משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

חברת הביטוח שירביט נתבעה על ידי מתמחה לרפואה לפיצויים בגין פגיעה תפקודית

רופא
בבית משפט השלום בתל אביב- יפו התקבלה תביעה נגד חברת שירביט בגין נזקים שפגעו ביכולתו התפקודית של התובע, שהנו מתמחה לרפואה באחד מבתי החולים בארץ. תא (ת"א) 16-12-60780 פלוני נ' שירביט חברה לביטוח בע״מ אף על פי שלא היה ספק באשר לפגיעה שאירעה בתאונת הדרכים ובאשר לאחריות המוטלת על החברה הנתבעת ותשלום הפיצויים לנתבע, על הפרק נדונה סוגיית אחוזי הנכות שנקבעו לתובע והפגיעה התפקודית שאירעה לו כתוצאה מהתאונה

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

במאמר זה נבחן את החשיבות של עורך דין לענייני תאונות דרכים בתביעות תאונות דרכים כמו במקרה דנן שבו חברת הביטוח שירביט נתבעה על ידי מתמחה לרפואה לפיצויים בגין פגיעה תפקודית.

בבית משפט השלום בתל אביב- יפו התקבלה תביעה נגד חברת שירביט בגין נזקים שפגעו ביכולתו התפקודית של התובע, שהנו מתמחה לרפואה באחד מבתי החולים בארץ. תא (ת"א) 16-12-60780 פלוני נ' שירביט חברה לביטוח בע״מ

אף על פי שלא היה ספק באשר לפגיעה שאירעה בתאונת הדרכים ובאשר לאחריות המוטלת על החברה הנתבעת ותשלום הפיצויים לנתבע, על הפרק נדונה ע"י עורך דין לתאונות דרכים סוגיית אחוזי הנכות שנקבעו לתובע והפגיעה התפקודית שאירעה לו כתוצאה מהתאונה.

לצורך יישוב הסוגיה מינה בית המשפט מטעמו מומחה רפואי מתחום האורתופדיה, שקבע את 2 הקביעות הבאות:

 1. 7% נכות בגין הגבלת התנועה בעמוד השדרה הצווארי.
 2. 3% נכות בגין נזק נוירולוגי וירידה תחושתית ביד שמאל.

לאור קביעת המומחה שמינה בית המשפט,התעוררה מחלוקת בשל הפיצוי המגיע לתובע, שטען לפיצוי בגובה 2.3 מיליון ש"ח. מנגד, סברה החברה הנתבעת, שהפיצוי שמגיע לתובע לא יעלה על 76,000 ש"ח בלבד.

בעוד התובע גרס כי יש לקבוע לו אחוזי נכות גבוהים יותר, ששיעורם עומד על 19% לכל הפחות, הנתבעת בסרה שפגיעותיו של הנתבע אינן מצדיקות שיעורי נכות גבוהים כל כך, שכן התובע נכון לאותה עת המשיך לעסוק בעבודתו ולתפקד, מה שלא המחיש את טענותיו באשר לפגיעה תפקודית.

בהתבסס על מכלול הראיות שהוצגו בפני בית המשפט ובהתחשב בכל נסיבות המקרה, נתמך בית המשפט בנכות שנקבעה לתובע כנקודת המוצא. עם זאת, הוא בחן את השפעת הפגיעה על התובע, וקבע כי נכותו התפקודית של התובע תעמוד על 10%, מכיוון שהפגיעות שנגרמו לו הנן בעלות פן תפקודי, וזאת אף על פי שהוא עדיין עובד.

פסיקת בית המשפט שנקבעה על ידי השופטת אורלי מור- אל קבעה כי לתובע יינתנו פיצויים בגובה 440,500 ש"ח. פרט לכך יתווספו לסכום זה שכר טרחת עורך דין בתוספת מע"מ, החזרים עבור הוצאות בית המשפט, בצירוף הפרשי ריבית והצמדה עד למועד התשלום בפועל.

עורך דין לענייני תאונות דרכים – פגיעה תפקודית עקב תאונת דרכים

פגיעה בתאונת דרכים עלולה לגרום לנזקי גוף שונים, ביניהם מוות, מחלה או ליקוי גופני, נפשי או שכלי. על מנת שתוגדר פגיעה תפקודית יש להגדיר את סוג הפגיעה ואת האיבר שנפגע ממנה.

להלן פגיעות הגוף השכיחות בתאונות הדרכים:

 • פגיעה אורתופדית כמו שבר, פריצת דיסק, צליפת שוט, קרע בכתף, שבר בחוליה ועוד.
 • פגיעה נוירולוגית כמו דימום מוחי, אפילפסיה, זעזוע מוח, פגיעה עצבית שמובילה לחוסר תחושה, נימול ועוד.
 • פגיעת פה ולסת, לרבות שבירת שיניים.
 • פגיעה באיברים פנימיים.
 • מוות.
 • הפגיעה הנפשית הנפוצה בתאונות דרכים הנה תסמונת פוסט טראומה, שבגינה יכולים לתבוע גם עדי ראייה.

עורך דין לענייני תאונות דרכים – נכות רפואית משקפת את הנכות התפקודית

במרבית המקרים הנכות הרפואית מהווה את הבסיס להחלטת בית המשפט באשר לגובה הפיצויים שמגיעים לתובע, אלא שבמקרים מסוימים, כמו המקרה הנדון לעיל, בית המשפט רשאי לשנות את קביעת המומחה ולהגדיר אחוזי נכות גבוהים או נמוכים מאלו שהמומחה קבע.

על התובע חלה חובת ההוכחה באשר לאופן שבו הנכות פוגעת בו ברמה התפקודית, אולם כשמדובר בפגיעות נפשיות, שגם להן יש השפעה על תפקודים רבים, קשה יותר להוכיח זאת.

בכל מקרה מומלץ להיוועץ עורכי דין מובילים בתחום הנזיקין או בעורך דין לתאונות דרכים

עורך דין לענייני דרכים – את מי תובעים בגין נזקי גוף?

 • נהג שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את רכבו.
 • נוסע שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב של הנהג.
 • הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב הפוגע.
 • בהעדר ביטוח חובה לרכב הפוגע או לרכב שבו שהו הנפגעים, ניתן לתבוע דרך "קרנית"- הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

 

לייצוג מקצועי של עורך דין לענייני תאונות דרכים חשיבות מכרעת

לעתים קרובות נפגעי תאונות דרכים ממהרים לתבוע את חברת הביטוח ולהגיע להסדר מולן, אלא שכשמדובר בנזקי גוף שקורים עקב תאונות דרכים, חשוב לא למהר.

חוק ההתיישנות פועל לטובת התובע, שכן הוא רשאי לתבוע על נזקי גוף במשך 7 שנים. עם זאת, לא מומלץ להמתין זמן רב כל כך. פרק הזמן הנחוץ על מנת לבחון ולאמוד את נזקי הגוף הוא בערך שנה, כך שניתן גם להוכיח את הפגיעה התפקודית של התובע וגם את יתר ההשלכות של הדבר על כל אספקט בחייו לצורך בניית תיק התביעה.

חשוב לדעת, שמרגע שנסגר התיק מול חברת הביטוח לא ניתן לתבוע אותה בשנית על נזקים שהופיעו לאחר מכן, ועל מנת לפעול בתזמון הנכון ולכלול את כל מרכיבי התביעה הרלוונטיים, חשוב שיהיה מומחה שייצג את התובע, ינווט את התיק וינהל את התביעה בצורה מקצועית ונכונה שתשרת אותו על הצד הטוב ביותר.

משרד עורכי דין נזיקין – עורך דין לענייני תאונות דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה משפטית בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרדנו יתרון משמעותי בייצוג תובעים נפגעי תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולות שלהן, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת הגשת תביעת תאונת דרכים בדרך חכמה ונכונה

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין מוביל בתביעות תאונות דרכים בייצוג נפגעי תאונות דרכים לרבות הולכי רגל, תאונות אופנוע ותאונת דרכים. המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות קשות ולצערנו אף קטלניות ודואגים להם ולבני משפחתם במקצועיות וביעילות על מנת שיקבלו את הפיצוי המרבי שמגיע להם.

חשוב לציין, חשוב לפנות לעורך דין תאונות דרכים מומלץ בעל ניסיון רב של למעלה מ-20 שנה בניהול תביעות תאונות דרכים שייצג אתכם במהלך הגשת תביעת תאונת דרכים לכל אורך ההליך המשפטי  באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות, במקרים רבים אנו נתקלים בלקוחות רבים שהגיעו למשרדי עורכי דין תאונת דרכים בתל אביב שלא אהבו שבכל שיחה עורך דין אחר מהמשרד טיפל בתיק תביעת תאונת הדרכים שלהם.

לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות דרכים או תאונות דרכים או הגשת תביעת תאונת דרכים רכב

 צרו קשר עוד היום 0733-752-766

נפגעת בתאונת אופנוע?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים בתל אביב - עו"ד אריאלה גפן
מאמרים משפטים

כיצד עורך דין מומחה לתאונות דרכים ידע לספר לכם כמה שווה תיק התביעה?

הבחירה לשכור עורך דין מומחה לתאונות דרכים עשויה להיות מועילה במיוחד. אף על פי שרבים נוטים לחשוב, שהם מסוגלים לייצג את עצמם בתביעות נזיקין, יש יתרונות רבים שתרוויחו מפנייה לאיש מקצוע מנוסה ומיומן.
למה לשכור עורך דין ממומחה לתאונות דרכים, מה היתרונות שתרוויחו מכך, כיצד תדעו כמה שווה התביעה שלכם, ואך תוכלו להבטיח שתקבלו את גובה הפיצויים המקסימלי שמגיע לכם?

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים בתל אביב - עו"ד אריאלה גפן
מאמרים משפטים

עורך דין תאונות קשות למימוש מלוא הזכויות וקבלת פיצויים מקסימליים

תאונות דרכים קלות עלולות להסתיים ללא נזק, אולם תאונות קשות עלולות לגרום לפציעות חמורות, לפגיעה באיכות החיים, נזקים קטסטרופליים בלתי הפיכים ואף למוות.
מהו תפקידו של עורך דין תאונות קשות, באילו מקרים הוא יכול לסייע לכם, וכיצד יש להגיש תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים קשה.
התשובות לשאלות הללו ולשאלות נוספות בנושא תאונות קשות במאמר.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן
#
Agent (Online)
×

אנחנו כאן לעזור, מוזמנים לפנות בכל עניין

משרד עורכי דין - אריאלה גפן

רגע! לפני שאתם הולכים

נפגעתם, נפצעתם בואו לבדוק אם מגיע לכם פיצוי כספי. השאירו פרטים לייעוץ משפטי ללא עלות