משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

תאונות תלמידים: קטין בן 10 נפגע בגן הילדים ויפוצה ב- 1,000,000 ש"ח

תאונות תלמידים
מהי תאונת תלמידים? מי זכאי לפיצוי? מה לעשות במקרה של תאונת תלמידים? האם הפוליסה מכסה תאונה מחוץ לגן או בית ספר? חשיבות התיעוד הרפואי

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תאונות תלמידים: קטין בן 10 נפגע בגן הילדים ויפוצה ב- 1,000,000 ש"ח

תאונה בגן הילדים

תאונה בגן הילדים – האירוע נשוא התביעה התרחש כאמור ביום ה 28.5.2006 בגן הילדים, כאשר במועד התאונה התובע שהיה תלמיד הגן טען כי כאשר הגיע בריצה וקפץ על הכורסא או שולח עגול שהיה בגן התהפך השולחן וכתוצאה מכך נפגע התובע בידו השמאלית.

מיד לאחר התאונה התובע פונה לקופת חולים מאוחדת ושם טופל עם מתלה וידו קוררה עם קרח. בהמשך פונה התובע לבית החולים ושם לאחר צילומי רנטגן אובחנה בידו השמאלית שבר.

שבועיים לאחר התאונה, בעקבות נפיחות וכאב הופנה התובע חזרה לבית החולים ע"י רופא מומחה לאחר שזיהה חשש לפריקה של השבר ככל הנראה שהשבר לא הותקן בזווית נכונה.


כשלושה חודשיים לאחר אירוע התאונה אושפז התובע שוב בבית החולים לאחר שאובחן עם איחוי גרוע של השבר ותנועתו ביד השמאלית הוגבלה. 

תאונה בגן הילדים – חוות דעת רפואית 


על פי חוות דעת שהגיש התובע הוא נותר עם נכות רפואית צמיתה של כ 20 אחוז בעקבות התאונה, בעוד מומחה בית המשפט בחוות דעתו קבע כי נותרה לתובע נכות צמיתה בשיעור 30% לפי סע' 35(1) ו- 41(7) לתקנות המל"ל בגלל הפגיעה החמורה במרפק וההגבלה החמורה בתנועות כיפוף ויישור. לשיעור נכות זו, יש להערכתו, להפעיל את תקנה 15 במלואה, בגלל גילו הצעיר של התובע.


תאונה בגן הילדים – עוולת הרשלנות

חובת זהירות מושגית בין מורה לתלמיד הוכרה בפסיקה כעניין שבמדיניות משפטית, ואף נקבע כי מדובר בחובה מוגברת אשר דומה לחובת הזהירות של אב כלפי בנו (ע"א 2061/90 אילנה מרצלי נ' מדינת ישראל, משרד החינוך והתרבות, פ"ד מז(1) 802; ע"פ 402/75 אלגביש נגד מ"י, פ"ד ל(2) 570; ע"א 715/79 גדעון דניאלי נגד אורט ישראל, נתניה, פ"ד לה(2) 764; בעניין דניאלי הבהיר ביהמ"ש העליון:


"…. אשר למהותה של החובה, הלכה למעשה, הרי ביטויה כאמור, בקיום פיקוח על הקטין כדי למנוע פגיעה בו ופגיעתו באחר. אך מובן הוא כי ממדיה והיקפה של חובת הפיקוח משתנים בהתאם לנסיבותיו של העניין, ובהתאם לגילו ולתכונותיו של מי שנתון לפיקוח. אין דומה חובת הפיקוח אשר את קיומה ניתן לדרוש בתוככי חדר הכיתה לזו אותה יש לקיים בחצר המשחקים ואך מובן הוא כי ככל שנדרש מהמורה פיקוח על ציבור גדול יותר, גם קטנה מבחינה אובייקטיבית יכלתו לעקוב אחרי כל תנועה ואירוע".

פסק דין 

לבסוף, בפסק הדין קיבל כבוד השופט את טענת התובע והורה לנתבעים לפצות את התובע בסך של 1,028,000 ₪.


תביעת תאונה בגן הילדים

מדי שנה מוגשות בישראל אלפי תביעות בגין תאונות תלמידים. התביעות הנפוצות ביותר עוסקות תלמידים וילדים שנפגעו במהלך הלימודים. חברות הביטוח משלמות מדי שנה סכומי כסף גדולים מאוד בעקבות אותן תביעות. בתי המשפט מייחסים חשיבות רבה לתיאור התאונה במסמכים הרפואיים, בפרט כשמדובר במסמכי הטיפול הראשוני, ולכן חייב כל נפגע להקפיד על מסירת הפרטים לגורמים המטפלים, לא רק באשר למהות הפגיעה אלא גם באשר לסיבת הפגיעה, ולוודא כי אמנם דבריו נרשמו בצורה נכונה.

חשוב לציין כי כל תלמיד בישראל מבוטח על ידי פוליסת ביטוח תאונות אישיות

טיפול בתביעת תאונה בגן הילדים   – אריאלה גפן, עורכת דין


אריאלה גפן עו"ד המתמחה בנזיקין ודיני ביטוח הינה עורכת דין נזיקין המטפלת בתביעות תאונות תלמידים ומביאה איתה נסיון משפטי רב בתביעות מורכבות. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקית, וכי כדי להוציא את המקסימום בגין הנזק ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר בתאונת תלמידים ואת הנזק הפיזי או הנפשי שנגרם לנפגע. 

במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות תאונת תלמידים באופן מקצועי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי.


השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים בתל אביב - עו"ד אריאלה גפן
מאמרים משפטים

האם מגיע לנוסע ברכב פיצוי כספי בגין תאונת דרכים לאחר שלנהג הרכב לא היה ביטוח?

במקרה של תאונת דרכים כאשר במועד התאונה לרכב הוצאה פוליסת ביטוח חובה על פי חוק, אך לנהג הרכב לא היה במועד התאונה רישיון נהיגה בתוקף ו\או אם לא היה רישיון נהיגה כלל במקרה דנן נהג הרכב לא יהיה זכאי לתבוע פיצויים מחברת הביטוח, אך הנוסעים במידה ונפגעו יוכלו לתבוע את קרנית.

תאונת עבודה מה עושים - שליח פיצה
מאמרים משפטים

מעל 5 מיליון שקל לשליח פיצה שנפגע בתאונת אופנוע בעבודה

בגין תאונת דרכים שבה נפגע שליח פיצה במסגרת העבודה, נמצא שהוא זכאי לפיצוי כספי שעמד על מחצית השכר החודשי שלו בלבד. במסגרת התביעה שהוגשה נבחנו מרכיבי השכר של התובע ובמסגרת זו הוכנסו גם הטיפים שקיבל ללא דיווח לרשויות המס כתוצאה מכך הפיצוי עלה ליותר מחמישה מיליון שקלים. הודות לניהול תיק באופן מקצועי ובניית אסטרטגיית תביעה נכונה הוא זכה לקבל את מלוא הפיצויים שמגיעים לו.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!