משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רשלנות רפואית – מה ניתן לעשות שהרופא לא רוצה להעביר לי את התיק הרפואי שלי?

תביעת רשלנות רפואית בלידה
על פי החוק והפסיקה, תביעת רשלנות רפואית דורשת חוות דעת מומחה בתחום הרפואי המדובר במטרה לקבוע את הרשלנות הרפואית והסטייה מרמת הזהירות הנדרשת, לצורך חוות הדעת ידרוש המומחה לקבל לידיו את התיק הרפואי במטרה לבחון אם יש בסיס לרשלנות רפואית.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רשלנות רפואית – מה ניתן לעשות שהרופא לא רוצה להעביר לי את התיק הרפואי שלי?

 

רשלנות רפואית מבטאת טיפול רפואי  אשר ניתן למטופל אשר בעקבותיו נגרם למטופל נזק גופני בעקבות סטייה מרמת זהירות הנדרשת מהצוות הרפואי (כמו רופא, מרדים, אח וכו').

יודגש, על-פי סעיף 2 לחוק זכויות החולה "מטפל" מוגדר: רופא, רופא שיניים, מתמחה, אח/ות, מיילד\ת, פסיכולוג\ית, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק קלינאי\ת תקשורת, תזונאי-דיאטן, קרימינולוג קליני, פודיאטר, פודיאטר מנתח, כירופרקט, וכל בעל מקצוע שהוכר על-ידי מנכ"ל משרד הבריאות כמטפל בשירותי הבריאות.

 

על פי החוק והפסיקה, תביעת רשלנות רפואית דורשת חוות דעת מומחה בתחום הרפואי המדובר במטרה לקבוע את הרשלנות הרפואית והסטייה מרמת הזהירות הנדרשת, לצורך חוות הדעת ידרוש המומחה לקבל לידיו את התיק הרפואי במטרה לבחון אם יש בסיס לרשלנות רפואית.

 

ברוב המקרים, כאשר מוסד רפואי או רופא מתבקשים למסור את התיק הרפואי של המטופל לידיו הן מוסרים את התיק תוך מספר ימים וללא השהיות, אך לצערנו משרדנו נתקל לא אחת ברופאים אשר סירבו למסור למטופל שלהם את התיק הרפואי מסיבות לא מוסברות או מובנות.

 

 

מה ניתן לעשות במקרה ורופא לא רוצה למסור את התיק הרפואי?

 

  • על-פי סעיף 18 לחוק זכויות החולה זכות המטופל למידע רפואי – מטופל רשאי לקבל מהרופא או מהמוסד הרפואי את המידע רפואי מהתיקים הרפואיים שברשותם. את הבקשה יכול להגיש המטופל או קרובו, וכן גורם חיצוני שיש לו ייפוי כוח לכך, כגון עורך דין רשלנות רפואית.
  • כמו כן, ניתן לפנות בבקשה להסתדרות רופאי השיניים בישראל, בעניין שבו מדובר על רופא שיניים אשר מסרב להעביר את התיק הרפואי במקרה ואתם מבקשים להגיש תביעה נגד רופא שיניים.
  • במקביל ניתן לפנות למשרד הבריאות ולהגיש תלונה בגין אותו רופא או מוסד רפואי נוכח הסירוב למסור את התיק הרפואי.
 
 

משרד עורכי דין רשלנות רפואית   – אריאלה גפן, עורכת דין

עו”ד בנזיקין הינו עורך הדין המטפל בתביעות רשלנות רפואית. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, וכי כדי להוציא את המקסימום מהעניין ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין רשלנות רפואית מקצועי שיצליח להוכיח שמדובר ברשלנות רפואית. במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות רשלנות רפואית, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי. 

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד מוביל בקבלת פיצויים מרביים בתביעות רשלנות רפואית  עבור לקוחותיו נגד בתי חולים, רופאים, קופות חולים ומייצג נפגעים עקב רשלנות רפואית ומעניק ליווי צמוד, יחס אישי ומקצועי לכל אורך המאבק המשפטי.  

בסקר רחב שמשרדנו ערך מול החוק והפסיקה בבתי המשפט ,יותר ויותר אנו רואים כי בית המשפט מרחיב את חובת הזהירות שמוטלת על הרופאים בין השאר על הרופאים או המטפלים לקבל את הסכמת המטפל בעניין הטיפול הרפואי לאחר שהרופאים סקרו בפניהם את כל האפשרויות.

 

לבדיקת האפשרות להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית פנו עוד היום למשרדנו לקבל ייעוץ משפטי ללא התחייבות 0733-752-766 https://gefen-law.com

 

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!