משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – משרד עורכי דין אריאלה גפן

רשלנות רפואית
מדוע בית המשפט נוטה להחמיר עם המנתח בהעדר הסכמה מדעת מפורטת ומלאה בניתוחים פלסטיים, ולמה הם מעמידים את המטופל בפני סכנות שהוא לא בהכרח מכיר? על סוגיות בתחום הרשלנות הרפואית בניתוחים פלסטיים שכדאי להכיר, ואיך ניתן לדעת האם התרחשה רשלנות רפואית לפני, במהלך או אחרי ביצוע הניתוח.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – משרד עורכי דין אריאלה גפן

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הפכו שכיחים מאוד בימינו, והם בין מאפייניה הבולטים של תרבות המערב. אף על פי שמרביתם נעשים מבחירה, במקרים רבים ניתוחים פלסטיים מתבצעים כחלק מהליכים כירורגיים, ניתוחים אחרים ואף כחלק משיקום פציעות שונות.

מטרתם של הניתוחים הפלסטיים הנה שיפור המראה החיצוני, שבמרבית המקרים מסייע להרגשה טובה יותר של המטופל ואף מחזק את ביטחונו העצמי, אך פעמים רבות הם מסייעים לטפל בבעיות שונות כמו עקמת בגב, שנוצרת עקב חזה גדול וכבד אצל נשים, וגורמת לכאבי גב ואף לקשיים בנשימה.

במרבית המקרים ניתוחים פלסטיים הינם בחזקת ניתוח שאין צורך רפואי אמיתי לבצעו, מכאן חלה על הרופאים חובת זהירות מוגברת ובמסגרתה על הצוות המטפל הרפואי מוטלת האחריות למסור את כל המידע הרפואי הדרוש למנותח על מנת שיוכל לקבל החלטה מושכלת לעניין הניתוח הפלסטי.

ניתוחים פלסטיים מעמידים את המטופל בפני סיכונים שכדאי להכיר

כמו כל ניתוח, גם ניתוח פלסטי חושף את המטופל לסיכונים, וסיכויי הצלחתו אינם מובטחים. מאחר ומדובר בניתוחים אלקטיביים שמשווקים באופן אגרסיבי על ידי רופאים וקליניקות פרטיות, רבים נוטים לחשוב שאלו ניתוחים פשוטים ונטולי סיכונים, שמבטיחים את התוצאה הרצויה כמעט מיד.

גם ניתוחים פלסטיים עלולים להשתבש או להסתבך, ובמקרים בהם נגרמים למטופל נזקים בגינו, הוא רשאי לתבוע את המנתח או את הקליניקה בתביעת רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

יודגש, על המנתח הפלסטי מוטלת אחריות מלאה בשלב המקדמי בטרום הניתוח לבדוק את בריאות המנותח ולבצע בדיקות רפואיות מקיפות לעניין בריאותו כמו תרופות או מצב רפואי אחר אשר יכולים לסכן את ההצלחה של הניתוח הפלסטי.

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – חשיבותה של הסכמה מדעת בניתוחים פלסטיים

כל הליך רפואי חובה על הרופא להציג בפני המטופל את כל הסיכונים, ההשלכות, שלבי ההליך הרפואי והמידע הרלוונטי, אשר יסייע לו לקבל החלטה מושכלת- האם לבצע את ההליך בשיטה שמוצעת לו או שלא.

בגלל שניתוחים פלסטיים משווקים היטב ומבטיחים תוצאות מרהיבות ללא מאמץ, וכאמור נתפסים כניתוחים פשוטים שניתן לבצע ולהשתחרר במהרה להחלמה בבית המטופל, פעמים רבות עלולים מטופלים להיכנס לחדר הניתוח מבלי שנחשפו בפניהם כל השיקולים שעליהם לקחת בחשבון ומבלי שנמסר להם כל המידע הרלוונטי.

קלות הראש שבה אנשים מחליטים לבצע ניתוחים פלסטיים, ובאותה מידה, הקלות בה מנתחים מסכימים לנתח אותם, עלולה להעלים מעיניהם את חשיבותה של ההסכמה מדעת, אך כמו בכל ניתוח, גם בניתוח פלסטי נדרשת הסכמה מדעת, שמפרטת את כל האינפורמציה, כפי שמפורט בחוק זכויות החולה, ומכיוון שלא מדובר בניתוח חירום, עליה להיות כתובה, ועל המטופל לחתום עליה כשהוא צלול לא פחות מיממה לפני ביצוע הניתוח.

איזה מידע צריך להיות מפורט בהסכמה מדעת?

• תיאור ההליך הרפואי

• הסיכונים שכרוכים בניתוח

• אחוזי ההצלחה של הניתוח

• האפשרויות החלופיות שעומדות לבחירת המטופל

• משך ההחלמה הנדרש

מבחן "הרופא הסביר" בתביעה בגין רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

כל רופא שמבצע הליך רפואי בכלל, ורופא שמבצע ניתוחים פלסטיים בפרט, נשפט על ידי בית המשפט בהתאם למבחן "הרופא הסביר", שמניח כי כל רופא סביר מבצע בדיקה מעמיקה ויסודית של מצבו הבריאותי של המטופל, ההיסטוריה הרפואית שלו, הרגישויות שלו, התרופות שהוא נוטל וכו'. כמו כן, הרופא הסביר הוא זה שמבצע את עבודתו במקצועיות וברגישות מבלי ליטול סיכונים בלתי סבירים. על הרופא הסביר להיות נאמן לספרות המקצועית ולפעול על פי התקנים ונהלי העבודה המקובלים.

אם בית המשפט חושד, שהרופא התרשל בתפקידו, הוא יפסוק לטובת המטופל פיצויי נזיקין בגין רשלנות רפואית. בפסיקתו, בית המשפט בוחן שהרופא אכן מתמחה בתחום הרפואי שבו ביצע את הניתוח, שהוא נעזר בציוד הרפואי ובמיכשור המתאים לצורך ביצוע הניתוח ושהוא עבד בתיאום יחד עם הצוות הרפואי בחדר הניתוח- המרדים, טכנאי הרנטגן, האחות המוסמכת וכדו'.

מכיוון שניתוחים פלסטיים רבים מצריכים תקופות החלמה ארוכות, נדרש מהרופא לבצע את המעקב הרפואי הנדרש ולהיות אחראי להחלמתו של המטופל, כולל מתן הוראות רפואיות, תרופות מירשם מתאימות וכו'. במידה ולא פעל על פי הנדרש הוא חשוף לתביעת רשלנות רפואית.

דוגמאות לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

• בליטות ושקעים שהתגלו לאחר ניתוח אף

• הפרעות נשימה שהחלו להופיע לאחר ניתוח אף ולא נפתרו לאחר ההחלמה ממנו

• בליטות או נוקשות בשד לאחר ניתוח הגדלת חזה

• צניחת שד לאחר ניתוח הגדלת חזה

• הצטלקות לא אחידה של העפעף בניתוח עפעפיים, הורדת יתר, צניחת עפעף ובמקרים נדירים עיוורון

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – אריאלה גפן, עורכת דין רשלנות רפואית

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד מוביל בקבלת פיצויים מרביים בתביעות רשלנות רפואית עבור לקוחותיו נגד בתי חולים, רופאים, קופות חולים ומייצג תובעים שנפגעו עקב רשלנות רפואית ברגישות רבה עם ליווי צמוד, יחס אישי ומקצועי לכל אורך המאבק המשפטי.

חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית וכי כדי להוציא את הפיצוי המרבי בגין הנזק כתוצאה מהרשלנות הרפואית ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור ב- עורך דין רשלנות רפואית מומחה מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר ברשלנות רפואית ואת הנזק שנגרם לנפגע.

משרד עורכי דין נזיקין –  עורכת דין אריאלה גפן

במשרד עורכי הדין אריאלה גפן יחד עם צוות עורכי דין מובילים בתחום הנזיקין אנו מטפלים בתביעות רשלנות רפואית באופן מקצועי ואמין עם ניסיון משפטי רב, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי עבור הנפגע.

אנא צרו קשר עם עורכת הדין אריאלה גפן במספר טלפון 0733-752-766 או בוואטסאפ במייל ariella@gefen-law.com או באתר האינטרנט https://gefen-law.com

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים בתל אביב - עו"ד אריאלה גפן
מאמרים משפטים

האם מגיע לנוסע ברכב פיצוי כספי בגין תאונת דרכים לאחר שלנהג הרכב לא היה ביטוח?

במקרה של תאונת דרכים כאשר במועד התאונה לרכב הוצאה פוליסת ביטוח חובה על פי חוק, אך לנהג הרכב לא היה במועד התאונה רישיון נהיגה בתוקף ו\או אם לא היה רישיון נהיגה כלל במקרה דנן נהג הרכב לא יהיה זכאי לתבוע פיצויים מחברת הביטוח, אך הנוסעים במידה ונפגעו יוכלו לתבוע את קרנית.

תאונת עבודה מה עושים - שליח פיצה
מאמרים משפטים

מעל 5 מיליון שקל לשליח פיצה שנפגע בתאונת אופנוע בעבודה

בגין תאונת דרכים שבה נפגע שליח פיצה במסגרת העבודה, נמצא שהוא זכאי לפיצוי כספי שעמד על מחצית השכר החודשי שלו בלבד. במסגרת התביעה שהוגשה נבחנו מרכיבי השכר של התובע ובמסגרת זו הוכנסו גם הטיפים שקיבל ללא דיווח לרשויות המס כתוצאה מכך הפיצוי עלה ליותר מחמישה מיליון שקלים. הודות לניהול תיק באופן מקצועי ובניית אסטרטגיית תביעה נכונה הוא זכה לקבל את מלוא הפיצויים שמגיעים לו.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!