משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

חוות דעת רפואית לצורך תביעה בגין רשלנות רפואית – משרד עורכי דין אריאלה גפן

רשלנות רפואית
כל מה שצריך לדעת על חוות דעת רפואית בתביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית- המדריך המלא. באילו מקרים נדרש להציג חוות דעת רפואית בתביעת רשלנות רפואית? האם זה יכול לחזק את התביעה? מי משלם על חוות דעת רפואית? וגם, באילו מקרים בית המשפט ממנה רופא מומחה מטעמו, ומה זה אומר?

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

חוות דעת רפואית לצורך תביעה בגין רשלנות רפואית – משרד עורכי דין אריאלה גפן

חוות דעת רפואית לצורך תביעה בגין רשלנות רפואית

בכל תביעה בגין רשלנות רפואית רשאי התובע להביא חוות דעת רפואית, שמהווה סימוכין לטענותיו שחתומים על ידי רופא מומחה בתחום שבו אירעה הרשלנות הרפואית.

חוות דעת רפואית שמתלווה לתיק התביעה מעניקה לתובע יתרון ומחזקת את טענותיו. אף על פי שאין חובה לצרף אותה לתיק התביעה, בהעדרה, התביעה עלולה להיכשל או שבית המשפט עלול להפחית מסכום הפיצויים שמגיעים לנפגע.

במקרים מסוימים רשאי בית המשפט אף לדחות תביעה מפאת העדר חוות דעת רפואית.

מי רשאי לתת חוות דעת רפואית בתביעה בגין רשלנות רפואית?

רופאים שרשאים לתת חוות דעת רפואית הנם רופאים בעלי תואר מומחה, ששמם מופיע ברשימת הרופאים המפורסמת לפי תקנה 34 לתקנות הרופאים.

על פי אילו קריטריונים יש לבחור את הרופא המומחה?

בתביעת רשלנות רפואית מומלץ להיעזר ב- עורך דין רשלנות רפואית שמתמחה בתחום זה. אם לעורך הדין יש מוניטין בתחום והוא מנוסה מספיק, סביר להניח שהוא יפנה את התובע אל רופא מומחה בתחום הרלוונטי לתביעה, כזה שהוא מכיר ויש להם ניסיון משותף מתביעות קודמות.

אם הרשלנות הרפואית גרמה לנזקים בתחומים שונים, מומלץ להצטייד בחוות דעת רפואית ממספר מומחים.

פרט לכך, יש לבחון מספר קריטריונים בבחירת הרופא המומחה שאליו פונים לצורך קבלת חוות דעת רפואית:

• תחום ההתמחות של הרופא- רופא שמתמחה בפציעות כתף עשוי שלא להיות הכתובת הנכונה עבור פציעת ברך, ואילו רופא שמתמחה בטרשת נפוצה לא בהכרח יתמחה בפרקינסון. יש לבחור את הרופא בהתאם להתמחויות הספציפיות שלו, וככל שההתמחות שלו תהייה יותר רלוונטית לפגיעה של התובע, כך חוות הדעת שלו תיראה אמינה יותר בעיני בית המשפט ותחזק את התביעה.

• המוניטין של הרופא וניסיונו במתן חוות דעת לבית משפט- רופאים מסוימים מנוסים במתן חוות דעת רפואית לתביעות בגין רשלנות רפואית. את חלקם המערכת המשפטית מכירה ומעריכה, ושמם הולך לפניהם הודות למוניטין שצברו בתחום ההתמחות שלהם.

האם גם ההגנה רשאית להביא רופא מומחה מטעמה?

בתביעות נזיקין מאוד נפוץ שגם ההגנה מבקשת חוות דעת רפואית של רופא מומחה מטעמה. המטרה של ההגנה היא מן הסתם להפריך את טענות התביעה, אולם לא תמיד זה מצליח.

במקרים בהם קיימת סתירה בין חוות הדעת של המומחים מטעם ההגנה והתביעה, בית המשפט רשאי למנות רופא מומחה שלישי מטעמו, אשר על סמך חוות דעתו תינתן הפסיקה בתיק.

מתי בית המשפט ממנה מומחה מטעמו לצורך חוות דעת רפואית?

בית המשפט יוצא מנקודת הנחה כי מומחיות הרפואה היא נושא שלא ניתן להבינו על ידי עיון בספרות המקצועית לצורך קבלת מידע וקביעת פסק דין, ומסיבה זו הוא משאיר את מלאכת חוות הדעת למומחה בתחום הרפואה שהוא ממנה באחד מן המקרים הבאים:

• כשקיימת אי הסכמה בין הצדדים, וכל צד נסמך על חוות דעת רפואית שסותרת את השנייה.

• במקרים בהם קיים ספק באשר להתרחשותה של רשלנות רפואית.

• במקרים בהם לתביעה אין חוות דעת רפואית, ובית המשפט זקוק לכך לצורך קביעה.

• כאשר קיים חשד מצד בית המשפט באשר לאובייקטיביות חוות הדעת שהוצגו בפניו מטעם התביעה וההגנה.

• כאשר בית המשפט זקוק למידע נוסף לצורך פסיקה (במקרים אלו, בית המשפט אף יגדיר לרופא המומחה מטעמו אילו שאלות לשאול ומה בדיוק עליו לבדוק).

האם חוות הדעת הרפואית כרוכה בתשלום?

חוות דעת רפואית מטעם התביעה משולמת על ידי התובע, אולם במידה ובית המשפט פוסק לטובתו, הוא מקבל פיצוי עבור הוצאות המשפט וההוצאות הרפואיות שנדרשו ממנו בעקבות הפציעה, לרבות חוות דעת רפואית.
באופן דומה חוות דעת רפואית מטעם התביעה משולמת מכיסם של הנתבעים. אם נפסק פסק דין לטובתם, התובע ייאלץ לשלם על כך מכיסו.

כאשר בית המשפט ממנה רופא מומחה מטעמו, עלותה נגבית באופן שווה משני הצדדים, התביעה וההגנה, ומוענקים פיצויים בגינה בהתאם לפסק הדין שנקבע בהמשך.

חשוב לדעת,

2 הצדדים רשאים לשנות את טענותיהם לאחר שניתנה חוות דעתו הרפואית של הרופא מטעם בית המשפט. את שינוי הטענות ניתן לערוך ללא אישור מבית המשפט עד 15 יום מהצגת חוות הדעת.

משרד עורכי דין אריאלה גפן הינו משרד מוביל בקבלת פיצויים מרביים בתביעות רשלנות רפואית עבור לקוחותיו נגד בתי חולים, רופאים, קופות חולים ומייצג תובעים שנפגעו עקב רשלנות רפואית ברגישות רבה עם ליווי צמוד, יחס אישי ומקצועי לכל אורך המאבק המשפטי.

חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית וכי כדי להוציא את הפיצוי המרבי בגין הנזק כתוצאה מהרשלנות הרפואית ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין רשלנות רפואית מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר ברשלנות רפואית ואת הנזק שנגרם לנפגע.

משרד עורכי דין נזיקין – אריאלה גפן


במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים ב-תביעות רשלנות רפואית באופן מקצועי ואמין עם ניסיון משפטי רב, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי עבור הנפגע.

אנא צרו קשר עם עורכת הדין אריאלה גפן במספר טלפון 0733-752-766 או בוואטסאפ במייל ariella@gefen-law.com או באתר האינטרנט https://gefen-law.com

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים שבר באגן

שבר באגן תאונת דרכים  – במאמר זה נסקור את הפיצוי לנפגעי תאונת דרכים בגין הפסדי השתכרות ונכות, כאשר בעניינו מדובר על קטין אשר נפגע בתאונת דרכים קשה כאשר נדרס ע"י משאית ונגרמו לו נזקי גוף בדמות שבר באגן מתאונת דרכים וקטיעת גפיים מעל הברך.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים לפלסטיני שנפגע בחוליה בגבו

ש"ח פיצויים למסגר פלסטיני שנפגע בחוליה בגבו
עובד מסגריה פלסטיני שעבד בישראל הוכר כנפגע עבודה וזכה לפיצוי בגובה גיל הפרישה הישראלי (67) על בסיס 9.75% נכות בלבד וזאת בגלל ששבר בחוליה עלול להגביל את כושר העבודה שלו שוב בהמשך חייו

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!