משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

ARIELLA GEFEN, LAW OFFICE

ariela_logo_005_icon_trans

האם אני זכאי לתשלום תכוף במקרה של תאונת דרכים?

עורך דין תאונות דרכים - האם מגיע לי תשלום תכוף בעקבות תאונת דרכים?

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

האם אני זכאי לתשלום תכוף במקרה של תאונת דרכים?

עורך דין תאונות דרכים – האם מגיע לי תשלום תכוף בעקבות תאונת דרכים?

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 הביא לשינוי מהותי במתו פיצוי כספי לנפגעי תאונות דרכים בישראל במסגרת החוק לפיצויים לנפגעים בתאונות דרכים נקבע הסדר של אחריות מוחלטת בתאונות דרכים אשר נועד להבטיח שכל נפגע בתאונת דרכים יפוצה במקרה של תאונת דרכים וזאת ללא קשר לעניין אשמתו בתאונה או לא. מכאן, הוטלה אחריות מוחלטת על כל נהג שהינו מעורב בתאונות דרכים כלפי הנפגעים בתאונה וחובת פוליסת ביטוח חובה בגין האחריות וגם בשל פגיעות או פציעות שעלולות להיגרם לנהג בתאונה דרכים עצמית.

במסגרת חוק זה יש עניין מהותי שהוא בולט לטובת הנפגעים ובעניינו זה התשלום התכוף, אשר כאמור נקבע במסגרת חוק הפלת"ד כדלהלן:

"מי שחייב בפיצויים לפי חוק זה ישלם, כחלק מהם, לנפגע או למי מהתלויים בו, תוך 60 ימים מקבלת דרישתו בכתב –
הוצאות שהוציא הנפגע לצרכי ריפויו, לרבות הוצאות אישפוז בבית חולים;
תשלומים חדשיים שיהיה בהם כדי לספק, עד להחלטה הסופית בענין הפיצויים, את צרכי ריפויו של הנפגע וסיעודו ואת צרכי מחייתו ומחיית בני משפחתו שפרנסתם עליו או את צרכי מחייתם של התלויים בו, לפי הענין; התשלומים לצרכי מחיה ייקבעו תוך התחשבות בהכנסתו של הנפגע עובר לתאונת הדרכים, ובלבד שאם הכנסתו עלתה על ההכנסה המרבית תילקח בחשבון ההכנסה המרבית בלבד.
הוראות סעיף זה יחולו גם על מבטח שביטח חבות לפי חוק זה, לרבות ביטוח כאמור בסעיף 3(א)(2) ובסעיף 3(ד) לפקודת הביטוח."

מהו תשלום תכוף?

במקרה של תאונת דרכים והיה כי נפגע בתאונת דרכים זקוק לסכום כספי התחלתי מכיוון שפציעתו אינה מאפשרת לו חזרה לעבודתו או פגעה בהכנסתו, וכמו כן הוטלו עליו הוצאות כבדות (רפואיות, סיוע, סיעוד וכו') בעקבות תאונות הדרכים יהיה זכאי לתשלום תכוף מחברת הביטוח, מכאן עורך דין תאונות דרכים יפנה לחברת הביטוח במטרה לדרוש תשלום תכוף, באם תדחה הדרישה על ידי חברת הביטוח ניתן יהיה להגיש תביעה נזיקית על פי חוק הפלת"ד בבית המשפט על מנת לקבל כספים אלו.

יודגש, כי התשלום התכוף יינתן עוד לפני קבלת פסק דין, כאשר התשלום התכוף הוא סכום כספי שיינתן על חשבון הפיצוי הכספי הסופי שיינתן לאחר פסק הדין בבית המשפט.

האם כדאי לקחת עורך דין תאונות דרכים לתביעה מול חברת הביטוח?

תאונות דרכים עלולות לגרום למגוון פציעות קלות יותר או פחות, ובמקרים חמורים אף לאסונות קשים. אף על פי שיש תביעות נזיקין שניתן להתמודד אתן באופן עצמאי, בהתאם לחומרת הפגיעה ונסיבות התאונה מומלץ לשקול להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים.

אם הייתם מעורבים בתאונה, ואתם סבורים שהיא לא קרתה באשמתכם, אתם עשויים להפיק תועלת מהתייעצות עם עורך דין תאונות דרכים, גם אם הפציעות שלכם קלות בלבד. ברוב המקרים, חברת הביטוח של הנהג האחר שהיה מעורב בתאונה תשלם גם על ההוצאות הרפואיות וגם על העלויות הכרוכות בתיקון הרכב שלכם, אך תמיד עלולים להיות תרחישים נוספים כמו החמרה של המצב הרפואי בעקבות תאונות הדרכים.

משרד עורכי דין נזיקין – עורך דין תאונות דרכים

עורכת דין אריאלה גפן ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבות וקשות, ניסיון משפטי זה מעניק למשרדנו יתרון משמעותי בייצוג תובעים נפגעי תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את מערכות ודרכי הפעולה של חברות הביטוח הגדולות והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת התובעים

משרד עורכי דין נזיקין אריאלה גפן מוביל בתביעות נזיקין ובייצוג לקוחות שהיו מעורבים בתאונות דרכים. מעל 20 שנה שאנו מייצגים את לקוחותינו הן מהסקטור הפרטי והן מהסקטור העסקי, ודואגים במקצועיות וביעילות לפיצוי המרבי שמגיע להם. אף על פי שהפגיעה עלולה להותיר בהם כאב וסבל, הם מקבלים את הפיצוי הכספי ההולם לכל נזק שנגרם לגופם, לנפשם או לרכושם.

במשרדנו מאמינים שנפגעי תאונות דרכים לא צריכים לעבור את התהליך לבדם, ושכולם יכולים להרשות לעצמם ייצוג משפטי הולם.

אם אתה או אדם יקר לך נפגע בתאונת דרכים, צרו קשר עוד היום לפגישת ייעוץ, שבמסגרתה נכיר באופן אישי ונלמד את האירוע, כך שנוכל להכין מסגרת לתביעת פיצויים בגין הנזק שנגרם.

משרדנו נותן ייעוץ משפטי במגוון תחומים:  עורך דין תאונות אופנוע, תאונות אופניים חשמלייםתאונות דרכים בדרך לעבודה

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פגיעת ראש בתאונת דרכים

אריאלה גפן, עורכת הדין המומחית בתאונות דרכים מדגישה כי גם בתאונות דרכים עם פגיעות ראש קלות זכאים נפגעי תאונות הדרכים לקבל פיצוי כספי שיכול להגיע במקרים מסוימים לאלפי שקלים בגין ראש נזק של כאב וסבל ואם נגרמו לנפגע נזקי גוף משמעותיים יותר המלווים בהגבלת תנועה סכום הפיצוי הכספי יכול לעלות בהתאם לפרמטרים מסוימים אחרים כמו גיל, משכורת לפני התאונה, אובדן השתכרות, נכות רפואית או נכות תפקודית והוצאות אחרות.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!