וועדה רפואית המוסד לביטוח לאומי
אם נפצעת או חלית במהלך עבודתך בצורה חמורה ומתמשכת, הנך זכאי, כמו כל עצמאי או שכיר המשלם באופן קבוע דמי ביטוח לאומי, לקבל פיצויים שונים וגמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי. על פי החוק במדינת ישראל, כל מי נפגע בעבודה ומאבד את כושר העבודה, לחלוטין או באופן חלקי, צריך לפנות לוועדה רפואית בה יושבים נציגי הביטוח הלאומי ואנשי מקצוע מתחום רפואה, שמטרתה לקבוע את אחוזי הנכות של התובע ואת סוג וסכומי הפיצויים לו הוא זכאי.

תוכן עניינים

כל מה שחשוב לדעת לפני פנייה אל וועדה רפואית לקביעת אחוזי נכות

כל מה שחשוב לדעת לפני פנייה אל וועדה רפואית לקביעת אחוזי נכות

 

אם נפצעת או חלית במהלך עבודתך בצורה חמורה ומתמשכת, הנך זכאי, כמו כל עצמאי או שכיר המשלם באופן קבוע דמי ביטוח לאומי, לקבל פיצויים שונים וגמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

על פי החוק במדינת ישראל, כל מי נפגע בעבודה ומאבד את כושר העבודה, לחלוטין או באופן חלקי, צריך לפנות לוועדה רפואית בה יושבים נציגי הביטוח הלאומי ואנשי מקצוע מתחום רפואה, שמטרתה לקבוע את אחוזי הנכות של התובע ואת סוג וסכומי הפיצויים לו הוא זכאי.

 

איך נקבעים אחוזי הנכות וערעור על החלטת הועדה הרפואית

  על מנת לשמור על סטנדרטים אחידים בקביעת אחוזי הנכות, נעזרת הועדה הרפואית בספר המבחנים של הביטוח הלאומי –  מדובר במסמך מפורט המכמת באחוזים ובכסף את הזכויות שמגיעות למי שנפגע בעבודתו. לוועדה יש סמכות לקבוע את מידת החומרה של הפגיעה ממנה סובל התובע ומידת ההשפעה של הפגיעה על המשך עבודתו ותפקודו היומיומי – הועדה יכולה לקבוע, כדוגמה, כי לתובע יש אחוז נכות מסוים בתחום האורתופדי, ובנוסף מגיעים לו גם אחוזי נכות מסוימים בתחום הראייה.

 

על החלטת הועדה הרפואית בנוגע לאחוזי הנכות שנקבעו, אפשר להגיש ערעור בתוך 60 יום, אשר ידון בוועדת ערעורים. במידה והתובע אינו מסכים עם החלטת ועדת הערעורים, ניתן גם להגיש תביעה נוספת לבית הדין לעבודה.

 

 הבטח את זכויותיך- פנה לוועדה הרפואית רק עם ייצוג עורך דין

 

פנייה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי לצורך קביעת אחוזי נכות ופיצויים כתוצאה מפגיעה בעבודה, הם נקודה קריטית בחיי כל מי שנפגע במהלך עבודתו, וגובה אחוזי הנכות והפיצויים שיקבעו ישפיעו על מהלך החיים לשנים רבות. מדובר בהליך סבוך, ארוך ומורכב, בו התובע צריך להתמודד לבדו מול גופים חזקים ומנוסים שלא תמיד רואים עין בעין את טובתו של הנפגע.

אם אתה עומד לפני הגשת תביעה לוועדה רפואית, חשוב שתפנה מראש (ומוקדם ככל האפשר) לעורך דין המתמחה בסוג זה של תביעות ובייצוג מול הוועדות והערכאות המשפטיות השונות- בסופו של דבר ההשקעה והסבלנות יתורגמו לפיצויים גבוהים ולאפשרות להמשיך ולנהל את חייך גם אם נפגעת ואינך יכול להמשיך בעבודתך

 

 

 

ייצוג משפטי בוועדות רפואיות   – אריאלה גפן, עורכת דין

 

אריאלה גפן עו"ד המתמחה בנזיקין ומייצגת נפגעים בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי. לעורכת הדין אריאלה גפן ניסיון משפטי רב בייצוג בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי כאשר המשרד מוביל את כל ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות לקוחותיו על מנת שיקבלו את מירב הפיצויים בגין נזקי גוף ורכוש וגם יקבלו שקט נפשי ע"י משרד עורכי דין מקצועי, מיומן שנותן יחס אישי לכל לקוח ולקוח.

במקרה ונפגעת ונגרם לך נזק פיזי (כמו נכות) או חלית במחלה קשה חשוב לפנות בהקדם לעו״ד המתמחה בתביעות נגד הביטוח הלאומי והבקיא בחוקים והפסיקה העדכניים ביותר כנגד הביטוח הלאומי,  משרד עורכי דין אריאלה גפן מתמחה בדיני נזיקין והמוסד לביטוח לאומי בפרט. עו״ד אריאלה גפן מייצגת נפגעים בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי וגם בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי.  בין אם אתם נפגעתם פיזית או חליתם במחלה קשה או מישהו אחר מבני משפחתכם, פנו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי על מנת שתוכלו לפעול בצורה המשפטית במקרה של של תביעה משפטית נגד המוסד לביטוח לאומי או לייצוג בוועדה רפואית על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הכספי המרבי

לקבלת ייעוץ משפטי ממוקד, אסטרטגי ובניית תוכנית פעולה להגשת תביעה - אנא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם האפשרי

תשלום על פי הצלחה בלבד

מאמרים נוספים מאת עורכת הדין אריאלה גפן

ניתוח פלסטי
מאמרים משפטים

פיצוי בשל תאונת דרכים ללא נכות

ישנן לא מעט תאונות דרכים, בייחוד תאונות דרכים קשות, שגורמות לנפגע לאחוזי נכות רפואית בשיעורים שונים, וזאת לצמיתות או באופן זמני.

עם זאת, ישנן גם תאונות דרכים שלמרבה המזל מסתיימות מבלי שלנפגע נותרה בסופו של דבר נכות כלשהי. במקרה כזה מתעוררת השאלה מהם הפיצויים שמגיעים לנפגע כזה.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

ההבדל בין תאונת דרכים לבין תאונת דרכים בעבודה

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

צרו קשר עוד היום

עורכת הדין אריאלה גפן תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורך דין תאונות דרכים
small_c_popup.png

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

נפגעתם בתאונת דרכים? אולי אתם זכאים לפיצוי כספי

אנא מלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

small_c_popup.png
עורך דין תאונות דרכים

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי.

השאירו פרטים להערכת הפיצוי הכספי שמגיע לך ועורכת הדין אריאלה גפן תיצור קשר בהקדם

אריאלה גפן - משרד עורכי דין

דילוג לתוכן