משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

חברת הביטוח שירביט נתבעה על ידי מתמחה לרפואה לפיצויים בגין פגיעה תפקודית

רופא
בבית משפט השלום בתל אביב- יפו התקבלה תביעה נגד חברת שירביט בגין נזקים שפגעו ביכולתו התפקודית של התובע, שהנו מתמחה לרפואה באחד מבתי החולים בארץ. תא (ת"א) 16-12-60780 פלוני נ' שירביט חברה לביטוח בע״מ אף על פי שלא היה ספק באשר לפגיעה שאירעה בתאונת הדרכים ובאשר לאחריות המוטלת על החברה הנתבעת ותשלום הפיצויים לנתבע, על הפרק נדונה סוגיית אחוזי הנכות שנקבעו לתובע והפגיעה התפקודית שאירעה לו כתוצאה מהתאונה

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

חברת הביטוח שירביט נתבעה על ידי מתמחה לרפואה לפיצויים בגין פגיעה תפקודית

במאמר זה נבחן את החשיבות של עורך דין לענייני תאונות דרכים בתביעות תאונות דרכים כמו במקרה דנן שבו חברת הביטוח שירביט נתבעה על ידי מתמחה לרפואה לפיצויים בגין פגיעה תפקודית.

בבית משפט השלום בתל אביב- יפו התקבלה תביעה נגד חברת שירביט בגין נזקים שפגעו ביכולתו התפקודית של התובע, שהנו מתמחה לרפואה באחד מבתי החולים בארץ. תא (ת"א) 16-12-60780 פלוני נ' שירביט חברה לביטוח בע״מ

אף על פי שלא היה ספק באשר לפגיעה שאירעה בתאונת הדרכים ובאשר לאחריות המוטלת על החברה הנתבעת ותשלום הפיצויים לנתבע, על הפרק נדונה ע"י עורך דין לתאונות דרכים סוגיית אחוזי הנכות שנקבעו לתובע והפגיעה התפקודית שאירעה לו כתוצאה מהתאונה.

לצורך יישוב הסוגיה מינה בית המשפט מטעמו מומחה רפואי מתחום האורתופדיה, שקבע את 2 הקביעות הבאות:

 1. 7% נכות בגין הגבלת התנועה בעמוד השדרה הצווארי.
 2. 3% נכות בגין נזק נוירולוגי וירידה תחושתית ביד שמאל.

לאור קביעת המומחה שמינה בית המשפט,התעוררה מחלוקת בשל הפיצוי המגיע לתובע, שטען לפיצוי בגובה 2.3 מיליון ש"ח. מנגד, סברה החברה הנתבעת, שהפיצוי שמגיע לתובע לא יעלה על 76,000 ש"ח בלבד.

בעוד התובע גרס כי יש לקבוע לו אחוזי נכות גבוהים יותר, ששיעורם עומד על 19% לכל הפחות, הנתבעת בסרה שפגיעותיו של הנתבע אינן מצדיקות שיעורי נכות גבוהים כל כך, שכן התובע נכון לאותה עת המשיך לעסוק בעבודתו ולתפקד, מה שלא המחיש את טענותיו באשר לפגיעה תפקודית.

בהתבסס על מכלול הראיות שהוצגו בפני בית המשפט ובהתחשב בכל נסיבות המקרה, נתמך בית המשפט בנכות שנקבעה לתובע כנקודת המוצא. עם זאת, הוא בחן את השפעת הפגיעה על התובע, וקבע כי נכותו התפקודית של התובע תעמוד על 10%, מכיוון שהפגיעות שנגרמו לו הנן בעלות פן תפקודי, וזאת אף על פי שהוא עדיין עובד.

פסיקת בית המשפט שנקבעה על ידי השופטת אורלי מור- אל קבעה כי לתובע יינתנו פיצויים בגובה 440,500 ש"ח. פרט לכך יתווספו לסכום זה שכר טרחת עורך דין בתוספת מע"מ, החזרים עבור הוצאות בית המשפט, בצירוף הפרשי ריבית והצמדה עד למועד התשלום בפועל.

עורך דין לענייני תאונות דרכים – פגיעה תפקודית עקב תאונת דרכים

פגיעה בתאונת דרכים עלולה לגרום לנזקי גוף שונים, ביניהם מוות, מחלה או ליקוי גופני, נפשי או שכלי. על מנת שתוגדר פגיעה תפקודית יש להגדיר את סוג הפגיעה ואת האיבר שנפגע ממנה.

להלן פגיעות הגוף השכיחות בתאונות הדרכים:

 • פגיעה אורתופדית כמו שבר, פריצת דיסק, צליפת שוט, קרע בכתף, שבר בחוליה ועוד.
 • פגיעה נוירולוגית כמו דימום מוחי, אפילפסיה, זעזוע מוח, פגיעה עצבית שמובילה לחוסר תחושה, נימול ועוד.
 • פגיעת פה ולסת, לרבות שבירת שיניים.
 • פגיעה באיברים פנימיים.
 • מוות.
 • הפגיעה הנפשית הנפוצה בתאונות דרכים הנה תסמונת פוסט טראומה, שבגינה יכולים לתבוע גם עדי ראייה.

עורך דין לענייני תאונות דרכים – נכות רפואית משקפת את הנכות התפקודית

במרבית המקרים הנכות הרפואית מהווה את הבסיס להחלטת בית המשפט באשר לגובה הפיצויים שמגיעים לתובע, אלא שבמקרים מסוימים, כמו המקרה הנדון לעיל, בית המשפט רשאי לשנות את קביעת המומחה ולהגדיר אחוזי נכות גבוהים או נמוכים מאלו שהמומחה קבע.

על התובע חלה חובת ההוכחה באשר לאופן שבו הנכות פוגעת בו ברמה התפקודית, אולם כשמדובר בפגיעות נפשיות, שגם להן יש השפעה על תפקודים רבים, קשה יותר להוכיח זאת.

בכל מקרה מומלץ להיוועץ עורכי דין מובילים בתחום הנזיקין או בעורך דין לתאונות דרכים

עורך דין לענייני דרכים – את מי תובעים בגין נזקי גוף?

 • נהג שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את רכבו.
 • נוסע שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב של הנהג.
 • הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב הפוגע.
 • בהעדר ביטוח חובה לרכב הפוגע או לרכב שבו שהו הנפגעים, ניתן לתבוע דרך "קרנית"- הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

 

לייצוג מקצועי של עורך דין לענייני תאונות דרכים חשיבות מכרעת

לעתים קרובות נפגעי תאונות דרכים ממהרים לתבוע את חברת הביטוח ולהגיע להסדר מולן, אלא שכשמדובר בנזקי גוף שקורים עקב תאונות דרכים, חשוב לא למהר.

חוק ההתיישנות פועל לטובת התובע, שכן הוא רשאי לתבוע על נזקי גוף במשך 7 שנים. עם זאת, לא מומלץ להמתין זמן רב כל כך. פרק הזמן הנחוץ על מנת לבחון ולאמוד את נזקי הגוף הוא בערך שנה, כך שניתן גם להוכיח את הפגיעה התפקודית של התובע וגם את יתר ההשלכות של הדבר על כל אספקט בחייו לצורך בניית תיק התביעה.

חשוב לדעת, שמרגע שנסגר התיק מול חברת הביטוח לא ניתן לתבוע אותה בשנית על נזקים שהופיעו לאחר מכן, ועל מנת לפעול בתזמון הנכון ולכלול את כל מרכיבי התביעה הרלוונטיים, חשוב שיהיה מומחה שייצג את התובע, ינווט את התיק וינהל את התביעה בצורה מקצועית ונכונה שתשרת אותו על הצד הטוב ביותר.

משרד עורכי דין נזיקין – עורך דין לענייני תאונות דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה משפטית בעברה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרדנו יתרון משמעותי בייצוג תובעים נפגעי תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולות שלהן, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת הגשת תביעת תאונת דרכים בדרך חכמה ונכונה

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין מוביל בתביעות תאונות דרכים בייצוג נפגעי תאונות דרכים לרבות הולכי רגל, תאונות אופנוע ותאונת דרכים. המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות קשות ולצערנו אף קטלניות ודואגים להם ולבני משפחתם במקצועיות וביעילות על מנת שיקבלו את הפיצוי המרבי שמגיע להם.

חשוב לציין, חשוב לפנות לעורך דין תאונות דרכים מומלץ בעל ניסיון רב של למעלה מ-20 שנה בניהול תביעות תאונות דרכים שייצג אתכם במהלך הגשת תביעת תאונת דרכים לכל אורך ההליך המשפטי  באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות, במקרים רבים אנו נתקלים בלקוחות רבים שהגיעו למשרדי עורכי דין תאונת דרכים בתל אביב שלא אהבו שבכל שיחה עורך דין אחר מהמשרד טיפל בתיק תביעת תאונת הדרכים שלהם.

לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות דרכים או תאונות דרכים או הגשת תביעת תאונת דרכים רכב

 צרו קשר עוד היום 0733-752-766

נפגעת בתאונת אופנוע?

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!