משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

מדריך לנפגעי תאונות דרכים

תביעת תאונת דרכים
מדריך נפגעי תאונת דרכים - מדי שנה מוגשות בישראל אלפי תביעות בגין תאונות דרכים. התביעות הנפוצות ביותר עוסקות בתאונות בין כלי רכב, פגיעה בהולכי רגל ויותר ויותר אנחנו רואים תאונות דרכים קשות יותר וקטלניות יותר, כתוצאה מכך חברות הביטוח משלמות מדי שנה סכומי כסף גדולים מאוד המגיעים לכדי למיליארדי שקלים חדשים בעקבות אותן תביעות.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מדריך לנפגעי תאונות דרכים

מה לעשות במקרה של תאונת דרכים?

תביעות בגין תאונות דרכים  – עורך דין תאונות דרכים

מדי שנה מוגשות בישראל אלפי תביעות בגין תאונות דרכים. התביעות הנפוצות ביותר עוסקות בתאונות בין כלי רכב, פגיעה בהולכי רגל ויותר ויותר אנחנו רואים תאונות דרכים קשות יותר וקטלניות יותר, כתוצאה מכך חברות הביטוח משלמות מדי שנה סכומי כסף גדולים מאוד המגיעים לכדי למיליארדי שקלים חדשים בעקבות אותן תביעות. 

במקרים רבים פונים אל משרדנו עשרות נפגעי תאונות דרכים שלא ידעו מה עושים במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים או כיצד לפעול מיד לאחר התאונה, במאמר זה נסקור את האפשריות שעומדות כלפי נפגעי תאונות הדרכים והחשיבות של התיעוד הראייתי.

בהרבה ממקרי תאונות הדרכים, חברות הביטוח יעשו ככל שביכולתן על מנת לדחות את התביעה בגין תאונות הדרכים על מנת מלהמנע לשלם לנפגע את הפיצוי הכספי שמגיע לך, בחלק מהמקרים חברות הביטוח ישלחו חוקר פרטי במטרה לחקור את התאונה ודלות כל פרט או ראיה אשר תעזור להם לדחות את התביעה או את הנזק הגופני. על כן, במקרה שנפגעת בתאונת דרכים מומלץ לפנות ל- עורך דין תאונות דרכים מיומן ומקצועי שידריך אותך לכל אורך ההליך המשפטי על לניצחון בתיק וקבלת פיצוי כספי מרבי.

 

מהי תאונת דרכים?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 מגדיר תאונת דרכים כמאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה; יראו כתאונת דרכים גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על-ידי גורם שמחוץ לרכב, וכן מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב, ובלבד שבעת השימוש כאמור לא שינה הרכב את ייעודו המקורי; ואולם לא יראו כתאונת דרכים מאורע שאירע כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם, והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב המנועי

פיצוי לנפגעי תאונת דרכים – עורך דין תאונות דרכים

החוק הוא הסדר של אחריות מוחלטת המסדיר את הפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לנפגע כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים על מנת להבטיח שכל נפגע בתאונת דרכים יפוצה ללא שאלת האשמה. לשם כך הוטלה אחריות מוחלטת על כל נהג המעורב בתאונה כלפי הנפגעים בתאונה וחובת ביטוח בגין האחריות הפוטנציאלית וכן בגין נזק שעלול להיגרם לנהג, לנוסעי הרכב ולהולכי הרגל

מה לעשות במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים?

על מנת למצות את הזכויות המגיעות לכם על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולקבל את הפיצוי המרבי בגין פגיעה פיזית ו\או נפשית, חשוב שתתנהלו בצורה נכונה מבחינה משפטית, כבר מרגע התאונה.

א. דיווח – יש לדווח מיד למשטרה ולמגן דוד אדום יחד עם מיקום מדויק ככל הניתן של מקום התאונה, פרטים על מספר הנפגעים ומצבם וכן גם על הרכבים\אופנועים המעורבים

ב. פרטי הפוגע – חשוב לקחת את כל הפרטים המזהים מהפוגע: מספרי תעודת זהות, רישיון נהיגה, רישיון רכב, תעודת ביטוח החובה וכו'

ג. להשאיר את הרכב במקום – המיקום של כלי הרכב חיוני לבדיקה המשטרתית ולתיעוד התאונה.

ד. טיפול רפואי – בקרות התאונה יש חשיבות רבה לפניה לבית חולים או קופת חולים לקבלת טיפול רפואי סמוך ככל שאפשר למועד התאונה. במעמד הטיפול הרפואי בבית החולים יש לציין שנפגעתם בתאונת דרכים על מנת להוכיח כי הפגיעה אכן נגרמה כתוצאה מהמעורבות בתאונת הדרכים. חשוב לדעת כי גם לפגיעות גוף קלות עלולות להיות השלכות לאורך זמן מכיוון שהסימפטומים של החבלה\פציעה יכולים להופיע זמן רב לאחר הפגיעה לכן צריך לדווח עליהן במעמד הטיפול הרפואי.

בנוסף, ישנה חשיבות משפטית לפנייה לטיפול רפואי לאחר תאונת דרכים וזאת על מנת לחזק את הקשר הסיבתי בגין תאונת הדרכים והנזק שנגרם לכם וכך להדוף את טענות חברת הביטוח במקרה והיא תנסה לדחות את התביעה ע"י שלילת הקשר הסיבתי.

ה. תיעוד רפואי בעת השחרור מבית החולים – בגיליון השחרור מבית החולים חשוב מאוד לוודא שאירוע תאונת הדרכים שוקף כפי שארע ובנוסף בגיליון הרפואי צוין כי הגעתם לבית החולים בשל תאונת דרכים.

בתי המשפט בישראל מייחסים חשיבות רבה לתיאור התאונה במסמכים הרפואיים, בפרט כשמדובר במסמכי הטיפול הראשונים, ולכן חייבים עליכם להקפיד על מסירת הפרטים לגורמים המטפלים באופן מדויק, לא רק באשר למהות הפגיעה אלא גם באשר לסיבת הפגיעה, ולוודא כי הדברים שאמרתם נרשמו בצורה נכונה ומדויקת.

ו. המשך טיפול רפואי לאחר תאונת דרכים – לאחר תאונת הדרכים תופנו להמשך טיפול רפואי בקופת החולים ואף לפיזותרפיה ומעקב מומחים על כן חשוב שתתמידו בטיפולים הרפואים לצורך ביקורת ומעקב, כך גם ניתן יהיה לחזק את הקשר הסיבתי בין התאונה לנזק שנגרם לכם.

ז. אישור משטרה – אנא פנו לתחנת המשטרה לקבלת אישור על תאונת הדרכים בסיומו של הדיווח תוכלו לקבל טופס מידע על נתוני תיק תאונת דרכים ובו יהיו את כל הפרטים הנדרשים לעניין התאונה. במעמד הגשת התלונה במידה ונהגתם ברכב יהא עליכם להביא עמכם

1. רישיון נהיגה בתוקף ליום התאונה

2. רישיון רכב בתוקף ליום התאונה

3. תעודת ביטוח חובה בתוקף ליום התאונה. (אין צורך להמציא ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' למשטרה)

ח. ייעוץ משפטי – יודגש, קיימת חשיבות רבה להתייעץ עם עורך דין מומחה לתאונות דרכים דרכים ככל שניתן בסמוך לזמן בו אירעה תאונת הדרכים וזאת על מנת לפעול נכון משפטית מול חברות הביטוח בתהליך בניית תיק התביעה שכן התנהלות נכונה משמעותה השפעה ישירה על גודל הפיצוי הכספי שמגיע לתובע.

 

 את מי ניתן לתבוע בגין תאונת דרכים עם נפגעי תאונות דרכים?

כאמור, כל נהג במדינת ישראל חייב להיות מבוטח בפוליסת ביטוח חובה על פי חוק. ביטוח זה נועד לכסות נזקים גופניים או נפשיים העלולים לקרות לו, לנוסעים שברכבו או לעוברי אורח שהרכב פגע בהם, במקרה של תאונת דרכים.

א. נהג המעורב בתאונת דרכים יכול לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את רכבו.

ב. נוסעי הרכב המעורב בתאונת דרכים יתבעו את חברת הביטוח שביטחה את הרכב

ג. הולך רגל– תובע את מבטחת הרכב אשר פגע בו. באם היו מעורבים כמה כלי רכב בפגיעה בהולך הרגל, רשאי הוא לתבוע את אחת ממבטחות הרכבים אשר פגעו בו או את כולן.

עורך דין תאונות דרכים – אריאלה גפן, עורכת דין

 
עו”ד אריאלה גפן, בעלת תואר במשפטים (LL.B) ובעלת רישיון עריכת דין משנת 2004 ומביאה עימה ניסיון משפטי רב בייצוג משפטי בתביעות נזיקין מורכבות כאשר את ניסיונה המשפטי בתאונות דרכים צברה כאשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל ובהמשך דרכה המקצועית הייתה עורכת דין בכירה במשרדי עורכי הדין המובילים והחזקים בישראל, כיום לאחר שעורכת הדין "עברה צד" ומייצגת רק תובעים, ניסיון זה מעניק למשרד יתרון משמעותי בייצוג תובעים בזכות ראייה משפטית רחבה ומעמיקה ביותר והבנת דרך החשיבה והפעולה של חברות הביטוח שממונפת לטובת הייצוג המשפטי שלך בתאונת הדרכים בהצלחה רבה.
 
 
משרד עורכי דין נזיקין אריאלה גפן הינו משרד מוביל בישראל בתביעות תאונות דרכים. עורכת הדין הדין אריאלה גפן מייצגת נפגעי תאונות הדרכים מול חברות הביטוח הגדולות בישראל, המוסד לביטוח לאומי והמעסיק, וזאת על מנת למצות את הזכויות המשפטיות ואת הפיצוי הכספי המירבי שמגיע לך ולבני משפחתך.

חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקית בגין תאונות דרכים עם נפגעים, וכי כדי להוציא את הפיצוי המרבי בגין הנזק שנגרם לנפגעי תאונות הדרכים ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין תאונות דרכים מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר בתאונת דרכים ואת הנזק הפיזי או הנפשי שנגרם לנפגע.

במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות תאונות דרכים מורכבות וקשות באופן מקצועי ואמין עם ניסיון משפטי רב, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת פיצוי כספי מרבי עבור הנפגע.

פנו עוד היום למשרד עורכי דין אריאלה גפן לבדוק את זכאותכם לפיצוי כספי ללא התחייבות.

משרד עורכי דין אריאלה גפן – משרד עורכי דין נזיקין

עורכת הדין אריאלה גפן התחילה את דרכה כאשר ייצגה משפטית את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים, ניסיון משפטי זה מעניק למשרד יתרון משמעותי וניכר בייצוג בתביעות תאונות דרכים, שכן עורכת הדין אריאלה גפן מכירה לעומק את חברות הביטוח ודרכי הפעולה שלהן על מנת לדחות את התביעה, והיא תדע למנף ידע וניסיון זה לטובת נפגעי תאונת הדרכים.

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין נזיקין המתמחה בייצוג משפטי של נפגעי נזקי גוף, נפש ורכוש על מנת שיקבלו את הפיצוי הכספי המרבי בגין הנזקים שנגרמו להם. המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות קשות ולצערנו אף קטלניות ודואגים להם ולבני משפחתם במקצועיות וביעילות על מנת שיקבלו את הפיצוי המרבי שמגיע להם.

במקרה ואתם זקוקים ל- עורכי דין תאונות אופנוע, עורך דין תאונות אופנוע, תאונת דרכים עורך דין, עורך דין תאונות דרכים מומלץ, עורך דין תאונות דרכים, עורך דין תאונות דרכים בתל אביב, עורכי דין מובילים בתחום הנזיקין אנא פנו למשרדו לקבלת חוות דעת משפטית.

 
 
 

חשוב לציין, כי עורך דין מומחה לתאונות דרכים כמו עו"ד אריאלה גפן היא שתייצג אותכם במהלך הגשת תביעת בגין נזקי הגוף לכל אורך ההליך המשפטי באופן אישי ומסור ותלווה אתכם בזמינות מרבית וללא פשרות, לכן חשוב מאוד לקבל ייצוג משפטי בעל ידע נרחב בתחום הנזיקין שכן נדרש ידע מקצועי רחב של החוק והפסיקה בתחום.

לאור הנסיון הרב של עורכת הדין אריאלה גפן אשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל בתביעות תאונות דרכים, היכרות מעמיקה זו מעניקה למשרד יתרון משמעותי בהבנה האסטרטגיה המשפטית של חברות הביטוח ואת קווי ההגנה שלהן בתאונות אופנוע או תאונות דרכים, נפילה ממשאית תאונת דרכים.

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

לייעוץ משפטי בתביעות תאונות דרכים אנא צרו קשר עם עורכת הדין אריאלה גפן במספר טלפון 0733-752-766 או במייל ariella@gefen-law.com או באתר gefen-law.com

.אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. מדיניות השימוש באתרח

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!