פיצוי כספי לנהג שנפגע בתאונת דרכים ללא ביטוח חובה - בתיק בית משפט ת"א פ 25272-02-18 פלוני נ' קרנית-קרן לפיצוי נפגעי תאונת דרכים ואח' נקבע ע"י כבוד השופט אייל דורון כי התובע זכאי לפיצוי כספי מאחר כי במועד אירוע תאונת הדרכים מאחר כי תעודה ביטוח החובה שהייתה ברכב החברה שקיבל הייתה ללא תוקף ונועדה רק להטעות את התובע.
מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

עובד יפוצה על תאונת דרכים אף שנהג בלי ביטוח

 

תאונות דרכים בישראל

למרבה הצער תאונות דרכים בישראל הפכו להיות מכת מדינה כאשר בכל שנה יש ממוצע של  מעל 800 תאונות דרכים מתוכן 20  הוגדרו כתאונות קשות אשר הותירו את נפגעי תאונות הדרכים רבים עם פציעות קשות כמו נכות, פרפלגיה ושיתוק בארבעת הרגליים, כמו כן לצערנו הרב גם עד עד מועד כתיבת שורות אלה ישנם כ-25 הרוגים בממוצע כתוצאה מתאונות דרכים לפי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דווחו למשטרה מעל 2800 תאונות דרכים שקוטלגו כתיקים כתאונות דרכים קלות.

חוק הפלת"ד 

על פי חוק הפלת"ד נפגע תאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי וזאת ללא שאלת אשמתו בתאונה או לא, אך במקרים מסוימים עולה השאלה אם אדם זכאי לפיצוי כספי בגין תאונת דרכים, כאשר לא ידע כי תעודה הביטוח חובה של אינה בתוקף, במאמר זה נדון בחשיבות הייעוץ המשפטי עם עורך דין תאונות דרכים או עורך דין תאונת אופנוע על מנת שנפגעי תאונת הדרכים יוכלו לקבל את הפיצוי המקסימלי שמגיע להם.

פסק דין תאונת דרכים

בתיק בית משפט ת"א פ 25272-02-18 פלוני נ' קרנית-קרן לפיצוי נפגעי תאונת דרכים ואח' נקבע ע"י כבוד השופט אייל דורון כי התובע זכאי לפיצוי כספי מאחר כי במועד אירוע תאונת הדרכים מאחר כי תעודה ביטוח החובה שהייתה ברכב החברה שקיבל הייתה ללא תוקף ונועדה רק להטעות את התובע.

במסגרת פסק הדין נקבע כי קרנית תפצה את התובע בסך של 156,985 ₪, מאחר ורק לאחר התאונה נודע לתבוע שהחברה בה עבד לא ביטחה את הרכב בביטוח חובה כדין.

בעניינו, התובע שהיה בן 41 החל לעבוד בחברה כאיש מכירות ושיווק בתחום הפצת קפה במדינת ישראל, כך בעקבות עבודתו החברה בה עבד העניקה לו החברה רכב חברה על מנת שיפיץ את מוצרי החברה בנקודות מכירה שונות. ברכב הונחה תעודת ביטוח חובה הנראית כתעודת ביטוח חובה בתוקף.

קרנית, חברת הביטוח, ניסתה לדחות את התביעה ולהימנע מתשלום פיצוי כספי לתובע, והעלתה טענה כי התובע החזיק ברכב ללא פוליסת ביטוח חובה כנדרש, כמו כן החברה שבה הועסק התובע העלתה טענה כי התובע היה המשתמש היחידי ברכב ולכן מוטלת עליו אחריות לתאונה.

כבוד השופט, אייל דורון דחה את טענות חברת הביטוח ואת טענות חברת הביטוח ופסק כי התובע הוא אינו המחזיק של הרכב, אלא קיבל היתר מהחברה בה עבד, ומדובר על כלי רכב שהועבר לתובע מבלי אפשרות בחירה או שהיה עליו לתחזק אותו.

 

אריאלה גפן משרד עורכי דין תאונות דרכים

עורכת הדין אריאלה גפן מביאה עימה מעל ל-20 שנות ניסיון בתביעות תאונות דרכים עם מאות הצלחות ולקוחות מרוצים  כאשר המשרד חרט על דגלו לייצג נפגעי תאונות דרכים במאבק מול חברות הביטוח ללא פשרות וידוע כ- משרד עורכי דין תאונות דרכים שנלחם על זכויות נפגעי תאונות הדרכים.

עורכת הדין אריאלה גפן ייצגה את חברות הביטוח הגדולות והמובילות בישראל כעורכת דין בכירה והיא מכירה היטב את כל האסטרטגיות והטקטיות המשפטיות שיינקטו חברות הביטוח על מנת לדחות את התביעה או למזער את הפיצוי הכספי שמגיע לכם בעקבות תאונת הדרכים.

מכאן, עם ניסיון משפטי רחב ומקיף בייצוג משפטי של אלפי תביעות נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים החל מתאונות דרכים קלות עד תאונות דרכים קשות עם נכויות גבוהות ואף מקרים טרגיים של מוות והשגת פיצויים כספיים במיליוני שקלים חדשים ללקוחותיה – עורכת הדין אריאלה גפן היא עורכת הדין תאונות הדרכים המומלצת ביותר לייצג אותך מול חברות הביטוח ולנצח ללא פשרות על כל הזכויות הכספיות שמגיעות לך ולבני משפחתך בעקבות תאונת דרכים בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ.

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

תשלום על פי הצלחה בלבד

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונת דרכים שבר ברגל
מאמרים משפטים

תאונת דרכים שבר בברך

תאונת דרכים שבר בברך – פוסט זה בבלוג מתמקד בהשלכות הרפואיות של תאונת דרכים שגרמה לשבר בברך. הוא ינתח את הפציעה, הגורמים לה, דרכי מניעה וטיפולים אפשריים. לבסוף תוסק מסקנה לחשיבות ההיוועצות עם עורך דין תאונת דרכים או עו"ד תאונת אופנוע.

עורך דין תאונות אופנוע
מאמרים משפטים

פיצוי כספי מעל 4.5 מיליון ₪ לרוכב אופנוע

בתיק בית משפט ת"א פ 34097-12-17 פלוני המאגר הישראלי לביטוח רכב הפול ואח' נקבע ע"י כבוד השופטת שירלי רנר כי חברת הפול (המבטחת) תפצה את התובע בפיצויים כספיים של 3,859,550 שקלים עבור הפסדי שכר ופנסיה, אובדן כושר עבודה, הוצאות רפואיות, עזרה, כאב וסבל, הוצאות רפואיות ומימון קנאביס ועוד. בנוסף, היא חייבה את חברת הפול (הנתבעת) לשלם לתובע שכר טרחת עו"ד של כ-587 אלף שקלים.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

דילוג לתוכן