משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
וועדה רפואית המוסד לביטוח לאומי
אם נפצעת או חלית במהלך עבודתך בצורה חמורה ומתמשכת, הנך זכאי, כמו כל עצמאי או שכיר המשלם באופן קבוע דמי ביטוח לאומי, לקבל פיצויים שונים וגמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי. על פי החוק במדינת ישראל, כל מי נפגע בעבודה ומאבד את כושר העבודה, לחלוטין או באופן חלקי, צריך לפנות לוועדה רפואית בה יושבים נציגי הביטוח הלאומי ואנשי מקצוע מתחום רפואה, שמטרתה לקבוע את אחוזי הנכות של התובע ואת סוג וסכומי הפיצויים לו הוא זכאי.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

כל מה שחשוב לדעת לפני פנייה אל וועדה רפואית לקביעת אחוזי נכות

כל מה שחשוב לדעת לפני פנייה אל וועדה רפואית לקביעת אחוזי נכות

 

אם נפצעת או חלית במהלך עבודתך בצורה חמורה ומתמשכת, הנך זכאי, כמו כל עצמאי או שכיר המשלם באופן קבוע דמי ביטוח לאומי, לקבל פיצויים שונים וגמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

על פי החוק במדינת ישראל, כל מי נפגע בעבודה ומאבד את כושר העבודה, לחלוטין או באופן חלקי, צריך לפנות לוועדה רפואית בה יושבים נציגי הביטוח הלאומי ואנשי מקצוע מתחום רפואה, שמטרתה לקבוע את אחוזי הנכות של התובע ואת סוג וסכומי הפיצויים לו הוא זכאי.

 

איך נקבעים אחוזי הנכות וערעור על החלטת הועדה הרפואית

  על מנת לשמור על סטנדרטים אחידים בקביעת אחוזי הנכות, נעזרת הועדה הרפואית בספר המבחנים של הביטוח הלאומי –  מדובר במסמך מפורט המכמת באחוזים ובכסף את הזכויות שמגיעות למי שנפגע בעבודתו. לוועדה יש סמכות לקבוע את מידת החומרה של הפגיעה ממנה סובל התובע ומידת ההשפעה של הפגיעה על המשך עבודתו ותפקודו היומיומי – הועדה יכולה לקבוע, כדוגמה, כי לתובע יש אחוז נכות מסוים בתחום האורתופדי, ובנוסף מגיעים לו גם אחוזי נכות מסוימים בתחום הראייה.

 

על החלטת הועדה הרפואית בנוגע לאחוזי הנכות שנקבעו, אפשר להגיש ערעור בתוך 60 יום, אשר ידון בוועדת ערעורים. במידה והתובע אינו מסכים עם החלטת ועדת הערעורים, ניתן גם להגיש תביעה נוספת לבית הדין לעבודה.

 

 הבטח את זכויותיך- פנה לוועדה הרפואית רק עם ייצוג עורך דין

 

פנייה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי לצורך קביעת אחוזי נכות ופיצויים כתוצאה מפגיעה בעבודה, הם נקודה קריטית בחיי כל מי שנפגע במהלך עבודתו, וגובה אחוזי הנכות והפיצויים שיקבעו ישפיעו על מהלך החיים לשנים רבות. מדובר בהליך סבוך, ארוך ומורכב, בו התובע צריך להתמודד לבדו מול גופים חזקים ומנוסים שלא תמיד רואים עין בעין את טובתו של הנפגע.

אם אתה עומד לפני הגשת תביעה לוועדה רפואית, חשוב שתפנה מראש (ומוקדם ככל האפשר) לעורך דין המתמחה בסוג זה של תביעות ובייצוג מול הוועדות והערכאות המשפטיות השונות- בסופו של דבר ההשקעה והסבלנות יתורגמו לפיצויים גבוהים ולאפשרות להמשיך ולנהל את חייך גם אם נפגעת ואינך יכול להמשיך בעבודתך

 

 

 

ייצוג משפטי בוועדות רפואיות   – אריאלה גפן, עורכת דין

 

אריאלה גפן עו"ד המתמחה בנזיקין ומייצגת נפגעים בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי. לעורכת הדין אריאלה גפן ניסיון משפטי רב בייצוג בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי כאשר המשרד מוביל את כל ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות לקוחותיו על מנת שיקבלו את מירב הפיצויים בגין נזקי גוף ורכוש וגם יקבלו שקט נפשי ע"י משרד עורכי דין מקצועי, מיומן שנותן יחס אישי לכל לקוח ולקוח.

במקרה ונפגעת ונגרם לך נזק פיזי (כמו נכות) או חלית במחלה קשה חשוב לפנות בהקדם לעו״ד המתמחה בתביעות נגד הביטוח הלאומי והבקיא בחוקים והפסיקה העדכניים ביותר כנגד הביטוח הלאומי,  משרד עורכי דין אריאלה גפן מתמחה בדיני נזיקין והמוסד לביטוח לאומי בפרט. עו״ד אריאלה גפן מייצגת נפגעים בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי וגם בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי.  בין אם אתם נפגעתם פיזית או חליתם במחלה קשה או מישהו אחר מבני משפחתכם, פנו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי על מנת שתוכלו לפעול בצורה המשפטית במקרה של של תביעה משפטית נגד המוסד לביטוח לאומי או לייצוג בוועדה רפואית על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הכספי המרבי

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תביעה נגד העיריה בגין בור בכביש או ברחוב

רבים מציבור המשתמשים בדרכים הציבוריות בארץ נתקלים במקרים בהם ישנם בורות, מהמורות, סדקים, שקעים, או כל מפגע סביבתי אחר. תופעה מצערת זו יכולה לצוץ במדרכות בהם אנו פוסעים, במסלולי רכיבה לאופניים, בכבישים בהם אנו נוהגים, וכיו"ב.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פגיעת ראש בתאונת דרכים

אריאלה גפן, עורכת הדין המומחית בתאונות דרכים מדגישה כי גם בתאונות דרכים עם פגיעות ראש קלות זכאים נפגעי תאונות הדרכים לקבל פיצוי כספי שיכול להגיע במקרים מסוימים לאלפי שקלים בגין ראש נזק של כאב וסבל ואם נגרמו לנפגע נזקי גוף משמעותיים יותר המלווים בהגבלת תנועה סכום הפיצוי הכספי יכול לעלות בהתאם לפרמטרים מסוימים אחרים כמו גיל, משכורת לפני התאונה, אובדן השתכרות, נכות רפואית או נכות תפקודית והוצאות אחרות.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!