עורכת דין אריאלה גפן
תאונות אוטובוס - מי רשאי לתבוע ואת מי, וכיצד כדאי לפעול. תאונות אוטובוס מכילות מגוון מאוד רחב של תרחישים, אשר בגינם עשויים המעורבים בתאונה להיות זכאים לפיצויים בגין פציעות ונזקים שנגרמו להם. הם מתחלקים באופן גס לתאונות שבהם מעורבים נוסעים באוטובוס, תאונות בהן מעורבים הולכי רגל ותאונות בהן מעורבים כלי רכב נוספים. בואו נבחן את הנפוצים שבהם אנו נתקלים במשרדינו ודרכי הפעולה שיש לנקוט על מנת להגיש תביעה. במידה ונפגעת בתאונות אוטובוס פנו עוד היום לעורך דין תאונות אוטובוס

Share This Post

תאונות אוטובוס – מי רשאי לתבוע ואת מי, וכיצד כדאי לפעול?

תאונת אוטובוס - אריאלה גפן, משרד עורכי דין

 

תאונות אוטובוס – מי רשאי לתבוע ואת מי, וכיצד כדאי לפעול?

תאונות אוטובוס מכילות מגוון מאוד רחב של תרחישים, אשר בגינם עשויים המעורבים בתאונה להיות זכאים לפיצויים בגין פציעות ונזקים שנגרמו להם. הם מתחלקים באופן גס לתאונות שבהם מעורבים נוסעים באוטובוס, תאונות בהן מעורבים הולכי רגל ותאונות בהן מעורבים כלי רכב נוספים. בואו נבחן את הנפוצים שבהם אנו נתקלים במשרדינו ודרכי הפעולה שיש לנקוט על מנת להגיש תביעה.

למשרדנו מגיעים לקוחות רבים אשר נפגעו בתאונת אוטובוס, אך לא היו מודעים כי גם פגיעה בעקבות נפילה במהלך הירדה מהאוטובוס מזכה אותם בפיצוי כספי בהתאם לחוק הפלת"ד. חשוב לציין כי על פי חוק הפלת"ד אין חשיבות לשאלה האשמה בתאונה, כלומר אם מעדתם באשמתכם לכאורה עדיין תהיו זכאים לפיצוי כספי בגין תאונות דרכים.

להלן מקרי תאונות דרכים שמשרדנו טיפל בהם:

א. נפילה בעליה לאוטובוס\נפילה בירידה מהאוטובוס.

ב. תאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי

ג. תאונת אוטובוס עם הולך רגל

ד. תאונה בגלל עצירת האוטובוס בחוזקה ונפילה בתוך האוטובוס.

ה. פציעה אחרת שנגרמה בגלל הנסיעה באוטובוס. 

 

תאונת אוטובוס שבהן מעורבים נוסעים

 

נוסעים באוטובוס עלולים להיפגע בעת עצירה פתאומית של האוטובוס, סטייה מנתיב הנסיעה, , סגירת דלתות האוטובוס לפני עלייה או ירידה מלאה, פגיעה במעקה הכביש או כלי רכב אחר, התהפכות של האוטובוס וכדו'. במקרים אלו הנוסעים זכאים לקבל פיצויים בגין נזקים ופגיעות מתוקף חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

כיצד הנוסעים צריכים לפעול בתאונת אוטובוס?

הפרט החשוב מכל הוא לוודא שיש בידי הנפגע את הכרטיס עמו נסע. כמו כן, יש לרשום את מספר הרישוי של האוטובוס שבו אירעה התאונה ולתעד את פרטי הנהג, מועד הנסיעה, וכדו'. נפגע שפונה על ידי צוותי החירום יכול לקבל את המידע מהדו"ח של מד"א או מהמשטרה. מומלץ לאסוף עדויות מנוסעים נוספים או מעוברי אורח שצפו בתאונה, ואם זה מתאפשר, יש לצלם את זירת התאונה. פרט לכך, יש לפנות בהקדם לקבלת טיפול רפואי ולשמור את כל המסמכים הרפואיים והקבלות בגין טיפולים, בדיקות ומרשמים.

מה לעשות בתאונת אוטובוס שבהן מעורבים הולכי רגל?

הולכי רגל שנפגעו מתאונת אוטובוס רשאים להגיש 2 תביעות. האחת במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, והשנייה כנגד חברת הביטוח שמבטחת את האוטובוס שהיה מעורב בתאונה. בתאונת דרכים עם אוטובוס כאשר מגישים כמו תביעה נגד אגד תאונת דרכים הנפגע או הנפגעת יכולים לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את אגד

 

כיצד הולכי הרגל צריכים לפעול?

בתביעה של הולכי רגל שהיו מעורבים בתאונת אוטובוס חשוב במיוחד לאסוף את כל פרטי הרכב הפוגע (האוטובוס) ולהתפנות לקבלת טיפול רפואי בהקדם. בעת הביקור אצל הרופא או כל מומחה מטעם שירותי הרפואה יש לוודא שמצוינות כל הפגיעות שנגרמו בעקבות התאונה, ושהן משויכות לתאונה. אם בסיכום הביקור מצוין שהנפגע סובל מכאבי צוואר, אך אין אזכור לתאונה, לא יוכל להגיש תביעה בגין הפגיעה, כן היא לא שויכה אליה באופן ישיר.
תאונות אוטובוס שבהן מעורבים כלי רכב נוספים

נהגים שנפגעו בתאונת דרכים בה היה מעורב אוטובוס זכאים לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את האוטובוס שהיה מעורב בתאונה.

כיצד נהגים נוספים שהיו מעורבים בתאונה צריכים לפעול?

בדומה להולכי הרגל שנפגעו בתאונה בה מעורב אוטובוס, גם כאן חשוב לתעד את הפגיעות במסגרת הטיפול הרפואי שניתן בסמוך למועד התאונה ולשייך אותו באופן ישיר לתאונה. איסוף פרטים על זירת התאונה, פרטי הנהג, עדויות וכדו' יוכלו לסייע בבניית תיק התביעה והבנת נסיבות התאונה.

 

תאונות אוטובוס שהן תאונות עבודה

בכל מקרה של תאונת עבודה יש לפעול במהרה על מנת שהמעסיק יגיש את הטפסים הנדרשים לביטוח הלאומי. נפגעי תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה, וכוללת מעורבות של אוטובוס, זכאים לתבוע הן את הביטוח הלאומי והן את חברת הביטוח שמבטחת את האוטובוס שמעורב בתאונת אוטובוס

אולם חשוב לפעול בחוכמה ולתבוע תחילה את המוסד לביטוח לאומי לקבלת דמי פגיעה (עד 91 יום ממועד התאונה). לאחר מכן ניתן לתבוע נכות. על סמך אחוזי הנכות שייקבעו על ידי הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי ייקבעו גם הפיצויים שמגיעים לנפגע מחברת הביטוח.

 

ביטוחים פרטיים ותביעות בגין תאונות דרכים

מי שרכש פוליסות לביטוח חיים, נכות מתאונה או אובדן כושר רשאי לתבוע גם את חברת הביטוח שמבטחת אותו. פרט לכך, יש שפתוחה עבורם האפשרות לתבוע נכות מקרן הפנסיה או לתבוע פטור ממס הכנסה.
למה לא כדאי לוותר על סיוע של עורך דין תאונות דרכים
על מנת לבחון את דרכי הפעולה הנכונות ולמצות את הזכויות שמגיעות לנפגעים על פי חוק מומלץ להיעזר במומחה לתביעות בגין תאונות דרכים.

ייעוץ וליווי אישי של עורך דין תאונות דרכים מומחה, שדואג לאינטרס של הנפגע ומנחה אותו כיצד לנהוג מבטיחים לו את הסיכויים הטובים ביותר בתביעה למימוש מלוא הזכויות שעומדות לרשותו על פי חוק וקבלת הפיצויים המרביים שמגיעים לו.
כמו כן, איש מקצוע שדואג לנפגע מאפשר לו להחלים מפציעותיו ולהתרכז בשיקום, בהסתגלות ובחזרה לשגרה ככל שניתן. השקט הנפשי של הנפגע והבטחון שיש מי שדואג לו חשובים לא פחות, ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע מיומן, אמין ומקצועי, עם ניסיון, מוניטין והמלצות.

 

תביעות תאונות אוטובוס

נפילה באוטובוס –  למשרדנו הגיעה רווית לאחר שנפלה באוטובוס לאחר בלימת חרום של הנהג, כתוצאה מאותה נפילה רווית נפצעה בחלקי גופה ואף אובחן אצלה שבר ביד. במקרה דנן הוגשה תביעה נגד אגד תאונת דרכים ורווית קיבלה פיצוי כספי בסך 67,000 ש"ח. 

משרדנו נלחם מול חברת הביטוח על להכיר בנזקים שנגרמו לתובעת כמו פגיעה בכושר ההשתכרות שלה, הוצאות סיעוד וליווי, טיפולים רפואים ועוד נזקי גוף

 

משרד עורכי דין – אריאלה גפן מתמחים בתאונות דרכים 

 עו"ד אריאלה גפן בעלת ניסיון משפטי רב בדיני נזיקין ומביאה עימה מקצועיות ללא פשרות בתביעות מורכבות של תאונות דרכים בהם מעורבים נפגעי תאונות אוטובוס.

חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקית, וכי כדי להוציא את המקסימום בגין הנזק שנגרם לרוכב האופניים החשמליים ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין תאונות דרכים מומחה בתחום תאונות אוטובוסים מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר בתאונת דרכים ואת הנזק הפיזי או הנפשי שנגרם לכם.

במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות תאונות דרכים באופן מקצועי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי.

חשוב לציין, כי עורך דין תאונות דרכים מומלץ  או עורך דין תאונת דרכים כמו עו"ד אריאלה גפן היא שתייצג אותכם במהלך הגשת תביעת בגין נזקי הגוף לכל אורך ההליך המשפטי באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות, לכן חשוב מאוד לקבל ייצוג משפטי בעל ידע נרחב בתחום הנזיקין שכן נדרש ידע מקצועי רחב של החוק והפסיקה בתחום.

לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות דרכים עם אוטובוס.

 

צרו קשר עוד היום בטלפון 0733-752-766 עם עורכת הדין אריאלה גפן לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות

 

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

ההבדל בין תאונת דרכים לבין תאונת דרכים בעבודה

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תביעה נגד העיריה בגין בור בכביש או ברחוב

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

אריאלה גפן - משרד עורכי דין