עורך דין מוסד לביטוח לאומי
להבדיל מפגיעה או פציעה בתאונת עבודה הנגרמת באופן פתאומי או חד פעמי, מחלות מקצוע הינן מחלות הנגרמות כתוצאה מחשיפה לגורמי סיכון במקום העבודה ובמהלכה ופוגעים בבריאותו של העובד. מחלות אלו מופיעות ברשימה סגורה של מחלות הקבועות בחוק ביטוח לאומי, המתעדכנת באופן סדיר ע"י שר העבודה והרווחה בהתאם לשינויים והתפתחויות בשוק העבודה ולהוראות החוק.
Picture of מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

מאת: אריאלה גפן, עורכת דין

משרד עורכי דין תאונות דרכים

תוכן עניינים

כל מה שחשוב לדעת על מחלות מקצוע

להבדיל מפגיעה או פציעה בתאונת עבודה הנגרמת באופן פתאומי או חד פעמי, מחלות מקצוע הינן מחלות הנגרמות כתוצאה מחשיפה לגורמי סיכון במקום העבודה ובמהלכה ופוגעים בבריאותו של העובד. מחלות אלו מופיעות ברשימה סגורה של מחלות הקבועות בחוק ביטוח לאומי, המתעדכנת באופן סדיר ע"י שר העבודה והרווחה בהתאם לשינויים והתפתחויות בשוק העבודה ולהוראות החוק.

תנאים להכרת עובד כמי שחלה במחלת מקצוע

חשוב להדגיש כי הביטוח הלאומי ובתי המשפט יכירו אך ורק במחלות מקצוע אשר נקבעו בתקנות ביטוח הלאומי בפרק "מחלות מקצוע" סעיפים 44-47, ובחלק מהמקרים צריכים להתקיים גם תנאים נוספים על מנת שעובד יוכר כמי שחלה במחלה כזו ויזכה לפיצויים, כמו תאריך המחלה (מי שחלה לפני מועד ההכרה המופיע בתקנות, לא יאושר כחולה במחלת מקצוע)

בנוסף, צריך להתקיים קשר סיבתי בין המחלה למקום העבודה – כלומר, יש להוכיח כי העובד חלה בעקבות עבודתו אצל המעביד ותנאי עבודתו הם שגרמו למחלת המקצוע.

מחלות מקצוע נפוצות אשר מוגדרות בתקנות ביטוח לאומי

 הרשימה המופיעה בתקנות הביטוח הלאומי הינה מפורטת וברורה, והיא מתייחסת לפעולות, חומרים ותנאי עבודה ספציפיים העלולים לגרום למחלות שונות כגון:

– פגיעה בדרכי הנשימה בעת חשיפה לאבקות וחומרים הנשאפים על ידי העובד.

– בעיות עור למיניהן.

–  בעיות בשלד ופגיעה בשרירים הנגרמות כתוצאה מעומס פיסי ומאמץ

–  דלקות בגידים הנגרמות מעבודה הדורשת פעולות חד גוניות שחוזרות על עצמן.

–  סרטן הנגרם מחשיפה לחומרים כימיים או קרינה

–  חשיפת עובדי רפואה לפתוגניים וזיהומים בעת טיפול בחולים או בבעלי חיים.

חלית במקום העבודה? פנה בהקדם לעורך דין מומחה בתחום

 חשיבות הפנייה לביטוח לאומי בבקשה להכרה במחלות מקצוע עם ייצוג ע"י עורך דין המתמחה בנושא הינה משמעותית ביותר, מכיוון שבמקרים רבים הביטוח הלאומי אינו מכיר בתביעת העובד ודוחה אותה (בחלק ניכר מהמקרים- שלא בצדק!).

מומלץ לפנות מלכתחילה לעורך דין מנוסה המכיר את החוק והתקנות, את ההליכים והוועדות השונות בביטוח לאומי ואת פסיקות הפיצויים הרבות הניתנות בכל שנה לעובדים שנפגעו, ובכך להגדיל משמעותית את הסיכויים למימוש מלוא הזכויות המגיעות לך על פי חוק כעובד שחלה במקום עבודתו.

ייצוג משפטי נגד המוסד לביטוח לאומי – אריאלה גפן, עורכת דין

אריאלה גפן עו"ד המתמחה בנזיקין ומייצגת נפגעים בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי. לעורכת הדין אריאלה גפן ניסיון משפטי רב בייצוג בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי כאשר המשרד מוביל את כל ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות לקוחותיו על מנת שיקבלו את מירב הפיצויים בגין נזקי גוף ורכוש וגם יקבלו שקט נפשי ע"י משרד עורכי דין מקצועי, מיומן שנותן יחס אישי לכל לקוח ולקוח.

במקרה ונפגעת ונגרם לך נזק פיזי (כמו נכות) או חלית במחלה קשה חשוב לפנות בהקדם לעו״ד המתמחה בתביעות נגד הביטוח הלאומי והבקיא בחוקים והפסיקה העדכניים ביותר כנגד הביטוח הלאומי, משרד עורכי דין אריאלה גפן מתמחה בדיני נזיקין והמוסד לביטוח לאומי בפרט. עו״ד אריאלה גפן מייצגת נפגעים בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי וגם בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. בין אם אתם נפגעתם פיזית או חליתם במחלה קשה או מישהו אחר מבני משפחתכם, פנו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי על מנת שתוכלו לפעול בצורה המשפטית במקרה של תביעה משפטית נגד המוסד לביטוח לאומי או לייצוג בוועדה רפואית על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הכספי המרבי

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה, התקשרו -0733-752-766 או השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

אריאלה גפן – משרד עורכי דין

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

תאונות אופנוע ונזקי גוף: החשיבות של התמודדות נכונה עם הפציעות

תאונות אופנוע הן מהסוגים המסוכנים ביותר של תאונות דרכים, במיוחד כאשר מדובר בנזקי גוף חמורים. רוכבי אופנוע נמצאים בסיכון גבוה יותר לפציעות קשות בהשוואה לנהגים ברכב סגור, בשל חשיפתם הפיזית המלאה במהלך התאונה. במקרה של תאונת אופנוע, ההשלכות עלולות להיות חמורות מאוד ולדרוש טיפול רפואי מיידי ונכון.

תמונת צילום רנטגן המציגה שבר ביד. התמונה מציגה את השבר בעצמות היד באופן ברור, ונראית כמו סריקת רנטגן רפואית עם פרטים של העצמות וקו השבר הנראה לעין.
מאמרים משפטים

שבר ביד מתאונת דרכים? – כל מה שצריך לדעת

במאמר זה נדון בתאונות דרכים עם נזקי גוף, ובפרט בשברים ביד. נסקור את הסיבות העיקריות לתאונות, תסמינים ואבחון שברים, דרכי הטיפול האפשריות ותוצאות אפשריות של טיפול לא נכון. כמו כן, נפרט על ההיבטים המשפטיים הקשורים לתאונות דרכים והצורך בקבלת פיצויים. המאמר כולל מידע חיוני לנפגעים ועצות מועילות להחלמה ושיקום.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן