משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

פיצויים לפלסטיני שנפגע בחוליה בגבו

נפילה במדרכה
ש"ח פיצויים למסגר פלסטיני שנפגע בחוליה בגבו עובד מסגריה פלסטיני שעבד בישראל הוכר כנפגע עבודה וזכה לפיצוי בגובה גיל הפרישה הישראלי (67) על בסיס 9.75% נכות בלבד וזאת בגלל ששבר בחוליה עלול להגביל את כושר העבודה שלו שוב בהמשך חייו

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

פיצויים לפלסטיני שנפגע בחוליה בגבו

226,282 ש"ח פיצויים למסגר פלסטיני שנפגע בחוליה בגבו
עובד מסגריה פלסטיני שעבד בישראל הוכר כנפגע עבודה וזכה לפיצוי בגובה גיל הפרישה הישראלי (67) על בסיס 9.75% נכות בלבד וזאת בגלל ששבר בחוליה עלול להגביל את כושר העבודה שלו שוב בהמשך חייו

מוגבלות לאחר תאונת עבודה המגבילה את העובד להמשיך לעבוד ולאחר שנקבעו לו אחוזי נכות, יקבל הנפגע פיצויים על פי ממוצע שכרו עד לגיל הפרישה – 67 לגברים ו-65 לנשים. העובד הפלסטיני נעדר מעבודתו עקב הפציעה וכך קיבל פיצוי לתקופה זו בה נעדר מעבודתו. 

לאחר מכן בית המשפט קבע כי בעתיד השבר עלול להשפיע שוב על מצבו התפקודי של הנפגע ולכן מגיעים לו פיצויים עד גיל הפרישה. 

הנתבעת טענה שאת הפיצויים יש לחשב לפי גיל הפרישה ברשות הפלסטינית, גיל 60, איך בהעדר הוכחה לכך נקבע בבית המשפט שהפיצוי יחושב על פי גיל הפרישה בישראל – 67, וזאת בנוסף לאור העניין שהעובד עבד בישראל במשך שנים רבות.

מה מוגדר כתאונת עבודה


לפי החוק של ביטוח לאומי תאונת עבודה זה כל אירוע מיידי שבו נפגע עובד בזמן העבודה, תוך כדי עבודה במקום העבודה. רוב תאונות העבודה בישראל הן מינוריות שההחלמה מהן קצרה ולא דנים על הפיצויים שלהן בבתי המשפט עם עורך דין דיני עבודה. אבל בחלק מהמקרים, במיוחד כשנפגת יכולתו של עובד להמשיך בעבודתו עקב התאונה, הוא יהיה זכאי לקבל אחוזי נכות ופיצויים. במקרים כאלו חשוב להכיר את זכויות העובדים על בורים ולהתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה מומלץ.

מקרים אשר נחשבים כתאונות עבודה


א.עובד שהיה מעורב בתאונת דרכים בדרכו לעבודה או בדרכו הביתה ממקום העבודה.
ב. עובד שנפגע מעבודתו השגרתית בעת שפעל על פי הנהלים במקום העבודה.
ג. עובד שנפגע מליקוי בטיחותי במקום העבודה גם אם זה בפינת הקפה.
ד. עובד שנפגע בגלל שלקח חלק בפעילות שאינה חלק מתפקידו במקום העבודה על פי הוראות המעסיק.
ה. עובד שנפגע במסגרת פעילות חברה של מסגרת העבודה גם אם נמצאת מחוץ למקום העבודה הקבוע.
ישנם עוד מקרים רבים אך אלה הם העיקריים שבהם.

פעולות מיידיות שיש לעשות לאחר תאונת עבודה
ברגע שלאחר תאונת העבודה יש לבקש להתפנות מיד לטיפול רפואי בקופת חולים או בית חולים קרוב למקום העבודה. לאחר ובזמן הטיפול הרפואי חשוב לשמור כל מסמך רפואי בלי יוצא מן הכלל. במידה ואפשר, לאסוף שמות ופרטים מזהים של עדים לתאונה. אחר כך יפנה הנפגע אל המעסיק כדי לקבל ממנו טופס 250 המודיע על תאונת עבודה. הטופס מועבר לרופא המטפל על מנת להנפיק תעודת נפגע עבודה עבור ביטוח לאומי. מרגע התאונה כדאי להיוועץ עם עורך דין מומלץ, מנוסה ומקצועי שילווה לאורך כל התהליך לקבלת כל הזכויות והפיצויים בעקבות התאונה.

תביעה מול ביטוח לאומי
לאחר תאונת עבודה או תאונת דרכים במסגרת העבודה, העובד מאבד את כושר העבודה שלו לפרק זמן מסויים ועל כך ביטוח לאומי משלם לו דמי פגיעה למשך שלושה חודשים בכל פעם שהוכח שאינו החלים ואין ביכולתו לחזור לעבודה. לאחר שלושה חודשים חייב העובד אישור של וועדה רפואית מטעם ביטוח לאומי כדי להמשיך ולקבל את דמי הפגיעה. עד לשלב בו הביטוח ישלם פיצויים לנפגע הוא יעבור מסכת של בדיקות וטרטורים במטרה להוכיח שאין צורך לפצות אותו עקב התאונה או לנסות לפחות להפחית את דמי הפיצוי משמעותית. לכן מאוד חשוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה שידע להניב את התוצאות המיטביות על פי כל הזכויות המגיעות לנפגע.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים שבר באגן

שבר באגן תאונת דרכים  – במאמר זה נסקור את הפיצוי לנפגעי תאונת דרכים בגין הפסדי השתכרות ונכות, כאשר בעניינו מדובר על קטין אשר נפגע בתאונת דרכים קשה כאשר נדרס ע"י משאית ונגרמו לו נזקי גוף בדמות שבר באגן מתאונת דרכים וקטיעת גפיים מעל הברך.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים לפלסטיני שנפגע בחוליה בגבו

ש"ח פיצויים למסגר פלסטיני שנפגע בחוליה בגבו
עובד מסגריה פלסטיני שעבד בישראל הוכר כנפגע עבודה וזכה לפיצוי בגובה גיל הפרישה הישראלי (67) על בסיס 9.75% נכות בלבד וזאת בגלל ששבר בחוליה עלול להגביל את כושר העבודה שלו שוב בהמשך חייו

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!