משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
ariela_logo_005_icon_trans

משפט בגין עבירות תנועה

תאונת דרכים של שוטר או חייל
משפט בגין עבירות תנועה - מעורבות בתאונת דרכים היא אף פעם לא מקרה נעים, אך במקרים מסוימים היא עלולה לגרום לכם להסתבך בצרות צרורות. אם נשים בצד את הפגיעה הפיזית והנפשית וההתמודדות עם הפציעות מהתאונה והשלכותיהן, קיים פן נוסף של התמודדות , שלא כולם מכירים, אך רבים עלולים להיקלע לו מבלי שתכננו זאת קודם לכן- התמודדות עם משפט בגין עבירת תנועה.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

משפט בגין עבירות תנועה

מה לעשות לפני משפט בגין עבירות תנועה?

משפט בגין עבירות תנועה

 

מעורבות בתאונת דרכים היא אף פעם לא מקרה נעים, אך במקרים מסוימים היא עלולה לגרום לכם להסתבך בצרות צרורות. אם נשים בצד את הפגיעה הפיזית והנפשית וההתמודדות עם הפציעות מהתאונה והשלכותיהן, קיים פן נוסף של התמודדות , שלא כולם מכירים, אך רבים עלולים להיקלע לו מבלי שתכננו זאת קודם לכן- התמודדות עם משפט בגין עבירת תנועה.

 

למען האמת, לא רק מי שהיה מעורב בתאונת דרכים עלול למצוא את עצמו עומד למשפט בגין עבירת תנועה, ובמקרים רבים הנהג מקבל הודעה מפתיעה על כך שנתפס נוהג במהירות מופרזת, חוצה קו הפרדה רצוף, עשה עקיפה מסוכנת וכדו'.

 

עבירות תנועה עלולות להיות בדרגות חומרה שונות, אך בכל מקרה, בית המשפט אינו מקל ראש באשר לשיפוט בגינן, והעובר על החוק צפוי לקנסות, עונשים ואף מאסר בפועל.

 

אם נקלעתם למעצר בגין עבירת תנועה, או שקיבלתם הזמנה לשימוע או חקירה בגין עבירת תנועה חמורה, כדאי שתדעו כיצד עליכם לפעול.

 

מה עליכם לעשות אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים?

 

האינסטינקט הראשוני של כל מי שמעורב בתאונת דרכים הוא לפנות את זירת האירוע. בין שזה לצורך קבלת טיפול ראשוני או לפתיחת ציר התנועה שנחסם, עזיבת מקום התרחשות התאונה לפני גביית עדויות ואיסוף ממצאים הוא טעות, למעט מקרים בהם נדרש לקבל טיפול רפואי דחוף.

 

אם נקלעתם לתאונת דרכים ואינכם זקוקים לשירותי רפואה דחופה, כדאי שתיקחו מספר רגעים כדי לתעד את זירת התאונה, לצלם את הרכבים, ולאסוף עדויות מעוברי אורח. ייתכן שתצליחו לדלות פרטים חיוניים, שלא הייתם מודעים להם ללא איסוף עדויות וראיות, וככל שתקדימו לעשות זאת כך ייטב, מכיוון שלאחר פינוי הרכבים והפצועים זירת התאונה אינה סטרילית, והראיות עלולות להיאבד.

 

אם יש מצלמות ברכב שבו נהגתם, בכביש או ברחוב שבו נהגתם, כדאי שתנסו לקבל עותקים מהצילומים שנקלטו בהם, מה שעשוי לשפוך אור על הסיבות להתרחשות התאונה.

 

עדי ראייה יכולים להיות נהגים נוספים, הולכי רגל, אנשים שעובדים בסביבת זירת התאונה וכו'. אם אין באפשרותכם לתשאל את העדים לתאונה, תוכלו לקחת מהם שם ומספר טלפון, ועורך הדין שיטפל בתיק התביעה שלכם יוכל לגבות מהם עדות.

 

כיצד לפעול בעת חקירה משטרתית

 

בדרך כלל חקירות משטרתיות נפתחות עבור תאונות קשות עם נפגעים. אם נקלעתם לתאונה כזו יידרש מכם לתת עדות במשטרה. אם במהלך מתן העדות אתם חשים שיש חשד באשר לאחריותכם לתאונה, עצרו את החקירה ובקשו להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים או עורך דין תעבורה, שיוכל לתאם מועד אחר למתן העדות, בו יוכל ללוות אתכם.

 

שלילת רישיון נהיגה לאחר תאונת דרכים

 

 הצטברות עבירות תנועה עלולה לגרום לנהגים לאבד את רישיון הנהיגה ולהוביל לשלילתו. במקרים מסוימים ניתן להשיב לנהג את רישיון הנהיגה שלו, בתנאי שהשלים 7 שיעורי נהיגה ועבר את מבחן התיאוריה. במקרים מסוימים הנהג עשוי להידרש לעבור בדיקת כשירות רפואית, בדיקת ראייה וכדו'.

 

לפני ביצוע בדיקות אלו מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים.

 

כיצד לפעול אם הייתם מעורבים בתאונת פגע וברח?

 

תאונת פגע וברח היא תאונה בה נהג פגע בהולך רגל, רוכב אופניים או כל נהג אחר ונמלט מזירת האירוע מבלי להגיש סיוע ולהזעיק את שירותי החירום וההצלה. עבירה זו נחשבת בין העבירות החמורות ביותר בתחום התעבורה, ועלולה לגרור עונש מאסר בפועל בגין הריגה או בגין גרימת מוות ברשלנות.

 

עם זאת, החוק מכיר ויודע כי התגובות האינסטינקטיביות בגוף האדם בעת שעת לחץ עלולות להיות לחימה או בריחה, ולכן חשוב לדווח על האירוע בהקדם לכוחות ההצלה ולמשטרה ולהיעזר בעורך דין מקצועי שמנוסה בתיקי תאונות דרכים פגע וברח, שינחה אתכם כיצד לפעול.  

 

כיצד לפעול אם נתפסתם בנהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול?

 

גם נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול נחשבת לעבירה חמורה בתחום התעבורה, והעונשים הצפויים למי שנתפס בעת נהיגה בגילופין או תחת השפעת סמים כוללים את שלילת רישיון הנהיגה, הורדת הרכב מהכביש ואף מאסר בפועל.

 

אם נתפסתם בנהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול כדאי שתיעזרו בעורך דין מומחה לעבירות תנועה בהקדם.

 

לסיכום,

 

אם נהיה כנים, אף נהג אינו מושלם, וגם אם לא במתכוון, כל אחד עלול לעבור על עבירת תנועה לפחות פעם או פעמיים בחייו. השורה התחתונה היא, שגם אם נתפסתם עוברים על חוקי התנועה או שהעבירה שביצעתם גרמה לתאונת דרכים, כדאי שתיעזרו בעורך דין תאונות דרכים, שינחה אתכם כיצד לפעול, ימזער את הנזק ככל שניתן ואף יזכה אתכם מאשמה במידת האפשר.

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים בתל אביב - עו"ד אריאלה גפן
מאמרים משפטים

האם מגיע לנוסע ברכב פיצוי כספי בגין תאונת דרכים לאחר שלנהג הרכב לא היה ביטוח?

במקרה של תאונת דרכים כאשר במועד התאונה לרכב הוצאה פוליסת ביטוח חובה על פי חוק, אך לנהג הרכב לא היה במועד התאונה רישיון נהיגה בתוקף ו\או אם לא היה רישיון נהיגה כלל במקרה דנן נהג הרכב לא יהיה זכאי לתבוע פיצויים מחברת הביטוח, אך הנוסעים במידה ונפגעו יוכלו לתבוע את קרנית.

תאונת עבודה מה עושים - שליח פיצה
מאמרים משפטים

מעל 5 מיליון שקל לשליח פיצה שנפגע בתאונת אופנוע בעבודה

בגין תאונת דרכים שבה נפגע שליח פיצה במסגרת העבודה, נמצא שהוא זכאי לפיצוי כספי שעמד על מחצית השכר החודשי שלו בלבד. במסגרת התביעה שהוגשה נבחנו מרכיבי השכר של התובע ובמסגרת זו הוכנסו גם הטיפים שקיבל ללא דיווח לרשויות המס כתוצאה מכך הפיצוי עלה ליותר מחמישה מיליון שקלים. הודות לניהול תיק באופן מקצועי ובניית אסטרטגיית תביעה נכונה הוא זכה לקבל את מלוא הפיצויים שמגיעים לו.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!