עורך דין תאונות דרכים

20 שנות ניסיון בתביעות תאונות דרכים - הבטחון שלך להצלחה

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

פרפלגיה תאונת דרכים

משרד עורכי דין מוביל בתאונות דרכים עם מעל ל-20 שנות נסיון בתביעות תאונות דרכים קשות מורכבות המלוות בנכות תפקודית ורפואית גבוהה עד 100%.

> עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתאונות דרכים – יתרון משמעותי עבורך במידה ונפגעת בתאונת דרכים

> ייצוג משפטי לנפגעי תאונות דרכים הסובלים מ- שיתוק פלג גוף תחתון (פרפלגיה), משותקים ארבע גפיים (קוודריפלגיה), פגיעות מוחיות, עמוד שידרה

>הלקוחות ליווי אישי וייצוג משפטי על ידי עורכת הדין אריאלה גפן עם יחס אישי וחם לכל אורך ההליך המשפטי

> השיגה פיצויים כספיים במיליוני שקלים לנפגעי תאונות דרכים

להערכת שווי הפיצוי הכספי שמגיע לך – מלאו את הפרטים ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

פרפלגיה תאונת דרכים

צריכים עורך דין תאונות דרכים – משרד עורכי דין אריאלה גפן המוביל בתביעות נזקי גוף יילחם על הזכויות והפיצוי הכספי שמגיע לך ולבני משפחתך בעקבות תאונת הדרכים

לצערנו הרב במדינת ישראל ישנה עלייה משמעותית בנפגעי תאונות דרכים כאשר חלק מהנפגעים סובלים מחבלות קלות יחסית כמו פגיעת צליפת שוט ומנגד אחרים נותרים עם נכות רפואית\תפקודית קשה מאוד כמו קוודריפלגיה המבטאת שיתוק בארבע גפיים או פרפלגיה המבטאת שיתוק של 2 הגפיים התחתונות.

כאמור, תאונות דרכים עלולות לגרום לנזקי גוף קשים אשר מעבר לפגיעות הפיזיות הקשות נפגעי תאונות הדרכים נאלצים להתמודד עם אובדן הכנסה, אובדן כושר עבודה ופגיעה משמעותית ביצירה הכנסה כמו כן גם בני משפחתם מתמודדים עם מציאות כלכלית קשה יותר ואף עליהם לתת תמיכה נפשית, פיזית ועזרה לצד הנפגע.

באירוע תאונת דרכים קשה עם נפגעים קשים אשר נותרו עם נכות גבוהה מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים קרוב ככל שניתן למועד התאונה על מנת לקבל ייעוץ משפטי נכון שיאפשר לכם לבנות תיק תביעת תאונת דרכים מנצח מול חברת הביטוח.

יודגש, כאשר מדובר בתאונות דרכים אשר מותירות את הנפגעים עם נכות גבוהה, חברות הביטוח חשופות לתביעות שיכולות להגיע למילוני שקלים חדשים, לכן חברות הביטוח יפעילו את כל האמצעים והמשאבים שברשותן על מנת לדחות את התביעה או לנסות למזער את סכום הפיצוי הכספי שמגיע לנפגע.


פרפלגיה תאונת דרכים – חשיבות ההתייעצות עם עורך דין תאונת דרכים


למשרד עורכי דין אריאלה גפן מגיעים נפגעי תאונות דרכים אשר סובלים מפרפלגיה או קוודרופלגיה שפגעה במסלול חייהם התקין של אותם נפגעי אשור חווים אובדן הכנסה, אובדן כושר עבודה, כאב וסבל וצורך בעזרה של צד שלישי ביום יום לרבות עזרה של בני משפחה קרובים.

במרבית המקרים הלקוחות אינם מודעים לזכויות הרבות שמגיעות להם לאחר פגיעת פרפלגיה וזאת על פי חוק הפלת"ד שקובע כי לנפגעי תאונת דרכים מגיע פיצוי כספי אשר אמור לעזור לנפגעים לחזור למסלול חיים תקין.

מכאן חשוב לדעת כי התייעצות עם עורך דין תאונות דרכים קרוב ככל שניתן לאירוע התאונה תוכל לשפר משמעותית את הסיכוי לקבלת פיצויים כספיים מרביים ע"י הגשת תביעה נגד חברות הביטוח או במקרה ומדובר בתאונת דרכים שהינה גם תאונת עבודה ניתן לתבוע גם את המוסד לביטוח לאומי.

לדברי עורכת הדין אריאלה גפן, המייסדת והבעלים של משרד עורכי דין אריאלה המוביל בייצוג נפגעי תאונות דרכים "נפגעי תאונת דרכים עם פגיעות פרפלגיה או קוודרופלגיה אינם מודעים לזכויות שלהם ואפשרויות תביעת תאונות דרכים, וחלקם אף עלולים להיפגע משמעותית עקב התנהלות לא נכונה לאחר שקיבלו ייעוץ משפטי מ-"חבר" או שחוששים להגיש תביעה מפני שהתאונת דרכים היא באשמתם – יודגש, כי טענה זאת אינה נכונה מאחר ועל פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי ואין כל משמעות לעניין אם אותו נפגע אשם או לא אשם בתאונה".

אריאלה גפן, עורכת הדין המומחית בתאונות דרכים מדגישה כי גם בתאונות דרכים עם פגיעות פרפלגיה קלות יחסית אשר מותירות את הנפגעים עם 20 אחוזי נכות מזכה את נפגעי תאונות הדרכים לקבל פיצוי כספי שיכול להגיע במקרים מסוימים למאות אלפי שקלים חדשים ואף יותר שכן בפגיעה אשר מלווה בהגבלת תנועה סכום הפיצוי הכספי יכול לעלות בהתאם לפרמטרים מסוימים אחרים כמו גיל, משכורת לפני התאונה, אובדן השתכרות, נכות רפואית או נכות תפקודית והוצאות אחרות.


פרפלגיה תאונת דרכים  – אחוזי נכות

פרפלגיה הינה נזק גוף המתבטא בשיתוק הגפיים התחתנות אשר בא לידי ביטוי באיבוד יכולת התנועה או התחושה בשתי הרגליים לרוב שמדובר בתאונת דרכים נזק זה עלול להיגרם מפגיעה בחוט השדרה לאחר מעורבות של שבר או פריקה של החוליות בעמוד השידרה.

יודגש, מעבר לפגיעה בגפיים התחתונות, נפגעי תאונות דרכים רבים עלולים לחוות תסימינים אחרים כמו בעיות במערכת השתן, אין אונות או דלדול השרירים שבגינם ניתן לתבוע אחוזי נכות נוספים וזאת על פי תקנות הביטוח הלאומי


תקנות הביטוח הלאומי – קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה


אחוזי נכות – פרפלגיה (שיתוק של הגפיים התחתונות)

  • באירוע של פרפלגיה קלה תיקבע נכות רפואית בשיעור של 20%.
  • באירוע של פרפלגיה בצורה בינונית תיקבע נכות רפואית בשיעור של 50%.
  • באירוע של פרפלגיה בצורה קשה תיקבע נכות רפואית בשיעור של 80%.
  • באירוע של פרפלגיה בצורה מוחלטת תיקבע נכות רפואית בשיעור של 100%.

בעד הפרעות בפעילות הסוגרים ואיבוד כוח גברא היכולים להופיע בצורות הקלות בסעיפים קטנים )1( ,)2( ,)3 – )ייקבעו אחוזי נכות נוספים לפי הסעיפים המתאימים.


אחוזי נכות – קוודרופלגיה (שיתוק בארבע גפיים)

  • באירוע של קוודרופלגיה בצורה קלה ייקבעו 60% נכות רפואית.
  • באירוע של קוודרופלגיה בצורה בינונית ייקבעו 80% נכות רפואית.
  • באירוע של קוודרופלגיה בצורה קשה תיקבע נכות בשיעור של 100%.


תאונת דרכים פרפלגיה  – אריאלה גפן, משרד עורכי דין


במידה ונפגעת בתאונת דרכים חשוב שתתייעצו קרוב ככל שניתן למועד התאונה עם עורך דין תאונת דרכים או עורך דין תאונת אופנוע המומחה בתאונות דרכים עם מעל ל-20 שנות ניסיון שייבחן את האירוע וידריך אותך כיצד לפעול נכון על מנת שסיכוייך לקבל פיצוי כספי גבוה יותר ואף למנוע את דחיית התביעה ע"י חברת הביטוח.

חשוב לציין כי במידה ונפגעת בדרכם לעבודה או בחזרה מהעבודה לבית עורך דין תאונות דרכים יגיש תביעה נוספת נגד המוסד לביטוח לאומי, ואם מדובר בתביעה אשר הותירה נכות עורך הדין יילווה אותך לוועדות הרפואיות בביטוח לאומי אשר יקבעו את דרגת הנכות וזאת תהייה קביעה מחייבת גם נגד חברת הביטוח – לעניין זה משמעות רבה בקביעת הפיצוי הכספי אשר מגיע לכם לכן חשוב לפעול בצורה נכונה.


פרפלגיה שיתוק בשני גפיים – תאונת דרכים במסגרת העבודה

למשרד עורכי דין אריאלה גפן הופנה נפגע תאונת דרכים לאחר שבדרך חזרה ממקום עבודתו לביתו הוא נפגע בתאונת דרכים קשה מיד לאחר התאונה הופנה התובע לבית החולים איכילוב בתל אביב ושם הוא אובחן שבר פריקה בחוליות הצוואריות וכתוצאה מכך עם שיתוק בפלג גופו התחתון. במסגרת התביעה נגד המוסד לביטוח נקבע לתובע 100% נכות צמיתה

בשני גפיו אשר בעקבותיה התובע נותר עם נכות של 100% וזאת לאחר שנקבע על ידי המוסד לביטוח לאומי באמצעות הוועדה הרפואית כי נכותו של התובע הינה 100% בשל פרפלגיה.

במסגרת התביעה נגד חברת הביטוח בגין תאונת דרכים על פי חוק הפלת"ד קיבל התובע פיצוי כספי מעל 3,500,000 ₪ בניכוי התמלוגים שקיבל מהמוסד לביטוח לאומי.

במסגרת התביעה הוגשו תחשיבי נזק בגין מצבו הרפואי של התובע שכאמור סבל מפרפלגיה מלאה בשתי רגליו ביחד אם אי שליטה על הסוגרים. פיצויים בגין ציוד ואביזרים, פיצויים בגין תחבורה, פיצויים בגין התאמת דיור, פיצויים בגין עזרה הזולת שכן התובע נאלץ לעזרת מהותית בעבודות משק הבית כמו בניקיון הדירה, ניקיון תחזוקה שוטפת ועוד. פיצוי בגין כאב וסבל ופיצוי בגין השתכרות לעתיד.


פרפלגיה תאונת דרכים – ייצוג מקצועי על ידי עורך דין תאונות דרכים יבטיח לכם פיצוי מרבי


תאונות דרכים משקפות מצב טראומטי שנפגע תאונת דרכים חווה בגין נזקי גוף כמו פגיעת ראש, חבלות ראש צליפת שוט ואף פציעות חמורת שמובילות לנכות ואף למוות.

על מנת להבטיח שנפגעי תאונות דרכים יקבלו את מלוא הפיצויים הכספיים שמגיעים להם, יהיה עליהם ולהוכיח את הפגיעה באופן בלתי ניתן לערעור ע"י חברות הביטוח, לכן במידה ונפגעת בתאונת דרכים מומלץ שעורך דין תאונות דרכים ילווה אותם בהליך המשפטי וינחה אתכם בתהליך מרגע הפגיעה ועד לקבלת הפיצוי הכספי המרבי.


אריאלה גפן, משרד עורכי דין תאונות דרכים


עורכת הדין אריאלה גפן צברה את הניסיון העשיר המשפטי שלה בתביעות תאונות דרכים כאשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים קשים, מורכבים ומסובכים, כאשר מאחוריה ניסיון בייצוג משפטי של מאות תביעות תאונות דרכים והשיגה עבור לקוחותיה מיליוני שקלים במצטבר.

את הניסיון המשפטי בתאונות דרכים הרב (מעל 20 שנים) רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת הקמת משרד עורכי דין נזיקין על מנת לשרת את נפגעי תאונות הדרכים בתביעות נזקי גוף נגד חברות הביטוח הגדולות והחזקות בישראל.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים והידע המשפטי שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה על מנת להשיג ללקוחותיה פיצויים כספיים מקסימליים
.
ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי תביעות תאונות דרכים קלות וקשות ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד ונכון מעורך דין תאונות דרכים או עורך דין נזיקין מומלץ השאירו פרטים או התקשרו וניצור קשר בהקדם האפשרי.

יודגש, משרד עורכי דין אריאלה גפן פועל על פי החוק, מכאן שכר הטרחה בתביעות תאונות דרכים הינו מבוסס הצלחה ובאחוזים מהפיצוי הכספי שתקבלו מחברת הביטוח בסוף ההליך, כך שבתחילת ההליך אין צורך בהשקעה של אלפי שקלים על מנת להגיש תביעת תאונת דרכים, ושכר הטרחה אינו מהווה שיקול להגשת התביעה

אריאלה גפן - עורכת דין תאונת דרכים פרפלגיה

צריכים עורך דין נזיקין?  משרד עורכי דין נזיקין אריאלה גפן המוביל בתביעות נזקי גוף יילחם על הזכויות והפיצוי הכספי שמגיע לך ולבני משפחתך בעקבות תאונת הדרכים

אריאלה גפן עורכת דין תאונות דרכים

20 שנות ניסיון והצלחה

אריאלה גפן -עורכת דין נזיקין

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין נזיקין בין המובילים בישראל בתחום  הנזיקין לרבות: תאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה, מחלות מקצוע, תאונות תלמידים, תאונות נפילה והחלקה, תביעות ביטוח לאומי, תאונות אופנוע.

עו”ד אריאלה גפן, בעלת תואר במשפטים (LL.B) ובעלת רישיון עריכת דין משנת 2004 ומביאה עימה ניסיון משפטי רב בייצוג משפטי בתביעות נזיקין מורכבות כאשר את ניסיונה המשפטי המקצועי צברה כאשר ייצגה את חברת הביטוח הגדולה בישראל ובהמשך דרכה המשפטית הייתה עורכת דין בכירה במשרדי עורכי הדין המובילים והחזקים בישראל. ניסיון זה מעניק למשרד יתרון משמעותי בייצוג תובעים בזכות ראייה משפטית רחבה ומעמיקה ביותר, כמו כן היכרות עם חברות הביטוח בישראל שממונפת לטובת ייצוג תובעים בהצלחה רבה.

המשרד מנוהל על ידי עורכת הדין אריאלה גפן ושותפיה, עורך הדין דויד צ'יפרוט ועורך הדין חגי פישר אשר הקימו את המשרד  צ'יפרוט – פישר ושות' בשנת 1998 ועימם ניסיון משפטי מקצועי רב בייצוג בבתי המשפט בכל הערכאות, בבית הדין לעבודה, בוועדות רפואיות מטעם המוסד לביטוח לאומי ובמשרד הביטחון

המשרד פועל למען לקוחותיו במקצועיות ללא פשרות עם יחס אישי לכל אורך ההליך המשפטי החל מייעוץ ראשוני וליווי של נפגעי תאונות דרכים או רשלנות רפואית, דרך משא ומתן מול חברות הביטוח ועד הגשת תביעות לבתי המשפט וניהולן בכל הערכאות.

המשרד פועל למען לקוחותיו במקצועיות ללא פשרות עם יחס אישי לכל אורך ההליך המשפטי החל מייעוץ ראשוני וליווי של נפגעי תאונות דרכים או רשלנות רפואית, דרך משא ומתן מול חברות הביטוח ועד הגשת תביעות לבתי המשפט וניהולן בכל הערכאות. אם נפגעת בתאונת דרכים ואתה זקוק ל- עו"ד תאונות אופנוע פנה למשרד עורכי דין אריאלה גפן עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי ללא עלות

משרד עורכי דין נזיקין

משרד עורכי דין נזיקין עם נסיון רב בייצוג משפטי בכל הערכאות המשפטיות - בית משפט שלום, בית משפט מחוזי ועד לבית משפט עליון

עורך דין תאונות עבודה

תאונות עבודה

חליתם או נפצעתם בתאונה, משרדנו עם הצלחות וניסיון משפטי רב יסייע לכם בהגשת תביעה נגד ביטוח לאומי

עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

משרד עם ניסיון משפטי רב המייצג נפגעים בתביעות רשלנות רפואית נגד רופאים, קופות חולים , בתי חולים, מוסדות

תביעת תאונת דרכים

עורך דין תאונות דרכים

המשרד מייצג נפגעי תאונות דרכים ונלחם מול חברות הביטוח עד לקבלת פיצוי כספי מרבי בגין נזקי הגוף

עורך דין תאונות אופנוע

עורך דין תאונות אופנוע

משרדנו מתמחה בייצוג תובעים בתאונות אופנוע ופגיעות קשות במתן שירותים משפטיים עם ניסיון משפטי רב

תאונות תלמידים

תאונות ילדים

משרד המוביל לייצוג בתביעות תאונות תלמידים עם 20 שנות ניסיון והצלחה במאות תיקים. ליווי אישי וזמינות תמידית לכל שאלה

עורך דין תאונות עבודה

עורך דין ביטוח לאומי

חליתם או נפצעתם, משרדנו עם הצלחות וניסיון משפטי רב יסייע לכם בהגשת תביעה נגד ביטוח לאומי

עשרות לקוחות מרוצים

עורכת הדין אריאלה גפן בתקשורת

שאלות ותשובות נפוצות

אריאלה גפן - משרד עורכי דין נזיקין

פרפלגיה הינה נזק גוף המתבטא בשיתוק הגפיים התחתנות אשר בא לידי ביטוי באיבוד יכולת התנועה או התחושה בשתי הרגליים לרוב שמדובר בתאונת דרכים נזק זה עלול להיגרם מפגיעה בחוט השדרה לאחר מעורבות של שבר או פריקה של החוליות בעמוד השידרה.

יודגש, מעבר לפגיעה בגפיים התחתונות, נפגעי תאונות דרכים רבים עלולים לחוות תסימינים אחרים כמו בעיות במערכת השתן, אין אונות או דלדול השרירים שבגינם ניתן לתבוע אחוזי נכות נוספים וזאת על פי תקנות הביטוח הלאומי

תקנות הביטוח הלאומי – קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה

אחוזי נכות – פרפלגיה

באירוע של פרפלגיה קלה תיקבע נכות רפואית בשיעור של 20%.
באירוע של פרפלגיה בצורה בינונית תיקבע נכות רפואית בשיעור של 50%.
באירוע של פרפלגיה בצורה קשה תיקבע נכות רפואית בשיעור של 80%.
באירוע של פרפלגיה בצורה מוחלטת תיקבע נכות רפואית בשיעור של 100%.
בעד הפרעות בפעילות הסוגרים ואיבוד כוח גברא היכולים להופיע בצורות הקלות בסעיפים קטנים )1( ,)2( ,)3 – )ייקבעו אחוזי נכות נוספים לפי הסעיפים המתאימים.

במידה ונפגעת בגין מפגע בטיחותי כמו לדוגמא בור במדרכה או כל מפגע אחר עליך לתעד את המפגע במידה והינך יכול, לבקש את השמות של העדים שראו את התאונה במקביל במידה ופונית לבית החולים \קופת חולים אנא תדאגו לציין כיצד קרתה התאונה באופן מדוייק בפני הרופאים ותדאגו שהכל נרשם בצורה נכונה.

מומלץ לפנות לקבלת טיפול רפואי בהקדם האפשרי וככל שקרוב לאירוע שכן חברת הביטוח יעשו כל שביכולתן לנתק את הקשר הסיבתי בין התאונה\אירוע לנזקי גוף שנגרם לכם.

אריאלה גפן הינה עו"ד נזיקין ומביאה עמה ייחודיות רבה לאחר שייצגה במשך שנים רבות את חברות הביטוח הגדולות בישראל ואף הייתה עו"ד בכירה במשרדי עו"ד נזיקין הגדולים, ניסיון משפטי זה מעניק לעו"ד אריאלה גפן יתרון משמעותי בייצוג נפגעים בתאונות נזיקין.

ישנם לא מעט מקרים של תביעות נזיקין אשר חברות הביטוח דוחות את התביעה וזאת בכדי להימנע מתשלום כספי משמעותי לנפגע. לא פעם חברות הביטוח ישקיעו מאמצים רבים ויפעילו חוקרים פרטיים מטעמם על מנת לוודא כי האירוע תואם לטענות הנפגע.

יודגש, החוקרים הפרטיים מנוסים ומומחים להוציא מהנפגעים פרטי מידע ואמירות בעניין האירוע אשר נראים שוליים בתחילה, אך אסור לשכוח כי תפקידם של החוקרים הוא לקעקע את הגרסה שמסרתם ולהביא לדחיית התביעה או להקטנה הפיצוי הכספי שמגיע לכם.

משרד עורכי דין נזיקין מוביל שמביא איתו חדשנות, יצירותיות והצלחה

המשרד משקיע מאמצים רבים ביצירת פתרונות משפטיים מקיפים ב-360 מעלות במקצועיות רבה וללא פשרות תוך השקעה עצומה בלמידה מול עידכוני החוק והפסיקה בבתי המשפט וזאת על מנת להעניק ללקוחותינו את הרמה המשפטית הגבוהה והאיכותית ביותר

אריאלה גפן - עורכת דין

פרפלגיה תאונת דרכים 1

אנחנו כאן לעזור לך

נפגעתם, נפצעת נגרם לכם נזק מתאונה או רשלנות?

פנו עוד היום למשרד עורכי דין מקצועי ואיכותי 

תביעות נזקי גוף
0 +
שנות ניסיון
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
מחויבות ללקוח
0 %

תוכן עניינים

1. התובע מס' 1 (להלן: התובע) יליד 22/12/94 נפגע ביום 21/3/96 בשעה 20:15 לערך בתאונת דרכים, כהגדרתה בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 (להלן: חוק הפלת"ד). בעת התאונה היה כבן שנה ושלושה חודשים.

 

2. התאונה אירעה בעת שאביו של התובע, שהוא התובע מס' 2, נהג ברכב בכפר עילוט. במהלך הנסיעה איבד הנהג את השליטה על הרכב, סטה ממסלול נסיעתו והתנגש בעמוד ובקיר, ועקב כך נפגע התובע (להלן: התאונה). התובעים 2 ו- 3 נפגעו אף הם בתאונה זו. תביעתם התבררה בנפרד (תביעת האם בת"א 2790/96 בבית משפט השלום בנצרת – נ/4 ופסה"ד – נ/6 ותביעת האב בת"א 2791/96 – נ/3). תביעתם בתיק זה היא כמיטיבים וכאפוטרופוסים הטבעיים של התובע.

5129371 המחלוקת מתמקדת בשאלת גובה הנזק בלבד.

התובע העמיד את כלל הפיצוי הנתבע, לרבות למיטיבים למיניהם, על סכום של 12,810,344 ₪, ואילו הנתבעת העמידה את הפיצוי הכולל על סכום של כ-2,000,000 ₪.

בעת שהתיק היה קבוע למעקב לצורך כתיבת פסק-דין, הוגשה בקשה (בש"א 7212/04) להמשך תשלום תכוף. בהחלטה שניתנה על ידי ביום 3/6/04 נדחתה הבקשה, בין היתר, מאחר שזו לא הוגשה כנדרש על פי התקנות. יחד עם זאת הציע בית המשפט להמשיך בהסדר התשלומים שנקבע על פי החלטה קודמת בנושא. מאחר שאני נדרשת לתביעה לגופה, אין עוד מקום לדון בבקשה הנ"ל, ואני מורה על מחיקתה.

ככל ששולם תשלום תכוף בהסכמה, ינוכו תשלומים אלה מכל סכום שיפסק, הכל כפי שמפורט בפסק-דין זה.

הוספת אסמכתא – פס"ד אטינגר:

 

4.         ביום 20/5/04 הגיש התובע בקשה להתיר צירוף אסמכתא לסיכומיו בנושא "שנים אבודות", תוך הפניה לפס"ד אטינגר (ע"א 140/00 עזבון המנוח מיכאל אטינגר ז"ל ואח' נ' החב' לשיכון ופיתוח הרובע היהודי, בעיר העתיקה בירושלים בע"מ ואח', תק-על 2004(1) 2452, להלן: פס"ד אטינגר). יחד עם הגשת האסמכתא הנוספת ביקשו התובעים להוסיף ולטעון בנושא זה במסגרת הסיכומים על דרך של השלמת הסיכומים.

 

            הנתבעת התנגדה לבקשה, והסתמכה בנושא זה, בין היתר על החלטה שנתנה בבית המשפט המחוזי ת"א-יפו (כבוד השופטת דרורה פלפל) בתיק בש"א 7269/04 במסגרת ת"א 2361/00. בית המשפט דחה שם את הבקשה לתיקון כתבי טענות, מאחר שראה בפס"ד אטינגר שינוי מהותי מן ההלכה שהייתה קיימת עד לאותו מועד.ו

 

            דעתי שונה. כאשר ההלכה שונתה, ובהעדר הוראת מעבר המורה אחרת, וכאשר מדובר בתיק תלוי ועומד אשר בו טרם ניתן פסק דין – וגם אם יש בכך להאריך במעט את זמן הדיון בתיק – יש לאפשר לצדדים למצות זכויותיהם המהותיות, גם על-פי ההלכה החדשה. ואכן, בהחלטה שניתנה ביום 3/6/04 ועל אף התנגדות הנתבעת הובהר כי אין למנוע השלמת הטיעון ככל שלא יהיה בכך כדי להידרש לתיקון כתבי טענות ו/או להשלמת ראיות.נ

            לפיכך, יש לראות את כתבי הטענות של הצדדים מתוקנים באופן שנושא "תוחלת החיים" ידון גם לאור פס"ד אטינגר

 

אעיר עוד, כבר בשלב זה, שעל-פי תחשיב הנתבעת לגבי אובדן השתכרות לעתיד, נעשה החישוב עד גיל 65. כפי שיובהר בהמשך, חישוב כזה, ללא קשר להלכת "השנים האבודות", יש בו לנטרל    משמעותית את ההשלכות של פס"ד אטינגר.ב

            אחזור ואדון בנושא בפרק "תוחלת החיים", כבסיס לדיון באובדן ההשתכרות לעתיד.ו

 

 

הנכות הרפואית:

5.         בעקבות התאונה הועבר התובע לבית חולים נצרת, תחילה בהכרה, בוכה מעט וללא סימני חבלה חיצוניים. בהמשך חלה הידרדרות במצבו, הכרתו התערפלה, לא הגיב לתחושת כאב, הייתה עצירת שתן והוא הונשם מלאכותית. באותו שלב הועבר לבי"ח רמב"ם, בחיפה, למחלקה של טיפול נמרץ ילדים. לאחר מכן הועבר למחלקה הכירורגית לילדים ולאחר מכן למחלקה לשיקום ילדים. התובע שוחרר מבי"ח רמב"ם ב- 9/5/96 כאשר מצבו הקוגניטיבי תקין, תפקוד הגפיים העליונות תקין, ושיתוק רפה של הגפיים התחתונות.נ5.1        בתחום הנוירולוגיה לילדים, ניתנה חוות דעת על ידי פרופ' אברהם שטיינברג, אשר קבע כי התובע נפגע פגיעה רב מערכתית, בגין החבלה נגרם לתובע נזק קבוע בחוט השדרה בגובה 5T, וכבר סמוך לתאונה נצפה שיתוק מלא של הגפיים התחתונות, העדר תחושה מגובה הפגיעה ומטה, והעדר שליטה על סוגרים עם שלפוחית שתן ניורונית.

            המומחה הוסיף וקבע כי למרות הטפולים השיקומיים האינטנסיביים, נותר לתובע נזק נוירולוגי שדרתי המתבטא בשיתוק רפה מלא של שתי הרגליים, הן מבחינה תנועתית והן מבחינה תחושתית וכן אי שליטה על סוגרים. יתר הבדיקה הנוירולוגית והקוגניטיבית תקינה (ת/11).ב

            על סמך הממצאים שפורטו לעיל קבע המומחה לתובע נכות צמיתה בגובה של 100% בהתאמה לסעיף 29(2)(ד) לתוספת להוראות הביטוח הלאומי, בגין פרפלגיה מלאה.ו

 

5.2        בתחום האורולגי: מונה ד"ר יחזקאל לנדאו, מומחה בכירורגיה אורולוגית, על פי חוות דעתו (ת/15) הפגיעה בחוט השדרה של הילד בגובה  5-4T גרמה לשיבוש מוחלט בפעילות העצבית מתחת לגובה הפגיעה ובכך להעדר שליטה של המוח על הפעילות העצמאית של עצבי כיס השתן. כתוצאה מכך חלים שינויים בתפקוד ובהתנהגות של השריר שבכיס השתן. המומחה הוסיף והבהיר:

"על מנת לרוקן את כיס השתן יש לצנתר את הילד חמש פעמים ביום.

מצב לא נוח וגורם נכות קשה פיזית ונפשית. אולם כאן המצב גרוע יותר.

כיוון שלמרות הצנתור לסירוגין הילד רטוב בין הצנתורים עקב הפעילות

הספונטנית – ללא פיקוח המוח של שריר כיס השתן (הדטרוסור) שנובעת

            עקב החבלה בעמוד השדרה.נ

כדי לשמור על שליטה בשתן יזדקק הילד לעבור בעתיד ניתוח (או ניתוחים)

לחיזוק מנגנון השליטה בשתן על ידי השתלת סוגר מלאכותי או תוך שימוש

ברקמות הגוף.ב

 

עקב הנפח הירוד של כיס השתן יזדקק הילד לעבור ניתוח

להגדלת כיס השתן על ידי לולאת מעי. מצב זה יביא לכך שיהיה

יבש בין הצנתורים. אולם לניתוח זה גם תופעות לוואי ידועות

מראש: יצירת ריר על ידי מתלה המעי שיורכב בכיס השתן,

סכנת זיהום בדרכי השתן והפרעה בחילוף חומרים (אלקטרוליטים)

עקב ספיגת שתן על ידי המעי.

קיימת סכנה מסוימת (לא גדולה) של התפתחות סרטן המעי בחלק

ששוחזר כ- 20 שנה לאחר הניתוח.והילד יזדקק להשגחה רפואית בנוגע למערכות השתן כל חייו".נ            בגין הנכות של תפקוד כיס השתן קבע המומחה נכות צמיתה בשיעור של 70%.

הנכות התפקודית:

6.         בהחלטה שניתנה ביום 1/12/98, בהסכמת הצדדים (תיק בש"א 7363/98, עמ' 21 לפרוט') מונה ד"ר פילר כמומחה בתחום השיקומי. חוות דעתו נושאת תאריך 28/11/99. לאחר הגשת חוות הדעת הגישו התובעים בקשה לפסילת חוות הדעת (בש"א 12209/99).

 

            הנימוקים לפסילת חוות הדעת הושתתו על העובדה שהמומחה לא בדק את התובע לאחר שהמומחה ביקש את עזרת ההורים ואלה לא הבינו את שביקש. התובעים היו ערים לעובדה שבעת ביקור המומחה בבית התובע נלווה אדם נוסף לצורך יצירת הקשר הקומוניקטיבי ביניהם. מכל מקום, לטענת התובעים לא בדק המומחה את התובע ובנסיבות אלה לא רשאי היה להגיש את חוות דעתו, כפי שהוגשה.

בקשה זו נדחתה בהחלטה שניתנה ביום 24/1/00, תוך שהובהר שלא הייתה מניעה כי במועד ביקור המומחה בבית ההורים יהיה מתורגמן, ובסופו של דבר ניתנה חוות הדעת כפי שניתנה.

 

לאחר מכן ביקשו באי כוח התובעים לחקור את המומחה בבית המשפט. המומחה נחקר בישיבה ביום 2/4/00 (החל מעמ' 28 לפרוטוקול). המומחה השיקומי חזר ואישר את חוות דעתו. לעניין נסיבות ביקור המומחה בבית ההורים ובדיקת התובע התייחס המומחה בתשובות שניתנו על ידו (עמ' 28 לפרוט'). עולה כי המומחה יצר קשר טלפוני מבית ההורים עם בא כוח התובעים כדי שהאחרון יבהיר להם שעליהם לשתף פעולה עמו וכי אין הוא נגדם. עוד עולה כי המומחה גם ביקש להיעזר בעובד סיעודי הדובר ערבית (עמ' 37 ש' 8-9), אך גם בכך לא היה כדי להועיל ולהביא לשיתוף פעולה מצד ההורים

תוחלת חיים:

10.        ד"ר פילר קבע, כי מאחר שמדובר בפרפלגיה גבוהה, תוך התייחסות לחוות הדעת האורולוגית, לפיה צפויים בעתיד סיבוכים רבים, יש להעמיד את קיצור תוחלת חיים על שיעור של 25% לפחות. בהיות התובע ילד ערבי, ובאותו מועד בן 5, צפויות היו לו 70 שנים נוספות. ולאחר קיצור תוחלת החיים נותרו לו, על-פי חוות הדעת עוד 53 שנים נוספות, ובסך הכל תוחלת חיים עד גיל 58.ו

 

 

            הנתבעת טענה כי יש לקבל קביעה זו. הנתבעת הפנתה לכך שעל אף שהתובעים טענו כנגד חוות הדעת של ד"ר פילר, לא הגישו כל בקשה נוספת לפסילת חוות הדעת לאחר שבקשה קודמת נדחתה. ד"ר פילר הפנה גם למאמרים בנושא זה (ראה מכתבו של ד"ר פילר מיום 6/4/00), ולפיכך ביקשה הנתבעת לקבוע כי לתובע קיצור תוחלת חיים בשיעור של 25%, מן השנים הנוספות שנותרו לו.

הפסד כושר השתכרות:

12.        התובעים סבורים כי יש לערוך את חישוב הפסד כושר ההשתכרות על אובדן מלא, תוך שימוש בשכר ממוצע במשק כבסיס השכר האפשרי, ועריכת חישוב אריתמטי, עד הגיע התובע לגיל 70  ובסה"כ סכום של 1,669,776 ₪.

 

            הנתבעת מבקשת להסתמך על חווה"ד של ד"ר פילר, אשר השיב בחקירתו בביהמ"ש כי יש מקצועות שונים בהם יוכל התובע להשתלב, וזאת מאחר שמבחינה קוגניטיבית לא נפגע וגם ידיו בריאות. ולכן יוכל לשמש כמרכזן או כשען או כל עבודה אחרת שאינה קשורה בהליכה או בעמידה (עמ' 39 לפרוטוקול).

            הנתבעת מדגישה עוד, כי מדובר בילד אינטליגנטי אשר חרף מגבלותיו הפיזיות מצליח בלימודים. ממוצע ציוניו 95. בנושא זה הפנתה הנתבעת גם לעדותה של המורה לערבית (עמ' 60 לפרוטוקול).

            בנסיבות אלה ולאור פירוט הנתונים כפי שהובא לעיל מציעה הנתבעת, תוך הפניה לפסיקה בנושא, לבסס את התחשיב על דרך הפחתת שיעור הנכות התפקודית והעמדתה על 60% של אומדן גלובלי.

 

הנתבעת ביססה את החישוב על השכר הממוצע במשק בניכוי מס הכנסה על בסיס כושר תפקודי חלקי של 60% ולמשך 45 שנים בהגיע התובע לגיל 20 עד גיל 65.

 

 

            בנושא זה – חישוב אובדן השתכרות עד לגיל 65 כבר הערתי.נתון זה אינו ברור ואינו תואם לטענות הנתבעת, אשר טענה לקיצור תוחלת חייו של התובע בשיעור של 25%. 

עוד יש לקבוע שהתובע יוכל להשתלב בעבודה אשר תאפשר ניצול רמתו האינטלקטואלית, והוא היה עושה כך גם אלמלא התאונה. בנסיבות אלה יש לאפשר תקופת הכשרה ולימודים ולכן השתלבותו בעבודה תחל משנות ה- 20 לחייו. 

 

בהתבסס על פס"ד אטינגר, בשלב הראשון, בהנחה שהניזוק ימשיך בעבודתו עד ליציאה לגמלאות, תוך התעלמות מקיצור תוחלת חייו. מקדם היוון לתקופה של 47 שנים הוא 302.1707, ואילו מקדם היוון כפול, עד הגיע התובע לגיל 20 עומד על  0.73.

 

לאור הנתונים שפורטו לעיל (6,035 ש"ח*0.70*302.1707*0.73), יועמד הפיצוי בגין ראש נזק זה על סך של 931,860 ש"ח .

 

בנסיבות אלה ומאחר שהמרכיבים השונים נלקחו בחשבון בפרמטרים שפורטו לעיל אין עוד צורך להקטין או להגדיל את הסכום על דרך האומדנה.

 

13.1.2   בשלב השני, נאתר מבין כלל הפיצוי בגין אובדן ההשתכרות את הפיצוי בגין השנים האבודות, על דרך מציאת החלק היחסי בגין "השנים האבודות". בענייננו, שנתיים (מגיל 65 ועד גיל 67). לתקופה זו באופן יחסי מכלל הפיצוי שנפסק (931,860 : 47 * 2), מגיע הסכום ל- 39,654 ₪. פיצוי זה הוא אובדן השתכרות בשנים האבודות.

 

13.1.3   בשלב השלישי – לצורך הפחתת "ידת הקיום"  מתוך פיצוי הניזוק החי עבור השנים האבודות, יהיה צורך לאתר את "ידת הקיום" של הניזוק, שהוא קטין. למרות העדר נתונים ספציפיים, נניח שישנן חמש נפשות קודם הפטירה כולל הניזוק עצמו (משפחה ממוצעת גם במגזר היהודי), נוסיף "ידה רעיונית" נוספת, אשר יהיה בה, לאחר חלוקת הסכום בכלל הידות, לבטא את החלק היחסי שהוא "ידת הקיום" של הניזוק, לאחר שסכום החסכון והתמיכה לא נכללו בו. ההנחה היא שהתוצאה שנתקבלה – "ידת הקיום" תייצג את אותו חלק מתוך ידתו של הניזוק אשר היה מוקדש למחייתו (39,654: 6) עומדת על 6,609 ₪.

ידה זו תופחת מן הפיצוי של אובדן ההשתכרות לשנים האבודות ( 39,654 – 6,609)  33,045 , שהוא הפיצוי בגין "השנים האבודות" נטו – לאחר ניכוי "ידת הקיום".

 

הפיצוי בגין אובדן ההשתכרות, כולל אובדן ההשתכרות בגין השנים האבודות יעמוד אפוא על (931,860 – 33,585), 878,275 ₪.

כאב וסבל:

16.        הנכות הרפואית של התובע עולה על 100%. כמו כן מדובר ב- 163 ימי אשפוז. בנסיבות העניין יש לפסוק לתובע את מלוא שיעור הפיצוי הלא ממוני, בצירוף ריבית מיום התאונה (21/3/96) נכון למועד מתן פסק הדין –  200,286 ₪.

עזרת צד ג' לעתיד:

17.        התובע מבקש כי בית המשפט ידריך עצמו ביחס לבחינת עתידו של הקטין וצרכיו, באמצעות עדותו של פרופ' שטיינברג וחוות דעתו, באמצעות חוות הדעת של ד"ר לנדאו בתחום האורולוגי, וכן באמצעות התרשמותו של בית המשפט מהמומחה מר גדעון האס, עובד סוציאלי, שערך שני ביקורים בבית ההורים.

            עוד מבקש התובע שאם בית המשפט יגיע למסקנה שיש לפסוק פיצוי עיתי עד הגיע התובע לגיל הבגרות, אזי לא  יהיה זה פחות מ-10,000 ₪ לחודש. בנוסף מבקש התובע מבית המשפט להורות על התקנת מעלון, מאחר שאביו לא יוכל לשאת אותו במדרגות הרבות.

 

על בסיס הנתונים כפי שהובאו בכלל הראיות שהוצגו, לרבות עדות פרופ' שטיינברג ומר האס, מבקש התובע להעמיד את הפיצוי החודשי לעבר (7.5 שנים) על בסיס ממוצע של

20,000 ₪ לחודש,  ובסך הכל על סכום של 1,800,000 ₪. ולעתיד עד הגיעו לגיל 18 על בסיס אותו חישוב חודשי לפי מקדם היוון 96.82 סכום של 1,936,400 ₪, ומגיל 18 ועד גיל 70 לפי בסיס שכר של 15,000 ₪ לחודש, ובסך הכל למעלה מ- 3 מיליון ₪.

 

הנתבעת מבקשת לערוך הבחנה בין צרכים לבין עלות. בהסתמך על הלכת מדלסי, הצרכים נקבעו על-ידי המומחה השיקומי, ד"ר פילר, שקבע שיש לערוך חישוב אחד עד גיל 15 וחישוב נוסף לאחר גיל 15, גיל בו יוכל התובע, על-פי אותה חוות דעת, לבצע צינותרים בעצמו ולהיות עצמאי יותר בפעולותיו. לעניין העלויות, מפנה הנתבעת לחווה"ד של מר האס שהוגשה בהסכמה, ומבקשת להתעלם מתעריפי חברת חב' דנאל, כפי שהוצגו על-ידי גב' שלזינגר.

 

 

18.        ראוי להבהיר כבר בשלב זה, שאין בדעתי לפסוק פיצוי עיתי, במקרה זה. פרט לאזכור הנושא בעמ' 23,  גם לא נעשה טיעון נדרש בסיכומים.

בהסתמך על הנתונים שפורטו לעיל, יש בדעתי לפסוק את הסכומים הבאים:

לגבי העבר לתקופה של 8 שנים + 4 חודשים ובסה"כ 100 חודשים, יש להעמיד את העזרה על 7,500 ₪ לחודש, בממוצע, ובסה"כ 750,000 ₪.

 

מהיום ועד הגיע התובע לגיל 18, לפי סכום של 6,500₪ לחודש (6,5000*83.1576) סכום נוסף של 579,524₪.

מגיל 18 ועד לגיל 65, על-פי תוחלת החיים, לפי סכום חודשי של 5,500 ש"לחודש (5,500 * 302.1707 * 0.7798) יועמד הפיצוי על 1,295,980 ₪.

 

בסה"כ יועמד הפיצוי בגין ראש נזק זה על סכום של –  2,625,504 ₪.

עזרת עוזרת בית:

19.        למעשה אין מחלוקת בין הצדדים, כי בהגיע התובע לבגרות ירצה להתחיל בחיים  עצמאים, ועד כמה שניתן מחוץ לבית הוריו. בהתבסס על חוות הדעת של ד"ר פילר, באותו שלב – ולעניין המועד יש בדעתי לראות את גיל 20 כגיל הקובע לעניין זה, במקביל לגיל בו יתחיל לפרנס עצמו, לפחות באופן חלקי –  יזדקק לעזרה בניהול משק ביתו ויהיה זקוק לעזרה בהיקף של לפחות 6 שעות שבועיות, על פי עלות של 28 ₪ לשעה, כקבוע בחוות הדעת של מר האס. הפיצוי החודשי יועמד על סך 756 ₪ (28*6*4.5) ועד לתום תוחלת חיי התובע (296.1271 מקדם היוון ל- 45 שנים עד הגיעו לגיל 65 –  ומקדם היוון מקדים 0.7350) יועמד סכום הפיצוי על סך של 164,546 ₪.

דיור:

20.        גם בנושא זה אין מחלוקת, כי התובע זכאי להתאמת דירת הוריו לצרכיו. ואולם צודקת הנתבעת, כי בקביעת שיעור הפיצוי יש לקחת בחשבון מהי עלות דירה ללא מדרגות מצד אחד, ומה העלויות הנדרשות, לצורך התאמת הדירה הקיימת לצרכיו של התובע.

 

הן על פי חוות הדעת של ד"ר פילר המומחה השיקומי, והן על-פי חוות הדעת של גדעון האס, עובד סוציאלי, הבית בנוי על מדרון ההר, הגישה לבית וממנו אינה נוחה להולכי רגל, ובמיוחד קשה לגבי נכה נייד בכסא גלגלים.

ד"ר פילר קבע גם שהדירה צריכה להיות ללא מדרגות מהמדרכה עד לפתח הדירה. כמו כן, כל הפתחים בתוך הדירה צריכים להיות רחבים, כדי לאפשר מעבר קל של כסא הגלגלים.  השירותים והמקלחת צריכים להיות צמודים לחדרו, וגם הם ללא מדרגות. כל אלה מחייבים שיפוץ הדירה.

לעניין רכישת דירה בעתיד, יש לחזור ולהפנות לפס"ד נעים (שם, עמ' 793-794), כי אין אלא לקבוע את ההפרש בין דירה רגילה שהיה התובע נזקק לה אלמלא התאונה, לבין דירה התואמת לצרכיו.

 

בנסיבות אלה יועמד הפיצוי בראש נזק זה, הן לצורך התאמת הדירה הנוכחית והן לצורך התאמת דירה בעתיד על סך של 200,000 ₪.

ניידות והוצאות נסיעה:

21.        בנושא זה יש לחזור ולהפנות לחוות הדעת של ד"ר פילר אשר ציין, כי גם לא ניתן להשתמש בתחבורה ציבורית. לפיכך יזדקק למוניות או למכונית, אם ילמד נהיגה, וכי במקרה כזה מדובר ברכב אוטומטי מרווח עם גז ידני. כמו כן, יש להפנות גם לחוות דעתו

של מר האס שם צוין, כי הניידות בכפר עילוט אינה יכולה להיעשות על כסא גלגלים עקב תנאי שטח קשים.

עד גיל 18 יש להורות על תשלום בגין הוצאות נסיעה, תוך לקיחה בחשבון כי התובע יזדקק למוניות.

לגבי הוצאות נסיעות לעבר צירף האב קבלות. הנתבעת מבקשת להתעלם מקבלות אלה, ובהעדר הוכחה בדבר קבלות בפועל מציעה סכום על בסיס הערכה של 30,000 ₪. יש בדעתי לקחת בחשבון את הקבלות שהוגשו, לצד כלל הראיות האחרות.

לפיכך, הפיצוי בגין הוצאות נסיעה מיום התאונה עד היום יועמדו על 1,000 ₪ לחודש בממוצע, ובסה"כ 100,000 ₪ .

מהיום ועד הגיע התובע לגיל 18, לפי סכום של 750 ₪ לחודש (* 89.1576) 66,868 ₪.

מגיל 18 ועד לגיל 65, על-פי תוחלת החיים, לפי סכום חודשי של 1,300 ₪ לחודש (1,300 * 302.1707 * 0.7798) יועמד הפיצוי על 306,323 ₪.

 

בסה"כ בגין ניידות והוצאות נסיעה – 473,191 .

 

 

 

 

השאר/י פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

לקבלת ייעוץ ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה להגשת תביעה – אנא השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי.

ייעוץ משפטי ללא עלות וללא התחייבות

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן