משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

תאונות תלמידים: קטין בן 10 נפגע בגן הילדים ויפוצה ב- 1,000,000 ש"ח

תאונות תלמידים
מהי תאונת תלמידים? מי זכאי לפיצוי? מה לעשות במקרה של תאונת תלמידים? האם הפוליסה מכסה תאונה מחוץ לגן או בית ספר? חשיבות התיעוד הרפואי

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תאונה בגן הילדים

תאונה בגן הילדים – האירוע נשוא התביעה התרחש כאמור ביום ה 28.5.2006 בגן הילדים, כאשר במועד התאונה התובע שהיה תלמיד הגן טען כי כאשר הגיע בריצה וקפץ על הכורסא או שולח עגול שהיה בגן התהפך השולחן וכתוצאה מכך נפגע התובע בידו השמאלית.

מיד לאחר התאונה התובע פונה לקופת חולים מאוחדת ושם טופל עם מתלה וידו קוררה עם קרח. בהמשך פונה התובע לבית החולים ושם לאחר צילומי רנטגן אובחנה בידו השמאלית שבר.

שבועיים לאחר התאונה, בעקבות נפיחות וכאב הופנה התובע חזרה לבית החולים ע"י רופא מומחה לאחר שזיהה חשש לפריקה של השבר ככל הנראה שהשבר לא הותקן בזווית נכונה.


כשלושה חודשיים לאחר אירוע התאונה אושפז התובע שוב בבית החולים לאחר שאובחן עם איחוי גרוע של השבר ותנועתו ביד השמאלית הוגבלה. 

תאונה בגן הילדים – חוות דעת רפואית 


על פי חוות דעת שהגיש התובע הוא נותר עם נכות רפואית צמיתה של כ 20 אחוז בעקבות התאונה, בעוד מומחה בית המשפט בחוות דעתו קבע כי נותרה לתובע נכות צמיתה בשיעור 30% לפי סע' 35(1) ו- 41(7) לתקנות המל"ל בגלל הפגיעה החמורה במרפק וההגבלה החמורה בתנועות כיפוף ויישור. לשיעור נכות זו, יש להערכתו, להפעיל את תקנה 15 במלואה, בגלל גילו הצעיר של התובע.


תאונה בגן הילדים – עוולת הרשלנות

חובת זהירות מושגית בין מורה לתלמיד הוכרה בפסיקה כעניין שבמדיניות משפטית, ואף נקבע כי מדובר בחובה מוגברת אשר דומה לחובת הזהירות של אב כלפי בנו (ע"א 2061/90 אילנה מרצלי נ' מדינת ישראל, משרד החינוך והתרבות, פ"ד מז(1) 802; ע"פ 402/75 אלגביש נגד מ"י, פ"ד ל(2) 570; ע"א 715/79 גדעון דניאלי נגד אורט ישראל, נתניה, פ"ד לה(2) 764; בעניין דניאלי הבהיר ביהמ"ש העליון:


"…. אשר למהותה של החובה, הלכה למעשה, הרי ביטויה כאמור, בקיום פיקוח על הקטין כדי למנוע פגיעה בו ופגיעתו באחר. אך מובן הוא כי ממדיה והיקפה של חובת הפיקוח משתנים בהתאם לנסיבותיו של העניין, ובהתאם לגילו ולתכונותיו של מי שנתון לפיקוח. אין דומה חובת הפיקוח אשר את קיומה ניתן לדרוש בתוככי חדר הכיתה לזו אותה יש לקיים בחצר המשחקים ואך מובן הוא כי ככל שנדרש מהמורה פיקוח על ציבור גדול יותר, גם קטנה מבחינה אובייקטיבית יכלתו לעקוב אחרי כל תנועה ואירוע".

פסק דין 

לבסוף, בפסק הדין קיבל כבוד השופט את טענת התובע והורה לנתבעים לפצות את התובע בסך של 1,028,000 ₪.


תביעת תאונה בגן הילדים

מדי שנה מוגשות בישראל אלפי תביעות בגין תאונות תלמידים. התביעות הנפוצות ביותר עוסקות תלמידים וילדים שנפגעו במהלך הלימודים. חברות הביטוח משלמות מדי שנה סכומי כסף גדולים מאוד בעקבות אותן תביעות. בתי המשפט מייחסים חשיבות רבה לתיאור התאונה במסמכים הרפואיים, בפרט כשמדובר במסמכי הטיפול הראשוני, ולכן חייב כל נפגע להקפיד על מסירת הפרטים לגורמים המטפלים, לא רק באשר למהות הפגיעה אלא גם באשר לסיבת הפגיעה, ולוודא כי אמנם דבריו נרשמו בצורה נכונה.

חשוב לציין כי כל תלמיד בישראל מבוטח על ידי פוליסת ביטוח תאונות אישיות

טיפול בתביעת תאונה בגן הילדים   – אריאלה גפן, עורכת דין


אריאלה גפן עו"ד המתמחה בנזיקין ודיני ביטוח הינה עורכת דין נזיקין המטפלת בתביעות תאונות תלמידים ומביאה איתה נסיון משפטי רב בתביעות מורכבות. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקית, וכי כדי להוציא את המקסימום בגין הנזק ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר בתאונת תלמידים ואת הנזק הפיזי או הנפשי שנגרם לנפגע. 

במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות תאונת תלמידים באופן מקצועי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי.


השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

תאונת עבודה מה עושים - שליח פיצה
מאמרים משפטים

מעל 300,000 לשליח פיצה שנפגע בתאונת אופנוע לא מבוטח

שליח פיצרייה שנפגע בתאונת דרכים קיבל פיצויים מקרנית אף על פי שהקטנוע בו רכב לא היה מבוטח

שליח הפיצה, שנפגע בשנת 2013 בתאונת דרכים ברמת השרון, אז בן 19 בלבד, נפצע כתוצאה מהתנגשות בכלי רכב, שלא נתן לו זכות קדימה. בעקבות התאונה שבר השליח את עצם הירך ונאלץ לעבור ניתוח לקיבוע העצם.

משרד עורכי דין תאונות דרכים
מאמרים משפטים

מעל 300,000 אלף ש"ח לרוכב אופניים חשמליים שנפגע בתאונה

צעיר ששוחח עם חברו בזמן שזה ישב במונית נפצע כאשר נהג המונית פתח בנסיעה מהירה באופן פתאומי והצעיר הוטח לכביש ונפגע.
בשנת 2016 קבוצת צעירים חזרה מ"סליחות" במרכז העיר נתניה. בעוד הצעירים עולים למונית נותר אחד מהם מחוץ לה, כשהוא רכוב על אופניים חשמליים ומשוחח עמם. בעודו נשען על דלת המונית, שחלונה היה פתוח, ומשוחח עם חברו, שישב באותה עת במושב שלצד הנהג, החל הנהג בנסיעה מהירה, מה שהוביל לכך שהצעיר שנותר מחוץ למונית נפל מהאופניים והוטח לכביש. נפילתו גרמה לחבלות בגב התחתון וביד שמאל ולשבר במפרק הירך.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן
#
Agent (Online)
×

אנחנו כאן לעזור, מוזמנים לפנות בכל עניין

מגיע לכם פיצוי כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!