משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

ARIELLA GEFEN, LAW OFFICE

ariela_logo_005_icon_trans

רשלנות רפואית בלידה : נולדה כפגית – ופוצתה ב-4,800,000 ש"ח

רשלנות רפואית בלידה
ההיריון והלידה מהווים את אחד מהחלקים המרגשים והמשמחים ביותר בחיי האדם (למרות הקשיים הפיזיים, הגופניים והנפשיים שמלווים בתקופה זו). כיום, בזכות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ניתן להעניק טיפול רפואי מתקדם לטובת היולדות על מנת שיוכלו לעבור את ההיריון והלידה בהצלחה ובבריאות טובה.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רשלנות רפואית בלידה : נולדה כפגית – ופוצתה ב-4,800,000 ש"ח

רשלנות רפואית בלידה - נולדה כפגית ופוצתה ב 4,800,000 ש"ח

רשלנות רפואית בלידה : נולדה כפגית – ופוצתה ב-4,800,000 ש"ח

ההיריון והלידה מהווים את אחד מהחלקים המרגשים והמשמחים ביותר בחיי האדם (למרות הקשיים הפיזיים, הגופניים והנפשיים שמלווים בתקופה זו). כיום, בזכות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ניתן להעניק טיפול רפואי מתקדם לטובת היולדות על מנת שיוכלו לעבור את ההיריון והלידה בהצלחה ובבריאות טובה.

יחד עם זאת, למרות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ישנם סיכונים אפשריים לסיבוך רפואי במהלך ההיריון והלידה שעלול לגרום לפגיעות שונות גופניות או נפשיות לתינוק ולאם עצמה – לצערנו הרב, חלק מפגיעות ונזקים אלה הם תוצאה ישירה של טיפול רשלני של הצוות הרפואי ביולדת ועל כן, טיפול רפואי רשלני, מהווה עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בלידה ולקבלת פיצויים בסכומים גבוהים מאוד.

בפסק דין אשר התקיים בשנת 2019, פסק בית המשפט המחוזי בתל-אביב פיצויים על סך 4,800,000 ₪ לתאומה ע'. במסגרת ההיריון של האם, ועל אף שהיריון תיאומים טומן בחובו סיכון ללידה מוקדמת, רופא הנשים לא ביצע מעקב תכוף וסדור אחר צוואר הרחם שלה על מנת לזהות מבעוד מועד קיצור מוקדם של צוואר הרחם. התוצאה הייתה הרת גורל – התאומה נולדה כפגית בשבוע 28 עם שיתוק מוחין ומחלות נוספות. בית המשפט קבע כי אם האם הייתה נמצאת בבקרה מתמדת כנדרש, היא הייתה מקבלת טיפולים להארכת משך ההיריון וכן סטרואידים למניעת הפגיעה בעובר.

רשלנות רפואית בלידה – עורכת דין אריאלה גפן

רשלנות רפואית בהריון ולידה באה לידי ביטוי בהתנהלות לא תקינה של הצוות המטפל, אשר עלולה להוביל לנזקים קשים לילד, לאם ולבני המשפחה. מעקב אחר ההיריון והתפתחות העובר הוא תהליך המורכב מבדיקות רבות ושונות, ואי ביצוע שלהן או אי שימת לב לכל הפרטים העולים מן הבדיקות, מהוות במקרים רבים רשלנות רפואית בהריון ולידה. לפיכך, תביעות רשלנות רפואית בלידה רבות מוגשות בסעיף של "הולדה בעוולה" – כלומר, כשניתן היה מבעוד מועד לזהות שהעובר הוא בעל מום.

רשלנות רפואית בלידה משרד עורכי אריאלה גפן

על אף שמדובר באחד מהרגעים היפים ביותר, הליך הלידה הוא מורכב ורגיש מאוד וטומן בחובו סיכונים לאם ולעובר. במהלך הלידה, הצוות המטפל נדרש לקבל החלטות מהותיות: האם לזרז את הלידה, האם לנתח באופן מידי והאם להשתמש באמצעי עזר כדוגמת מלקחיים. בנוסף, יש צורך במעקב וניטור לאורך כל הלידה אחר הדופק של האם והעובר. תחום רשלנות רפואית בלידה מתייחס לפגיעות קלות שניתן להבריא מהן וכן לפגיעות מסובכות וקשות שעלולות להיות חשוכות מרפא. כמו כן, טיפול רשלני בלידה עלול לגרום למוות של העובר או של היולדת. תביעות רשלנות רפואית בלידה שמות לבחינה את התנהלות כל הגורמים הפעילים בזמן הלידה.

הוכחת רשלנות רפואית בלידה  – כיצד מוכיחים שהרופא המטפל התרשל?

על מנת להוכיח רשלנות רפואית בלידה, יש צורך בחוות דעת של רופא מומחה ויעוץ משפטי מקצועי, וכן לבסס את ההוכחה על שלושה יסודות: נזק שנגרם, אשם וקשר סיבתי. הוכחת האשם מתייחסת להתנהלות הצוות הרפואי, הן בשלב ההיריון והן בשלב הלידה, ביחס למבחן "הרופא הסביר". כלומר, האם הצוות הרפואי עשה את כל הנדרש ממנו ובצורה מקצועית.

מהו חלון ההזדמנויות להגשת תביעת רשלנות רפואית בלידה ומהו סכום הפיצויים הצפוי?

כאשר מדובר ברשלנות רפואית בהיריון ולידה,  להוריו של התינוק יש 7 שנים לתבוע ממועד הלידה או מהמועד בו אובחן הנזק. במקרים של רשלנות במהלך הלידה, לילד עומדת זכות תביעה עד גיל 25, כלומר כ-7 שנים החל מהגיעו לגיל 18. סכום הפיצויים מורכב ממספר גורמים, ביניהם סוג הנכות והשפעתה על אורח חיו של התינוק. בפסק הדין בו דנו בתחילת הכתבה, סכום הפיצויים מורכב מעוגמת נפש וצער, אובדן כושר עבודה למשך כל חיה של נ' עד לגיל פרישה, עלות טיפולים רפואיים והעסקת צוות סיעודי.

משרד עורכי דין אריאלה גפן –  רשלנות רפואית בלידה

על מנת להוציא את המיטב מכל מקרה שנראה כרשלנות רפואית בהריון ולידה, נדרשת בחינה מעמיקה של עורך דין מומחה לרשלנות רפואית בלידה הבקיא בחוק, בפסקי הדין ובתקדימים. עורכת הדין אריאלה גפן בעלת ניסיון משפטי רב בנזיקין לרבות בתביעות רשלנות רפואית בלידה והריון, ומייצגת בהצלחה רבה נפגעי רשלנות רפואית מקשת תחומי הרפואה.

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד מוביל בקבלת פיצויים מרביים בתביעות רשלנות רפואית עבור לקוחותיו נגד בתי חולים, רופאים, קופות חולים ומייצג יולדות שנפגעו עקב רשלנות רפואית בהריון ולידה ברגישות רבה עם ליווי צמוד, יחס אישי ומקצועי לכל אורך המאבק המשפטי.

חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקית בגין רשלנות רפואית וכי כדי להוציא את הפיצוי המרבי בגין הנזק כתוצאה מהרשלנות הרפואית ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר ברשלנות רפואית ואת הנזק שנגרם לנפגע. במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות רשלנות רפואית באופן מקצועי ואמין עם ניסיון משפטי רב, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי עבור הנפגע.

לייעוץ משפטי בתביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה אנא צרו קשר עם עורכת הדין אריאלה גפן במספר טלפון 0733752766 או במייל ariella@gefen-law.com או באתר האינטרנט gefen-law.com

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פגיעת ראש בתאונת דרכים

אריאלה גפן, עורכת הדין המומחית בתאונות דרכים מדגישה כי גם בתאונות דרכים עם פגיעות ראש קלות זכאים נפגעי תאונות הדרכים לקבל פיצוי כספי שיכול להגיע במקרים מסוימים לאלפי שקלים בגין ראש נזק של כאב וסבל ואם נגרמו לנפגע נזקי גוף משמעותיים יותר המלווים בהגבלת תנועה סכום הפיצוי הכספי יכול לעלות בהתאם לפרמטרים מסוימים אחרים כמו גיל, משכורת לפני התאונה, אובדן השתכרות, נכות רפואית או נכות תפקודית והוצאות אחרות.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!