק נקבעים על פי חומרת הפגיעה שנקבעה על ידי המומחה, בהתבסס על שיעור הנכות שקבע, גיל הנפגע, השתכרותו טרם התאונה, פוטנציאל ההשתכרות העתידי שלו, שיעור הפגיעה התפקודית עקב התאונה והשלכותיה על העתיד, עלות הטיפולים הרפואיים החוצים לנפגע ועוד. במקרים של מוות, גובה הפיצויים נקבע על פי גיל ההרוג, עיסוקו, השתכרותו טרם התאונה, מידת התלות של התובע ומידת הפגיעה של קרובי המשפחה של ההרוג.

אילו מקרים עשויים להיות מוגדרים כתאונת אוטובוס?

רבים לא מודעים לכך, אך תאונות אוטובוס כוללות מגוון רחב מאוד של תרחישים, וגם אירועים שנראים קלים וחסרי משקל עשויים להיות בעלי משמעות ולהוות עילה לתביעה. הנה מספר דוגמאות לתאונות שעלולות לקרות בעת הנסיעה באוטובוס.
  • פגיעה עקב האטה, האצה או עצירה פתאומית של האוטובוס
  • נפילה בתוך האוטובוס
  • נפילה בעת העלייה לאוטובוס או במהלך הירידה ממנו
  • סגירת דלת האוטובוס על אחד מאיברי גופו של הנוסע
  • פגיעה מפתיחת דלת האוטובוס
  • פציעה מחפץ או ממתקן כלשהו באוטובוס
  • פגיעה שחווה נכה כתוצאה מחוסר הסדרת אמצעי נגישות

תאונת אוטובוס – כיצד יש לפעול אם נפגעים בעת הנסיעה באוטובוס?

בכל מקרה שבו מעורבים בתאונת דרכים, יש צורך להתפנות מיד לצורך ביצוע בדיקות וקבלת טיפול רפואי, וכן לתעד את האירוע לצורך בניית תיק תביעה מסודר, שיכלול את סיכום הביקור הראשון לנפגע מתאונות דרכים וכל יתר המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, לרבות בדיקות, המלצות רופא, אבחונים, הוצאות בגין טיפולים ועוד.

אילו פרטים חשוב שיהיו לכם אם הייתם מעורבים בתאונת אוטובוס?

במקרים בהם הנפגע היה מעורב בתאונת אוטובוס, קל יותר לאתר את הפרטים של האוטובוס והנהג, גם אם לא נלקחו מיד אחרי שאירעה התאונה. עם זאת, תמיד מומלץ לנהוג במשנה זהירות ולאסוף פרטים אודות האוטובוס, הנהג, עדי ראייה ועוד. בין הפרטים החיוניים שכדאי לאסוף נמנים פרטי האוטובוס, פרטי הנהג, כולל מספר הנהג, וחברת הביטוח שמבטחת את האוטובוס במסגרת ביטוח חובה, מספר הקו, שעת הנסיעה, נסיבות האירוע ומיקום התאונה. לכל אוטובוס קיים גם מספר אוטובוס, שמצוי בדרך כלל לצד לוחית הרישוי שלו. זהו מספר האוטובוס בחברה בה הוא שייך, וחיוני לשמור גם אותו בעת איסוף הראיות והפרטים החיוניים לתביעה. כמו בכל תאונת דרכים, חשוב לאסוף ראיות וויזואליות, שיכללו תמונות ממקום התאונה וימחישו את מידת הנזק, כולל פציעות גוף, ולדווח על האירוע למשטרה על מנת לקבל אישור תאונת דרכים.

תאונת אוטובוס שהיא תאונת עבודה

אם אדם נפגע בעת נסיעה באוטובוס בזמן שהיה בדרכו לעבודה או ממנה או בעת נסיעה באוטובוס כשהיה בדרך לבצע עבודה במסגרת תפקידו, הרי שהתאונה מוגדרת גם כתאונת עבודה. בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה רשאי הנפגע לתבוע גם במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים את חברת הביטוח של הנהג, וגם את ביטוח לאומי לצורך קבלת דמי פגיעה, קביעת אחוזי נכות ודרגת אי כושר. בתאונה שהיא תאונת עבודה הנפגע חייב לדווח עליה בהקדם האפשרי למעסיק, על מנת שזה יוכל להגיש לביטוח לאומי את טפסים הרלוונטיים לצורך התביעה. הפנייה לביטוח לאומי והתביעה במסגרת חוק הפיצויים אינן סותרות זו את זו, אך הקביעה של הביטוח הלאומי תהווה הבסיס לפיצויים שייקבעו לנפגע גם במסגרת התביעה של חוק הפיצויים. מכיוון שעומדת לרשות הנפגע שנה אחת לתבוע את הביטוח הלאומי, ולעומת זאת עומדות לרשותו 7 שנים לתבוע במסגרת חוק הפיצויים, הוא עשוי לשקול אילו מהתביעות להגיש קודם וכיצד לפעול. העניין הוא, שפציעות מסוימות עלולות להתגלות זמן מה לאחר התרחשות התאונה, מה שעשוי להיות שיקול מכריע באשר לדרך הפעולה שייבחר הנפגע.

מה נכון לעשות במקרה של תאונת אוטובוס?

על מנת לבחון את דרך הפעולה הנכונה מומלץ להיעזר בעורך דין שמתמחה בתאונות דרכים ובתאונות עבודה. איש מקצוע שמכיר את הזירה המשפטית ואת אופן ההתנהלות של חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי יכול לבנות תיק תביעה מסודר ולכוון את הנפגע לאסטרטגיית פעולה שתשיג לו פיצויים גבוהים יותר. פרט לכך, טיפול אישי של עורך דין מקצועי מאפשר לנפגע להתרכז בהחלמה, בשיקום ובחזרה לפעילות שגרתית, כשהוא מטפל בכל נושא התביעה, דואג לאינטרס שלו ומעניק לו שקט נפשי.

משרד עורכי דין נזיקין – משרד עורכי דין תאונות דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה משפטית בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרדנו יתרון משמעותי בייצוג תובעים נפגעי תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולות שלהן, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת הגשת תביעת תאונת דרכים בדרך חכמה ונכונה משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין מוביל בתביעות תאונות דרכים בייצוג נפגעי תאונות דרכים לרבות הולכי רגל, תאונות אופנוע ותאונת דרכים. המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות קשות ולצערנו אף קטלניות ודואגים להם ולבני משפחתם במקצועיות וביעילות על מנת שיקבלו את הפיצוי המרבי שמגיע להם. חשוב לציין, חשוב לפנות לעורך דין תאונות דרכים מומלץ בעל ניסיון רב של למעלה מ-20 שנה בניהול תביעות תאונות דרכים שייצג אתכם במהלך הגשת תביעת תאונת דרכים לכל אורך ההליך המשפטי  באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות, במקרים רבים אנו נתקלים בלקוחות רבים שהגיעו למשרדי עורכי דין תאונת דרכים בתל אביב שלא אהבו שבכל שיחה עורך דין אחר מהמשרד טיפל בתיק תביעת תאונת הדרכים שלהם. לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות אופנוע או תאונות דרכים. צרו קשר עוד היום 073-33-752-766

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!