משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו
משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

?דמי פגיעה לעצמאי – מה הפיצוי שמגיע לך

משרד עורכי דין נזיקין
עצמאי במקרה ונפצעת או חלית במהלך עבודתך כעצמאי דע לך שיש לך זכויות משפטיות אשר יכולות להקנות לך קבלת פיצויים כספיים או גמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

Share This Post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

?דמי פגיעה לעצמאי – מה הפיצוי שמגיע לך

אם אתה עצמאי ונפגעת במהלך עבודתך, הנך זכאי על פי החוק לפנות למוסד לביטוח לאומי, ולקבל דמי פגיעה לעצמאים אשר עברו פגיעה בעבודה ועקב כך אינם מסוגלים להמשיך ולהתפרנס כרגיל. החוק נועד להגן על העובדים העצמאיים, ולהבטיח להם סיוע כלכלי במקרה של תאונה או מחלת עבודה, עד שיוכלו לחזור לעבודתם או עד להסדרת מעמדם כנפגעים, נכים או הסדרת פיצויים אחרים.

 

 

?מה מגיע לעצמאי שנפגע או חלה

 

דמי פגיעה לעצמאים משולמים עבור התקופה שבה המבוטח לא עבד ונזקק לטיפול רפואי (בניכוי 12 ימי ההיעדרות הראשונים), ולכל היותר עד לתקופה של שלושה חודשים (91 יום).

סעיף 97 לחוק הביטוח הלאומי קובע כי שיעור דמי פגיעה לעצמאי ליום הוא 75% מהכנסת העובד החייבת בדמי ביטוח במהלך שלושת החודשים שקדמו לפגיעה ולהפסקת העבודה. התנאי לקבלת הפיצוי הוא שבזמן הפגיעה העובד היה רשום במוסד לביטוח לאומי כעצמאי ושילם את דמי הביטוח במועד.

?איך מגישים תביעה לביטוח לאומי לדמי פגיעה

כדי לקבל את התשלום עבור הפגיעה, יש להגיש תביעה לביטוח לאומי בתוך שנה ממועד הפגיעה או הופעת המחלה. מדובר בהליך מורכב בו לכל מסמך שיוגש יש חשיבות רבה לגבי סכום הפיצויים שיאושר בסופו של דבר, ולכן מומלץ להיעזר בעורך דין.

יש למלא טופס תביעה לביטוח לאומי, להצהיר על פרק הזמן שבו לא עבד העצמאי (או צומצמה עבודתו) כתוצאה מהפגיעה, לפרט את נסיבות הפגיעה ופרטים על הטיפול הרפואי שעבר. בנוסף, חשוב גם למלא טופס מתן טיפול רפואי ראשוני לעצמאי שנפגע בתאונת עבודה, ולמסור אותו לקופת החולים שבה הוא חבר, וכן דו"ח מיון מבית החולים שבו טופל מיד לאחר התאונה או כל דו"ח רפואי רלוונטי אחר.

הבטח את זכויותיך- הגש תביעה רק עם עורך דין המתמחה בתחום

חוקי העבודה והבריאות במדינת ישראל באים להבטיח את זכויותיך כעובד עצמאי במידה ונפצעת או חלית כתוצאה מעבודתך ונמנע ממך להמשיך ולעבוד כרגיל. למרבה הצער, מוסדות וגופים שונים נוטים להתחמק מלשלם לעצמאיים את הפיצוי המגיע להם על פי חוק- ולכן חשוב ביותר לפנות מייד ובהקדם האפשרי לעורך דין בעל ניסיון בתחום, שיבטיח את זכויותיך מול הביטוח הלאומי (ובתי המשפט בהמשך ההליך), וידאג שתקבל את הפיצויים המגיעים לך במלואם.

ייצוג משפטי לעצמאים נגד המוסד לביטוח לאומי – אריאלה גפן, עורכת דין

אריאלה גפן עו"ד המתמחה בנזיקין ומייצגת נפגעים עצמאיים בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי. לעורכת הדין אריאלה גפן נסיון משפטי רב בהתמודדות מול המוסד לביטוח לאומי כאשר המשרד מוביל את כל ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות לקוחותיו על מנת שיקבלו את מירב הפיצויים בגין נזקי גוף ורכוש וגם יקבלו שקט נפשי ע"י משרד עורכי דין מקצועי, מיומן שנותן יחס אישי לכל לקוח ולקוח.

 

חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה קיימת עילה להגשת תביעת נזיקין בגין דמי פגיעה של עצמאיים, וכי כדי להוציא את הפיצוי המרבי בגין הנזק ובשל המורכבות של הנושא והמומחיות הנדרשת, מומלץ לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי שיצליח להוכיח שמדובר את הנזק או הנכות שנגרמה לנפגע. במשרד עורכי הדין אריאלה גפן אנו מטפלים בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי באופן מקצועי ואמין, תוך היעזרות במיטב הרופאים והמומחים על מנת לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה עד לניצחון בהליך המשפטי וקבלת סכום פיצוי מקסימלי

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

את הניסיון העשיר שצברה בייצוג חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים רתמה עו"ד אריאלה גפן לטובת משרד עורכי דין נזיקין שהקימה  על מנת לשרת את נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח.

ההיכרות עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים וידע שצברה הודות לניסיון של למעלה מ- 20 שנה.

ההתמחות של עו"ד אריאלה גפן בתביעות ביטוח ונזיקין מאפשרת לה לנהל תיקי  מורכבים וקשים לרבות בתאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות אופניים חשמליים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.

לייעוץ משפטי ובניית תוכנית פעולה ממוקדת ואישית אנא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר

תשלום על פי הצלחה בלבד

More To Explore

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

פיצויים בגין תאונת דרכים ופגיעה צווארית

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לחודש יוני בשנת 2021, עולה כי
אירעו מתחילת השנה 960 תאונות דרכים, 31 מהן הוגדרו כתאונות קטלניות, ו- 144 הוגדרו כתאונות עם פצועים קשה. סך הכל נפגעו בתאונות הללו 1,633 איש, 161 מהם נפצעו קשה ו36 מהם נהרגו.
מידי שנה אנו עדים לתאונות דרכים רבות. הקטל בכבישים הוא אחת המלחמות הקשות ביותר שמתנהלות במדינת ישראל, אך לצערנו, המספרים רק הולכים ועולים.

נפילה במדרכה
מאמרים משפטים

תאונת דרכים הולך רגל

תאונת דרכים הולך רגל – הולכי רגל נפגעי תאונת דרכים סובלים מפגיעות פיזיות משמעותיות ובמקרים אחרים גם מפגיעות נפשיות שפוגעות ביכולת הנפגע להשתכר ואף פוגעות בבני מפחתו התלויים בהכנסותיו, לכן חשוב מאוד לתעד ככל שניתן את האירוע ע"י עדים, צילומים ולשמור את כל המסמכים הרפואיים על מנת לבנות תיק תביעת תאונת דרכים נגד חברת הביטוח.

צרו קשר עוד היום

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

עורכת דין אריאלה גפן

מגיע
לך
פיצוי
כספי

משרד עורכי דין אריאלה גפן לוגו

רגע, לפני שאתם הולכים

אם נפגעת או נפצעת מגיע לך פיצוי כספי, השאירו פרטים לקבלת גובה הפיצוי הכספי שמגיע לכם!