משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

רשלנות רפואית באבחון מחלות – משרד עורכי דין אריאלה גפן

רשלנות רפואית
כיצד רשלנות רפואית עלולה להוביל לאבחון שגוי של מחלות, ומה ההשלכות שלה? האם גם אבחון מאוחר של מחלה מהווה רשלנות רפואית? איך תדעו שאירעה רשלנות רפואית באבחון מחלתכם, מה נדרש כדי להוכיח אותה, ומה באשר לאבחון מחלות אצל ילדים?

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רשלנות רפואית באבחון מחלות – משרד עורכי דין אריאלה גפן

רשלנות רפואית באבחון מחלות

מטופל שמגיע אל המרפאה עקב מיחושים וכאבים או לצורך ביצוע בדיקות והליכים רפואיים עובר תשאול ובדיקה בהתאם לתלונותיו.

מכיוון שהמטופל אינו מומחה ברפואה, ובמרבית המקרים הידע שלו באנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה ויתר תחומי הרפואה הנו מצומצם מאוד, על הרופאים מוטלת אחריות גדולה לאבחן את מצבו הרפואי של המטופל, להיות ערניים לכל סימן ולהקשיב היטב לתלונותיו.

במקרים רבים עלול המטופל להתלונן על טשטוש בראייה, מה שיוביל לבדיקת ראייה, אולם במקרים חמורים, זה עלול להעיד על גידול במוח שלוחץ על עצב הראייה.

על מנת להגיע לאבחנה מדויקת יש לשאול את השאלות הנכונות, ואומנות התשאול היא בין המיומנויות שעל כל רופא לטפח על מנת להגיע לאבחנה מדויקת מבלי להלחיץ את המטופל או לנטוע בו דאגה מיותרת. משבוצע התשאול, יבחן הרופא את כל הסימפטומים, הסימנים ותלונות החולה שאסף ויפנה אותו לבדיקות על מנת לאשש או להפריך את השערותיו.

רשלנות רפואית באבחון –  אבחון מחלות שגוי ורשלנות רפואית

אבחון שגוי הנו בגדר רשלנות רפואית, והוא אחת הסיבות השכיחות לתביעות נגד מוסדות רפואיים ורופאים.

אבחון שגוי עלול להוות סכנה ממשית למטופל ולחייו. אבחון שגוי עלול להוביל לטיפולים מיותרים או לחוסר טיפול, להחמרה במצבו הרפואי של המטופל, לפגיעה באורחות חייו, להתדרדרות מצבו, לנכות או למוגבלות ואף והיווצרותן של מחלות אחרות. במקרים חמורים טיפול שגוי או אי טיפול עלולים להוביל אף למותו של המטופל.

רשלנות רפואית באבחון מחלות – אבחון מחלות באיחור ורשלנות רפואית באבחון או אי אבחון של מחלה

לעתים נעשה אבחון נכון ומדויק, אולם העיתוי שלו הוא העילה לתביעה.

למקרים בהם המחלה אובחנה בשלב מאוחר, אף על פי שהבדיקות או תלונות החולה הצביעו על הימצאותה בשלב מוקדם יותר, עלולות להיות השלכות קריטיות, שכן אבחון מוקדם במקרים רבים מאוד עשוי להציל את חיי המטופל ולרפא אותו מהמחלה שפקדה אותו. כמו כן, אבחון מוקדם מאפשר מתן טיפול שישפר את אורחות חייו של המטופל וישיבו לתפקוד נורמטיבי או סביר. באופן כללי, ככל שמחלה מאובחנת בשלב מוקדם יותר, כך למטופל יש יותר זמן ללמוד לחיות אתה, למנוע את התדרדרותה או להירפא ממנה, אולם כשמדובר במחלות דגנרטיביות שמחמירות עם הזמן, כמו פרקינסון, אלצהיימר או טרשת נפוצה, ובמחלות לב וגידולים שונים, אבחון מוקדם עשוי להשיג למטופל עוד שנים רבות של חיים נורמטיביים ונטולי סבל באופן יחסי וסיכוי גבוה יותר להחלים.

רופא שמתעלם מהצורך בבדיקות מעמיקות ומתעלם מהחשד הסביר להימצאות מחלה בגוף המטופל עלול להיות מואשם ברשלנות רפואית!

רשלנות רפואית באבחון מחלות – אבחון מחלות בקרב ילדים ורשלנות רפואית

מכיוון שילדים עשויים לתאר באופן סובייקטיבי מאוד את תסמיני המחלות שמהן הם סובלים, והתיאורים שלהם עלולים להיות מוגזמים או שטחיים במידת מה, חובה על הרופא לבצע בדיקה גופנית ופיזיקלית יסודית, וכן להפנותם לבדיקות נוספות על מנת לקבל תמונת מצב ברורה ומדויקת ולהגיע לאבחנות חד משמעיות

רשלנות רפואית באבחון מחלות – כיצד תדעו האם התבצעה רשלנות רפואית באבחון המחלה ממנה אתם סובלים?

בית המשפט בוחן כל מקרה לגופו ויוצא מנקודת הנחה שהידע שעומד לרשותו של הרופא הסביר יחד עם תלונות החולה מנחה אותו לחקור את מצבו הרפואי של המטופל בצורה המקצועית ביותר. בתביעה בגין אבחון שגוי או מאוחר של מחלות ורשלנות רפואית חייב להוכיח קשר סיבתי בין הרשלנות הרפואית למצבו הרפואי של המטופל, ובהעדרו עלולה התביעה ליפול.

מכיוון שאבחון מחלות ורשלנות רפואית עלולים להיות בעלי השלכות והשפעות משמעותיות, גם גובה הפיצויים שנפסקים בגינם גבוה מאוד.

זקוקים ל- עורך דין רשלנות רפואית מומלץ – משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד מוביל בקבלת פיצויים מרביים בתביעות רשלנות רפואית עבור לקוחותיו נגד בתי חולים, רופאים, קופות חולים ומייצג תובעים שנפגעו עקב רשלנות רפואית ברגישות רבה עם ליווי צמוד, יחס אישי ומקצועי לכל אורך המאבק המשפטי.

חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית באבחון מחלה וכי כדי להוציא את הפיצוי המרבי בגין הנזק כתוצאה מהרשלנות הרפואית ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין רשלנות רפואית מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר ברשלנות רפואית ואת הנזק שנגרם לנפגע. 

משרד עורכי דין נזיקין – אריאלה גפן

במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות רשלנות רפואית באופן מקצועי ואמין עם ניסיון משפטי רב, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי עבור הנפגע.

 

אנא צרו קשר עם עורכת הדין אריאלה גפן במספר טלפון 0733-752-766 או בוואטסאפ במייל  ariella@gefen-law.com או באתר האינטרנט  https://gefen-law.com

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין רשלנות רפואית והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים בתל אביב - עו"ד אריאלה גפן
מאמרים משפטים

האם מגיע לנוסע ברכב פיצוי כספי בגין תאונת דרכים לאחר שלנהג הרכב לא היה ביטוח?

במקרה של תאונת דרכים כאשר במועד התאונה לרכב הוצאה פוליסת ביטוח חובה על פי חוק, אך לנהג הרכב לא היה במועד התאונה רישיון נהיגה בתוקף ו\או אם לא היה רישיון נהיגה כלל במקרה דנן נהג הרכב לא יהיה זכאי לתבוע פיצויים מחברת הביטוח, אך הנוסעים במידה ונפגעו יוכלו לתבוע את קרנית.

תאונת עבודה מה עושים - שליח פיצה
מאמרים משפטים

מעל 5 מיליון שקל לשליח פיצה שנפגע בתאונת אופנוע בעבודה

בגין תאונת דרכים שבה נפגע שליח פיצה במסגרת העבודה, נמצא שהוא זכאי לפיצוי כספי שעמד על מחצית השכר החודשי שלו בלבד. במסגרת התביעה שהוגשה נבחנו מרכיבי השכר של התובע ובמסגרת זו הוכנסו גם הטיפים שקיבל ללא דיווח לרשויות המס כתוצאה מכך הפיצוי עלה ליותר מחמישה מיליון שקלים. הודות לניהול תיק באופן מקצועי ובניית אסטרטגיית תביעה נכונה הוא זכה לקבל את מלוא הפיצויים שמגיעים לו.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!