משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

רשלנות רפואית בהריון – אבחון שגוי

רשלנות רפואית בהריון ולידה
במדינת ישראל נולדים מדי יום כ – 480 ילדים ומשום כך, לצערנו, מצבים של רשלנות בהריון אינם כה נדירים. רשלנות רפואית בהריון מתייחסת למגוון נושאים ותחומים בהם רשלנות באבחון בשל אי ביצוע בדיקות מקדימות מתאימות, ייעוץ גנטי כושל, פענוח לא נכון או לא מלא של תוצאות בדיקות, מוות של אישה הרה ועוד. רשלנות רפואית בהריון כוללת מגוון מקרים הנוגעים הן ליילוד והן ליולדת. נוכח הרגישות הרבה של תקופת ההיריון, הרי שכל רשלנות וחריגה מהסטנדרטים הרפואיים הנדרשים והמקובלים, עלולה להיות הרת גורל ולהוביל להשלכות חמורות על עתיד המשפחה.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רשלנות רפואית בהריון – אבחון שגוי

רשלנות רפואית בהריון ולידה – ניתוח קיסרי

רשלנות בלידה

רשלנות בלידה הנובעת מהתנהלות לא תקינה של הצוות המטפל, עלולה להביא לתוצאות חמורות ולנזקים קשים לילד, לאם ולבני המשפחה. תחום רשלנות בלידה מתייחס הן לפגיעות קלות שניתן להבריא מהן והן לפגיעות מסובכות וקשות העלולות להיות חשוכות מרפא. טיפול רשלני בלידה עלול להביא למוות של העובר או של היולדת, ללידה מוקדמת בסיכון גבוה, לפגיעות קוגניטיביות שונות, לפגיעות פיזיות ועוד. תביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה מבוססת על בחינת ההתנהלות של כל הגורמים הפעילים במהלך בזמן הלידה.
מקרים ומצבים של רשלנות בהריון

מצבים של רשלנות בהריון כוללים מגוון מקרים ונובעים מסיבות שונות כגון, החלטה שגויה לגבי ביצוע ניתוח קיסרי, מעקב לקוי אחר ההיריון, היעדר התייחסות מתאימה לבדיקות ונתונים רפואיים, גרימת נזק לעובר או ליולדת במהלך הלידה ועוד. אחת הסיבות והעילות המרכזיות לתביעת רשלנות בלידה הינה בחירת טכניקת הלידה. החלטה רשלנית המונעת ניתוח קיסרי חיוני או הימנעות מזירוז לידה עלולות להוביל לגרימת נזקים חמורים ומהוות עילה לתבוע פיצויים בגין רשלנות בלידה. פסק דין שניתן לאחרונה על ידי בית המשפט, קבע הסכם פשרה הכולל פיצויים בסך 1.9 מיליון ₪ בשל עיכוב בקבלת החלטה לגבי ביצוע ניתוח קיסרי שגרם לילד שיתוק מוחין. 

רשלנות רפואית בהריון ולידה

לידה הינה תהליך ואינה מתרחשת ברגע אחד. המעקב אחר התקדמות ההיריון והתפתחות הלידה הינו קריטי ובכל מקרה בו הצוות הרפואי אינו מבצע את מלאכתו כראוי ובהתאם לנורמות המקובלות וחובת הזהירות המתבקשת ובכך מסכן את חיי העובר או היולדת, הרי שישנה עילה להגשת תביעה. הלידה הינה הליך הכרוך בסיכונים שונים וכל חריגה מכללי ההתנהלות הנכונים או התרשלות בנקיטת אמצעי הזהירות הנדרשים, עלולות לגורם לנזקים קשים וחמורים. 

הוכחת רשלנות בלידה

הוכחת רשלנות בלידה מבוססת על חוות דעת מידי רופא מומחה וייעוץ משפטי מקצועי המציגים ביסוס לשלושה היסודות של עוולת רשלנות רפואית שהינם: נזק, אשם וקשר סיבתי. הוכחת האשם מתייחסת להתנהלות הצוות הרפואי ביחס למבחן הרופא הסביר. כלומר, האם הלידה נוהלה במקצועיות ולא חרגה מהנורמות והפרקטיקה המקובלת. בכל מקרה של הוכחת רשלנות רפואית בבית המשפט, הרי שהשופטים נדרשים להכריע בסוגיית הנזק והקשר הסיבתי.

תביעות רשלנות רפואית – אריאלה גפן משרד עורכי דין

עו"ד המתמחה בנזיקין הינו עורך הדין המטפל בתביעות רשלנות רפואית. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, וכי כדי להוציא את המקסימום מהעניין ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר ברשלנות רפואית על אף התנגדותו של הצוות הרפואי המטפל. במשרד עורכי הדין אריאלה  גפן אנו מטפלים בתביעות רשלנות רפואית באופן דיסקרטי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי.

ייצוג משפטי ברשלנות רפואית – אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין אריאלה גפן מוביל בתביעות רשלנות רפואית, מייצג בהצלחה רבה נפגעי רשלנות רפואית בתביעות נגד רופאים, קופות חולים, בתי חולים, מוסדות רפואיים וכיו"ב בנושאים כגון: איבחון לקוי במחלת הסרטן, רשלנות במהלך טיפול רפואי, השתלת שיניים, ניתוח פלסטי, הריון ולידה, התקף לב.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

תאונת עבודה החלקה ונפילה
מאמרים אודות תאונות עבודה

תאונת עבודה החלקה ונפילה

התובעת ילידת 1991 עבדה אצל ביינות ביתן במחלקת המעדנייה. ביום 6.11.13 התבקשה התובעת למלא סחורה על המדפים ולשם כך נכנסה לחדר הקירור בו אוחסן מלאי מוצרי החלב והירקות.
לפי כתב התביעה כאשר נכנסה התובעת לחדר הקירור ברצפה הייתה שלולית מים. כאשר התובעת לקחה מגש של סחורה ויצאה החוצה מחדר הקירור היא החליקה על המים ונפלה על הרצפה. כתוצאה מהנפילה נגרמה לתובעת פציעה בכל חלקי גופה לרבות בגב ובקרסול שמאל.

מאמרים אודות תאונות עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה

במקרים רבים מגיעים למשרד עורכי דין אריאלה גפן המתמחה בתאונות דרכים נפגעי תאונת קטנוע שנפגעו בתאונת דרכים בעבודה על קטנוע ששייך למעביד לרוב בהיותם שליחים, במקרים מסוימים מופתעים רוכבי הקטנוע לגלות כי הקטנוע של המעביד כלל אינו מבוטח על פי פוליסת ביטוח חובה בהתאם לחוק ורוכבי הקטנוע כלל לא היו מודעים שאינם מבוטחים ולכן אינם זכאים ל- פיצויים בגין נזקי גוף כמו במקרים של החלקה עם הקטנוע, כביש משובש ופגום, התנגשות בהולך רגל, תאונת עם רכב אחר.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!