תאונת דרכים אופנוע וקטנוע

Share This Post

מעל 630,000 ₪ פיצויים לשליח שנפגע בתאונת דרכים על אופנוע

צעיר כבן 18 שעבד כשליח על אופנוע  נפגע במהלך עבודתו בתאונת דרכים קשה מיום ה 21.7.13 שגרמה לו לנכות רפואית בשורש כף יד ימינו ובמרפק. התאונה הוכרה כתאונת עבודה, והתובע עמד לפני ועדה רפואית של המל"ל. הועדה קבעה, כי בגין תאונת הדרכים נגרמה לתובע נכות צמיתה בשיעור של 5% בגין הפגיעה בשורש כף יד; כן קבעה הועדה כי לתובע נכות צמיתה בשיעור של 30% בגין לקותו במרפק יד ימין, ואולם מתוך נכות זו קבעה הועדה הרפואית, שבין חבריה היה גם אורתופד, שיש לייחס לתאונה מחצית, קרי נכות של 15% וזאת מאחר שהתובע סבל מהמנגיומה במרפק עוד טרם התאונה.

  

נוכח הנכות אשר נקבעה, הנפגע הגיש תביעה נזיקית בגין תאונת הדרכים עם האופנוע כנגד חברת הביטוח התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה בע"מ ("הפול") בבית המשפט בגין ההוצאות הרפואיות, הפסדי שכר ואובדן כושר ההשתכרות.

 

בית המשפט בחן את נכותו התפקודית של רוכב האופנוע עד לאירוע תאונת הדרכים למרות הבעיות הרפואיות במרפקו, ובחן את תפקודו לאחר תאונת הדרכים שכן רוכב האופנוע טען כי בשל הפגיעה מתאונת הדרכים הוא סובל מקושי רב בעבודות ואף נוטש מספר רב של עבודות בגלל הבעיות הרפואיות שהוא סובל והפגיעה הפיזית בידו הימנית שהיא הדומיננטית.

 

 

 

בית המשפט בחן את נכותו התפקודית של רוכב האופנוע עד לאירוע תאונת הדרכים למרות הבעיות הרפואיות במרפקו, ובחן את תפקודו לאחר תאונת הדרכים שכן רוכב האופנוע טען כי בשל הפגיעה מתאונת הדרכים הוא סובל מקושי רב בעבודות ואף נוטש מספר רב של עבודות בגלל הבעיות הרפואיות שהוא סובל והפגיעה הפיזית בידו הימנית שהיא הדומיננטית.

 

בית המשפט ציין כי מדובר בנפגע שהיה בן 18 כאשר אירעה תאונת הדרכים, וכפי שעלה מהראיות והעדויות שהובאו בפני בית המשפט, התובע עסק בעבודות לא קבועות וגם לאחר תאונות הדרכים התובע עוסק בעבודות מזדמנות ועדיין לא החליט מה הוא העתיד המקצועי שהוא רוצה לפנות אליו – בית המשפט ציין כי בעקבות תאונת הדרכים נקבעה לתובע נכות אורתופדית שיש למה משמעות בפגיעה תפקודית.

 

התובע טען בתצהירו כי אינו יכול לעבוד באף עבודה פיזית כתוצאה ממגבלותיו, וגם עבודה משרדית קשה לו מאחר שאינו יכול לכתוב ביד ימין שהיא ידו השלטת.

 

בסיכומיו טען התובע שיש לקבוע את בסיס השכר לעתיד על מעבר לבסיס השכר הממוצע במשק , קרי, על בסיס של 14,000 ₪ ברוטו, וזאת מאחר שהתובע למד תיפוף וצילום והחל לרכוש כבר מקצועות להשתלב בהם, מקצועות בהם היה משתכר מעבר לשכר הממוצע במשק, וכי חלומותיו נגוזו. התובע  מציין כי כבר בעת היותו בן 15 פנה לשוק התעסוקה והדבר מעיד על רצונו להצליח להשתכר ולהתקדם.

 

לבסוף קבע בית המשפט כי גובה הפיצויים מסתכם בסך של 635,342 ₪.

 

ת"א 14463-06-15 פ. נ' התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה בע"מ ("הפול")

 

עורכת דין תאונות דרכים

 

חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקית בגין תאונת עבודה, וכי כדי להוציא את הפיצוי המרבי בגין הנזק מהתאונה ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיחליט על האסטרטגיה המשפטית שכן שקביעת הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי לעניין הנכות הינה מחייבת, ובמקרה שיקבעו לך או לבני משפחתך אחוזי נכות נמוכים בגין תאונת הדרכים, התביעה מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לפיצוי כספי מול חברת הביטוח תתבסס על הקביעה של ביטוח לאומי.

 

 

 

ייצוג משפטי בתביעת תאונת דרכים – אריאלה גפן, עורכת דין

 

אריאלה גפן עו"ד המתמחה בנזיקין הינה עורכת דין ומייצגת בתביעות תאונות דרכים נגד חברות הביטוח. לעורכת הדין אריאלה גפן נסיון משפטי רב בהתמודדות מול חברות הביטוח בישראל כמו התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה ("הפול") בע"מ, כלל ביטוח, הכשרה חברה לביטוח, קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, הכשרה חברה , שומרה, שלמה חברה לביטוח איילון, שירביט.

 

המשרד מוביל את כל ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות לקוחותיו על מנת שיקבלו את מירב הפיצויים בגין נזקי גוף ורכוש וגם יקבלו שקט נפשי ע"י משרד עורכי דין מקצועי, מיומן שנותן יחס אישי לכל לקוח ולקוח.  

אם נפגעת בתאונת דרכים או תאונת עבודה משרדנו יפעל מול כל הגורמים הרלבנטיים כמו בתי משפט, חברות הביטוח, עיריות, בתי חולים על מנת למצות את זכויותיכם המשפטיות ולאפשר לכם ולקבל פיצוי כספי מרבי בגין הנזק שנגרם לכם .

 

משרד עורכי דין אריאלה גפן – מומחים בייצוג תובעים בתחום דיני הנזיקין ותביעות ביטוח

 

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

ההבדל בין תאונת דרכים לבין תאונת דרכים בעבודה

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תביעה נגד העיריה בגין בור בכביש או ברחוב

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

אריאלה גפן - משרד עורכי דין