בית המשפטי קיבל את התביעה שהגישה עו"ד אריאלה גפן נגד חוף קליה שמשייה הוטחה בפניו של רוחץ שבילה להנאתו בחוף קליה וגרמה לחתכים ולצלקות בפניו ובזרועו. טענת מפעילת החוף שהתאונה נגרמה בשל "כוח עליון" נדחתה והצעיר קיבל פיצוי של 192,000 ש"ח
Picture of מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

פורסם באתר פסק דין

הקדמה

שמשייה הוטחה בפניו של רוחץ שבילה להנאתו בחוף קליה וגרמה לחתכים ולצלקות בפניו ובזרועו. טענת מפעילת החוף שהתאונה נגרמה בשל "כוח עליון" נדחתה ע"י בית המשפט. והתובע פוצה בסכום של 192,000 ש"ח.

תביעת נזקי גוף – עו"ד אריאלה גפן

בית משפט השלום בבת ים קיבל לאחרונה תביעת נזקי גוף שהגיש צעיר נגד האגודה השיתופית "חוף קליה" ונגד מפעילת החוף "קומראן מפעלי תיירות". הרקע לתביעה הוא אירוע שבו שמשיות התעופפו ברוח בחוף הצפוני של המקום הנמוך בעולם. התובע שבילה בחוף נפגע מאחת השמשיות ונגרמו לו חתכים עמוקים באזורים שונים בגופו. השופטת ליעד שגב דחתה את ניסיון הנתבעות להתנער מאחריות ופסקה לתובע פיצוי משמעותי.

הפרשה אירעה בספטמבר 2019. התובע, אז בן 22, החליט שהוא לוקח פסק זמן מהחיים והולך לנפוש בים המלח. בשלב מסוים של השהות בחוף קליה התובע נדהם לגלות ששתי שמשיות ניתקו ממקומן. לדבריו, אחת השמשיות עפה מעל לראשו והוא הצליח לתפוס אותה, אך השמשייה השנייה עפה לכיוונו, הוטחה בחוזקה בגופו וגרמה לקרעים חמורים בעור פניו ובזרועו הימנית.

בתביעה שהוגשה בדצמבר 2020 ע"י עורכת הדין אריאלה גפן, עורכת דין נזיקין, טען התובע שכתוצאה מהפגיעה הוא נדרש לתפרים ונגרמו לו צלקות מכוערות. לטענתו, הוא צעיר ורווק והצלקות מורידות לו את הביטחון העצמי עם נשים ומקשות עליו במציאת זוגיות. מעבר לזה, טען, הצלקות מגרדות וכואבות.

עוד טען התובע שפוטנציאל ההשתכרות שלו גבוה מהממוצע לנוכח נתוניו הייחודיים והבלתי רגילים, בין היתר בשל העובדה שלימד את עצמו יפנית. בנסיבות אלה, טען, יש לפסוק עבורו פיצוי גבוה.

הנתבעות טענו מנגד שהאחריות לתאונה מוטלת על התובע, ש"שיחק אותה גיבור" כשניסה לתפוס את השמשייה בידו במקום להימלט מהמקום. עוד הן טענו כי התאונה אירעה בשל משב רוח עז ופתאומי שהביא לניתוק החלק העליון של השמשיות, בעוד מוטות השמשיות נותרו נעוצות בקרקע. לשיטתן, מדובר באירוע חריג ביותר שנגרם כתוצאה מכוח עליון, ולכן הן פטורות מאחריות לנזקי התובע.

דחיית טענות ההגנה של הנתבעים

השופטת שגב דחתה את טענות הנתבעים וקיבלה את את טענותיה של עו"ד אריאלה גפן במלואן וקבעה שהגרסה העובדתית לאירוע מטעם הנתבעות אינה אמינה. "לא הוכח כי עף רק החלק העליון של השמשיות", כתבה, והוסיפה כי "עולה כי מעופן של השמשיות הוא תוצאה של הצבה לא נכונה ולא של רוחות בלתי מצויות".

יתרה מכך, ציינה השופטת, עדות התובע לפיה רק שתיים מבין השמשיות שבחוף התעופפו, לא נסתרה. היא כתבה שאם רוח בלתי מצויה גרמה למעוף השמשיות סביר שהיו מתעופפות שמשיות נוספות. יוצא אם כן, שהסיבה למעוף היא התנהלותן הרשלנית של הנתבעות ולא עוצמת הרוחות.

עוד ציינה השופטת כי ככל והנתבעות טוענות לתנאי מזג אוויר קשים שפקדו את החוף, הרי שהיה עליהן להיערך בהתאם ואף להודיע לקהל המבקרים, ובכך אף ניתן היה למנוע את פגיעתו של התובע. מכל מקום, לדבריה, הנתבעות לא הביאו ראיות כלשהן לגרסתן ובפרט לא הציגו נתונים על עוצמת הרוחות באותו יום.

בהמשך דחתה השופטת את טענת הנתבעות לאשם תורם מצד התובע. בהקשר לכך היא קיבלה את גרסתו שהאירוע כולו התרחש בשבריר שנייה וכי הוא פעל מתוך אינסטינקט ללא מחשבה מעמיקה.

ביחס לסוגיית הנזק כתבה השופטת שהתובע נפגע בהיותו צעיר שטרם צייר את מסלול חייו. מנגד היא ציינה שמדובר בעיקר בפגיעה אסתטית שלא הפריעה לו להמשיך בחייו ולהתחיל ללמוד באקדמיה.

סיכום

בסופו של יום היא פסקה לטובתו פיצוי בסך 151,000 שקל עבור הפסד השתכרות, עזרה לזולת וכאב וסבל. בנוסף נפסקו לתובע הוצאות ושכ"ט עו"ד בסך 41,334 שקל.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

אריאלה גפן – משרד עורכי דין

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונות אופנוע ונזקי גוף: החשיבות של התמודדות נכונה עם הפציעות

תאונות אופנוע הן מהסוגים המסוכנים ביותר של תאונות דרכים, במיוחד כאשר מדובר בנזקי גוף חמורים. רוכבי אופנוע נמצאים בסיכון גבוה יותר לפציעות קשות בהשוואה לנהגים ברכב סגור, בשל חשיפתם הפיזית המלאה במהלך התאונה. במקרה של תאונת אופנוע, ההשלכות עלולות להיות חמורות מאוד ולדרוש טיפול רפואי מיידי ונכון.

תמונת צילום רנטגן המציגה שבר ביד. התמונה מציגה את השבר בעצמות היד באופן ברור, ונראית כמו סריקת רנטגן רפואית עם פרטים של העצמות וקו השבר הנראה לעין.
מאמרים משפטים

שבר ביד מתאונת דרכים? – כל מה שצריך לדעת

במאמר זה נדון בתאונות דרכים עם נזקי גוף, ובפרט בשברים ביד. נסקור את הסיבות העיקריות לתאונות, תסמינים ואבחון שברים, דרכי הטיפול האפשריות ותוצאות אפשריות של טיפול לא נכון. כמו כן, נפרט על ההיבטים המשפטיים הקשורים לתאונות דרכים והצורך בקבלת פיצויים. המאמר כולל מידע חיוני לנפגעים ועצות מועילות להחלמה ושיקום.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן