בית המשפט למשפחה בחיפה פסק כי פיצויים בגובה 2.3 מיליון ש"ח שקיבלה אישה בעקבות תאונת דרכים ייחשבו כרכוש משותף עם בעלה לשעבר, מאחר שהופקדו בחשבון המשותף ולא נפרדו בחשבון פרטי.
Picture of מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

השופט: 2.3 מיליון ש"ח שקיבלה אישה בגלל נזקי גוף מתאונת דרכים – חלק מהרכוש המשותף

בית המשפט למשפחה בחיפה קבע לאחרונה כי פיצויים בגובה 2.3 מיליון ש"ח שקיבלה אישה בעקבות תאונת דרכים יחשבו כרכוש משותף שיחולק בינה לבין בעלה לשעבר.

רקע כללי 

התובע והנתבעת, שניהם בעלי מקצועות רפואיים, נישאו בשנת 2008 והביאו לעולם שלושה ילדים. ארבע שנים לאחר נישואיהם, הם היו מעורבים בתאונת דרכים קשה שגרמה לנכויות לשניהם. בעקבות תאונת הדרכים, קיבלה האישה פיצויים מחברת הביטוח בסך של 2,221,162 ש"ח, בעוד הבעל קיבל 863,310 ש"ח. הפיצויים הופקדו בחשבון המשותף של השניים בבנק "מזרחי", כאשר סכום נוסף בסך 121,162 ש"ח הופקד בחשבון הפרטי של האישה בבנק "יהב".

האם פיצויים בגין נזקי גוף הם חלק מהרכוש המשותף

ביולי 2021 התגרשו בני הזוג, ובמסגרת הליכי הגירושים התגלעה מחלוקת באשר לפיצויים שקיבלה האישה כתוצאה מתאונות הדרכים. הבעל טען כי יש לראות בכספי הפיצויים כמשותפים ולכן יש להכלילם בחלוקת הרכוש המשותף. מנגד, האישה טענה כי הפיצויים שייכים לה בלבד מאחר שמדובר בפיצוי על נזקי גוף שאינו בר איזון לפי החוק.

כבוד השופט טל פפרני בפסק הדין קבע כי אף על פי שעל פי חוק יחסי ממון פיצויים כספיים עבור נזקי גוף אינם נכסים בר איזון בין בני זוג, במקרים רבים בפסיקה נקבע ע"י בתי המשפט בישראל כי יש לראות את כספי הפיצויים כנכס משותף.

קביעת בית המשפט לעניין הרכוש המשותף

השופט טל פפרני קבע כי יש לראות בפיצויים כרכוש משותף מאחר שהאישה הפקידה את רוב הכספים בחשבון המשותף ולא הפרידה אותם בחשבון פרטי. בנוסף, לא הציגה האישה ראיות המוכיחות כי כל הסכום שקיבלה משקף פיצוי עבור כאב וסבל בלבד.

השופט פפרני דחה גם את טענת האישה לאיזון בלתי שוויוני עקב אלימות מצד הבעל במהלך הנישואים, לאחר שזו לא הוכחה. לפיכך, נקבע שהבעל זכאי למחצית מהפיצויים שהתקבלו. באופן מעשי, הוחלט כי הבעל יעביר לאשתו לשעבר 21,590 ש"ח לצורך ביצוע האיזון.

אריאלה גפן, עורכת דין תאונות דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן, מייסדת משרד עורכי דין בתחום הנזיקין, אשר מייצג נפגעי תאונות דרכים. עם מעל 20 שנות ניסיון משפטי, עו"ד אריאלה גפן צברה ידע רב בעבודתה הקודמת בחברות ביטוח ובמשרדי עורכי דין מובילים כעורכת דין תאונות דרכים, כאשר הידע הנרחב שלה על אסטרטגיות חברות הביטוח מאפשר לה לבנות תיקי תביעה מנצחים עבור לקוחותיה. המשרד בראשותה משיג פיצויים מרביים לנפגעי תאונות דרכים, תוך ליווי אישי וצמוד של הלקוחות לאורך כל ההליך המשפטי.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

אריאלה גפן – משרד עורכי דין

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

אילון תשלם 640 אלף ש' למבוטח שעבר ניתוח ברך

חברת הביטוח "איילון" חויבה לשלם כ-640 אלף שקלים למבוטח שעבר ניתוח להחלפת מפרק ברך, לאחר שנמצאה אשמה בהתנהלות חסרת תום לב ובניסיון להתחמק מתשלום תגמולי הביטוח. השופט רמזי חדיד מבית משפט השלום בחיפה קבע כי הפוליסה של אילון כוללת גם חלק מאיבר כהשתלה, ודחה את טענות החברה. בנוסף לפיצויים, החברה חויבה בריבית מוגדלת ושכר טרחת עורך דין.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן