רשלנות רפואית ברפואת שיניים
בשנת 1998, כאשר התובעת הייתה בת עשר, היא עברה טיפולי יישור שיניים אצל רופאה במרפאה ברמת גן, שהתברר בהמשך כי היא אינה מומחית באורתודנטיה. הצעירה טענה כי לאורך הטיפול היא התלוננה על כאבים עזים אולם הרופאה השיבה לה כי מדובר בתגובה טבעית הנובעת מכוחות המופעלים על השיניים. שלוש שנים לאחר מכן, הצעירה פנתה לרופאת שיניים אחרת שגילתה כי היא סובלת מדלקת חניכיים חריפה שלא טופלה והוזנחה ובשל כך נגרם לה נזק חמור.

Share This Post

רשלנות רפואית בשיניים – נזק בעקבות יישור שיניים

שני מיליון ש"ח פיצוי בגין יישור שיניים רשלני

רשלנות רפואית בטיפול שיניים

טיפול שיניים הינו הליך רפואי ייחודי בכך שלמטופל אין שליטה על הטיפול או יכולת לבחון את התנהלות הרופא בעין ביקורתית. ככל טיפול רפואי אחר, גם בטיפולי שיניים ישנם סיכונים בריאותיים ותאונות רפואיות עלולות להתרחש וכתוצאה מכך המטופל עלול לחוות רשלנות רפואית בטיפול שיניים

 

החשיבות בייעוץ וייצוג של עורך דין רשלנות רפואית

רופא שיניים ככל רופא אחר, מחויב לעמוד בכללים העולים מהחקיקה והפסיקות בתחום רשלנות רפואית. בכל מקרה של ביצוע ההליך הרפואי , תוך חריגה מהסטנדרטים הידועים והנורמטיביים במבחן הרופא הסביר, הרי שניתן להיעזר בשירותי עורכת דין רשלנות רפואית ולהגיש תביעת נזיקין ופיצויים. קבלת ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי בתחום רשלנות רפואית ברפואת שיניים, הינו בעל חשיבות רבה ומסייע להוכיח בבית המשפט כי הנזק שנגרם למטופל נובע ובעל קשר ישיר להתנהלות לא תקינה ואחראית של הרופא המטפל. הליווי המשפטי כולל קבלת חוות דעת ממומחים בתחום הרשלנות הרפואית הרלוונטי שמגדילה את הסיכוי לקבלת התביעה.

 

הגשת תביעת רשלנות רפואית בטיפול שיניים

במידה וקיים חשד אצל מטופל כי נגרמו לו נזקים בשל טיפול שיניים רשלני, הרי שעליו להיוועץ עם רופא שיניים מומחה בתחום הטיפול ולקבל חוות דעת מקצועית המציגה כל סטייה מההתנהלות המקובלת והנורמטיבית בהתאם לפרקטיקה הידועה בטיפולי שיניים. הגשת תביעה בתחום רשלנות שיניים כוללת הצגת מסמכים רלוונטיים והטענות וזאת בליווי של עורכת דין רשלנות רפואית שתעביר את החומרים למומחה שיקבע האם הרופא המטפל נהג ברשלנות בעת מילוי תפקידו.

 

תביעה נגד רופא שיניים – פיצויים בגין רשלנות רפואית בטיפול שיניים

בשנת 1998, כאשר התובעת הייתה בת עשר, היא עברה טיפולי יישור שיניים אצל רופאת שיניים במרפאה ברמת גן, שהתברר בהמשך כי היא אינה מומחית באורתודנטיה. הצעירה טענה כי לאורך הטיפול היא התלוננה על כאבים עזים אולם הרופאה השיבה לה כי מדובר בתגובה טבעית הנובעת מכוחות המופעלים על השיניים. שלוש שנים לאחר מכן, הצעירה פנתה לרופאת שיניים אחרת שגילתה כי היא סובלת מדלקת חניכיים חריפה שלא טופלה והוזנחה ובשל כך נגרם לה נזק חמור.

 

לאחר בחינה של היקף הטיפולים להם הזדקקה התובעת ועתידה להזדקק במשך כל חייה, נקבע פיצוי של 1,908,340 שקל, הסכום כולל פיצוי על סבל וכאב וכן בגין העדר הסכמה מדעת. השופט פסק כי אמנם הרופאה לא עברה על החוק, אך היא טעתה ואף חטאה בכך שלא גילתה לתובעת שהיא אינה מומחית לאורתודנטיה. בנוסף לסכום הפיצוי הנתבעת חויבה בשכר טרחת עורך דין בסך 450 אלף שקלים.

 

טיפול בתביעת רשלנות רפואית  נגד רופא שיניים  – אריאלה גפן עורכי דין

עו”ד המתמחה בנזיקין הינו עורך הדין המטפל בתביעות רשלנות רפואית נגד רופא שיניים. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, וכי כדי להוציא את המקסימום מהעניין ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר ברשלנות רפואית על אף התנגדותו של הצוות הרפואי המטפל. במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות רשלנות רפואית של רופאי שיניים באופן דיסקרטי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי.

 

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין נזיקין מוביל בקבלת פיצויים מרביים בתביעות רשלנות רפואית של רופאי שיניים עבור לקוחותיו נגד בתי חולים, רופאים, קופות חולים ומייצג נפגעים עקב רשלנות רופא השיניים ומעניק ליווי צמוד, יחס אישי ומקצועי לכל אורך המאבק המשפטי.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

ההבדל בין תאונת דרכים לבין תאונת דרכים בעבודה

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תביעה נגד העיריה בגין בור בכביש או ברחוב

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

אריאלה גפן - משרד עורכי דין